שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה באמת נסגר הדאנג'ן? מנהלת יפו העתיקה חושפת את האמת

amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
לפני 16 שנים • 19 בדצמ׳ 2007
מעבר לשירשור הזה, אפשר באמת להוציא את הסיפור לתקשורת, אני חושבת שזה יכול לעניין כתב או שניים. לא יודעת כמה היו מסכימים להחשף לעיני המצלמות ו/ או בשמם המלא (אני לא...), אבל כן אפשר להתראיין בעילום שם, כפי שעשו כאן בעבר.

נראה לי שצריך להיות מעורב מי שיודע את כל הפרטים המנהליים ואת כל השתלשלות העניינים מול הגופים הביורקרטיים, וכן- אנחנו, הבליינים פשוטי העם, שלקחו לנו את המקום.

אולי כדאי שמי שמוכן להתראיין ירשם פה? לגבי הכתבים- אפשר פשוט ללכת על כתבים שכתבו בנושאי בדס"מ בעבר, או לנסות לעניין חדשים. אפשר לפנות לידיעות/ מעריב, ו/ או למקומונים תל אביבים כמו עיתון "העיר", או "ידיעות תל אביב".
לא סתם עוד עבד
לפני 16 שנים • 21 בדצמ׳ 2007

הדיון בבית המשפט ביום שני

לא סתם עוד עבד • 21 בדצמ׳ 2007
הדיון המשפטי בנושא סגירת הדאנג'ן יתקיים ביום שני הקרוב, 24 בדצמבר, בשעה 13:30, בבית המשפט המחוזי בת"א (ויצמן 1, פינת שאול המלך), בפני השופטת מיכל רובינשטיין.

כמה פרטים על הדיון הצפוי: מדובר על עתירה מנהלית (סוג של בג"צ, עד לפני כמה שנים נושאים כאלה היו נדונים בבג"צ, אבל כדי להקל על העומס החליטו שהם יידונו במחוזי), שהוגשה על ידי הדאנג'ן כבר לפני כמה חודשים נגד עיריית ת"א, בטענה שהעירייה מסרבת לתת לדאנג'ן רישיון ללא הצדקה ומנימוקים בלתי סבירים. הדיון הראשון בעתירה התקיים ב-5 בנובמבר. אם אתם זוכרים, בעבר העליתי לכאן את הפרוטוקול של אותו דיון, שבו עורכת הדין של העירייה הצהירה בפני ביהמ"ש, שהבעיה היחידה היא בעיית הרעש. השופטת נתנה החלטה, שתיערך בדיקה משותפת נוספת של הרעש על ידי הצדדים, וקבעה דיון נוסף ל-24 בדצמבר.

בדיקת הרעש נערכה ב-13 בנובמבר. אני נכחתי בבדיקה, מבלי שאנשי הרשות לאיכות הסביבה ידעו שאני עו"ד, ומבלי להיכנס לפרטים הטכניים אציין רק שהיא הייתה שערורייתית ומגמתית. דו"ח מפורט על הבדיקה שנערכה הוגש מטעמנו לביהמ"ש לקראת הדיון ביום שני.

וכמובן, שיש לנו גם את המכתב הבלתי ייאמן של עורך הדין של החברה לפיתוח יפו, שהעליתו אותו לכאן בתחילת השרשור, שבו כותב עוה"ד לבעל הנכס, שהמבנה לא יכול לשמש למגורים אלא רק כמועדון, ושהסיבה שהדאנג'ן לא קיבל רישיון היא לא בגלל הרעש אלא בגלל אופי הפעילות במקום...

מה אתם יכולים לעשות?[/B]

[B]אנחנו רוצים לארגן ביום שני בשעה 13:00 משמרת מחאה צבעונית בכניסה לבית המשפט המחוזי בת"א.
אנחנו נשמח אם כמה שיותר מכם יוכלו להגיע. התקשורת האלקטרונית והכתובה תוזמן לסקר את האירוע, עם דגש על המקומונים של ת"א והחדשות המקומיות של הכבלים.

בימים האחרונים התייעצנו עם כמה גורמים, ביניהם כאלה הקשורים לתחום המוניציפלי התל אביבי, והמסקנה היא שכדאי להפנות את החיצים בעיקר נגד רון חולדאי באופן אישי. אנחנו נכנסים לשנת בחירות, יוסי שריד כנראה מתכוון לרוץ מול חולדאי לראשות העיר, וחולדאי רגיש בימים אלה במיוחד לנושאים של טיפול בקבוצות מיעוט וזכויות הפרט. לכן חשוב שיהיו במחאה שלטים שיכוונו נגד חולדאי, עם ססמאות כמו "חולדאי עשה לנו סשן", "חולדאי סגר את הדאנג'ן", "תל אביב 2007 = אירן" ועוד כיד הדמיון והיצירתיות הטובה עליכם (יצירתיות היא לא הצד החזק שלי). גם אם מישהו מכם יתראיין בתקשורת, בזמן המחאה או אחריה, חשוב שתדגישו את המסר הבאים:
חולדאי לא מאפשר לקבוצה הייחודית שלנו להתבטא וסגר את המקום היחיד שהיה שלה.
חולדאי פוגע בזכויות הפרט.
חולדאי פוגע בקבוצה גדולה של אנשים ליברליים ונאורים, שידעו לבוא איתו חשבון ביום הבחירות.
וכמובן מסרים נוספים ברוח הזאת שאתם מוצאים לנכון להעביר.

אופציה נוספת: מי שלא רוצה להשתתף במשמרת המחאה, יוכל גם להגיע ולשבת באולם בזמן הדיון. הדיון כמובן פתוח לציבור הרחב, וזה יהיה נחמד אם האולם יהיה מלא באנשים אוהדים. חשוב להדגיש, שאין לנו שום כוונה להפוך את הדיון המשפטי עצמו לסוג של מחאה או לקרקס תקשורתי, ולכן מי שיבחר לשבת בדיון מתבקש לא להפריע לדיון. עצם הנוכחות שלכם שם תהווה מקור תמיכה וסוג של מחאה שקטה.

אופציה שלישית: שליחת מיילים ופקסים לנבחרי הציבור שלנו, בין אם זה לחולדאי עצמו, לחברי מועצת העיר, וגם לחברי כנסת שנראה לכם שיכולים להירתם לעניין. להראות לנבחרי הציבור שאנחנו כאן, ושפוגעים בנו. סביר להניח שחלק גדול מהם לא יודע בכלל שסגרו את הדאנג'ן, ובוודאי שהם לא יודעים למה. אנחנו התחלנו בכך השבוע, אבל עזרה שלכם בעניין הזה יכולה לקדם מאוד את העניין.

באופן עקרוני, אני מתכוון לרכז את מה שקשור לדיון המשפטי עצמו, ומילי תרכז את עניין משמרת המחאה ויחצונה לתקשורת. גם ונוס לקח על עצמו לסייע בהצלחת משמרת המחאה, ולכן אין לי ספק שהיא תהיה מוצלחת icon_smile.gif

כל רעיון, עצה או יוזמה נוספים יתקבלו בברכה.
אפשר לנהל את הדיון כאן, אפשר גם לפנות בפרטי אל ונוס, מילי או אליי.

קשה להעריך מהם סיכויי ההצלחה שלנו. לפחות על עצמי אני יכול לומר, שלא אסלח לעצמי אם לא ננסה. תחשבו על מצב שבו נצליח, על כך שבסופו של תהליך בית המשפט יקבע שהעירייה פעלה שלא כדין ומתוך שיקולים זרים, ויורה לה לתת לדאנג'ן רישיון עסק ולאפשר לו להמשיך לפעול. תחשבו על זה שאתם תוכלו לספר לנכדים שלכם שהייתם חלק מזה. יודעים מה? עזבו את הנכדים, תחשבו על זה שתוכלו לומר זאת לעצמכם![
shuki boy​(נשלט)
לפני 16 שנים • 22 בדצמ׳ 2007

פייסבוק

shuki boy​(נשלט) • 22 בדצמ׳ 2007
רציתי לציין שדרך מצויינת להביא אנשים למשמרות מחאה "מהיום להיום" היא דרך הפייסבוק.

אז מי מכם שנמצא בפייסבוק (ולא מפחד להצהיר על תמיכה באירוע כזה) מוזמן להוסיף את האירוע לרשימת האירועים שלו, ולהזמין את כל חבריו. את התיאור העתקתי ממייל שכתבה משהי מאד מוכשרת, ומסתובב ברשימות תפוצה שונות.

http://www.facebook.com/event.php?eid=6955446383

נתראה ביום שני!
izis
לפני 16 שנים • 24 בדצמ׳ 2007

ארבע קירות או ארבעה עמודי תווך

izis • 24 בדצמ׳ 2007
כמה חבל שהפנייה המוצדקת שלך מגיעה בעיתוי כזה
אני מאוד אוהבת את הדאנג'ן כמקום וכמפעל
אהבתי אותו בעיקר כשהפטיצ'ריה ניהלה אותו
כמה כאב אז

שיהיה לכם בהצלחה
kael
לפני 16 שנים • 24 בדצמ׳ 2007

מצטער להיות זה שיהרוס לרגע

kael • 24 בדצמ׳ 2007
אבל בהקשר להפיכת הדאנג'ן למקום קצת יותר להט"בי {לסביות, הומואים, ביסקסואלים, טרנס}, בתור הומו מוצהר ואחד שהגיע מפעם לפעם למסיבות התחושה היא שאתם לא רוצים בכלל קהל להט"בי במסיבות או המעדונים. ועכשיו אתם רוצים לנצל את הקהילה הלהט"בית בשביל שהמועדון יתקיים? צביעות מישהו?

לאלו מכם שחושבים שבדס"מ לא חשוב לי, כן, אני מגיע להפגנה, כן, חשוב לי שהדאנג'ן ישאר פתוח וזמין לכולם וכן, אם צריך אני אלחם על הזכויות שלי ושל הקהילה הבדס"מית אליה אני משתייך. אני, הרי, מורגל כבר להילחם על זכויות. ואתם?