צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הודעה שקיבלתי הבוקר

the_drow​(שולט)
לפני 14 שנים • 29 במאי 2010

Re: סנובית!

the_drow​(שולט) • 29 במאי 2010
פורסם פעמיים...
סליחה
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 29 במאי 2010
RIR כתב/ה:
זונת סושי כתב/ה:
התמרות פוריה מוי יאמ.
אני לא יודעת מה זה "מוי יאמ", אבל אם התכוונת ל"איכסה פיכסה", או ל"כלי מתמטי מגעיל של חשמלטורים שגם פיזיקאם נאלצים להשתמש בו" - אז אני מסכימה עם כל מילה. icon_smile.gif

גבירותי ורבותי, מעט היסטוריה: התמרת פורייה פותחה ע"י ז'אן באטיסט ז'וזף פורייה שאמנם החזיק מעצמו פיזיקאי, אבל את הטורים שלו התחיל להמציא כדי לפתור את בעיית שפיכת קני התותחים של הצבא של נפוליאון, שבו היה בכיר (קולונל או משהו כזה) -- כך שהוא בעצם היה מהנדס.

ועל כן, פיזיקאים ופיזיקאיות יקרות, אין פלא שהקנים שלכם נשפכים פחות כאשר אתם משתמשים בטורי פורייה.
שוסי
שוסי • 29 במאי 2010
שרשור חנונים icon_redface.gif
מאדאם קירי​(שולטת){אהובי המתו}

the_drow כתב/ה:
סנובית!
נו, ברור - אני פיזיקאית, למה אתה מצפה?
(לפרוטוקול אציין כי מתמטיקה שולטתת!!11אחת ואם אתה הולך על החלק היותר עיוני בתואר שלך, בכלל תלמד דברים מדהימים.)

James Bondage כתב/ה:
גבירותי ורבותי, מעט היסטוריה: התמרת פורייה פותחה ע"י ז'אן באטיסט ז'וזף פורייה שאמנם החזיק מעצמו פיזיקאי, אבל את הטורים שלו התחיל להמציא כדי לפתור את בעיית שפיכת קני התותחים של הצבא של נפוליאון, שבו היה בכיר (קולונל או משהו כזה) -- כך שהוא בעצם היה מהנדס.

ועל כן, פיזיקאים ופיזיקאיות יקרות, אין פלא שהקנים שלכם נשפכים פחות כאשר אתם משתמשים בטורי פורייה.
אכן. זכור לי, ששיננתי את שמו פעם. חיפשתי את השם המלא שלו בעקבות שיחה עם חברים, וכל כך התפעלתי כשראיתי שיש לו פאקינג ארבעה כאלה!
אבל עזוב את פוריה ואת פיכסותיו: דיראק, האיש, הכתיב והאגדה, גם הוא התחיל בתור מהנדס. ועוד מהנדס חשמל, לא עלינו! נו, לפחות הוא פיצה על זה כשהכתיב שלו הראה שהצגת שרדינגר שקולה להצגת הייזנברג.

זונת סושי כתב/ה:
שרשור חנונים icon_redface.gif
או יה!
the_drow​(שולט)
לפני 14 שנים • 30 במאי 2010

the_drow​(שולט) • 30 במאי 2010
RIR כתב/ה:
the_drow כתב/ה:
סנובית!
נו, ברור - אני פיזיקאית, למה אתה מצפה?
(לפרוטוקול אציין כי מתמטיקה שולטתת!!11אחת ואם אתה הולך על החלק היותר עיוני בתואר שלך, בכלל תלמד דברים מדהימים.)

אז תנסי את להסביר לי, למה 1+1=3 לכל ערך גדול מאחד icon_smile.gif
אני מתנצל, אמנם אני לא שפוי אבל עדיין לא הגעתי לאשפוז ואני גם לא מתכוון להגיע.
או אפילו יותר גרוע, תתארי לי וקטור על מרחב בעל 16 מימדים ותוכיחי שהוא קיים.
והכי הכי גרוע, תסבירי לי מה זה לעזאזל פונקציאת הזטא (את ההקשר שלה להשערת רימן אני מכיר כמובן....)
אני מסוגל להבין למה:
i = ++i +1

לא ברור למחשב, אבל דברים כ"כ מופשטים, סורי...
אלימלך
אלימלך • 30 במאי 2010
אולי תעשו גוש geek dom במצעד הגאווה בת"א

the draw,
זה כמו שהסביר המרצה לאסטרו: פאי שווה אחר, פאי בריבוע שווה עשר.
אתה לא מגיע לאשפוז? חבל, שמרתי לך מיטה טובה דווקא. icon_smile.gif

אלימלך,
חזק ביותר! rffl.gif
James Bondage​(מתחלף)

James Bondage​(מתחלף) • 30 במאי 2010
RIR כתב/ה:
דיראק, האיש, הכתיב והאגדה, גם הוא התחיל בתור מהנדס. ועוד מהנדס חשמל, לא עלינו! נו, לפחות הוא פיצה על זה כשהכתיב שלו הראה שהצגת שרדינגר שקולה להצגת הייזנברג.

כבר חשבתי שאני לא זוכר נכון כשקראתי את זה -- אבל בדקתי ואני כן זוכר נכון. היה זה שרדינגר, ולא דיראק, שהוכיח את השקילות -- מה שדיראק עשה בהקשר הזה, הוא להשתמש בשקילות בין מכניקה קלאסית למכניקה קוואנטית כדי לקבל קוואנטיזציה של מצבים בצורה פשוטה יותר. 1926 הייתה שנת בציר טוב לפיזיקאים.

דיראק, האיש והאגדה, המציא את הדלתא (מאז הנילוס זורם כסידרו) ועוד דברים רבים וטובים. כבודו במקומו מונח.

ואגב, מבין הסוטים הגדולים ביותר ניתן למצוא את ארדש (Paul Erdős) שהיה סוטה הן ע"פ שפתו היומיומית (המעונייינים מופנים לערך האנגלי בויקיפדיה -- הערך העברי פחות ססגוני), והן בזכות תרומתו לתחום הסטיות הגדולות (Large Deviations, ולא Large Perversions אבל למי אכפת).
לא יודעת, המרצה שלנו בקוונטית 2 אמר שהשקילות הזו הוכחה רק בעזרת כתיב דיראק. ואם יריב כפרי אומר - זה חייב להיות נכון!

(גב, שים לב שלא טענתי שדיראק הוכיח את זה, אלא שהכתיב שלו הוכיח את זה. אין לי מושג מי הוכיח את זה. כלומר, עד לפני רגע לא היה לי מושג.)
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 30 במאי 2010

(קבלו 5+ לדירוג החנניות שלכם ולכו גלגלו להצלה...)