שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

זה ממש מגעיל אותי

המלכה לירז​(שולטת){כ}
לפני 17 שנים • 29 במאי 2007
[quote="פרנקי"]
shushu כתב/ה:

אבל לפני זה, רק רציתי לוודא: כלובי, האם חסמת את פגוש בגלל השרשור הזה?

כן. פגוש הוזהר קבל עם ועדה בשרשור הקודם, ובחר שלא לשעות לאזהרות כפי שהשרשור הזה מראה. לכן הוא נחסם מהאתר. כפי שהובהר, צורת ההתבטאות הזאת לא קבילה באתר הזה.
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 29 במאי 2007
מה שבאמת חבל, זה שהשרשורים האלו מעידים כביכול על קהילה שלמה.
הכלוב פילס דרכו להיות אתר מייצג עבור קהילת הפ'טיש הישראלית. התכנים שלו נחשבים למייצגים, אפילו אם הדבר נותן לחלק מכותביהם כבוד שהם אינם ראויים לו.
מה שלדעתי קורה, זה שבזמן שבקהילה הזו יש הרבה מאוד (ואפילו רוב של) אנשים טובים, שמוכנים לעזור אחד לשני, לתמוך אחד בשני ולשמוח אחד בשביל השני - יש פה כמה כותבים אובססיביים, שממלאים את הפורומים של הכלוב בתכנים שאופיים מסתכם ב"אני צודק ואתה טיפש" ואיכשהו מגיעים גם לדיון לא מלומד בסעיפי חוק.

כנסו לשרשורים של 4 עמודים ומעלה, ותמיד תראו שם את אותם כותבים, אותה אובססיה ואותן מריבות.

קשה להתכחש לכך שאותם 8-10 כותבים מסויימים מייצגים את כל הקהילה בעיני מי שנכנס לאתר, וזה מפני שהם כותבים כל כך הרבה, שכבר לא רואים את הכותבים האחרים מבעד לפוסטים הארוכים שלהם. ככה זה, אדם ריקני עושה הרבה רעש.
אין לי שום כוונה לפגוע חלילה בכלובי ובלירז, הם הביאו לנו אתר בעל פוטנציאל אדיר, והם לא אחראים לכך שהפורומים מלאים בפוסטים ירודים כאלו.
לא סתם עוד עבד
לא סתם עוד עבד • 29 במאי 2007
אני לא יודע מה החסימה של פגוש עושה לי יותר: מעציבה אותי או מכעיסה אותי.

מנהלי פורומים/אתרים צריכים לדעת למחול על כבודם ולהבליג כאשר משתתפים בפורום מתבטאים נגדם, גם אם הם עושים זאת בחריפות וגם אם הם משתמשים במילים "לא יפות". זה נראה רע, ממש רע, כשאתם משתמשים בכוח שלכם כדי לסתום פיות למישהו שהתבטא נגדכם.

החסימה של פגוש היא טעות. זו החלטה ניהולית מטופשת, שכמו שכתבתי כבר מעידה עליכם יותר מאשר היא מעידה על פגוש. בסופו של יום, אחרי כמה וכמה איומים, פגוש הורחק מהאתר הזה בגלל ש"דיבר לא יפה" אל מנהל האתר. וזה מוציא אותכם קטנים. קטנים מאוד. להחלטה הזאת יש אולי תוקף חוקי-פורמלי, אבל אין לה תוקף ציבורי ואין לה תוקף מוסרי.

ואם תגידו לי: "אז מה אתה עושה כאן? לך מכאן!", אשיב לכם: זו לא דרכי. כשאני נמצא במקום מסויים, כל מקום שהוא, ובסך הכל טוב לי בו ואני רוצה להישאר בו, אבל יש בו דברים שמפריעים לי, אני לא מאלה שקמים ונוטשים או שיושבים בצד ומחכים שמשהו יקרה. אני מנסה להשפיע ולשנות. וגם במקרה הזה עדיין לא נאמרה המילה האחרונה.

אני פונה לכל משתתפי הפורום שחופש הביטוי והסובלנות כלפי השונה יקרים לליבם. אני פונה גם - ואולי אפילו בעיקר - לאלו שבדרך כלל לא הסכימו עם פגוש ועם כתיבתו, אבל בכל זאת נהנו לקרוא אותו וחושבים שחיוני שהוא יישאר בפורום. אני פונה אפילו לאלה שכמעט כל הודעה של פגוש הצליחה להוציא אותם מהכלים.
תכתבו כאן הודעה בשרשור, תשלחו הודעה פרטית לכלובי או לירז, תפנו אליהם בכל דרך לגיטימית אחרת שיש לכם. תגידו להם שגם אתם חושבים שזו הייתה החלטה לא נכונה, שאתם לא רוצים לכתוב במקום שבו סותמים פיות למשתתפים בגלל שכתיבתם לא שגרתית וקשה לעיכול, שאתם רוצים להמשיך לצחוק מהודעותיו של פגוש, להתענג עליהן, להתעצבן מהן, אבל שיתנו לכם את האפשרות לשפוט ולהחליט לבד. אתם כבר ילדים גדולים ולא צריכים שיגנו עליכם מפני "פגוש הרע והרשע". תגידו להם שזה גם הבית שלכם ושאתם מאוד רוצים שיקשיבו לכם ויתחשבו בדעתכם.
אושה{אוש}
אושה{אוש} • 29 במאי 2007
הכותרת של השרשור הנוכחית נכונה מתמיד -
"זה ממש מגעיל אותי!"

אני עם לא סתם עבד בענין הזה
עצוב לי באופן אישי
ועצוב לי כגולשת באתר האמור לתת ביטוי לשונה

ועוד דבר - זה מכעיס ומעציב אותי שאני חושבת מאה פעם לפני שמעיזה להגיב כאן ולצאת בביקורת נגד החלטות מנהלי האתר כי חוששת לגורלי שלי.

סתימת פיות זה דבר מפחיד. נקודה.
פרנקי
פרנקי • 29 במאי 2007
[quote="המלכה לירז"]
פרנקי כתב/ה:
shushu כתב/ה:

אבל לפני זה, רק רציתי לוודא: כלובי, האם חסמת את פגוש בגלל השרשור הזה?

כן. פגוש הוזהר קבל עם ועדה בשרשור הקודם, ובחר שלא לשעות לאזהרות כפי שהשרשור הזה מראה. לכן הוא נחסם מהאתר. כפי שהובהר, צורת ההתבטאות הזאת לא קבילה באתר הזה.

זה לא מסביר שום דבר.
התנהל כאן דיון במהלכו פגוש , יחד עם גולשים נוספים, עמד על דעתו . הוא לא קילל אף אחד ולא פגע באף אחד. אי אפשר לדרוש ממנו לשנות את צורת התנהגותו כאשר הרבה חברים נוספים מתנהגים באופן דומה אחד כלפי השני, רק לא כלפי כלובי.
שאביא רשימה של אנשים שזרקו שמות גנאי אחד על השני רק בשבוע האחרון ? נעיף את כולם ?
Venus in Furs​(מתחלף)
Venus in Furs​(מתחלף) • 29 במאי 2007
גמני עצוב שפגוש נחסם, אבל אולי פגוש בעצמו לא עצוב.

פשוט נדמה לי שאם הוא כל כך היה רוצה לא להיחסם, הוא יכול היה לוותר על חזרה חוזרת ונשנית על הדברים שבגללם הוא הוזהר, לא? במיוחד אחרי שכלובי ולירז הזהירו והבהירו שלא מקובל עליהם שידברו אליהם או עליהם בצורה כזו. אז אולי פגוש רצה להיחסם. ובטח גם אם היו מבטלים את החסימה, דבר ראשון הוא היה פותח שרשור עם חזרה על אותם דברים. נראה לי שמי שהולך עם הראש בקיר לא יכול להתפלא כשהקיר מגיב כמו קיר.

וכל זה אני אומר בחיבה עמוקה לפגוש, והלוואי שלא היה כל הסיפור הזה.
dragon fly
dragon fly • 29 במאי 2007
מה פגוש אמר למי שפפסס וזה אני icon_rolleyes.gif
אושה{אוש}
אושה{אוש} • 29 במאי 2007
וקצת פרסום עצמי - אבל למען מטרה טובה :

http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=92109&blog_id=19990

וונוס - על אף מה שכתבתי אני מסכימה איתך
הוא אשם
אשם
אשם
הוא לחץ ולחץ ולחץ
אבל מזה אומר עלינו?
פרנקי
פרנקי • 29 במאי 2007
Venus in Furs כתב/ה:
גמני עצוב שפגוש נחסם, אבל אולי פגוש בעצמו לא עצוב.

פשוט נדמה לי שאם הוא כל כך היה רוצה לא להיחסם, הוא יכול היה לוותר על חזרה חוזרת ונשנית על הדברים שבגללם הוא הוזהר, לא? במיוחד אחרי שכלובי ולירז הזהירו והבהירו שלא מקובל עליהם שידברו אליהם או עליהם בצורה כזו. אז אולי פגוש רצה להיחסם. ובטח גם אם היו מבטלים את החסימה, דבר ראשון הוא היה פותח שרשור עם חזרה על אותם דברים. נראה לי שמי שהולך עם הראש בקיר לא יכול להתפלא כשהקיר מגיב כמו קיר.

וכל זה אני אומר בחיבה עמוקה לפגוש, והלוואי שלא היה כל הסיפור הזה.

כל מה שעולה מכך שפגוש "לא ממושמע" מספיק.
למנהלי הפורום כוח אולטימטיבי לקבוע את גורל הגולשים "להיות או לא להיות"
וצריך להשתמש בכוח הזה במקרים קיצוניים ואולי להיות קצת יותר "גדולים" ופשוט להתעלם בשאר המקרים ולהמשיך הלאה. זה אומר שאתה יכול לקרוא לכל אחד באתר דפ"ר או מפגר , פרט לכלובי או לירז? באמת שלא קרה כאן שום דבר קיצוני.
walking dead
walking dead • 29 במאי 2007
עם כל הצער שבדבר, אני מסכימה עם ונוס.
גם אני מאוד מחבבת את פגוש ובפעמים הספורות שנפגשנו הוא בפירוש עשה עלי רושם של אדם מקסים ומרשים.
ודווקא בשל כך, אינני מבינה מדוע ההתעקשות הזו על התגרות במנהלי האתר למרות שהוא הוזהר מספר פעמים שיחדול מכך. לו היה נחסם ללא אזהרה הייתי קובלת ומתרעמת אך הוא הוזהר שוב, ושוב, ושוב. ובכל זאת, בחר בדעה צלולה להמשיך בדרכו ואולי כמו שנאמר כאן - אפילו רצה להחסם (ההיסטוריה משופעת בדוגמאות כאלו, לאנשים שהקריבו עצמם כדי להמחיש את צדקת דבריהם - לדעתם...).
מעולם לא הייתה לי בעיה עקרונית עם התבטאויותיו של פגוש, גם ההתבטאויות היותר שנויות במחלוקת שלו. אך באמת שלא מצאתי שום טעם בכך שקילל את מנהל האתר וגם חזר על זה לאחר שהוזהר, גם אם ברמיזות ולא באופן ישיר. ביקורת ניתן תמיד להעביר, אני הראשונה שתומכת בהעברת ביקורת. אך יש דרך להעביר ביקורת - שתהיה עניינית, ואין שום סיבה לגלוש לעלבונות אישיים.
חבל לי מאוד שפגוש נחסם, הוא בהחלט אחת הדמויות היותר מעניינות כאן. אך שוב - אני מרגישה שהפעם באמת נחצו קווים אדומים וניתנה לו האפשרות לחדול מההתגרויות והוא בעצמו בחר שלא.

בנוסף, אני מסכימה עם פרנקי על כך שנקיטת צעדים "משמעתיים" צריכה להעשות כלפי כל מי שפוגע בצורה כל כך ישירה ואישית בגולש אחר ולא רק כלפי הנהלת האתר.