בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בין מיזוגניה למיילדום

Lanya Colson
לפני 15 שנים • 24 באוג׳ 2008

Re: מי זו גניה ?

Lanya Colson • 24 באוג׳ 2008
tebayes כתב/ה:
נילי ונילי כתב/ה:
Lanya Colson כתב/ה:

זה יהיה לא מדויק בעיני להגיד כי יש גבול דק בין מיילדום לבין מיזוגניה. זה לא גבול דק, זה תחום אפור רחב למדי
[...]
וזו הבעיה הראשונה שיש לי עם הדברים שאמרת נילי. את מניחה דיכוטומיה. יש בדסמ אמיתי, טהור, מבוסס כבוד ואהבה, ויש מיזוגניה אשר נובעת מפחד ומקטנות רוח.

נהדרת, את. בחיי.

; מיזוגניה, ידידי, היא לא סתם שנאה. היא כבר מזמן מכת מדינה. היא רעה חולה חברתית שאנחנו לא מצליחים להפטר ממנה.

נילי, אני לא חושב על מקרים של שנאת נשים כעל מקרים פשוטים של שנאה, בכלל לא.
שנאת נשים קיימת, כמו שקיימת שנאה נגד שחורים, הומוסקסאולים, יהודים ערבים וגם גברים.
לא לזה התכוונתי.

הכוונה שלי הייתה שכל עוד יש את הקטע של "המאבק למען זכויות האישה\שחורים\הומוסקסואלים ולסביות וכו.." תמיד תשאר הבדלה ברורה של "אנחנו מול הם", דבר שגם אם יביא לחקיקה שונה נאמר ברמה המדינית פוליטית חברתית, הוא עדיין לא ישנה את העובדה שזה יהיה "אנחנו מול הם"

בגלל זה אני אומר שעדיף לצאת נגד ההתנהגות עצמה ולא נגד היעד של ההתנהגות.

אני בטוח שהיו גברים שקראו את הפוסט ואמרו "פפפפפ...נשים...." או "עוד פימיניסטית"
ואף אחד מאיתנו לא לגמרי חף מהתגובות האלו של "אנחנו מול הם"
אז למה ליצור אותם מלכתחילה,
הרי אם כבר לקדם סובלנות או אהבת אדם(כן אני יודע שהשפה שלנו זכרית) או אפילו על דרך השלילה לנסות פשוט למגר תופעות שליליות של אלימות עקב שנאה, קנאה וטינה, לא עדיף להכליל את זה כל המצבים וכל האנשים ולאו דווקא על מגדר, לאום, גזע או נטיה?

אני יודע שזה נשמע מעט נאיבי,
אבל תחשבי על זה
יש כל כך הרבה סיעות שמקדמות את החופש או השוויון של קבוצה זו או אחרת
וכולם מתווכחים כי הם נפרדים ומתעסקים רק בהגדרות של הקבוצה שלהם,
אם כל הקבוצות האלו היו מתאחדות לקבוצה אחת שמקדמת שוויון מלא לכל אדם ללא הבדלה
איזה כוח יכל להיות לה.

אני רואה את זה כל הזמן בתור גבר, שיש לו גם הרבה טענות כלפי נשים בתור מגדר, בתוך עצמי ובאחרים שזה הופך כל הזמן לויכוח של גברים מול נשים, עם התגוננות של כל צד והאשמות הדדיות, ואין צורך, באמת שאין צורך, זו המלכודת שכל הזמן נופלים אליה דיונים, "אנחנו מול הם"
במקום פשוט "כולנו למען כולנו".

תקראו לי נאיבי,
אבל זו ההתרשמות שלי.

א. כן, אתה נאיבי.
ב. קוראים למפלגה הזאת ''מרץ'' - כולנו יודעים כמה כוח יש לה.....
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

על היתרון שבכתיבה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 24 באוג׳ 2008
בעיני, נשלט/ת סבירים כבר מזמן יודעים שרצוי לבדוק מה כותבים המועמד/ת הבאים לתפקיד אדון/גבירת לבבם - כך אפשר לזהות את אלו שחושפים פרטים על הנשלטת הקודמת שלהם, שתמיד שמחים לסייע לשולט המתעלל והגן על אנסים, או שדיעותיהם רחוקות מאד מאלו שהם מצהירים עליהן בשלב החיזור אחר נשלטים חדשים.

ואין כמו הכתיבה של אדם כמו נשוא השרשור הזה כדי להבהיר שאולי כדאי לנקוט בחובת הזהירות בגישה אליו.

אמנם, לא מעט אנשים בתחילת דרכם בבדסמ מחפשים הסברים רציונליים לבחירה שלהם, וכך אנחנו מוצאים שולטים שמבהירים שהטבע קבע את הגברים כשולטים על נשים, לצד שולטות שיודעות בבירור שמותר האישה על הגבר בא מאמא טבע.

אבל, כאשר כל הכתיבה של אדם באה להראות עד כמה האישה נחותה, תוך התעלמות ברורה מכל דיעה אחרת שהובעה (הן באותה תקופה פטריארכלית והן בפרשנות חדשה יותר) - זה מעורר שאלות כמו "עד כמה הוא יהיה מסוגל לכבד את הנשלטת שלו" או "מדוע הוא צריך להקטין את האחר כדי להרגיש גדול"...

ולכן, עד כמה שהייתי שמח לא לראות כתיבה שכזו בכלוב, רצוי שהיא תישאר נגישה לחברי האתר ולגוגל...
JabberwockY​(שולט)
JabberwockY​(שולט) • 24 באוג׳ 2008
יפה אמר שומר הראש: אין בין מיזוגמיה למיילדום שום קשר (קו תחתי).
לעומת זאת, בין מיילדום למיזוגניה אני דווקא מוצא קשר הדוק למדי, מכיוון שני המינים (זוויגים? מגדרים? כבר קצת הלכתי לאיבוד. סליחה נילי). הרשו לי להיות בוטה בכדי להעביר את הנקודה:
כשאת נהנית להקרא "זונה מוצצת", "כלבה מושפלת" וכדומה, כשאתה נהנה לירוק בפניה ולסטור לה, שניכם חוטאים בלא מעט מיזוגניה. כשזה הפוך אתם חוטאים במיזאנדריה, ובכל הצירופים האפשריים יש הרבה מיזנתרופיה [אחרת אני לא מבין את המשחק הילדותי הזה ואשמח אם מישהו יסביר לי. ריגושים אפשר למצוא גם בטיפוס על הרים, למרות שצריך להתאמץ קצת יותר]. כשאת אוהבת להקרא "חור" או כשאתה אוהב שמענישים לך את הזין זה כי יש בכם לפחות מעט מיזוגניה/אנדריה, בהתאמה. והצד השני יכול לתת לכם את זה כי גם הוא חוטא בכזה, לפחות קצת. ובתוך הבליל המיזנתרופי הזה אולי מיזוגניה ומיזאנדריה הן לא תופעות כאלו גרועות בהכרח? עובדה שאנחנו, סוטים שכמונו, נהנים מהן.

אז מה בכל זאת הופך מיילדום לכזה ולא לשנאה צרופה? מה ההבדל בין שולט טוב למיזוגן טהור? לדעתי התשובה טמונה בשאלה כמה מקום תופסת השנאה בתמונה הגדולה. אם יכול שולט לראות שאשה, על אף "נחיתותה" [רגע, לא להתעצבן] כמו ששניכם רואים אותה ובגלל עובדות פיסיולוגיות ופסיכולוגיות כאלו ואחרות היא עדיין ישות שלמה ומורכבת שהיותה "זונה מוצצת" היא רק חלק ממנה, אם יכול השולט להבין [ומדובר כאן על הבנה עמוקה ואמיתית, ולא כזו שמתבטאת באפטר קייר בלבד] שהאשה שלה קרא לפני רגע "כלבה מושפלת" [והתכוון לזה בכל ליבו, וגם היא] היא אדם שלם שיכול לעשות עוד דברים מעבר ללהיות כלבה או זונה, הרי שמדובר במיילדום. וככל שייראה השולט יותר את התמונה הגדולה ויבין טוב יותר את היחסים בין התמונה הגדולה לבין התמונה שמצטיירת בזמן סשן כך יהיה שולט "נאור" יותר. ואם כך הוא הרי שהתרעומת שלך, נילי, אינה כנגד המיזוגן אלא כנגד השולט ה"חשוך". ומי אמר שלהיות נאור זה בהכרח טוב יותר? אולי דווקא החשוכים הם אלו שיצליחו להביא את סאביותיהם לתהומות המיזוגניה שהן עצמן נוטות לפתחה? לא אני מחליט ואני נותן די קרדיט לבני האנוש שיידעו מה טוב בשבילם. השוביניזם האמיתי יהיה לומר שאשה, מסכנה ועלובה שכמותה, לא יודעת להבדיל בין מה שטוב לה ומה שרע לה; שאינה יכולה לבחור. היא יכולה לבחור ועוד-איך ואם בחרה לא נכון הרי שתפגע, כראוי, ותלמד להבא ותלמד את אחיותיה למען יישמרו להן לנפשן וייבחרו נכון. החיים, לדידי, הם רצף של אכזבות וכשלונות ופגיעות שמהן לומדים וממשיכים הלאה ומשתפרים. אי אפשר לעטוף את הכל בצמר-גפן מתוק כדי שחס וחלילה לא ייפגע מישהו. אנשים בוגרים צריכים לשמור על עצמם, או להפגע.

אם בוחר אדם לצייר תמונה חלקית של אישה בבלוגו או בפורום, שייבושם לו. אם רוצה אישה ללכת עם אדם כזה, שיבושם לה; הרי סאדיזם ומזוכיזם והעש שנמשך לאש הם בדיוק הנקודה פה. וברור שמישהו פה עלול להפגע שהרי שנאה מובילה לנפגעים. לפחות שולטים חשוכים כגון זה שעליו התרעומת מצהירים בריש גלי על אומללותם, בניגוד לאלו המסוכנים באמת.
הוא​(שולט)

ועוד דבר

הוא​(שולט) • 24 באוג׳ 2008
המשקל שאנו שמים על הדמות הוירטואלית היא אשליה שכן יש פער עצום בין אותה דמות במציאות.
יש אנשים שמתקשים למתג עצמם בתוך קבוצה. לעיתים לשם שקולם ישמע הם עוטים על עצמם דמות של עוקרי עיני חתולים , אלא שבסופו של יום כשאתה יושב עם אחד כזה על כוס קפה נניח הוא לא יותר מאשר חתול רך ומשופם וכידוע לחתולים אין קרניים. עיברו לדרמה הבאה.
פסיכיאטר מופרע

לסיכום :

פסיכיאטר מופרע • 24 באוג׳ 2008
אין לכם מושג וחצי מושג מהי שנאת נשים
נשים לא שונאים כי אין כזאת חיה .
מחנכים אישה על פי דרכה -
היא זונה ? אתה בן זונה .
ואידך זיל גמור .

מה שכן , נילי וכל שאר הנקבות מבקשות לחנך את הגברים , איך יעשו זאת ?
הן צורחות " הוא שונא נשים " - " תוציאו אותו מכאן "

טיפשים כבר לא תהיו מסתבר , אתם כבר
slu
slu

"אין חיה כזאת.."

slu • 24 באוג׳ 2008
בפראפראזה קלה על "צריך להיות אחד בשביל לזהות אחד".
בשביל לזהות אשה צריך קודם כל להיות גבר.
ופסיכי ידידי, בשביל להיות אחד מהשניים צריך בראש ובראשונה להיות בן אדם.
פסיכיאטר מופרע

Re: "אין חיה כזאת.."

slu כתב/ה:
בפראפראזה קלה על "צריך להיות אחד בשביל לזהות אחד".
בשביל לזהות אשה צריך קודם כל להיות גבר.
ופסיכי ידידי, בשביל להיות אחד מהשניים צריך בראש ובראשונה להיות בן אדם.

" פסיכי ידידי " ? לא חושבת שהגזמת קצת ? icon_rolleyes.gif
אגב - בן אדם :
בן אדם, אל תתנשא על בעלי-החיים; נקיים הם מפשע, אבל אתה, בכל רוממותך, מרקיב הנך את האדמה בהציגך כף רגלך עליה, ומשאיר תמיד עקבות רקבונך אחריך.
- דוסטוייבסקי

נו באמת ? כולם כאן רקובים מכף רגל ועד ראש ואת מדברת איתי על להיות "בן אדם " ? תחסכי ממני את הכאב ראש הזה .
IvoryDom

סופסוף קם תחליף לעוזרד

IvoryDom • 24 באוג׳ 2008
יחי ימות המשיח.

נ.ב.
נילי אם הכוונה לגרש את ליצן החצר
אנא ממך
השאירי לנו את הבידור להמונים.
פסיכיאטר מופרע

Re: סופסוף קם תחליף לעוזרד

IvoryDom כתב/ה:
יחי ימות המשיח.

נ.ב.
נילי אם הכוונה לגרש את ליצן החצר
אנא ממך
השאירי לנו את הבידור להמונים.

כה כתב הליצן שכותב על זיונים מבוקר ועד ליל -

יש לי גבולות !! מהם ?

שולטות
מתחלפות
לא בעסק
אנשות ללא חוש הומור
ילדים, זקנים וטף
חסרות עמוד שידרה
חדלות אישים
משוייכות
ואנשים שכותבים .... בכל מילה שניה.
סאביות המחפשות דום מחמד
סאביות המחפשות דום צוות הווי ובידור
סאביות שרוצות שיזרקו להן פריזבי בכדי לקבל לטיפה.

בקיצור - כולם לא למעט - כל מי שמוכנה להזדיין איתי . כי אני באתי לכלוב רק למצוא זיונים , כי באתרים אחרים לא הבינו אותי ממש , אבל כאן . כאן אני " שולט" כאן אני " גבר " כאן אני " דום " , כאן אני יכול לזיין .

בפעם הבאה שאתה מצטט את אוסקר ויילד תצטט את זה " השקר היחידי שאין לו תקנה הוא - שקר לשם שקר" כי חוץ משקרים וזימה אין לך מה למכור כאן .
Tobias​(אחר)

Re: מי זו גניה ?

Tobias​(אחר) • 24 באוג׳ 2008
[/quote]
א. כן, אתה נאיבי.
ב. קוראים למפלגה הזאת ''מרץ'' - כולנו יודעים כמה כוח יש לה.....[/quote]

כשאני חושב על מרץ מה שעולה לי לראש הוא לא מאבק חברתי אלא כל הנושא הפלסטיני, והנושא הזה חורג בהרבה מהגבולות של העניין החברתי שאני כיוונתי אליו וגולש לתחומים של ביטחון, פוליטיקה וכו... ולזה באמת באמת שאין לי עדיין תשובה..

אני אעזוב את ההתפתחות של הנושא בזה, כי זה כבר יגלוש מעבר לנושא המיועד של השרשור.

ובחזרה לנושא.

שאלה לנילי
כתבת- "אם משווים את הנזק שיכול לעשות גבר מיזוגן אחד אל כמות הנזק שיכולות לעשות שלוש מיזאנדריות בוחשות כשפים באישון ליל אל מול הקדירה- הרי שהוא גדול לאין שיעור"

תוכלי לפרט את איך למה כמה על העניין מאחר ואני באמת לא הבנתי?