שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

התפקדות טבעוניים-צמחוניים-בשלבי מעבר-מתעניינים למיניהם.

James Bondage​(מתחלף)
לפני 12 שנים • 22 בפבר׳ 2012
James Bondage​(מתחלף) • 22 בפבר׳ 2012
יולי Yuli כתב/ה:
ג'יימס, אני מסכימה עם רוב מה שאמרת, אבל רוב הטבעונים שאני מכירה אכן מקפידים על מה שהם אוכלים ונמנעים גם מג'לטין וכל רכיב אחר מן החי ובודקים רכיבים של כל מוצר שהם קונים, וכן עושים את המאמץ ומוצאים נעליים וחגורות ללא עור (וממתי קשה למצוא? כמעט בכל חנות נעליים יש עור מזוייף).

יש אנשים שקל להם לקנות נעליים. אני לא אחד מהם. אישית, אי שם בשנת 2001 נשברתי - פשוט לא הצלחתי למצוא נעליים שהן בו-זמנית נראית מכובד ומתאימות למבנה הרגל הלא-כל-כך נפוץ שלי, וקניתי נעלי עור. באותו זמן, העבודה שלי דרשה ממני להיראות מכובד לעיתים קרובות (ומאז קניתי זוג נוסף כזה, מאותן סיבות). כמו כן, בהיותי מתאגרף, אחרי שהזוג הרביעי של כפפות אגרוף מפלסטיק נקרע לי בתוך פחות מחצי שנה, הרמתי ידיים ורכשתי זוג מעור (שבו השתמשתי כ- 5 שנים עד שהייתי צריך להחליף).

רוב הטבעונים והצמחונים שאני מכיר משתדלים להמנע מרכיבים מהחי, אבל רובם (החל מהשנה השלישית-רביעית) מפסיקים לבדוק בציציות של כל דבר.

האם את מכירה צמחוני או טבעוני שסירב לקבל תרופה או תפרים שהופקו מחיה? אני לא מכיר אף אחד שאפילו טורח לבדוק.
up u rs​(אחרת)

יש את התפר הדק

up u rs​(אחרת) • 22 בפבר׳ 2012
בין ניצול הצלת חיים לבין הנאה נטו.
ולגבי בדיקות דם- יש הרכבי תזונה שפותרים את הבעיה.
דרך אגב-קופאין הוא מעכב ספיגה של ברזל. כדאי לא לשתות קפה מייד אחרי האוכל.
גם ללא צמחונים יש מצבים של B12 נמוך.
העניין הוא לא מה אוכלים-אלא האם מה שאוכלים נספג בגוף.
צלילה
צלילה • 22 בפבר׳ 2012
James Bondage כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
ג'יימס, אני מסכימה עם רוב מה שאמרת, אבל רוב הטבעונים שאני מכירה אכן מקפידים על מה שהם אוכלים ונמנעים גם מג'לטין וכל רכיב אחר מן החי ובודקים רכיבים של כל מוצר שהם קונים, וכן עושים את המאמץ ומוצאים נעליים וחגורות ללא עור (וממתי קשה למצוא? כמעט בכל חנות נעליים יש עור מזוייף).

יש אנשים שקל להם לקנות נעליים. אני לא אחד מהם. אישית, אי שם בשנת 2001 נשברתי - פשוט לא הצלחתי למצוא נעליים שהן בו-זמנית נראית מכובד ומתאימות למבנה הרגל הלא-כל-כך נפוץ שלי, וקניתי נעלי עור. באותו זמן, העבודה שלי דרשה ממני להיראות מכובד לעיתים קרובות (ומאז קניתי זוג נוסף כזה, מאותן סיבות). כמו כן, בהיותי מתאגרף, אחרי שהזוג הרביעי של כפפות אגרוף מפלסטיק נקרע לי בתוך פחות מחצי שנה, הרמתי ידיים ורכשתי זוג מעור (שבו השתמשתי כ- 5 שנים עד שהייתי צריך להחליף).

רוב הטבעונים והצמחונים שאני מכיר משתדלים להמנע מרכיבים מהחי, אבל רובם (החל מהשנה השלישית-רביעית) מפסיקים לבדוק בציציות של כל דבר.

האם את מכירה צמחוני או טבעוני שסירב לקבל תרופה או תפרים שהופקו מחיה? אני לא מכיר אף אחד שאפילו טורח לבדוק.

אז שלום נעים להכיר
לא צורכת כדורים מגלטין
וזה כבר עמד במבחן מיגרנה קשה שהיה רק נורופן בקפסולת גלטין
חוקרת כל שף בטירוף
ולמשל האם האם ידעתם שברביבה וסיליה אמרו לי שהם משתמשים בגלטין חזיר ??
קטע icon_smile.gif
לא שזה משנה לי
וכמה שאני משוגעת על עוגות
אם אין שף שיודע מבין ומסביר
וזה נראה רוטט לכאורה
זה נפסל

היה נעים להכיר icon_smile.gif
כלובי

גם צמחוני

כלובי • 22 בפבר׳ 2012
בנוסף משתדל להמעיט בדרך כלל בעור ובמוצרי חלב בגבולות הסביר - קפה עם סויה. ביצים אורגניות בלבד.

חומוס מחוץ לבית - תמיד ללא ביצה ... אבל סביח, בפני זה קצת קשה לי לעמוד.

אה צמחוני מגיל 12
סוטה בערך מאותה תקופה, יש קשר?
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 22 בפבר׳ 2012
צמחונית מגיל 12, כלומר 17 שנה...
אוכלת ביצי חופש, משתדלת לא לרכוש מוצרי עור (מגפיים וסנדלים לא מעור, אבל נעלי הרים או ספורט קשה עד בלתי אפשר למצוא סינטטיים ולכן אני רוכשת זוג אחד טוב שטוב לשנים וזה קצת עוזר למצפון), רוכשת רק מוצרים עם סמל הארנב.
לא מיסיונרית. מדברת על זה רק אם שואלים אותי למה אני צמחונית ומתדיינת בכיף אם מישהו שואל, ועדיין מסבירה את הצידוק המוסרי והאידיאולוגי שלי מבלי לכפות את דעתי.
נשואה לקרניבור מושבע, גם בזכותי הוא אומנם לא הפסיק לאכול חיות- אבל בהחלט צימצם (אני המבשלת העיקרית ומטבע הדברים לא מסוגלת להכין בשר, אז מקסימום הוא מכין לעצמו פעם ב...).

בהיריון ושואפת לגדל את הצאצא העתידי כצמחוני, אבל אם יחליט לאכול בשר- לא אכפה עליו להיות צמחוני, אבל בגיל מאוחר יותר אולי שוב אנסה להשפיע.
נוטלת כדורי ברזל וB12 ומסתדרת מצוין.
אוכל בשר רק אם בדרך של תזונה ותוספי מזון לא אוכל להסתדר ובריאותי תיפגע משמעותית. גם אז אוכל את המינימום האפשרי...
מבחינתי פגיעה בבע"ח לגיטימית רק לצרכים רפואיים וגם אז אם אין ברירה ותחת פיקוח ותנאים מחמירים- למשל, כמה שפחות בע"ח מבחינה כמותית, כשאי אפשר לעשות ניסויים באמצעים לא פוגעניים כמו בתרביות או רקמות וכדומה, שבע"ח יהיו בסולם האבולוציוני בדרגה הנמוכה ביותר (למשל אם כבר, אז עדיף עכבר מקוף, למרות שאני אעדיף למנוע פגיעה בעכבר...), למנוע כמה שיותר כאב וסבל, לקצר את זמן הניסוי וכדומה...
אם יש תחליף- אעדיף אותו. אם אין- מן הסתם, לא אפגע בבריאותי...

ולגבי השאלה של זאלו- מבחינתי כל פגיעה בבע"ח שיש לו מערכת עצבים היא לא אתית וזה לא משנה אם באתו זמן הוא מרגיש כאב או לא. הבעיה היא, שאני לא מכירה דרכים להרג בע"ח שלא גורמים להם כאב וסבל ויש לי בעיה לא פחותה של גרימת סבל לבע"ח גם בחייהם בזמן גידולם. לכן, הרבה פחות מפריע לי שבאיזה שבט אב המשפחה הורג תרנגולת אחת בשבוע שהוא גידל בחצר והיא נהנתה מחיים מאושרים כי היא לא חוותה סבל בחייה וגם בגלל שהם לא מרבים לאכול בשר ולא מדובר בתעשייה.
שמרים הם מבחינתי כמו חיידקים, וכמו שלא אכפת לי להרוג חיידקים כשאני נוטלת אנטיביוטיקה או נושמת, כך אני לא מתייחסת אליהם כאל בע"ח. כנ"ל זו התשובה שלי לכל האנשים המציקים ששואלים אותי אם לחסה לא כואב וגם היא חיה כי היא צומחת, נושמת וכדומה...
Winner​(מתחלפת)

זקוקה לבשר!!!

Winner​(מתחלפת) • 22 בפבר׳ 2012
וגם אוהבת!!! בייחוד סטקים ושרימפסים!! אבל גם עוף בייצים וכו זה סבבה icon_smile.gif
החיות לא מסכנות, גם אם היו בטבע היו נתונות בסכנת טריפה .. כן דוגלת בלתת להם תנאים טובים שיחיו בכיף ושימותו במהירות (את אותו הדבר אני מאחלת גם לעצמי..).
הייתי צמחונית תקופה כי חשבתי שזה יותר בריא, הייתי הרבה יותר חלשה ורעבההההה כל היום.
עכשיו הרבה יותר טוב לי, מן הסתם זה תלוי גם ברמת הפעילות ואול גם בגנטיקה.
עוד שאלות ?
שוסי
שוסי • 22 בפבר׳ 2012
[quote="זאלופון"]
Brave Dwarf כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

ציטוט: אגב, שמרים זאת דוגמא נהדרת. אני מגדל שני סוגים של שמרים בבית - קמבוצ'ה ושאור(מחמצת). הם גדלים, הם שותים, הם אוכלים, הם סובלים מקור ומחום, הם מתים אם לא מטפלים בהם נכון והקמבוצ'ה מגיבה לצלילים. המגדלים הותיקים מכנים את הקמבוצ'ה Mother.

הו, טוב שאתה פה. אני מתכנן להתחיל לגדל שאור מתישהו בעתיד הנראה לעין. טיפים?

נו, סופסוף מישהו אמר שטוב שאני פה ולכן, אבל רק בשבילך, אצא מהפינה ואתן לך טיפים ותמונות:

http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=276984&blog_id=8003

(1. בגדול, גם קמבוצ'ה וגם השאור מתרבים. אז אם אתה מכיר מישהו שמתעסק עם זה ולך לא בא להתעסק עם זה, בקש חתיכה. שניהם משתבחים עם הזמן.
2. יש שם בתגובות הערה ל mogli, שאולי תהיה לך שימושית.)

תודה, יא משקיען! תפיחה מדהימה הביא שם הלחם שלך.

ציטוט: אבל זאלו,אני טוענת משהו מעבר.
אני טוענת שפחות מוסרי לאכול משהו שמרגיש כאב מאשר כל דבר אחר.

למה בעצם, בהנחה תיאורטית שאפשר לסיים את חייו ללא כאב? אני מבין למה פחות מוסרי
אז אני מניחה שאם היה ניתן לנטרל את מימד הכאב בהמתה,היתה עולה כאן סוגייה מעניינת..
James Bondage​(מתחלף)
לפני 12 שנים • 23 בפבר׳ 2012
James Bondage​(מתחלף) • 23 בפבר׳ 2012
זונת סושי אייכן כתב/ה:

אז אני מניחה שאם היה ניתן לנטרל את מימד הכאב בהמתה,היתה עולה כאן סוגייה מעניינת..

ברוב המובנים (אולי בכולם), אפשר: בחלק ממדינות ארה"ב, לדוגמא, יש חוק שדורש שוק חשמלי ברגע השחיטה, שהתוצאה שלו היא הלם מוחלט של החיה והעדר כאב בהמתה עצמה, עד כמה שאנחנו מבינים כיום. לחובבי השחיטה הכשרה יש מאבק אחת לשנה-שנתיים לדאוג שהשחיטה הכשרה לא תצא מחוץ לחוק (אם החיה לא בהכרה מלאה ומוחלטת ברגע שיסוף הצוואר, השחיטה לא כשרה).

ואגב B-12 - האמונה הנפוצה (גם בקרב לא מעט רופאים) שמקורו של ה- B-12 בבשר היא שטות ברמה שקשה להשלים איתה. לא הפרה, לא התרנגולת ולא אנחנו מפיקים B-12, אלא אוכלוסיית חיידקים שגרה במעי. אצל אחוז לא זניח מבני האדם בעולם המערבי, מנות גדולות של אנטיביוטיקה מדכאות את האוכלוסייה הזאת מגיל צעיר, ונוצר מחסור שאותו אפשר למלא ע"י כדורים, או ע"י בשר (בעיקר כבד). אלא מה: בשלושים השנים האחרונות, מפאת השימוש באנטיביוטיקה בקרב בע"ח למאכל, גם אלו סובלים ממחסור B-12. אין שום בעיה להיות בריא עם תזונה צמחונית או טבעונית שהיא מאוזנת בין השאר בכך שיש יותר פרוביוטיקה מאנטיביוטיקה בתפריט.

ולל"ג: נעים מאוד. ג'יימס, צמחוני כבר הרבה מאוד זמן, עושה מאמץ להתרחק מג'לטין, עור, תוספי תזונה, דבק מסוסים, ושאר מריעין בישין, וחוטא פעם בכמה שנים במוצר עור מסיבות פרקטיות.
hrgiger
hrgiger • 23 בפבר׳ 2012
הייתי צמחונית בעברי כשש שנים. הגעתי לאישפוזים שנבעו מחוסר ברזל כמה פעמים. שום תוסף מזון או תחליף לא מנעו את האישפוזים. אני גם אוהבת בשר, מאוד. אני אומניבורית מושבעת.
המצפון שלי ביקש צמחונות, הגוף וההדוניזם - בשר.
שלא תבינו לא נכון, אני לא טוענת שלהיות צמחוני זה לא בריא, לרוב זה דווקא ההיפך. אני אישית נפגעתי מזה.
אני לא נועלת או לובשת עור/פרווה. בעצם, יש לי ד"ר מרטינס, אבל אני קונה נעל פעם בחמש שנים והנזק שהנעל הזאת עושה הוא משמעותית פחות גדול מהמפעלים של כל אותן נעליים לא מעור שנקנות התדירות הרבה יותר גבוהה.
אני משתמשת במוצרים שלא נוסו על בעליי חיים, עד שזה מגיע לבריאות שלי.
כשאני באירופה, ששם הגידול החופשי הוא אכן כזה בניגוד לארץ, אני משתדלת לאכול רק גידול חופש.
"קובי ביף" לדעתי זה הבשר הכי שמח בעולם, גם גדל בתנאים טובים וגם תורם את עצמו לאחרים (:

אז כן, חבל על החיות ותעשיית הבשר והביצים תוכננה על ידי השטן וחבריו, אבל שיקול דעת זה משהו הכרחי.
תעשה כמה שפחות נזק, לעצמתך ולסביבה. פחות כלי רכב, פחות מוצרים ארוזים, תלחם על הפרדת אשפה ממוסדת כמו בגרמניה הנפלאה, תבזבז מזמנך הפנוי בכדי אקטיבית לעשות משהו בשביל ולא רק "תשהה עשייה" על מנת לא לפגוע. אבל בעיקר, אנחנו צריכים להבין שאנחנו צריכים להיות סבלניים יותר אחד כלפי השני. האבולוצייה מראה שכשמשהו מזיק למין כלשהו הוא נכחד. אנחנו לא גדולים יותר מאמא אבולוצייה. בסוף היא תחליט בשבילנו.
מיתוסית​(שולטת)

Re: זקוקה לבשר!!!

מיתוסית​(שולטת) • 23 בפבר׳ 2012
the winner takes it all כתב/ה:
וגם אוהבת!!! בייחוד סטקים ושרימפסים!! אבל גם עוף בייצים וכו זה סבבה icon_smile.gif
החיות לא מסכנות, גם אם היו בטבע היו נתונות בסכנת טריפה .. כן דוגלת בלתת להם תנאים טובים שיחיו בכיף ושימותו במהירות (את אותו הדבר אני מאחלת גם לעצמי..).
הייתי צמחונית תקופה כי חשבתי שזה יותר בריא, הייתי הרבה יותר חלשה ורעבההההה כל היום.
עכשיו הרבה יותר טוב לי, מן הסתם זה תלוי גם ברמת הפעילות ואול גם בגנטיקה.
עוד שאלות ?

סליחה, אבל זה שטות.
אפשר להיות בריא ולאכול בשר ואפשר להיות בריא ולהיות טבעוני.
בדיוק כמו שמי שאוכל בשר וחושב שזה בריא יכול לאכול צ'יפס ונקניקיות והוא ממש לא בריא, צמחוני יכול לאכול מאוזן ומלא ולהיות שבע, שמנמן ובריא.
אני שבעת יפה מאוד מפחמימות, חלבונים מהטבע (למשל קטניות או טבעול) וירקות.
כך שזה לא קשור לרמת הפעילות (מכירה ספורטאים צמחוניים) ולא בגנטיקה.

בטבע הם אולי בסכנת טריפה, אבל לא מגדלים אותן למטרה הזו, תוך שהן חיות חיי סבל, תוך שמרביעים אותן בכמויות לא פרופורציונליות ובכלל- בני אדם לא נועדו לאכול כמויות כאלה גדולות של בשר כפי שהם עושים בתרבות השפע המערבית.