שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

התפקדות טבעוניים-צמחוניים-בשלבי מעבר-מתעניינים למיניהם.

daniel222
לפני 12 שנים • 22 בפבר׳ 2012
daniel222 • 22 בפבר׳ 2012
Sparafucile כתב/ה:
daniel222 כתב/ה:
Geshem Black כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
גשם - כתבת בתגובה לזזאלופון שטות על קניבליזם. קניבל - זהו יצור שאוכל את בני מינו. אני בטוח שאם ננסה לסווג את בני האדם על פי אילן קלדוניסטי או אילן אחר, החיה היחידה שנאכל ונוכל להקרא קניבלים, זה קופים, וגם בזה אני לא בטוח.

אז אדם שאוכל פרה, הוא לא קניבל.

מציע לך ללמוד קצת על המושג הזה, למידה עוד לא הרגה איש.

לפי המילון, קניבל זה יצור שאוכל את בני מינו.
זכור לי לא אחת שייחסת את בני האדם לחיות."כולנו חיות," אמרת. "וככה זה בטבע."
אם כולנו בעלי חיים, מלשון בעלי הזכות ללחיות שמקיימים חיים, הרי כולנו חיים שאוכלים את בני מינינו. זו השלכה לוגית שאמורה להבהיר לך שהטיעון ההכחשתי שלך "הם לא בני אדם, אפשר לאכול אותם" הוא לקוי מבסיסו. הם חיים ולכן לא מוסרי וצודק לאכול אותם.
באותה מידה אתה יכול להגיד: "האנשים האלו אינם בני משפחתי ואינם חבריי, לכן מותר להרוג אותם ולבזוז את ביתם."

ההגדרה של בני אותו מין היא ששני פרטים מאותו המין מסוגלים להתרבות ושצאצאם יהיה פורה גם הוא.

אנחנו והפרה חלק מאותה ממלכה, מערכה, על ממלכה או כל סיווג טקסונומי אחד(רוב הסיווגים). לא זכור לי שאמרתי שאנחנו אותו מין, אם כן, הטעות שלי ואני מצטער על ההטעייה.

הטעות לא אצלך אלה אצל גשם.
בני אדם שאוכלים כל סוג של בעל חיים (למעט בני אדם) הם לא קניבלים כיוון שהם לא בני המין שלנו.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 22 בפבר׳ 2012
גשם, אם אתה עוד פה, אני מצטרף לשאלתו של זאלופון.
ואם הוא לא פה, אז אודה לכל טבעוני אחר שישיב עליה.

אגב, שמרים זאת דוגמא נהדרת. אני מגדל שני סוגים של שמרים בבית - קמבוצ'ה ושאור(מחמצת). הם גדלים, הם שותים, הם אוכלים, הם סובלים מקור ומחום, הם מתים אם לא מטפלים בהם נכון והקמבוצ'ה מגיבה לצלילים. המגדלים הותיקים מכנים את הקמבוצ'ה Mother.
up u rs​(אחרת)

Re: איך שאני רואה את זה

up u rs​(אחרת) • 22 בפבר׳ 2012
חניבעל כתב/ה:
אם לא היינו אוכלים בשר היינו עדיין חיים במערות.

לא צריך להתייחס לכל תוכנית בערוץ 8 כתורה מסיני.
זאת תיאוריה מעניינת- יש גם מדענים שחולקים עליה.
הרי האדם הקדמון אכל בשר- ועדיין חיי במערות...
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 22 בפבר׳ 2012
סיגורני כתב/ה:

250 גר חמאה (לצמחונים) -או 250גר מרגרינה צמחית (לטיבעונים) או 250 גר שומן קוקס טבעי (לפאנטיים כמוני..)

(בקול של תשדיר שירות מ-1980)

אני יודע,
ואת יודעת.
במרגרינה, אסור לגעת
וגם לא להתקרב.

מי שיש לו בעיה דתית עם חמאה, שידלג ישר לשמן קוקוס -- אם תחפשו מספיק תמצאו כזה בלי טעם לוואי מגעיל של קוקוס מיובש, אלא של טעם נהדר של קוקוס טרי. מרגרינה אינה טעימה, ומאוד לא בריאה. שמן קוקוס מתמצק בטמפ' של 24 מעלות, וניתן להחליפו בחמאה ביחס של 1:1.

אגב, אם לא מדובר במאפה מתוק (ולפעמים גם אם כן) שווה לנסות להחליף את החמאה/מרגרינה/שמן קוקוס בשמן זית ו/או אבוקדו טרי. כן, זה מוזר, אבל זה מאוד מוצלח. הגלידה המוצלחת ביותר שטעמתי היא גלידת שמן זית עם מעט מלח. נשמע לכם סוטה? שמתם לב באיזה אתר אתם?

ולנושא השרשור, בתור צמחוני: כל מי שמחפש איזשהו שביב של עקביות, ימצא את עצמו מסכים עם זאלופון (לגבי הצורך בקריטריון, לאו דווקא לגבי הקריטריון הספציפי). הקריטריון שלי הוא בסופו של דבר, "דברים שאני לא מרגיש נוח לאכול", ומן הסתם זה נכון לגבי כולם, למרות שחלקינו לא מכירים בזה. אני מכיר הרבה אוכלי בשר ששמחים לאכול לשון פרה בתנאי שהיא טחונה ולא נראית כמו לשון פרה. אם גם אתם במשפחה הזאת, אין לכם עקרונות.

זה בסדר, גם לי לא, וגם ל-99% מהאנשים שחושבים שיש להם -- בסופו של דבר, העקרונות שאנחנו חושבים שיש לנו הם לעיתים קרובות מדי תיאור של מה שנוח/לא נוח לנו איתו, ולא החוק שעל פיו אנחנו מקבלים החלטות. בכלל, ניסויים מראים שרוב ההסברים שיש לנו לגבי הצורה בה אנחנו מתנהגים הם תירוצים בדיעבד, שבינם ובין סיבה אמיתית לעיתים קרובות יש קשר, ולעיתים קרובות אין. מי שחושב שבני אדם בכלל, והוא עצמו בפרט, הם יצורים הגיוניים צריך לבדוק את עצמו היטב.

הצמחונים שביניכם מוזמנים לבדוק את עצמכם: יש לכם חגורה / נעליים / אזיקים / כפפות / מעיל מעור? אם לא, האם אתם בטוחים? (בדקו שוב את הנעליים - לא קל למצוא נעליים בלי עור אלא אם כן הן נעלי ספורט. כנ"ל חגורה). האם נחתכתם ותפרו אתכם בעשר השנים האחרונות? אם כן, סביר שעשו זאת עם מעי חתול (שממנו מכינים את התפרים שנספגים מעצמם). אכלתם מנטוס? יש בו ג'לטין שמקורו בחיות. כמעט בכל דבר מיובא (ואם הוא תוצרת הארץ, לדוגמא מילקי, סביר שמקורו בדגים -- למרות שדווקא לא קשה למצוא ג'לטין צמחי בארץ)

הקרניבורים שביניכם מוזמנים לבדוק את עצמכם: למה אתם לא אוכלים כלבים / סוסים / רס"רים בצבא? למה אתם לא אוכלים חזיר (אם אתם לא אוכלים חזיר, ואתם לא שומרים כשרות?) האם מעיל פרווה נראה לכם לא-לגטימי? מה לגבי צייד למטרות הנאה? האם יש לכם בעיה עם תאילנדים שאוכלים כלבי רחוב משוטטים אם עם הרצח ההמוני של חתולי רחוב שעיריות בארץ עורכות? אם כן, למה?

בסופו של דבר, כל עמדה אפשר להקצין עד אבסורד ולטעון ("בצדק") כלפי כל אחד שהוא לא מוסרי/לא עיקבי/בועל נידות/נבעלת בנידה/דביל. באחד הפרקים של הסימפסונז, ליסה (הצמחונית) מבקרת בכלא פעיל חיות שנכלא בעקבות מבצע שחרור חיות שנכשל; הוא בז לה על היותה "רק" צמחונית: "אני טבעוני מדרגה 5. אני לא אוכל שום דבר שיש לו צל".

מי שמבקר מלמד הרבה מאוד על עצמו, וכמעט שום דבר על מושא הביקורת.
daniel222
daniel222 • 22 בפבר׳ 2012
מבחינתי לאכול בעלי חיים אחרים זה דבר טבעי.
בני האדם הם בעלי חיים בדיוק כמו כל שאר בעלי החיים עלי אדמות שצדים וניצודים ע"י אחרים.

מה שאני לא מקבל היא הדרך בה אנו כולאים ומתעללים במינים שלמים של בעלי חיים כגון פרות, תרנגולות, חזירים,…
כל מה שקשור למשק החלב מגיע מהתעללות קשה, בנוסף כל מוצרי החלב מאד לא בריאים לנו ולכן לא נוגע בהם.
לגבי ביצים, קונה רק ביצים של תרנגולות חופשיות
לגבי דבש אין לי בעיה, הרי הכוורנים בונים כוורות לדבורים אז הדבש הוא למעשה שכר דירה icon_smile.gif

משתדל לקנות ולאכול רק בעלי חיים שחיים באופן חופשי ואז ניצודים, לפחות מקווה שהמשווקים לא משקרים ולכן גם מצמצם בכמויות.
Red Leaf
Red Leaf • 22 בפבר׳ 2012
שפחון כתב/ה:
זו הזדמנות מצויינת לקצת קלאסיקה (גשם, בבקשה קח את זה בהומור ולא אישית):
http://www.youtube.com/watch?v=YJNj35QcE0A
"בסוף המאה ה 20..."! יא אללה...

ולעניין, הרי לא תבוא בטענות ללביאות בבוצואנה שטורפות אנטילופות חסרות אונים, נכון?
באותה מידה אין להלין על בני אדם טורפי בהמות.

יחד עם זאת, יש פה לא מעט צביעות. למשל, למה פרה כן וכלבלב לא? וגם התעשייה הצינית (אולי אפילו רצחנית) שמתחוללת סביב העניין אכן מעוררת גועל כשמוכנים להסתכל לאמת בעיניים ועדיין, להציב אוכלי בשר במקום אחד עם רוצחים נראה לי קצת קיצוני. כל אחד יעשה את שיקוליו המוסריים וטוב שיש אנשים כמוך שמעלים את המודעות אך לדעתי הרבה יותר יעיל למשל להציע לאנשים במקום לוותר על בשר להפחית כמויות (גם בריאותית זה מומלץ) או לצרוך בשר בלתי מעובד וכך להתעמת עם האמת המרה וכו'. כך לעניות דעתי בנושא.

גילוי נאות: אני מת על בשר. מעדיף את הסטייק שלי מדמם, או בכלל חי ומשוטח (ע.ע. קרפאצ'יו).

אתה, חביבי, הצלחת לסכם את הדיון המיותר והנואלי הזה אשר כותבו בחר בכוונת תחילה להשתלח באוכלי בשר, במסווה של דיון על גיבוש קהילת הצמחונים-טבעוניים, באמצעות מערכון אחד. כל בר דעת, אפילו עם בינה קצת פחות מהממוצעת, יכול היה להסיק את התגובות המזדמנות.
אתה מיסיונר, אתה מגעיל, אתה מתנהג בצורה מאוד ברוטאלית ומגעילה לבני מינך, מכנה אותם בשמות גנאי ותוקף ללא רסן, בשל מחשבה שמשנתך היא תורה מסיני, ואוי למי שיעז לחשוב אחרת.
החמישיה סיכמו את אופן ההתנהגות של אנשים שכמוך בצורה מאוד משעשעת, אבל אמיתית לחלוטין - "משולם דובון!!!" - ועדר של שטופי מוח בעקבות קרן מור, הרי אין לפגוע בדובון המסכן, אבל יש לפגוע באלו אשר חושבים ומתנהגים באופן שאינו הולם את תורתך. אם יאכל אדם מולך ברחוב/אוטובוס המבורגר - תיקח מידו את הלחמניה ותטיח אותה בריצפה? שכן אין לאכול בשר חיות שמשמש לעור(פה הצחקת אותי, אני מודה).

בקיצור חביבי, אלימות כנגד בעלי חיים, פסולה היא מיסודה, אך אלימות כלפי בני מינך היא לגיטמית לחלוטין - כאשר היא משקפת את תורתך ואמונתך?
ודי לחכימא ברמיזא icon_smile.gif
שוסי
שוסי • 22 בפבר׳ 2012
זאלופון,לפי הבנתי הלוקה בחסר,שמרים אינם חשים כאב,וזאת לעומת פרות למשל.
אני חושבת שככל שיצור יותר מפותח בתחושות שלו,כך זה יקשה עלינו לפגוע בו.
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 22 בפבר׳ 2012
זונת סושי אייכן כתב/ה:
זאלופון,לפי הבנתי הלוקה בחסר,שמרים אינם חשים כאב,וזאת לעומת פרות למשל.
אני חושבת שככל שיצור יותר מפותח בתחושות שלו,כך זה יקשה עלינו לפגוע בו.

בגלל זה לשמרים עושים שליטה מנטלית.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
ג'יימס, אני מסכימה עם רוב מה שאמרת, אבל רוב הטבעונים שאני מכירה אכן מקפידים על מה שהם אוכלים ונמנעים גם מג'לטין וכל רכיב אחר מן החי ובודקים רכיבים של כל מוצר שהם קונים, וכן עושים את המאמץ ומוצאים נעליים וחגורות ללא עור (וממתי קשה למצוא? כמעט בכל חנות נעליים יש עור מזוייף).
walking dead
walking dead • 22 בפבר׳ 2012
יש תחליף לג'לטין מהחי עבור טבעונים - המייצב הזה מופק מאצת האגר-אגר. אפשר להשיג בכל חנות טבע.