בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מאמר מתוך Psychology Today בענייני BDSM

פור גוד
לפני 10 שנים • 14 במאי 2014
פור גוד • 14 במאי 2014
ג'יימס, אתה מתחכם (:
עזוב רגע את הרמה הפילוסופית של הדיון על מושגים כמו 'חופש-בחירה' ( מול דטרמינזם ). הבנתי שאין לך חופש בחירה בעניין הזה, ואני לא אלחץ עלייך.
אבל מילים כמו 'חופש', 'רצון', 'בחירה' וכולי לקוחים כולם קודם כל מחיי-היומיום, ושם הם מקבלים את המשמעות המקורית שלהם ( ורק מאוחר יותר נודדים למישור של הדיון הפילוסופי ).
כי אתה צריך להבין שעל הרמה המעשית של החיים, למושג כמו 'חופש' - בטח-ובטח בדיון כמו שלנו - יש משמעות קריטית. כי מכור הוא בדיוק מישהו שאיבד לגמרי את החופש שלו. ויותר ממה שהחומר שהוא משתמש בו נמכר לו, הוא נמכר לחומר. ומנקודה מסויימת של השימוש, הוא איבד את השליטה שלו על עצמו, איבד את החופש שלו. לגמרי. והצורך שלו בחומר הוא כבר צורך-מוחלט. והוא יהיה מוכן לאפר על הקבר של אמא שלו או למצוץ למונגולואיד בשביל מנה. הוא כמו כלב חולה כלבת שחייב לנשוך, ואין מה להיתמם בעניין הזה.
וזה נכון לא רק לגבי התלות בחומרים פסיכואקטיביים מסוימים ( שנותנים לנו הגדרה די טובה של הגבולות של מצב כמו התמכרות ) ,אלא גם למשל למי ששבוי באובססיות למינהן ( אובססיות הן כמו בית-כלא לתודעה ) או כמו מי שנלכד בטקסים שהוא חייב לחזור עליהם באדיקות-דתית ממש עשרים פעם ביום ( כמו חולי או.סי.די ) וכולי וכולי... כולם, מנקודה מסוימת, איבדו את החופש-בחירה שלהם.
והמטרה של הגמילה - או של הטיפול - היא לשחרר אותם מהעריצות הזאת.

נ.ב- אבל נסיים בהלצה. גם אני כמוך חושב ש"התער של אוקהם" הוא קטע די עמוק מבחינה פילוסופית. אבל אני לא אתפלא אם יוצא ממנו שגם הקיום שלך, ג'יימס, אף הוא הנחה מיותרת לחלוטין. מה גם שבעוד זמן די מועט, אתה ממילא תחדל מלהתקיים ותמות.
...אבל כחולית, אם תהיי ילדה טובה, ולא תאיימי להצליף בי בכל פעם שאת לא מסכימה איתי על משהו, אני מבטיח לגלות לך מה יקרה לך אחרי המוות. נכון שאת נורא רוצה לדעת ? ... (-:
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 14 במאי 2014
פור גוד כתב/ה:
נ.ב- אבל נסיים בהלצה. גם אני כמוך חושב ש"התער של אוקהם" הוא קטע די עמוק מבחינה פילוסופית. אבל אני לא אתפלא אם יוצא ממנו שגם הקיום שלך, ג'יימס, אף הוא הנחה מיותרת לחלוטין. מה גם שבעוד זמן די מועט, אתה ממילא תחדל מלהתקיים ותמות.

ככלל, כן, זה מה שיוצא ממנו, ואני לא מתווכח. ברמה האסימפטוטית, כולנו כבר משולים למתים. וכמו שאמר מארק טווין, "המוות לא מטריד אותי - הייתי מת מיליארדי שנים בטרם הייתי חי, ולא סבלתי מכך".

בכל מקרה - אני מסכים עם ההגדרות שלך, אין לי מה להוסיף לדיון כרגע.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 14 במאי 2014
פור גוד, אם הייתי רוצה להיות ילדה טובה, לא הייתי פה icon_rolleyes.gif
ואני יודעת מה קורה אחרי המוות.
כלום.
הנשמה שלנו (אם קיימת... אכנה אותה לצורך העניין כתודעה) אובדת. הגוף שלנו הופך לגל עצמות לאחר שהבשר מעוכל על ידי תולעים ורמשים, ובסופו של עניין, כולנו רק אסופה של אטומים.

התחלתם לזרוק באוויר צמחונות, דטרמיניזם ובעיות נפשיות.
אני כבר בדרך לאורגזמה אינטלקטואלית פה icon_redface.gif

אפשר לפתוח פה דיון על כל אחד מהנושאים הללו ולהתפרש בכיף על שישים עמודים.

לגהי הצמחונות, אני כן אגיד שאני לא חושבת שאכילת בשר בריאה יותר מצמחונות. מחקרים רבים מראים דווקא את ההיפך, ובכל מקרה כשמעורבת אמונה דתית או השקפה פילוסופית, שאלת המה בריא כלל לא רלבנטית (למעט מקרים קיצוניים כמו תוחלת החיים שציינת).
פור גוד
פור גוד • 14 במאי 2014
כחולית כתב/ה:
פור גוד, אם הייתי רוצה להיות ילדה טובה, לא הייתי פה icon_rolleyes.gif
ואני יודעת מה קורה אחרי המוות.
כלום.

(: אבל אל תגידי "אני יודעת שאחרי המוות אין כלום.." אלא : "אני מאמינה שאחרי המוות אין כלום.."
אם את רוצה לדעת, תשאלי אותי...

נ.ב -והכי חשוב, שמרי על ראש פתוח. זו הגישה הכי טובה לכל בעייה (-:
מיתוסית​(שולטת)
אתה גם לא יכול לדעת.
אלא אם כן מתת ושבת לחיים, ואין אדם כזה (לא מחשיבה את ישו ושות')
פור גוד
פור גוד • 14 במאי 2014
כחולית כתב/ה:
אתה גם לא יכול לדעת.
אלא אם כן מתת ושבת לחיים, ואין אדם כזה (לא מחשיבה את ישו ושות')

בתור בחורה בעלת גישה בודהיסטית לחיים, אענה לך במשל טאואיסטי מפורסם. הוא של צ'אוונג צ'ה. המשל מספר על שני לוגיקנים סיניים שמטיילים יחד על גדה של נהר. הם מסתכלים בדגים ששוחים בנהר, ואז אחד מהם אומר לשני : "תראה איך הדגים שוחים... זוהי שמחת הדג ! " ( כלומר, ככה נראה הדג כשהוא שמח ). אז הלוגיקן השני אומר לו: "איך אתה יודע שככה נראה הדג כשהוא שמח, אתה לא דג. "
ומה הלוגיקן הראשון עונה לו ?
"איך אתה יודע שאני לא יודע, אתה לא אני..."
הבנת, כחולית? (-:
מיתוסית​(שולטת)
מר מתחכם אחד.
אוזני כרויה למשמע דבריך.
ספר לי מה קורה אחרי המוות, וחשוב מכך- איך אתה *יודע* שזה אכן כך.
פור גוד
פור גוד • 14 במאי 2014
האמת שאני מתלבט אם לגלות לך את זה. כי אני יודע שאת קרוב-לוודאי עוד לא בשלה לזה...
מה גם, שאת רוב "התימוכין" והשכנוע-הפנימי שיש לי בנושא ( כמו גם חלק לא מבוטל מן הידע שלי על "העולם הרוחני" בכלל ) אני שואב כרגע מטריפ יחיד-ומיוחד-במינו שהיה לי פעם על תרכובת הצמחים האינדיאנית המופלאה "איוואסקה".
אבל אני כבר יודע שאת מתנגדת למחקר של התודעה באמצעות סמים, וזאת בשל הבלבול המצער בין קטגוריות הסמים השונות, ובשל ההיסטריה שהשימוש בסמים כאלו מעורר באוכלוסיות שתוכנתו, על ידי הממסד המשטרה והרשויות ללוחמה בסמים, להגיב בהיסטריה...
נ.ב - אבל העיקר בעיני שכבר הודית בפה מלא, שגם את זה אינך יודעת.
כי אם כבר אגנוסטיות, אז עד הסוף... (-:
מיתוסית​(שולטת)
אני תמיד מוכנה לשמוע.
אני לא תמיד מוכנה לקבל.

וחוסר הדיוק שלך באשר לבשלות שלי לקבל את התשובה שלך לא נעוצה בשל התנגדותי לסמים כי הם לא חוקיים ו/או מסוכנים, אלא כי להאמין למישהו לגבי חוויה שנוצרה כתוצאה משימוש בסמי הזייה ומשני תודעה, זה כמו להאמין למטופל פסיכוטי שבעיצומה של אפיזודה פסיכוטית הוא סמוך ובטוח שהוא אליהו הנביא, המשיח, שחייזרים חטפו אותו או שיש לו חבר בגובה חמישה מטרים ש"יטפל" בי אם אני אתנהג אליו לא יפה (דוגמאות אמיתיות).

כן, תמיד ישנו הסיכוי שהם השפויים שדוברי אמת או שיש להם יכולת לא אנושית לקלוט מימדים במציאות שאנחנו לא מסוגלים, אבל הסיכוי נמוך עד אפסי.

וזה יכול לפתוח עוד דיון שלם לגבי מהי המציאות ואיך אנחנו יודעים שמה שאנחנו קולטים הוא אכן אמת. דקארט וכו.
פור גוד
פור גוד • 14 במאי 2014
נדבר שוב על הנושא אחרי שתהיי מוכנה לשתות אייוואסקה. או יותר נכון, אחרי שתשתי את זה. זה כמה שעות טובות הטריפ. נדבר על כל זה אחר כך, אני מבטיח (-: