לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חוק הפונדקאות - מה הביג דיל?

israelislave
לפני 5 שנים • 24 ביולי 2018
israelislave • 24 ביולי 2018
כשהתבהרו האופציות החדשות אחרי השיבוט של הכבשה דולי הוחלט לא להמשיך בשיבוט.

לא כל מה שאפשרי טכנולוגית אבל בעל השלכות ברורות על האדם, הגוף והנפש, בהכרח צריכה להיות מיושמת, בטח שלא כזו שלא הוגדרה כמצילת חיים.
סקרנית מדי
סקרנית מדי • 24 ביולי 2018
לא הבנתי, אתה משווה הריון לשיבוט? כבשה לאישה בת דעת שבוחרת לעבור תהליך בעצמה?
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 24 ביולי 2018
israelislave כתב/ה:

יש לך את זה ביותר שגוי?

https://www.livescience.com/57971-mammals-that-have-been-cloned.html
Easytolove​(אחר)
Easytolove​(אחר) • 24 ביולי 2018
אז ככה, אני דוגמנית ומגישה, ובעלי נמצא הרבה בחול,יש לנו טונה כסף ואנחנו לא מעונינים לעשות סקס למטרות רביה, כי הבטן שלי זה המקצוע שלי וזה לאבד כמה חודשים של עבודה. אני לא מצליחה לראות מה הבעייה שלכם עם זה שמישהי אחרת תשמור על העובר עד ההבשלה תמורת כסף. אנחנו מוכנים לשלם הרבה, היא צריכה את הכסף, מה אתם דוחפים את האף הגדול שלכם? בא לנו ילד, אוף.
israelislave
סקרנית מדי כתב/ה:
לא הבנתי, אתה משווה הריון לשיבוט? כבשה לאישה בת דעת שבוחרת לעבור תהליך בעצמה?

אני אומר שהטכנולוגיה בהרבה תחומים מקדימה אותנו כחברה ולא בהכרח חייבים ונכון להשתמש בכל טכנולוגיה שקיימת לכל צורך.
israelislave
James Bondage כתב/ה:
israelislave כתב/ה:

יש לך את זה ביותר שגוי?

https://www.livescience.com/57971-mammals-that-have-been-cloned.html

כפי שאמרתי. לא נעשה שימוש בטכנולוגיה בבני אדם. הניסוי עם דולי הוכיח אפשרות כמעט וודאית ובכל זאת הוחלט לא לעשות את הצעד הנוסף. דוגמה לטכנולוגיה קיימת שהוחלט מטעמים מוסריים לא לעלות אותה שלב.
סקרנית מדי
עדיין לא מצליחה להבין את ההשוואה לטכנולוגיה. איך טכנולוגיה קשורה לשוויון זכויות? איך היא קשורה להריון? למימון פונדקאות? על מה אתה מדבר?
פייה{O}
פייה{O} • 24 ביולי 2018
Mary Jane כתב/ה:
ככל שאני קוראת יותר על הליך הפונדקאות והשלכותיו על האם הנושאת והילד, וכן על העמדות המסויגות והשליליות כלפי ההליך ברחבי העולם - כך המאבק הנוכחי להרחבת שירותי הפונדקאות, בהתגייסות פוליטיקאים, חברות גדולות במשק ו-80 אלף מוחים בכיכר - מזעזע יותר בעיני.

זה כולל את שתיקת הפמיניסטיות וחמור יותר, את הירתמותן, ואת הסחרור של התקשורת, ובכלל זאת עיתון ״הארץ״ שיוצא מגדרו, עבור סחר באיברי רביה של נשים, ע״י גברים בריאים שנלחמים על זכותם לקנות איברי נשים בלי למצמץ, בלי להזכיר את הסיכונים הבריאותיים והנפשיים לנשים, את האכזריות וחוסר האנושיות המובנה שבהפיכת ההליך למסחרי, ושבקריעת וולד בן יומו מהאישה שנשאה אותו ברחמה, כאילו היינו רובוטים או יצורים מכניים ולא יונקים, בשר ודם...

מי שזה אכזרי עבורה לא צריכה לקחת חלק בפונדקאות.
אבל אני משוכנעת שיש נשים שעבורן הריון ולידה עוברים יחסית בקלות (אצלי למשל טפו טפו), ושיכולות להכיל את המחשבה שגדל ברחמן עובר שאינו שלהן ולמסור אותו בלב שלם להוריו.
בתור אמא לאחר מספר הריונות ולידות זה ממש לא נראה לי אכזרי או רובוטי, להפך - הייתי שמחה להעניק את האושר הזה למי שלא מסוגל בעצמו.
מוזמנת לקרוא עדויות של לא מעט פונדקאיות על כך (הפייסבוק מפוצץ בהן בימים אלו).
כמובן שיש כאן פתח לניצול וסחר מכוער כפי שככל הנראה קורה בעולם השלישי.
אבל אם זה נעשה נכון ומבוקר היטב, וזה יכול להעשות נכון, אין כאן עוול אלא אפשרות מדהימה לשני הצדדים.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
סקרנית,
הוא מתכוון שפונדקאות מתאפשרת בזכות טכנולוגיה, אבל שאולי לא צריך להשתמש בה.
רק שמאיזושהי סיבה הוא מדלג על העובדה שטכנולוגיה וידע רפואי מודרניים אפשרו לו ילדים. מעניין כמה ילדים היו לו בלי רפואה מודרנית.
ואם תבדקי הוא כתב בתחילת הדיון שהוא נגד ילדים לחד-מיניים נקודה. אז למה בכלל לדבר איתו?
סקרנית מדי
תודה דרקן- לשם בדיוק התכוונתי להגיע ? הטכנולוגיה הזאת שהוא מזהיר מפניה מעורבת כרגע בכל תהליך בחיים של כולנו. גם שלו.
מצד אחד אתה צודק אבל מצד שני, העובדה שאני אשת חינוך (וגם אוהבת נשים, השם תשמור על נפשם של הילדים האלה) משתלטת עליי ואני פשוט חייבת להגיב ולהגיב, בצורה הכי מכובדת שניתן, עד שאותו אדם יבין שכל טיעוניו כושלים. מכבדת אותך יותר ולכן אפסיק.