בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

bdsm נשמע קצת שובינסטי

אנדרפוט
לפני 16 שנים • 3 באפר׳ 2008
אנדרפוט • 3 באפר׳ 2008
תודה צ'אבי,
אגב רק עכשיו קראתי ממש בעיון את מה שכתבת על המחקר של ארגון הבריאות העולמית והפרופסורית הפמיניסטית. זה באמת מעורר עניין האם הסדר החברתי המקובל הוא משהו ביולוגי או דווקא איזה מן פיתוח חברתי. משחקי השליטה במין הם סוג של תגובה פסיכולוגית על הנורמה החברתית הפטריאכלית הזאת. ניתן לצפות מגברים עם פנטזיות על כניעות שיהיו פחות אגרסיביים מהארכיטיפ הגברי האלפא-מיילי שעומד בבסיס השובניזם, אבל לדעתי זהו לא המצב. האגרסיביות מתקיימת, פשוט מובעת באופן אחר, עקיף יותר, העתק נגטיב של הגבריות השורשית יותר מאשר יצירת שיח חדש שהוא יותר נשי ופחות גברי.
נוריתE
לפני 16 שנים • 4 באפר׳ 2008
נוריתE • 4 באפר׳ 2008
כל העולם הזה והחברה , גם ועדיין,בשנת אלפיים ושמונה הם עדיין "קצת שוביניסטים"
אז מה חדש בזה? שגם הבידיס''מ הוא כזה?(לפחות המיילדומי,לא קובעת לגבי פאםדום !)
אבל...
אנחנו לא מקופחות,אל תדאג, כי כמו שאמרו פעם..
"בידיס''מ עושות מהנאה או לא עושות בכלל"
lain
lain • 4 באפר׳ 2008
דיון מעניין נתפתח כאן.
אתייחס אליו באמצעות תגובה לדברים מסויימים שצדו את עיני.

סוגד לכף רגלך כתב:

"אני טוען שההנאה הזו באה כתוצאה ממוסכמה חברתית שגויה כלשהי הסותרת את מהות העליונות הנישית כפי שצריכה לבוא לידי ביטוי ביחסי פמדום. אשה שנדלקת מהלבשת העבד בבגדי נשים, נהנית מכך כי בתת מודע שלה היא רואה בזה הפיכתו לנחות יותר (וכך גם העבד). מנין באה התובנה הזו?? התובנה הזו באה מכך שבחברה שלנו מעמד האשה נחות יותר והיא נתפסת כבעלת מעמד נחות משל הגבר. אחרת, מה יכול להיות משפיל בהלבשת הגבר בשמלה??? מה יכול להיות משפיל בקריאה לעבד בשם של נקבה???"

להבנתי, בבסיס גישתך ,כפי שמצטיירת בפוסט , נעוצה הטענה כי אישה מלבישה גבר בבגדי נשים מפאת רצונה להשפילו, כשלמעשה ההשפלה נובעת ,בתת מודע לטענתך, מתוך הפיכתו ליצור נחות ממנה - הפיכתו לאישה.
בדבריך אלו, אתה שואל עונה ואף מסיק מסקנות שלשיטתי לא נכונות בהכרח, לפחות לא כלפי כל העוסקים בדבר, וכפי הנראה מסקנותיך מעידות יותר על אמונותיך האישיות מאשר על אלו שעבורם ביצעת את האנליזה המעניינת הזו.

אסביר דבריי,
ישנן נשים אשר מלבישות גברים בבגדי נשים מתוך התשוקה לקיום יחסי מין עם אדם המכיל סממנים גבריים ונשיים כאחד. התשוקה הזו ב-א-מיניות (ללא ג'אנדר מובהק) נפוצה בעיקר בקרב נשים ,לאו דווקא שולטות, אך בהחלט קיימת גם אצל הגברים (ע"ע המשיכה לטראנסג'אנדרס ). קיום יחסי מין עם אדם אשר לבוש ונוהג בצורה לא טיפוסית למינו - זו פנטזיה נפוצה בקרב בני אדם, ולדעתי היא יותר נפוצה בקהילת הבדס"מ לא מתוך הקשרה להשפלה אלא מתוך פתיחותה של קהילה זו להעז ולהתנסות בפנטזיות שהמיינסטרים מדחיק (אפרופו תת מודע).

האמונה כי הפיכת גבר לאישה (חיצונית בלבד) משפילה, מעידה על המחזיק באמונה זו, יותר מאשר על עושי האקט. יכול להיות , וזו שאלה שאתה אולי צריך להתחבט בה וודאי שאין מקומנו לקבוע עבורך, שמלכתחילה מפאת ראייתך באקט הנ"ל אקט משפיל (הפיכת הגבר לאישה), תמוהה בעיניך רצונן של השולטות באקט המדובר, כי כדבריך - כיצד שולטת תשתף פעולה עם השפלתה, קל וחומר תיזום.

אני לא רואה את האקט הנ"ל משפיל כלל וכלל, לדידי מדובר במיניות שונה מעט, מעין ביזאר.
גם לשכב עם אישה הנראית גברית ונוהגת בחספוס מושך לא מעט בני אדם, לכן כפי שכבר טענתי - המשחק בג'אנדר הפרטנר/ית איננו מצביע על הקביעה בדבר מי מהמינים נחות/עליון יותר (לשיטתי זה כלל איננו המשחק במקרה דנן), אלא נסוב סביב טשטוש גבולותיו.
דבריי נכונים עוד יותר בנוגע לאקט החדירה עם הסטראפ-און, מדובר על אקט אשר מעניק לגברים נשלטים (וגם שאינם כאלו) את היכולת להחדר, יכולת אשר נגזלת מהם עקב מיקומם בחברה , ועקב ציפיות להתנהגות טיפוסית למינם. מצער שכך, אבל באיזשהו מקום, אני מכירה מספיק גברים אשר כלל לא מעוניינים בשליטה נשית/גברית, ועיקר תשוקתם היא להבעל. כנ"ל לגבי הנשים - היכולת לחדור ,ולא באמצעות דילדו אשר מרגיש כאביזר בלבד ביד, ולבעול לשם שינוי.

לא יודעת מה איתכם, אבל אני מוצאת את הטשטוש הזה למגרה עד מאוד, וסבורה כי לנהוג באופן טיפוסי למין לא תמיד בא בכפיפה עם רצונותינו האינדבידואליים, וטוב שכך.

לגבי מה שכתב OCEAN

"ההסתייגות שלי אומרת, שלהבנתי לא מדובר בכוח שאותה אישה "מנכסת"
בהכרח מאיתנו הגברים, אלא שזו כוחניות שקיימת בה כנראה באופן מובנה.
אם נבין שלנו הגברים אין בעלות על כוחניות (שאנו מכנים "גבריות"),
יהיה קל אולי יותר להבין שכמו שיש גברים שיש בהם אלמנטים כנועים,
יש נשים שיש בהם אלמנטים מכניעים".

לא אוכל להסכים יותר.
מאחר ומוסיף על דבריי בעניין,
הקביעה כי כוחניות משמעה גבריות, ואילו פאסיביות משמעה נשיות, היא למעשה קביעה שובניסטית.
ולפיכך, סביר כי אדם אשר מחזיק באמונה זו אכן יראה את הפיכתו הזמנית לאישה או לקיחת תפקיד טיפוסי למין הנשי, כאקט משפיל.
מאדאם קירי​(שולטת){אהובי המתו}
[quote="red-cell] כדוגמה אפשר לקחת את הפוט פטיש, נשים שולטות מאוד נהנות ממנו גברים שולטים פחות.[/quote]מה, אתה רציני? כמעט כל עבד שפנה אליי אמר לי (ואף רשום בפרופיל שלו) שהוא מת על פוט-פטיש.... נראה לי שזה יותר קטע של עבדים, לא של שולטות.

הרעיון של להפוך גבר לאישה ממש ממש לא עושה לי את זה - אני אוהבת גברים ואני אוהבת לשלוט בגברים, לא בנשים. אני לא חושבת שהפיכת מישהו לאישה לכאורה מורידה מערכו. להיפך.
אני אוהבת גברים. גברים גבריים, חתיכים, עם זיין ענק. גברים שמתלבשים כמו גברים ושמתנהגים כמו גברים. לא סובלת את הקטע של לפנות לגבר בלשון נקבה, לא סובלת גברים שלובשים בגדי נשים או דברים ורודים באופן כללי.
אני אוהבת לשלוט בגברים. אני אוהבת להכאיב להם, אני אוהבת לצוות עליהם. אני אוהבת, למקרה שלמישהו כאן יש ספק, לספק את עצמי. נכון, הכל חייב להיות בשיתוף פעולה ונחמד לי כשגם העבד נהנה - אבל הרעיון הוא לספק ולשמח אותי, למלא אחר הגחמות שלי וכולי. למשל, אני שונאת כשנוגעים לי בכף הרגל, ובטח לא אתן לעבד לעשות את זה רק כי זה משמח אותו. העבד נמצא כאן כדי למלא אחר הרצונות שלי, לא שלו.
red-cell​(מזוכיסט)
לפני 16 שנים • 6 באפר׳ 2008
red-cell​(מזוכיסט) • 6 באפר׳ 2008
RIR כתב/ה:
[quote="red-cell] כדוגמה אפשר לקחת את הפוט פטיש, נשים שולטות מאוד נהנות ממנו גברים שולטים פחות.
מה, אתה רציני? כמעט כל עבד שפנה אליי אמר לי (ואף רשום בפרופיל שלו) שהוא מת על פוט-פטיש.... נראה לי שזה יותר קטע של עבדים, לא של שולטות.

הרעיון של להפוך גבר לאישה ממש ממש לא עושה לי את זה - אני אוהבת גברים ואני אוהבת לשלוט בגברים, לא בנשים. אני לא חושבת שהפיכת מישהו לאישה לכאורה מורידה מערכו. להיפך.
אני אוהבת גברים. גברים גבריים, חתיכים, עם זיין ענק. גברים שמתלבשים כמו גברים ושמתנהגים כמו גברים. לא סובלת את הקטע של לפנות לגבר בלשון נקבה, לא סובלת גברים שלובשים בגדי נשים או דברים ורודים באופן כללי.
אני אוהבת לשלוט בגברים. אני אוהבת להכאיב להם, אני אוהבת לצוות עליהם. אני אוהבת, למקרה שלמישהו כאן יש ספק, לספק את עצמי. נכון, הכל חייב להיות בשיתוף פעולה ונחמד לי כשגם העבד נהנה - אבל הרעיון הוא לספק ולשמח אותי, למלא אחר הגחמות שלי וכולי. למשל, אני שונאת כשנוגעים לי בכף הרגל, ובטח לא אתן לעבד לעשות את זה רק כי זה משמח אותו. העבד נמצא כאן כדי למלא אחר הרצונות שלי, לא שלו.[/quote]

כתבתי "גברים שולטים"
Tish Adams
לפני 16 שנים • 6 באפר׳ 2008
Tish Adams • 6 באפר׳ 2008
סחטיש, פוסט מעניין.
ישבתי וקראתי את כל התגובות.

זה שאנחנו חיים בעולם שוביניסטי זה לא חדש. חבל אבל, לא חדשתם כלום בציון העובדה הנ"ל.
כפי שאני קוראת, לצערי זה גם לא ישתפר בקרוב עם הדיעות שיש פה.
חלילה, לא שוללת. כל אחד ודעתו.
נדבקתם לאביזרים כמו סטרפ-און. קשרתם את זה לגבריות מאחר והצורה החיצונית היא של איבר גברי.
בנוגע לזה, דעתי כשל דעתו של רדסל בפרוש שנתן.
באותה מידה זאת יכולה להיות גם אלה של שוטרת (כן, מי שהרים לי אותה בפורים יודע עכשיו היכן היא היתה לפני). icon_evil.gif
הפמדום והמיילדום שונים.
הפוט פטיש למשל, מתפרש לדעתי אחרת בשני התחומים.
הבעיה לדעתי היא בגישה ובהבדלה. מי אמר שX זה גברי וY זה נשי?
אצל כל אחת ואחד מאיתנו זה מתפרש אחרת.
כל אחת/ד והחוויה שלה/ו.

אישית, לא פגשתי נשלט שהפטישים שלי ישבו בול על שלו.
נכון שהכרחתי לא פעם לעשות דברים שלא אהבו כי אני אהבתי וזה לגיטימי לחלוטין בעיניי.

Ocean חדשות לי אליך. יש גברים שמתלבשים כנשים ושולטים בנשים הלבושות כגברים. אפילו פה.
לא אכנס לדינאמיקה של זה ולניקים. אבל, יש.

שורה תחתונה, זאת התגובה שמסכמת:
red-cell כתב/ה:
...
"דומית" שלא מסוגלת לקבל את מה שהיא רוצה היא לא ממש דומית. רצוי שאותה בחורה תברר עם עצמה מה היא באמת ועם איזה גברים היא מסתובבת לפני שהיא מכנה את עצמה דומית.

דומיות לא אמורות לספק את הגחמות של העבדים שלהן, בדיוק הפוך !!!

עבדים אמורים לספק את הגחמות של הדומיות שלהם ואם מה שאת מתארת במקרה הספציפי הנ"ל הוא אכן כך הרי שלא מדובר בדומית ובטח שלא בעבדים.

ואנדרפוט - מזל טוב ליום ההולדת.
אנדרפוט
לפני 16 שנים • 8 באפר׳ 2008
אנדרפוט • 8 באפר׳ 2008
תודה רבה טיש.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 16 שנים • 10 באפר׳ 2008

Re: bdsm נשמע קצת שובינסטי

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 10 באפר׳ 2008
Wrong כתב/ה:
אם הבנתי נכון אז נשלטת שם להנאת השולט הוא עושה בא מה שהוא רוצה ומתרכז בהנאה שלו ההנאה של היא כבדרך אגב מבחינתו.
ומלכות מרצות את הגחמות של העבדים וכל הזמן עושות להם דברים.
יש לי חברה מלכה שפוגשת אנשים לסשנים אבל כבר ממזמן אף אחד לא טרח לגרום לה לגמור.
אז בעצם מתי התור של הנשים להיות המרכז בעולם הזה?

בעיני, בדסמ נשמע כמו שוביניזם בדיוק כמו שהצלפה בשוט נשמעת כהתעללות.

ההבדל עבורי הוא בהקשר.

שולט שחושב שהוא יכול לקיים מערכת יחסים עם נשלטת, שבה אין עבורה הנאה, שבה אין נתינה ממנו אליה, שבה אין התחשבות במה טוב ומזין עבורה ומה רע ופוגע בה - ועדין חושב שמערכת יחסים שכזו תימשך לעד הוא במקרה הטוב אדם מאד תמים.

קודם כל - אנחנו כאן כדי ליהנות. אנחנו כאן כי מה שאנחנו נהנים ממנו, נראה לאנשים אחרים כמו "איכס, איך הם יכולים לעשות X" (החלף את X בהשפלה, הצלפה, מחטים, חבלים או דגדוגים בנוצה).

למי שעומד מהצד, סשן יכול היראות כאחד המקומות הכי פחות שיויוניים והכי פחות מעצימים.

אך בדסמ יכול גם להיות המרחב החתרני, שבו קוראים תיגר על מוסכמות, שבו מגדירים מחדש מונחים כמו חופש, הנאה, אירוטיקה ומגדר.

בדסמ יכול להיות המקום שבו בתוך הסשן הוא סוחר העבדים או האדון הגוריאני והיא השפחה הנרצעת, חסרת המעמד.
אך אין בכך סתירה לעובדה שבהקשרים אחרים, שניהם מאמינים שנשים וגברים הם בעלי זכויות שוות, שהחברה שלנו יכולה להתנהל אחרת, שאפשר לשנות.

כי אפשר להגיע לשינוי חברתי בהרבה מאד דרכים....
קטסטרופה{Adonai}

סליחה

קטסטרופה{Adonai} • 10 באפר׳ 2008
מי יודע מה הכתובת של נו לימיט?
flashback{ג"ו}

Re: bdsm נשמע קצת שובינסטי

flashback{ג"ו} • 10 באפר׳ 2008
Dan_Kap כתב/ה:

בעיני, בדסמ נשמע כמו שוביניזם בדיוק כמו שהצלפה בשוט נשמעת כהתעללות.

ההבדל עבורי הוא בהקשר.

שולט שחושב שהוא יכול לקיים מערכת יחסים עם נשלטת, שבה אין עבורה הנאה, שבה אין נתינה ממנו אליה, שבה אין התחשבות במה טוב ומזין עבורה ומה רע ופוגע בה - ועדין חושב שמערכת יחסים שכזו תימשך לעד הוא במקרה הטוב אדם מאד תמים.

קודם כל - אנחנו כאן כדי ליהנות. אנחנו כאן כי מה שאנחנו נהנים ממנו, נראה לאנשים אחרים כמו "איכס, איך הם יכולים לעשות X" (החלף את X בהשפלה, הצלפה, מחטים, חבלים או דגדוגים בנוצה).

למי שעומד מהצד, סשן יכול היראות כאחד המקומות הכי פחות שיויוניים והכי פחות מעצימים.

אך בדסמ יכול גם להיות המרחב החתרני, שבו קוראים תיגר על מוסכמות, שבו מגדירים מחדש מונחים כמו חופש, הנאה, אירוטיקה ומגדר.

בדסמ יכול להיות המקום שבו בתוך הסשן הוא סוחר העבדים או האדון הגוריאני והיא השפחה הנרצעת, חסרת המעמד.
אך אין בכך סתירה לעובדה שבהקשרים אחרים, שניהם מאמינים שנשים וגברים הם בעלי זכויות שוות, שהחברה שלנו יכולה להתנהל אחרת, שאפשר לשנות.

כי אפשר להגיע לשינוי חברתי בהרבה מאד דרכים....

bowdown.gif