אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

קהילת הבדס"מ, הכלוב, ואופן ניהולו – דיון ביקורתי

שיקי​(נשלט)
לפני 17 שנים • 1 ביוני 2007
שיקי​(נשלט) • 1 ביוני 2007
לא סתם עוד עבד כתב/ה:
חיפשתי ולא הצלחתי למצוא את ההודעה שפרסמתי בזמנו ב"חוויות כואבות". היא כנראה לא נשמרה, כמו חומר רב אחר שהלך לאיבוד שם. בכל מקרה, השינוי שביצעתי בהודעה היה קוסמטי ולא ויתרתי בו על הבעת הביקורת והסלידה שלי ממך. וגם זה נעשה מתוך רצון שלא להמשיך ולפגוע באותו אדם שלישי יקר, שנפגע מספיק. לו היה מדובר רק עליי ועלייך, הייתי מוכן ללכת איתך לבית משפט, ואתה יודע שלך היה יותר מה להפסיד מאשר לי. כן מצאתי עכשיו במחשב את מכתב האיום ששלחת לי. העלה בי חיוך. אגב, זכור לי שאתה זה שסירב בתוקף להיבדק בפוליגרף. i wonder why. אתה בטוח שאתה לא רוצים לספר לחברים כאן על מה מדובר? שיכירו אותך קצת יותר טוב?

בכל אופן, אני בעקבות אותו מקרה איבדתי כל טיפת הערכה שהייתה לי אלייך כחבר וכאדם.

הוו פתאום נזכרת בשינויים, במחיקות... מעניין למה בהודעה המקורית שלך הם לא הופיעו... מה קרה? עברת טיפול בהיפנוזה? אתה מחקת את כל מה שהפריע לי, והכל תודות למכתבי ומייד לאחר שקיבלת את מכתבי, אותו מכתב שמעורר בך חיוך (וגם בי) ובזכות זה ניצלת מתביעת דיבה. באשר לשאר הדברים שכתבת - הם כמובן חסרי בסיס ואתה לא יודע כלום - מלבד עדות שמיעה מאותו אחד שקיבל רגליים קרות ופחד לבוא להעיד אחרי שהבטיח לעשות זאת, שהרי אתה לא היית שם, אך מאחר ואני כן הייתי שם ויודע שכל דבר שכתבתי היה נכון - לא ברור לי איך אתה יכול להיות כל כך בטוח בדברים שאתה אומר. אין לי מושג מאיפה הבאת את בדיקת הפוליגרף - לא זכור לי שעלה בכלל עניין כזה.

מאחר ואין קשר בין הדברים הנ"ל למקרה דנן ומאחר ואין אני מתכוון להפוך את הויכוח הזה להתכתשות פרטית ביני לבינך - אעצור כעת. לא תגרור אותי להודעה נוספת בעניין זה.
Seth
Seth • 1 ביוני 2007
לא סתם עוד עבד.
מה אתה מכניס כאן ענינים אישיים ולא קשורים בשום צורה לדיון הזה.
מה הקשר בין הרקע האישי שלך ושל שיקי (יהיה אשר יהיה) לענין ?
גם בבית משפט אתה מתנהג ככה?
לא מקצועי ידידי...

מדברים איתך בצורה ענינית אז תענה ענינית ואל תעשה לנו כאן "חיים שכאלה".
columus

הצעה אלטרנטיבית - וביקורת

columus • 1 ביוני 2007
אני עוקב אחרי השרשור שלכם, ונקרע מצחוק. לרפאל וללא סתם עוד עבד, היוזמה שלכם פשוט מגוחכת. לחוק ההגבלים העסקיים אין כלל רלוונטיות לכאן, ומתוך היכרותי עם הנפשות הפועלות אצל הממונה על ההגבלים העסקיים - הם גם יקרעו מצחוק אם תפנו אליהם.

יש מונופולים "קצת" יותר גדולים מה"כלוב" (בואו נשחק במונופול) שלא זוכים לטיפול, אז שה"מונופול" לכאורה של ה"כלוב" יטופל? באיזו צורה בדיוק? אולי תשלחו אותם לטפל גם ב"גוגל"? גם "גוגל" מונופול.

ל"קהילה" לא נאה שהיא מתרכזת ב"כלוב"? אדרבא, שתזיז ה"קהילה" את ישבנה המכובד (והאדום במקרים מסויימים), ותקים לעצמה אתר חליפי, שינוהל באופן דמוקרטי, הוגן, קומוניסטי ובלתי מונופוליסטי בעליל על ידי ועד פועל, ועדה מסדרת או מועצת חשמנים... יש מספיק כלים חופשיים ובקוד פתוח שמאפשרים את זה.

כלובי פשוט היה אחד שטרח, עמל, תכנת ועיצב את אותו "בית חם" כפי שהוא מכונה בידי "ברכה גולשת". וכמי שעבד פעם בתחום, אני יודע כמה שעות אדם דורשת הקמה של אתר כזה. לפי איכות התוצאה - הושקעו כאן מאות שעות שכאלה. וכלובי, כאדם ויזם פרטי, זכאי לראות ברכה בעמלו - גם חומרית, אם הוא רואה לנכון.

העובדה בשטח היא שמרבית הקהילה מתרכזת דווקא פה כי כלובי בנה כלי נעים, משוכלל, ידידותי ונוח, וללא ספק אחד אתרי הקהילות המשובחים ברשת העברית. וכמי שחבר באתר הזה כמעט מיום היווסדו, הייתי עד למגמת השיפור המתמיד. אז במקום להגיד לו תודה, אנשים יורקים לו בפנים ומביאים כל מיני פלפולים וצידוקים משפטיים וערכיים, שאין להם דבר וחצי דבר עם האתר. תבינו, פה זה לא דמוקרטיה. זה אתר פרטי. אף אחד לא חייב לכם כלום.

בקיצור, לא נאה לכם? תבנו אתר חופשי עם הנהלה נבחרת או מה שלא יהיה (לא חייבים עמותה רשומה - אל תשכחו שלא מעט אנשים כאן נמצאים ב"ארון" ומעדיפים להישאר שם), ואם תצליחו להביא אותו לרמת הידידותיות והשימושיות המצוינת של "הכלוב" - אין ספק שלפחות חלק מהקהילה תעבור לשם, ותקום תחרות אמיתית. אבל הרבה יותר קל לשבת, לקטר ולבקר אחרים במקום פשוט לקום ולעשות!
Seth

Re: הצעה אלטרנטיבית - וביקורת

Seth • 1 ביוני 2007
זאלופון כתב/ה:
*נמחק על ידי*

טוב עשית.

כמו שנאמר "אם אין לך משהו חכם להגיד... שתוק"
נולי

נולי • 1 ביוני 2007
Seth כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
*נמחק על ידי*

טוב עשית.

אמר האבא של החר של במבי....
זאלופון​(שולט)

זאלופון​(שולט) • 1 ביוני 2007
Seth כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
*נמחק על ידי*

טוב עשית.

אתה יודע לצטט היטב. עכשיו למד ליישם.
שוטרת*

גועל.

שוטרת* • 1 ביוני 2007
כמה אגרסיות ,כמה חזירות, כמה חוצפה, כמה כיעור שמתגלה כאן בימים האחרונים.

מהמקום של ההרחקה , שאני בכלל לא אגע בה ובשיקולים שלה כי זה מזמן כבר לא הנושא, להגיע לעזות מצח שכזו ולהעיז לצייץ שהאתר הזה , עכשיו שהוא כל כך מצליח, צריך להיות מנוהל ע"י עוד כמה אנשים.. ועוד כאלו זוועתיים..
כלובי , בדרך הניהול שלו, בסבלנות שאלוהים יודע מאיפה הוא מביא אותה , יכול לעשות כאן שיעור לכל אחד מהמגיבים. באמת מה שחסר זה שהוא יצרף אחד מה'תכשיטים' שכתבו כאן לניהול הכלוב.

כלובי , גם כאן, כי חשוב לי שתדע שיש כאלו שמעריכים , מכבדים, מבינים ,מקבלים ואוהבים את דרך הניהול שלך.
ושיקי, כמו תמיד , העלית בי חיוך.