שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה מצחיקה

Mephisto​(שולט)
לפני 17 שנים • 26 ביוני 2007
Mephisto​(שולט) • 26 ביוני 2007
Mass production כתב/ה:
מה הופך אותך לשולט?

"קיומה של סיטואציה בה אדם אחד לפחות, בנוסף לעצמך, מסכים לזהות אותך ככזה".

מתוך לקט הגיגים נבחרים/ Mass production ( יוני, 2007).

לאלוהים זה עבד מצוין.

מ.
Adonasuy​(שולט)

נפל האסימון-

Adonasuy​(שולט) • 26 ביוני 2007
סופסוף הבנתי למה הפסדנו בלבנון שתיים.
שולחים אותו לגיחה בדאחיה והוא מגיע לדאנג'ן.

כמו שאמרו אצלנו במסחה על הקישואים -"תן את הרקובות לעיזות ואת הטובים לתיש".
נוריתE
נוריתE • 26 ביוני 2007
אני הייתי שואלת
מה אתה חושב שאתה,שהופך אותך לשולט

(חוצ מאשר התשובה הברורה שישנם כאלו עם איגו שיותר גדול ממני)
דובדבן
לפני 17 שנים • 27 ביוני 2007

ממש ככה.

דובדבן • 27 ביוני 2007
Mephisto כתב/ה:
Mass production כתב/ה:
מה הופך אותך לשולט?

"קיומה של סיטואציה בה אדם אחד לפחות, בנוסף לעצמך, מסכים לזהות אותך ככזה".

מתוך לקט הגיגים נבחרים/ Mass production ( יוני, 2007).

לאלוהים זה עבד מצוין.

מ.

icon_biggrin.gif
Dom_Quixote

Re: שאלה מצחיקה

Dom_Quixote • 27 ביוני 2007
אוחז בשיערך כתב/ה:
ניהלתי תכתובת קצרה בפרטי עם נשלטת מסוימת ששאלה-"מה הופך אותך לשולט?"
מעבר לזה שאני לא אוהב את טון השאלה,להלן התשובה(שלא נשלחה לאותה סאבית)-
ניראה אותך עם אש במנוע ימין,גובה 35 אלף רגל,ועם מנוע שמאל שרץ כבר על אדי דלק,מנחיתה את הציפור הפצועה הזו בלי שריטה ויורדת בסולם עם חיוך...

תקשיב, אוחז, אני לא נוטה להשתמש במילה 'גיבור' לעתים קרובות, אבל נדמה לי שאני יכול לומר בבטחה, שאתה הגיבור הגדול ביותר בתולדות האנושות.

אתה מזכיר לי מישהי ששירתה איתי בצבא {אפרופו צבא, גם אני הייתי די גיבור. נראה (אפרופו "נראה", היוד אחרי ה-נ' היא שגיאת כתיב די גסה. איזה מזל יש לך שבקורס טיס בוחנים אך ורק יכולת פיזית קיצונית, מתימטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, מטראולוגיה, אוירונאוטיקה, אסטרונומיה, יכולת טכנית, עמידה במצבי לחץ, סוציומטרי, התמדה, אומץ ועמידות לתותית, ולא איות של בניין נפעל) (נוהל סוגריים בתוך סוגריים - אנא חזרו ללפני הסוגריים הפנימיים כי אני ממשיך משם כאילו לא קרה דבר) נראה אותך מכבה את האור ביד שמאל, מונע מדלת המעלית להיסגר ברגל ימין, ממשיך כל העת הזו להחזיק את השוקו ביד שמאל מבלי לשפוך טיפה על השטיח ולחטוף נזיפה מהמש"ק כוח האדם (פלוני סמל חוג'ה, שאך יום קודם לכן משך אחריו מריצה מלאה טפסים מבלי לשים לב שהוא משאיר לצמיתות פס שחור בצורת גלגל שקוע לאורך השטיח מדלת הכניסה עד למשרד השלישות, מה שהוליד את הביטוי המחוכם במיוחד לאור היותו אחראי השלישות ביחידה: "חוג'ה מאריך את הפאס") (חזור על נוהל סוגריים) וכל זאת תוך כדי תזוזה שקטה להפליא שלא להעיר מרבצה את הקצינה שעלולה שלא לראות עמי עין בעין את ההברזה הביתה בשעה שלוש. אתה לא רוצה לתאר לעצמך מה עלה בגורלם שלא השכילו לבצע את הפעולה הקואודינטיבית המסובכת, ונאלצו לרדת שלוש קומות ברגל.

אבל אני סוטה מהנושא (מי שינחית את ההרמה הזו ייתן את הדין בפניי).

שירתה איתי בצבא בחורה די משוגעת. נכנה אותה כאן בשם הקוד "קריזה". קריזה זו סבלה מפטיש קורע לב לטייסים. היא התעקשה ללכת לכל טקס כלשהו בחיל האוויר, אפרורי ככל שיהא, רק למען הסיכוי שמא יהיה שם טייס, או קרוב משפחה של טייס, או חפ"ש שגנב מהאפסנאות מדים של טייס, או אקס של חפ"ש שגנב מהאפסנאות מדים של טייס . פעם אחת רצה הגורל, והקצינה לא אפשרה לה ללכת לטקס חילופי סגנית מפקד מדור משק בית בבסיס תחזוקה של חיל האוויר אי שם בפאתי ממש שום דבר באמצע הנגב, בתירוץ השקוף שיש לה תפקיד בצבא שאינו קשור לטקסים של חיל האוויר. בצר לה, ניסתה הבחורה המסכנה לחתוך את ורידי ידיה, אך אפילו איבחת ייאוש אחרונה זו לא עלתה בידה, יען כי קריזה שלנו שקלה כמעט 22 ק"ג עם מכנסיים (והיתה מוצלחת במיוחד בתפקידה הצבאי עקב קיומה בשני מימדים בלבד, מה שאיפשר לה להפוך בלתי נראית לחלוטין ברגע שהיא מפנה אליך את פרופילה), וכוח אצבעותיה לא איפשר לסכין (התברר בדיעבד שזה היה עט עיפרון) לחדור את נייר העטיפה שהיא כינתה בחיבה "עור". הישארותה המפתיעה בחיים נתנה לקריזה פרספקטיבה חדשה על החיים, מה שהניא אותה לקום ולעשות מעשה - כלומר, להבריז מהתפקיד וללכת לטקס בכל זאת. למרבה ההפתעה, היא אכן מצאה שם טייס. כלומר, לא כ"כ טייס כמו מש"ק שלישות בבסיס של טייסים, אבל זה היה מספיק קרוב. הם נפרדו חודש לאחר מכן, כי הוא היה אידיוט שחצן והיא היתה קריזה.

בכל מקרה, לא לחלוטין ברור למה הזכרת לי את הסיפור הזה, אבל ברור לחלוטין שעכשיו משכתבתי אותו לא אמחוק אותו. תחת זאת, אבקש לבאר פרט מסויים עבור הקוראים שלא ניחנו באבחנה דקה במיוחד:

אוחז בשיערך כתב/ה:
קראתי את התגובות לשירשור וגיליתי שחלק מהמגיבים לא הבינו את מטרתו ופירשו אותו כשחצנות של טייס

או קיי, עד פה כולם איתי? עכשיו שימו לב לזה:

אוחז בשיערך כתב/ה:

מעבר לזה שאני לא אוהב את טון השאלה,להלן התשובה(שלא נשלחה לאותה סאבית)-
ניראה אותך עם אש במנוע ימין,גובה 35 אלף רגל,ועם מנוע שמאל שרץ כבר על אדי דלק,מנחיתה את הציפור הפצועה הזו בלי שריטה ויורדת בסולם עם חיוך...

מישהו שם לב למשהו מוזר פה?

תסתכלו יותר מקרוב:

אוחז בשיערך כתב/ה:

מעבר לזה שאני לא אוהב את טון השאלה,להלן התשובה(שלא נשלחה לאותה סאבית)

שמתם לב?

בואו נעשה קלוז אפ:

אוחז בשיערך כתב/ה:

להלן התשובה(שלא נשלחה לאותה סאבית)-

"התשובה לא נשלחה לאותה סאבית."

"התשובה לא נשלחה".

מר אוחז בשיערך פירסם פה תשובה שחצנית להפליא, אותה ענה לסאבית כלשהי. העילה לפרסום התשובה, לפי כותרת השרשור, היתה שהסאבית שאלה אותו "שאלה מצחיקה", שאלה כה מצחיקה וכה מטופשת, שמר אוחז מצא לנכון לשתף את כולנו בתשובה המחוכמת אשר השיב לה.

מה הבעיה היחידה בכל הסיפור הזה? שמר אוחז מעולם לא השיב לה את התשובה הזו.

כלומר, מר אוחז שמע את השאלה המצחיקה (אם התקיים דיאלוג כזה, ואם השאלה אכן נשאלה), והחליט - בדיעבד - לחלוק עם כולנו את התשובה, אותה חשב - בדיעבד - שהיה ראוי להשיב.

והרי אם חשב אוחז ששאלתה של הסאבית כה מטופשת ומצחיקה, ולאור זאת שלא ענה לה כל תשובה, היא יכול לפתוח את השרשור הזה בדיוק, ולהביא את השאלה המצחיקה, מבלי להוסיף "תשובה" שמעולם לא נאמרה. כמובן שכאשר אדם מביא לשאלה שהוא עצמו מציג תשובה שמעולם לא נאמרה, על הקורא הנבון לתהות מדוע טרח להביא את התשובה הזו, ובעצם מדוע טרח בכלל להמציא בדיעבד תשובה כלשהי, ולא הביא את השאלה כפשוטה וזהו זה, שהרי זו מטרת השרשור לכאורה.

כך שמה שקיבלנו בסיכום העניין הוא שאוחז מציג פה שאלה שאולי שאלה אותו מישהי, אבל את כל עניין הטיס, האש הסולם והחיוך - הוא מביא פה לראשונה, בלעדית לקוראי הפורום. אני רק מקווה לטובתה של אותה סאבית שהיא נמנית עליהם.
זה מזכיר לי את הפרק של סיינפלד, בו ג'ורג' טס הלוך ושוב מניו יורק לאוהיו, רק משום שהוא לפתע חושב על תשובה מעולה אותה היה יכול לענות למישהו.

ועל זאת אמרו חז"ל: "פחחחחחח."

ונסיים במזמור:

אילו היה באמת טייס והיה יורד מהסולם עם חיוך - דיינו.
אילו היה באמת טייס והיה יורד מהסולם עם פרצוף עצבני כי הוא דפק את הברך באחד השלבים - דיינו.
אילו לא היה באמת טייס אבל לא היה פותח שרשור שמוציא אותו דביל - דיינו.
אילו היה פותח שרשור שמוציא אותו דביל אבל לפחות היה שוכח לציין שהוא המציא את תשובתו המתוחכמת להפליא בזה הרגע - דיינו.
אילו לא היה שוכח לציין שהוא המציא את תשובתו המתוחכמת להפליא בזה הרגע, אבל לפחות כותב תשובה מתוחכמת באמת ולא תשובה שחצנית שמוציאה אותו דביל כפליים, דיינו.
אילו היה כותב תשובה שחצנית שמוציאה אותו דביל כפליים, אבל לפחות היה מודה ברצונו להשוויץ קלות מבלי לפגוע באיש - דיינו.

אלא שעל אחת כמה וכמה חבים אנו תודה לאוחז - שהיה טייס (?) וירד מהסולם (?) עם חיוך (?) ולא דפק (!) ברך באחד השלבים ופתח שרשור שמוציא אותו דביל ולא שכח לציין שהמציא את תשובתו השחצנית להפליא שמוציאה אותו דביל כפליים באותו הרגע, ועוד מכחיש נסיון להשוויץ.

ועל רקע כל זאת, לא מן הנמנע שהשאלה המצחיקה נשאלה מלכתחילה על ידי זה שאינו יודע לשאול.

קורקטיות,
קיחוט

תקציר הפוסט (C):

דובר-צה"ל-הודיע-כי-שני-צוערים-הודחו-היום-מקורס-טיס-לאחר-שהתברר-כי-הם-סוויצ'ים
Queencie​(שולטת)
Queencie​(שולטת) • 27 ביוני 2007
rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif

קיחוט (טוב לקרוא אותך שוב) ........ ריספקט!!
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 27 ביוני 2007
ציטוט: ועל רקע כל זאת, לא מן הנמנע שהשאלה המצחיקה נשאלה מלכתחילה על ידי זה שאינו יודע לשאול.

.... זה לא הגיוני. המשפט הזה, אני פשוט לא מבין אותו. יש פה איזה טריפל-קואדרו נגטיב, או משהו.

ובחייאת, קיחוטה, קראתי הכל. יש לך מושג כמה משאבים זה דרש ממני, יצור בעל תפוסת ריכוז של זבוב פרי? זהו, עכשיו אחרי שחצי-המצאתי את המילה 'תפוסה', אני פורש בשיא.

(טוב לראות אותך כותב שוב, חתיכת פלוץ שכותב באריכות כזו שרק השנינות הנשפכת מאפשרת קריאה של הקקה הוורבאלי שלך)

(וזובי על ניהול סוגריים, ולא ניראה לי שזה עניינך בכלל איך אני כותב 'נראה'.)

(סליחה שקיללתי אותך. אני בעצם די מחבב אותך.)
עינבר
לפני 17 שנים • 2 ביולי 2007

קיחוט

עינבר • 2 ביולי 2007
אני פשוט אוהבת אותך.

אפילו יותר מכל השולטים האמיתיים שהתגלו לעיניי בשרשור.
galia​(לא בעסק)
galia​(לא בעסק) • 2 ביולי 2007
קיחוט
אני מקווה שאתה עושה הרבה כסף מהכתיבה שלך.
אין על מה

Re: נפל האסימון-

אין על מה • 2 ביולי 2007
Adonasuy כתב/ה:
סופסוף הבנתי למה הפסדנו בלבנון שתיים.
שולחים אותו לגיחה בדאחיה והוא מגיע לדאנג'ן.

כמו שאמרו אצלנו במסחה על הקישואים -"תן את הרקובות לעיזות ואת הטובים לתיש".

בכלל אמרו את זה ביבנאל. במסחה אין ת(ט)ייש(ס)ים.