בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בעצם, כולם מסוויצ'ים

red-cell​(מזוכיסט)
לפני 17 שנים • 5 בנוב׳ 2006
red-cell​(מזוכיסט) • 5 בנוב׳ 2006
ואוו צ'יטה, הבנת אותי לגמרי לא נכון, אני יצאתי נגד תופעת זילות הסוויצ'ים, כאשר כל בן אדם שני כאן מכנה את עצמו סוויץ כשלמעשה הוא ונילה קינקי. הסוויץ הוא האופנה החדשה בכלוב ולא פלא שפתאום הרוב הם סווצים, אני מוכן גם להתערב שמספר הסוויצים יחזור למספר נורמלי בעתיד, כשהאופנה תעלם. יש דבר כזה סוויצ'ים, ואוו אני מכיר כמה נפלאים כאלו, אבל אני חושב שיש פה אי הבנה גדולה של מושג הסוויץ.
כל מה שאמרתי זה שהמון אנשים, בגלל שהם חדשים בקטע, או שהמקום שלהם לא ברור בוחרים בכינוי סוויץ' מתוך מחשבה שסוויץ' זה הכל וזה יתאים להכל וזה כ"כ לא נכון. המחשבה של "ואללה אני יכול להצליף במישהו ושמישהו יצליף בי" עושה אותי לסוייץ היא לא נכונה בעליל, זה שטחי, זה לא נכון וזה מטעה את מי שמכנה את עצמו סוויץ ואת האחרים. באותה מידה הבאתי כדוגמה ילדים בני 19 (חלקם אפילו לא עשו סקס בחיים שלהם ואני יודע את זה מהם) שכינו את עצמם מאסטר, לא נראה לכם שזה קצת "חיים בסרט"?
במקום שאנשים ישאלו וילמדו מה זה המושג הזה שהם מכתירים את עצמם בו, הם משתמשים בו כאילו זה הדבר הכי טבעי בעולם. לדעתי זה עושה עוול לסוויצ'ים ולא פעם כבר שמעתי שאנשים אומרים שסוויצ'ים זה משהו שלא קיים, וכל זה למה? א. בורות ב. זילות הסוויץ' ע"י אנשים שאין להם מושג ירוק מה זה סוויץ.
סוויץ, כמו כל הגדרה אחרת בבדס"מ או בכלל הוא לא משהו פיזי בלבד אלא מתחיל ונגמר בראש, עצם העובדה שאתה מסוגל להצליף במישהו ואחרי שעה או יום להיות בצד התחתון של המשוואה לא אומר שאתה סוויץ, זה לא הכל !!!

וכמה דברים שממש ממש לא אמרתי, ואני ממש שונא שמכניסים לי מילים לפה:
לא טענתי שמי שלא מתמסר עד כלות הוא ונילה קינקי, אמרתי שסוויץ לא יתמסר עד כלות מעבר לזמן קצר ומוגבל. זה כל מה שאמרתי מבלי להגיד משהו נוסף לטוב או לרע (לדעתי כל אחד יעשה מה שמתאים לו וזה מצויין) ונילה קינקי לא יתמסר כלל אלא אם כן זה יתאים לו לפנטזיה המסויימת שלו, תסתכלו מסביב ותבינו שאני צודק. לא טענתי שזה נחות, לא בסדר או שום דבר בסגנון הזה, אמרתי שזה סבבה כל עוד מי שטוען שהוא משהו, מבין על מה הוא מדבר.
לא אמרתי שהתמסרות טוטלית היא ערך קדוש, איפה כתבתי דבר כזה?
לא אמרתי שהתחלפות היא חוסר גיבוש או בילבול, אנא תקרא היטב מה שכתבתי, לדעתי כתבתי מאוד מדוייק. הבילבול נובע לא מעצם היותך סוויץ אלא מעצם העובדה שאתה מכנה את עצמך סוויץ' מבלי לדעת מה זה אומר כשלמעשה אתה לא סוויץ אלא ונילה קינקי או משהו אחר שלא ממש חשבת עליו לעומק. כל מה שאמרתי זה שכל אחד צריך לעשות חשבון נפש לעצמו ולהבין מה הוא בעצם רוצה וצריך, ללמוד את הנושא באמת, לחפור טוב טוב בתוך עצמו ולחפש את מה שבאמת הוא צריך. כל מה שכתבתי הוא לפקוח לכם את העיניים לגוונים השונים של הבדס"מ ושכל תפקיד או צורך שלכם הוא נהדר (גם ונילה קינקי זה נהדר !!!), רק תנסו באמת להבין מה אתם כדי שלא תבלבלו את עצמכם ותמצאו באמת את מה שאתם צריכים !!!
נכון, בשביל לדעת צריך להתנסות וצריך לנסות את הכל (לא חייבים אבל כדאי..) בנתיים, לא חייבים להכתיר בתארים. כשנולדתי לא כיניתי את עצמי רמטכ"ל, כשאהיה רמטכ"ל (ואני בספק) אולי אתהדר בתואר הזה, אני חושב שהרמז מספיק ברור.

ואני מדגיש שוב, יש הרבה אנשים צעירים וחדשים בקהילה שלא מגובשים מספיק שמכנים את עצמם סוויצ'ים ושוב, אני לא מדבר על הסוויצים, אני מדבר על אנשים חדשים (בד"כ הם גם צעירים, אפילו מאוד) שבוחרים בתפקיד הזה מתוך נוחות, כי זה נשמע להם כפותח דלתות לכל הכיוונים או סתם בורות. לדעתי מי שחדש לא צריך לקחת שום צד, צריך להכנס נקי בלי הגדרות ולאט לאט הוא ימצא את מקומו ולא משנה באיזה צד ואיך.והעיקר, ללמוד, לשאול, לחקור ולנסות !!!!

זה בסך הכל מה שכתבתי !

חבל שבסופו של דברייך, כתבת בדיוק מה שאתה מאשים אותי בו, קרי, שאני בצד הלא נכון ואני עוד לא מגובש, ונקטת בעמדה קצת ילדותית.
אז יש לי חדשות בשבילך, הסוויץ הוא לא השלב העליון של הגיבוש הזהות הבדסמית, גם לא דום גם לא סאב (אפילו לא עבד !) ולמה? כי אין שלב עליון כזה, כל אחד מוצא את מקומו, המקום שהכי נוח לו, אם זה סאב, דום, עבד, שפחה, דומית, הומוסקסואל, לסבית, אסטרונאוט, בחור ישיבה או שומו שמיים מדען במכון ויצמן. הא כן, גם סוויץ'.
אפילו ציינתי איפשהו שתופעת ה"שלי יותר גדול" היא ממש פרמיטיבית והגיע הזמן שתצאו מזה כבר. אני שמח שאתה סוויץ, אבל אל תוסיף שאתה יותר טוב ממני או יותר מגובש, זה ממש לא לעניין ובטח לא מכובד.
גם ציינתי איפשהו שאני שומע הרבה, בעיקר מדומים, שאין דבר כזה שליטה נשית. זוהי צרות מוחין לשמה, יש הכל, יש שליטה נשית כמו שיש שליטה גברית. להגיד על אחרים (סאבים למשל) שהם לא מגובשים מספיק בגלל שהם בצד אחד ולא מתחלפים זו אותה צרות מוחין, צר לי.

לסיכום, אני בד"כ כותב מאוד מדוייק ומאוד ברור ואנא קראו את מה שאני כותב מילה במילה בלי לדלג על מילים כמו "לא" "אולי" "כנראה" וכיוצא בזה.
אני מבין שמתוך סערת רגשות מדלגים על כמה מילים או משפט או שניים אבל אני באמת מתאמץ לכתוב מדוייק, זה חשוב לי להסביר את עצמי ואם אני מתאמץ לכתוב אז אנא התאמצו לקרא.

תודה !!!
צ'יטה​(שולט)
לפני 17 שנים • 5 בנוב׳ 2006
צ'יטה​(שולט) • 5 בנוב׳ 2006
וואו, רד סל, הבנת אותי לגמרי לא נכון. רוב דברי היו בהומור ציני. וכלל לא מתוך סערת רגשות.

סיום דברי, היה בהומור לגמרי, ובא להבליט ולהדגיש, באופן הפוך משהו, את שאתה אמרת. שהרי הומור ציני, חייב לטמון בחובו, ולו קורטוב מן האמת.

אגב, תרשה לי לא להיות מונע יותר מדי, בניסוח קפדני של דברי, מדברים שאתה שונא, או אוהב. שהרי זה לא טיעון מהותי בדיון שמתנהל כאן.

מסכים להרבה מאד מדבריך, לאורך רוב השירשור הזה, ממש להרבה, ממש לגמרי.
אך, יש פה ושם, שאני מוצא, שאנחנו חלוקים.

בוא נתחיל מסוד שאגלה לך, בתנאי שתבטיח לשמור אותו בסוד, ולא לגלות לאף אחד. אני לגמרי לא בטוח מה אני, והאם אני מתחלף בכלל. כל שכן, מה ההגדרה המילונית למישהו שהוא מתחלף. עדיין אני בוחר בתפקיד הזה, מכיוון שיש לי צורך בשני עברי השוט. הצורך אצלי לא סימטרי בכלל, ואני לרוב שולט. עדיין, יש לי פונקציה גדולה שם בלהתמסר. ממש גדולה. כל כך גדולה, שמעולם לא הצלחתי להגיע שמה, ולא מפני שאני לא רוצה חלילה, או לא מתנסה, או אפילו מי ישמע, לא רציני בנסיון שלי. למרות שדומיות רבות וטובות, אכן מאשימות אותי, בחוסר רצון אמיתי שכזה, או לא עלינו, מי ישמע, חוסר בשלות.

אני מסכים לאבחנה שלך, שכדאי לצעירים הללו, שהחלב עדיין על שפתיהם, <כמוני בערך>, להכנס בהגדרה שהם לא יודעים מהם, ולא לשייך עצמם בשוגג, לקהילת המתחלפים המפוארת, ובכך לנהוג זילות בקהילה הנשגבת הזו.

אצטט מדבריך בדיוק נמרץ, ולו כדי להוכיח, קבל עם וכלוב, שאני נוהג בדבריך בכבוד הראוי, וקורא אותם על כל מילה הכלולה בהם.

ציטוט: לגבי יכולת התמסרות. מטבעם הסוויצ'ים לא יתמסרו לגמרי, בגלל זה הם סוויצ'ם, אין שום רע בזה, זו נטיה וזה אחלה.
התמסרות בסשן אין דינה כהתמסרות מתמשכת יומיומית, לאורך זמן, טוטלית. זה קשה, תובעני, מעטים מסוגלים לזה.
המושג של להתמסר לחלוטין או לשלוט לחלוטין לדעתי מאבד מערכו כשאתם מדברים על סשן. זו לא התמסרות מוחלטת, זו התמסרות מותניית, זו לא התסרות אמיתית. ולכן להגיד שרק סוויצ'ים מסוגלים לשלוט הכי טוב או להבין מה זו שליטה אמיתית היא אמירה מאוד לא מדוייקת.

אני לא מסכים כמעט בכלל, שסוויצים לא יתמסרו לגמרי. דמיין לך מתחלפת, שמתמסרת לי מאד, שהרי אני אדונה, תמיד. אבל, בצאתה מחדר המיטות שלי, <בעצם הסלון>, היא יכולה להכנס לשם, עם מישהו או מישהי אחר/ת, ולהיות שולטת בכל רמ"ח אבריה, <בעצם אבריו>. להלן מתחלפת המתמסרת עמוקות. אין בחילופי תפקידים בינינו, כשהיא שולטת בי, הרבה מעבר למשחקי מיטה ונילה קינקיים. עדיין, אין בכך, כדי להוריד מההתמסרות אלי, או מיכולת השליטה שלה באחרים.
תסכים איתי וודאי, שמישהו שהתנסה בשני הצדדים. לא בגדר משחקי מיטה קינקיים, יכול לקבל הבנה יותר עמוקה לגבי העיסוק בבדסם כולו. כל זה בתנאי שהוא אכן גם מתמסר עמוקות, וגם שולט נמרצות.

ונעבור לסיום דברי הארוכים מדי גם ככה, לנושא נוסף שאני מטיף ידוע לו.
אני סבור שבתוך תוכנו קיימות הנטיות לשני הצדדים. ייתכן שיש אחת מהנטיות שעצורה משהו, ולא באה לידי ביטוי בפרק זמן נתון. עדיין, אני מאמין צרוף, שיש לתת לשני חלקי האישיות, מקום לביטוי. אני גם מאמין, שבהנתן שני אנשים, נקבע ביניהם יחס שליטה. ייתכן מאד, שאתה בהינתן נטיותך העכשויות, לא תהיה מעוניין כעת בקשר שכזה. זה בסדר גמור. עדיין אין בזה כדי לומר שאין בך אותם. אתה פשוט אינך מעוניין ללכת איתם. וזה בסדר גמור.
אני חושב גם, שחשוב לתת ביטוי לשני הצדדים. זה הליך של מציאת איזון בין חלקי האישיות השונים והמקוטבים הללו.
כתבתי הרבה דברים נוספים, בשירשור ההוא שפייה הפנתה אליו.

יש גם מתחלפים טהורים כאלה, שהם ממש נדירים, לדעתי. שהם, פשוט יכולים להתחלף באמצע סשן אפילו, וזה כיף להם. עדיין, יש לאותם בודדים, היכולת להתמסר רבות, כמו גם לשלוט. בתחילה חשבתי שזה מוריד מעוצמת ההתמסרות, התחלפות שכזו. אך גיליתי שניתן לעשות סוויץ כזה בראש, וללכת עם זה.

עדיין למרות כל האמור, אין בהתחלפות טהורה, בין אותם בני הזוג, יכולת להגיע לרמות התמסרות של מערכת ארוכה, שבה ההתמסרות הולכת ומשביחה עם הזמן, באופן ששום התחלפות, יכולה להביא למשהו שאפילו בגדר מתקרב לשם.
אך מתחלפים, שכיוון השליטה אצלם קבוע, מול בן הזוג שלהם, יכולים להגיע להתמסרות מאד עמוקה, שהרי זה קשר שליטה חד כיווני, באופן מובהק וקונסיסטנטי.

לסיום דברי, אומר שאני קורא דבריך, מבלי מאמץ כלל, עקב כתיבתך התמה, ועדיין, קורא ביסודיות. שהרי ניכר לכל קורא, שאתה חמוש בידע רב ביותר על התחום המרתק הזה.
red-cell​(מזוכיסט)
לפני 17 שנים • 6 בנוב׳ 2006
red-cell​(מזוכיסט) • 6 בנוב׳ 2006
הומור ציני לא תמיד עובר בכתב, מה לעשות זו טבעה של המדיה, לפעמים גם אני חוטא בזה, אני משתדל לא לעשות זאת יותר לאנשים שאני לא ממש מכיר כי זה בד"כ נגמר בבכי ושומר את הציניות לאלו שמכירים אותי, זה יכול לבלבל (: אני רק מקווה שהמחמאות לא נאמרו בציניות (:

השאלה איך מגדירים התמסרות מוחלטת היא לא שאלה קלה. התמסרות מוחלטת היא גם מעבר לחדר המיטות וזה באמת כבר סיפור אחר. אבל בעקרון אתה צודק ברמה מסויימת, רק שיש עוד דרגות לבדס"מ.
יש כאלו שמתמסרים באופן מוחלט לדום שלהם ושולטים באחרים, זה נכון, הדוגמה שהבאת נכונה והיא קיימת בהחלט, אפילו נפוצה פה בקליפורניה (כולם פה פוליאמורי שזה ממש מכה, דור ההמשך של ההיפים...) וזוהי באמת סוויציות אמיתית (קלי גם הזכירה לי את זה הרגע). אני מסכים שככל שאתה מנסה יותר את כל הצדדים אתה הופך להיות יותר מנוסה וזה מעשיר, עדיין זה לא הופך אותך לאלוף העולם בבדס"מ (זה היה בציניות (: ....). גם ההליכה לכיוון אחד הכי רחוק שיש מלמדת ומעשירה מאוד.
גם כשנמצאים בשני הצדדים אי אפשר להכיל את כל עולם הבדס"מ כולו, הוא גדול מידי ומדהים מידי על כל אחד מאיתנו, כל אחד לומד את החלק שלו בעולם הזה וכל אחד צריך להיות צנוע מספיק בשביל לדעת שיש דברים שהם מעבר לכוחותיו ויש דברים שהוא לא יודע ואולי גם לעולם לא ידע ושיש גם דברים אחרים.
אני גם מסכים שבכל אחד (רובנו) מאיתנו חבויים שני הצדדים, יש המעדיפים להיות בשני הצדדים ויש כאלו המעדיפים ללכת לכיוון אחד וללכת איתו הכי רחוק שאפשר. יש כאלו שגם לא מסוגלים להיות באחד הצדדים, ממש לא מסוגלים (יש לי דוגמאות למכביר). לעיתים זוהי העדפה אישית לעיתים זו נטיה ואין כאן טוב יותר או נכון יותר. שתי הדרכים (רק שתיים???? יש מיליון ...) נכונות וטובות ומשתי הדרכים אפשר ללמוד המון. לגבי האיזון אני לא חושב שאני מסכים עם זה, לכאורה הנסיון להיות בשני הצדדים מצביע על איזון, על משקל של פלוס ומינוס, אני לא ממש מסכים לזה יש בזה המון דברים אבל קשה לי לקרא לזה איזון, איכשהו זה לא מסתדר לי. אבל אולי אני טועה....אני צריך עוד לחשוב על זה.
איזון באישיות אפשר לקבל אם אתה עושה בדס"מ בלילה בתור סאב וביום אתה מפקד אוגדה בעזה, או אם את מזכירה בחברת הייטק יפנית ודומית חסרת מעצורים לבן הזוג שלך או בכלל אם אתה מהנדס אוירונאוטיקה בבואינג ובשעות הפנאי שלך אתה מצייר. האישיות לא מתחילה ונגמרת בבדס"מ יש הרבה דברים שם בחוץ בשביל "לאזן את האישיות" זה לאו דווקא חייב להיות בקצה השני של המשחק.

לגבי אלו שמתחלפים תוך כדי הסשן אני לא מסכים לגמרי, אלו הם סוג מאוד מסויים של סווצים ודוקא פה לדעתי יש יותר משחק מאשר משהו מנטלי אמיתי. בכלל לא הייתי קורא לזה סוויצ'ים אמתיים או "טהורים", הם סוג של סוויצ'ים. אני לא בטוח שניתן להגדיר מה זה סוויץ אמיתי או בכלל משהו אמיתי. זה סוויץ וזה סוויץ, הכל הולך.

זהו, התעייפתי.
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 6 בנוב׳ 2006
מסכים לכל מילה
המחמאות לא נאמרו בציניות, שהרי אז זה הופך לסארקסם בכלל, וזה מגעיל.

אגב, לי קרתה התחלפות תוך כדי סשן, פשוט סאבית יצאה מהסאב ספייס הראשון בחייה, הפכה אותי על הגב, התיישבה עלי, והתחילה לסשן אותי. הלכתי על זה. היה מקסים.
עד אז חשבתי שאני לא מסוגל לזה, ושזה ממש בגדר מדע בדיוני.

שמעתי עליך רבות מפוקה וסיבי
כבוד
Minnet

ללכת בהתמסרות הכי רחוק שאפשר

Minnet • 6 בנוב׳ 2006
רד סל, אני מצטרפת לכל המחמאות על הכתיבה המעניינת שלך, גם בבלוג וגם בפורומים.
גם כשאני לא מסכימה עם דעותיך מעניין לקרוא.
אני יותר מסכימה עם צ'יטה שלעיתים ללכת עם ההתמסרות הכי רחוק שאפשר אינו ערך.
אני לא בטוחה שתמיד כדאי לנסות הכל ולחוות הכל מבחינת ההתמסרות.
אני לא מסכימה עם צ'יטה שבכל נשלט יש פוטנציאל לסוויץ'.
שולטת חדשה מקבלת לראיונות הרבה נשלטים וכמה מהם לא מראים נטיות לשליטה.
אחד המקרים הברורים ביותר שהכרתי הוא דוגמא אמיתית של התמסרות טוטלית של נשלט.
ואני משמיטה כמה פרטים כדי למנוע זיהוי.

הנשלט החליט לבקש שליטה כוללת והציע לעבור לגור בביתו, בלי שהשולטת תצטרך לקיים איתו יחסים. עד כאן הסיפור רגיל.
אחרי כמה זמן השולטת הביאה גבר נוסף כבן זוג לבית, שהפך לשולט שלו והנשלט הביע את התמסרותו הטוטלית ע"י זה שראה אותם מקיימים יחסים בפניו כשהם צוחקים מהשפלתו ובלי שיגע בשולטת, נתן לשולטת שליטה את כספו, חוץ מקצבה קטנה, ולבסוף השולטת שמה עליו כלובון.
בזמנים שאינם הסשנים ואחרי עבודתו הנשלט הלך לנקות מקומות קבועים שהשולטת בחרה.

אני לא בטוחה שאין מקומות שההליכה אליהם היא כבר התמסרות רבה מידי.
שאלתי אותו מה הוא חושב והוא אמר שברגע שיאולף טוב כך שידע את מקומו כנחות מול רוב בני האדם ויבין שזה מקומו מלידה יוכל להפטר מהספקות ולהיות מאושר והוא בתהליכי אילוף מתקדמים.
לדעתי לנשלט הזה אין יכולת לשלוט והוא לא יכול להיות סוויץ.

כמו צ'יטה אני לא רואה בהתמסרות טוטלית ערך.

אני מניחה שאם זאת היתה אישה שגבר היה נכנס לדירתה, לא מקיים איתה יחסים אבל מקיים יחסים עם אישה אחרת בפניה, לועג לה ומשפיל אותה, לוקח את כספה, חוץ מקצבה קטנה, ושולח אותה לנקות אחרי העבודה, היה לי יותר קשה לשכוח מהמקרה.

כנראה שהייתי כותבת לצ'יטה, מגן הסאביות.

מכיוון שזה גבר אני מקבלת את דעתכם שגברים מסוגלים למעשי התמסרות שלחדשים קשה להבין אותם.

בשורה התחתונה אני לא חושבת שכל נסיון מעשיר ומפרה ואני גם לא חושבת שכל נשלט יכול להיות סוויץ'.
נראה לכם שהנשלט שתארתי הוא סוויץ' בארון שהלך רחוק עם ההתמסרות שלו, כאשר הדחפים שלו הם לסוויצ'יות? ההתמסרות הזאת נראית לכם כדבר טוב?
הייתם אומרים לו משהו?
red-cell​(מזוכיסט)
לפני 17 שנים • 7 בנוב׳ 2006
red-cell​(מזוכיסט) • 7 בנוב׳ 2006
תודה שוב על המחמאות icon_redface.gif
לגבי התמסרות טוטלית אם יש בה ערך או לא זה כבר נראה לי טעם וריח. זה קיים ויש לכבד את זה. צריך לזכור שלכל אחד יש את הרצונות והמאווים שלו, לא חייבים להסכים עם זה אבל יש להכיר שזה קיים ויש לכבד את זה. יש עוד המון דוגמאות לפנטזיות שאנשים מממשים שלרובנו זה ממש לא כוס התה ולא אפרט כי זה כבר מעבר לנושא השרשור הזה, עדיין יש לכבד את זה.
Xesra
לפני 17 שנים • 11 בנוב׳ 2006
Xesra • 11 בנוב׳ 2006
הרבה ממה שאמרו כאן נכון. מה שגורם לי להאמין ש-כ-ו-ל-ם סוויצרים, יש אנשים עם העדפה מובהקת.
ועדיין, הכי טוב ללמוד את זה על בשרך. כדי להבין מה אתה.. לזה התכוונתי. ברור שלא כל אחד היה רוצה. אבל אם אתה לא בטוח.. לפעמים גם אנשים חושבים שהם בטוחים ומגלים הפתעות.
ועוד משהו.. בני אדם יכולים להשתנות ולעבור תקופות בחיים.. זה מאוד משפיע על ההעדפה.
איימי_​(נשלטת)
לפני 17 שנים • 11 בנוב׳ 2006
איימי_​(נשלטת) • 11 בנוב׳ 2006
Xesra כתב/ה:
הרבה ממה שאמרו כאן נכון. מה שגורם לי להאמין ש-כ-ו-ל-ם סוויצרים, יש אנשים עם העדפה מובהקת.
ועדיין, הכי טוב ללמוד את זה על בשרך. כדי להבין מה אתה.. לזה התכוונתי. ברור שלא כל אחד היה רוצה. אבל אם אתה לא בטוח.. לפעמים גם אנשים חושבים שהם בטוחים ומגלים הפתעות.
ועוד משהו.. בני אדם יכולים להשתנות ולעבור תקופות בחיים.. זה מאוד משפיע על ההעדפה.

לרובם המוחלט של האנשים יש העדפה כלשהי, אך יש הגורסים שמספיק שמישהו מ ס ו ג ל להיות בצד השני, או יכול להנות מזה, כדי להיות מוגדר כסוויץ'.