אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה: איפה אפשר להשיג כאן נרות שינה?

Tame
לפני 18 שנים • 24 ביולי 2005
Tame • 24 ביולי 2005
דנית ההתנסחות שלך מאוד משעשעת, רק עכשיו אני חושב שניתן לומר שזו הצגה, קודם באמת חשבתי שאת חושבת ככהicon_smile.gif

בכל מקרה כמה תיקונים קלים
ראשית האדם חולק 99% מהגנים של השימפנזה ולא 90%

דבר שני, לומר שהאנושי כפוף לחייתי נכון באם את רוצה לשרוד
באם את רוצה לחיות אזי תגלי מהר מאוד שהחייתי חייב להיות כפוף לאנושי
אני אתן לך את הקרדיט אבל כי קביעתך נכונה ברוב המקרים - רוב האנשים כפופים לחייתי שבהם.

נאמר "מותר האדם מהבהמה אין"
ישנם שמפרשים זאת כאילו האדם אינו מותר מן הבמה, אבל יש אחרים שמפרשים את הפסוק בכך שהאדם מותר מן הבהמה בכך שהוא מסוגל לנתק את עצמו מהגורל (או הקיום) ולבחור בחירה אמיתית חופשית.

בכל מקרה לומר שהמצב שבו האנושי כפוף לחייתי הוא חיובי זה קצת מסוכן להתפתחות האנושית גם מבחינה טכנולוגית אבל יותר חשוב מבחינה מוסרית ורגשית.
דנית האצילה​(לא בעסק)

חוצפה

tame הצלחת להעלות את חמתי.
ליצני החצר עוסקים בהצגות- לא אני.
אני מנסה להמתיק את הגלולה המרה בניסוח קליל יותר.
אבל כנראה שהתעלמתי מהחייתי שבי לטובת האנושי ואני משלמת על כך מחיר יקר לגבי סמכותי.
עבדים מסתבר לא צריכים יותר מדי פילוסופיה וגם לא יותר מדי מתיקות. הם צריכים לבלוע כל מה שגבירה תחליק להם לגרון.
ושאף עבד לא יגיד לי שצריך להיזהר במה שדוחפים לו. עד היום שום עבד לא הזהיר אותי שהקפאין ממכר ומזיק כשהכין לי קפה, גם לא לגבי אלכוהול כשמזג לי יין. אני כבר לא מדברת על התראת כולסטרול כשהכין סטייק.
אני מקסימום יכולה להתחייב למרוח קצת קרם הגנה אם אחליט להראות לעבד שלי קצת אור יום.
אתה אולי 99% משימפנזה, אני התקדמתי מאז.
Tame
Tame • 24 ביולי 2005
דנית,
אני אבהיר את כוונתי מאחר ואני שם לב שלא ירדת לעומקה בעזרת שאלה קטנה (אולי אפילו רטורית)

נכון שלא היית מתבטאת כך באף פורום אחר שאינו קשור לבדסמ?

צריך למתוח גבול בין הפנטזיה לבין המציאות, אולי אני תמים אבל לדעתי אין סיכוי שאת מתנסחת באותה הצורה או אפילו מביעה את אותן הדעות שאת מביעה כרגע כשאת נמצאת בחברה אחרת.

כל עניין ה"סמכות" שאת מייחסת לעצמך הוא אבסורדי כשאינו חלק מפנטזיה בדסמית, אני בטוח שישנם פרופסורים שסמכותם המדעית אינה מוטלת בספק והנטיה המינית שלהם היא "נשלט". או במילים אחרות עצם העובדה ששמת ליד הניק שלך את המילה "שולטת" איננה הופכת אותך לברת סמכות מדעית/חברתית/פוליטית כלשהי ובטח ובטח לא הופכת את דעותייך למעל ביקורת או עוררין.

ולסיום
אני אתן לך לינק למאמר מדעי בו כתוב ש99.4 אחוז מהגנים שלנו אנו חולקים עם שימפנזות, אני מקווה שאף אחד מהכותבים אינו נשלט אחרת ענפים שלמים במדע הגנטי עלולים להתמוטט אם יגלו לפתע שכל השיטות בהן השתמשו אינן נכונות...
http://www.newscientist.com/article.ns?id=dn3744
דנית האצילה​(לא בעסק)

אתה ממשיך לטעות ולהטעות

למה מה שטוב לנו צריך להישאר פנטזיה. זו חשיבה שמדכאת כל התקדמות, וזו התוצאה כשהמוסרי גובר על הטבעי.
אם היצרים והדחפים הטבעיים לא מממושים ההתפתחות נתקעת. וכך גם לגבי יצרים מיניים. אני לא מספרת לכל אחד מה הפנטזיות שלי, אבל פועלת להגשמתן. קוראים לזה חזון בין אם במישור האישי או במישור הכלל אנושי או הכלל טבעי.
מי שמדכא את הפנטזיות כי הן לא מוסריות או לא אנושיות נשאר בימי הביניים החשוכים.
הכלוב זה מקום נהדר אם כי מסתבר שעוד לא חופשי לחלוטין (לא טבעי לחלוטין) אני את עצמי מממשת גם בשאר המימדים של החיים, נא ראה נעליים בוואלה אופנה, שם "השפויים" במערכת עצרו את האבולוציה והפסיקו את השירשור. לפחות הוצאתי מהארון כמה עבדים.
איך הצלחת לגזול ממני זמן שינה יקר, אני מתרככת.
שיקי​(נשלט)

Re: חוצפה

שיקי​(נשלט) • 24 ביולי 2005
דנית האצילה כתב/ה:
אתה אולי 99% משימפנזה, אני התקדמתי מאז.

אני ממש לא מבין למה נעלבת? נו אז אנחנו רק 99% שמפנזה ואת 100% - כי התקדמת, זו סיבה מספיק טובה בשביל להתנשא מעלינו?

ורק תיזהרי שלא תתקדמי יותר מדי מהר... בסוף תהפכי לגורילה icon_biggrin.gif

ובנימה יותר רצינית:

TAME אתה משתדל בכל הכוח להסביר ובאמת בצורה יפה ורצינית (כי אתה בנאדם רציניicon_smile.gif, אבל נראה לי שהצד השני לא ממש מעוניין בהסברים שלך, היא כאן כדי להתווכח איתך, אמנם בצורה משעשעת משהו, אך רק כדי להדגיש את "עליונותה העילאית" מעל העבדים הנחותים הפזורים מסביב...

אם היית כותב הודעה בסגנון של "דנית האצילה, את גדולה, נפלאה חכמה מוכשרת ומחוננת... ולעולם לא טועה" היית זוכה להבנה הרבה יותר גדולה מצידה והשרשור הזה היה מתקצר משמעותית...
Tame
Tame • 24 ביולי 2005
שיקי,
קודם כל אני מודה לך על המחמאהicon_smile.gif

דבר שני, וזה משהו שאני לא מבין למה אני לא מצליח להעביר - אני לא חושב שדנית אינה מסוגלת להבין, אני חושב שתמיד יש מקום לשינוי גישה, לפעמים האגו מפריע אבל אין לי שליטה על האגו של אחרים, רק על שלי. אני גם לא רוצה להישמע מתנשא כי אני לא חושב שאני יודע הכל עדיין, ההודעות שלי לפעמים נראות קצת ככה ואני יודע שגם זה פוגע בסיכוי שלי להעביר את המסר.
אולי אני פשוט עקשן מידי ואולי אני צריך להניח לאנשים לנהוג כרצונם גם כשמהמקום שאני עומד בו הם נמצאים במסלול התנגשות עם קיר מסויים..
להם אין סיבה להאמין לדברי כי הם לא רואים את העולם דרך עיני, אני גם לא רואה את העולם דרך עיניהם ואין לי זכות למנוע מהם לעשות את הטעויות שלהם.
אבל לפעמים משהו בי מסרב לוותר...

אוף בקריאה נוספת לפני השליחה אני מוצא שההודעה שלי שוב נשמעת מאוד מתנשאת, שיניתי קצת את הניסוח אבל עדיין..

בכל מקרה אאחל לדנית ליילה טוב (מקווה שלא גזלתי יותר מידי שינה)
ולך גם במקרה שאתה מתכון לישון בזמן הקרוב...
אני אסתובב פה בערך עד 4-5 מטעמי שעון ביולוגי ועבודה מוזרהicon_smile.gif
סאב למרותך​(לא בעסק)
לפני 18 שנים • 25 ביולי 2005
סאב למרותך​(לא בעסק) • 25 ביולי 2005
אני אמנם מחזיר את השרשור קצת אחורה (דילגתי על כל הקטעים הפילוסופיים... מתנצל מראש, אין לי כך לכל זה על הבוקר...), אבל גם התיאור שלך של "פירמידת הארצות" וההתאמה בין הקדמה לבין שליטה מטריאכלית לא מדוייקת בלשון המעטה. היית פעם בדרום אמריקה, למשל? לא מהיבשות הכי מפותחות בעולם, הייתי אומר, אבל דווקא שם האישה היא השולטת בבית. זה במיוחד בולט אגב בבוליביה, המדינה הכי נחשלת בדרום אמריקה. ויש עוד הרבה דוגמאות באיזורים לא הכי מפותחים בעולם לכך שהאישה היא דווקא הצד הדומיננטי. אז לפני שמפתחים תיאוריה, כדאי לבדוק שהעובדות שעליה היא מבוססת - נכונות.

(ואמנם לא הייתי בסקנדיביה, אבל מהיכרותי הקצרה עם סקנדינביות, הן לא היו יותר דומיננטיות מכל אישה אחרת שהכרתי. אבל על זה כבר כתבו, והאמת שגם לא הכרתי מספיק סקנדינביות לצערי, אז נוותר)
teacher​(שולט)

סתירה פנימית

teacher​(שולט) • 25 ביולי 2005
ציטוט: ''..אנו, למרות ההתקדמות הטכנולוגית והחוכמה שלנו, חלק מהטבע וכדאי לזכור זאת. אדם צריך לעשות שלושה דברים בחייו כדי להתקיים: לאכול, לישון ולהעביר את הגנים. כל השאר פריבילגיה.
אמנות, מוסר, אנושיות וכיו"ב רצויים מאוד אך אינם הכרחיים לחיינו. לכן אל לנו להזניח את החייתי שבנו לטובת מה שלא הכרחי. האנושי אם כן כפוף לחייתי. ..''

עצם הניתוח הפילוסופי/תרבותי שלך הוא פריווילגיה לא נחוצה על פי דברייך את.
כך שיש פה פרדוקס קטן.

מה שאנושי הוא מעל החייתי. מה גם שאני לא רואה את החיות מצליחות מי יודע כמה,
בהשוואה לבני האדם. אבל גם בחינה שכזו היא פילוסופית, כי היא מערבת את התודעה האנושית,
בהשוואה לחוסר התודעה החייתית (לפחות לא כזו שאנו יודעים עליה).

אבל אני יכול להבין מהיכן את באה. גם אני חושב שהרבה פנטזיות ניתן להגשים, ולכך צריך אומץ וגם נחישות. והכל מתחיל בהבנה שהכל אפשרי, שאין גבולות.
וזה נכון.

הגבול היחידי הוא האנושיות שלנו. הקיבולת שלנו כבני אדם, למעשים של עצמנו.
אבל הכלל הזה אינו נכון לכולם. הוא נכון למי שרכש את החופש שלו בידיעה וניסיון.
ידיעה של כל שאר הכללים, וניסיון בכל שאר הגבולות.
הכירי את המסגרת - ותדעי לצאת ממנה.
לא תכירי - ואת אינך שונה מהנמלה בחוות הנמלים, שאין לה מושג שהיא בכלוב.

(משחק מילים קטן)

יום נעים
teacher
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
טוב, את האמת אין לי כבר הרבה מה להוסיף לוויכוח הזה. כי ניראה לי שכמו שטיים עלה על זה - זה כנראה באמת היה סתם כוריוז.
ולגבייך דנית: באמת, אני לא חושב שאת מספיק אינטיליגנטית בשביל לנהל את הוויכוח שאת מתיימרת לנהל. אל תעלבי - זה לא אישי icon_wink.gif . ובכלל, ההבחנה בין חייתי\לתבוני או בניסוח יותר פילוסופי טבע\תבונה כאשר התבונה מועמדת כא - פריוריות בתחום הטרסנדנטי, או בניסוח יותר מדיוק וקאנטייני - טרנסנדנטאלי, ומעל לטבע; היא הבחנה מאוד מסובכת ומורכבת. ובכלל העניין הוא לא רק באופן שבו את תופסת מהו תבוני, אלא הדוגמאתיות שבה את תופסת את החייתי או "הטבעי". ומספיק כבר עם הדוגמאות המטופשות האלה - "מספיק להסתכל על קן טרמיניטים, על כוורת דבורים, או על שבטים בזמבייה", איזה קישקוש במיץ!.
תשמעי, אני בכלל מציע שתשארי בתחומי מלכותך\ידיעתך הכוללים בין הייתר אינוס עבדים וכו', שזה בהחלט מענג ומקובל על כולנו, ואל תחרגי לממלכות שאין לך שמץ של מושג עליהם.
ואם את באמת מחפשת חומר טוב לקרוא שבאמת יהלום את הרמה המחשבתית שלך, אני ממליץ לך על - "הרוולוציה של הגזע" מאת גבלס (זה של גבלס? אני לא זוכר בדיוק איזה נאצי כתב את זה).
אני גם לא בטוח שזה תורגם לעיברית, אבל בטח באנגלית איזה דפקט טרח לתרגם את זה.
בקיצור בשבילך - מומלץ בחום.

שיהיה יום טוב לכולם.
דנית האצילה​(לא בעסק)

פרובוקציה

ההשוואות הפרובוקטיביות לימים אפלים הצליחו בכל זאת לגרור אותי פעם נוספת להגיב.
ואני חשבתי הקטור שהסגרת את עצמך. אם עוד לא עשית זאת אני מציעה שתעשה זאת בהקדם, זה לטובתך. מספיק עם ההמרדה אתה לא צ'ה גווארה.
העובדה שהנאצים עשו שימוש מעוות ונפשע בתאוריות של דארווין ואחרים לא צריכה לשלול את מדע האבולוציה. כמו שלא צריך לפסול את חוק שימור האנרגיה של ניוטון בגלל שהפושעים עשו שימוש הרסני ורצחני במטוסי סילון וטילים באליסטיים.
גבלס היה גם פושע וגם מטומטם ששלח עשרות אלפי חיילים להשתתף בסרטי תעמולה תוך כדי המלחמה, אין לי כוונה לקרוא מה שכתב או מה שכתבו פושעים נאצים אחרים.
כל תאוריה יכולה להתממש בצורה הרסנית. מארקס ואנגלס לא ציפו שיקבלו את הקומוניזם הסטאליניסטי, ומצדדי הקפיטליזם הטהור (סמית' ואחרים) לא רצו שילדים יועסקו בתנאי עבדות.
ספק אם איינשטיין ואופנהיימר רצו לקבל את הירושימה ונגסאקי.
עניין האינטיליגנציה והידע שלי לא קשור לניהול ומנהיגות. יש דרג מקצועי ויש דרג מקבלי החלטות, אין לי בעיה עם עבדים שיודעים הרבה יותר ממני. נראה שיש לך השכלה מרשימה, אבל אין לך שום אפשרות לחבר אותה למציאות ולקבל החלטות אופרטיביות. לכן צריך מי שינתב את היכולת האינטלקטואלית שלך לפסים פרודוקטיביים, כרגע את מבולבל במקרה הטוב ומרדן אנארכיסט במקרה הרע.
יום טוב.