ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם הכלוב הוא אתר לאינסלים?

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
פרלין​(נשלטת){ש} • 15 בינו׳ 2023
כל יום 😜.

אבל למרות שאני מבינה את הרעיון שלך, אני לא חושבת שהייתי רוצה איזושהי הגבלה רעיונית בכלוב. אפילו אם המלחמות בפורום אכלו לי את החיים והשפיות והזנחתי את הילדים ברמת רווחה.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 15 בינו׳ 2023
WitchFuneral כתב/ה:
את מוזמנת לתקן אותי במידה ואני טועה, אבל הרעיון שהבנתי מהתגובה שלך הוא כזה:
"מדובר בליברליות מינית בתחום הבדס"מ, לכן ראוי ליישם כאן מדיניות של ליברליות מינית בכל אספקט אחר של האתר". וזאת הצגה מאוד פשטנית של המציאות. אני לדוגמה אדם בדסמ"י שנהנה מהמיניות שלו ומדבר על זה בפתיחות, גם על הבעיות שיש לי עם הנושא. כלומר - נקטתי כאן בעמדה של ליברליות מינית. למה אני חייב ליישם את זה בעוד אספקטים?

ואני לא מדבר איתך על לעג או קללות ונאצות שמן הסתם הן לא לגיטימיות בלי קשר. אני מדבר איתך על גרעין הרעיון שלהם, על הדעה שלהם ולא על איך שחלקם מעבירים אותה בקללות - האם היא לגיטימית או לא? האם להטיל ספק / להישאר ניטרלי זה לא לגיטימי?

יש לציין שאני עדיין מחכה לתשובה. זאת שאלה מעניינת וחבל שעדיין לא ענו עליה למרות שהיא נמצאת בעמוד הראשון...

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון ינו' 15, 2023 3:23 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Grey / Green
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023

Re: האם הכלוב הוא אתר לאינסלים?

Grey / Green • 15 בינו׳ 2023
Zord כתב/ה:
אינסלים הם הרוב-משלם-המיסים בכל אפליקציה או אתר היכרויות למטרות מין.

הי זורד, מעניין!

אני חושב שאתה לוקח אמירה אינסלית ידועה על פלטפורמות היכרויות ומחיל אותה על הכלוב, שהוא יותר מטינדר לסוטים: זה גם אתר קהילה, פלטפורמת בלוגים ודיונים, מאגר ידע על בדסמ, ומבחינתי בעיקר פלטפורמה לכתיבה. לא יודע אם רוב מי שקונה פה מנוי הוא אדם שתקוע בלימבו ההיכרויות. אני למשל בעיקר רוצה לתמוך בפרויקט החשוב שהוא הכלוב (זו גם הסיבה שאיכפת לי מספיק לפתוח את הפוסט הזה).

יתרה מכך, לא כל מי שלא הולך לו עם נשים הופך להיות אינסל.

אבל זה לא מה ששאלתי בפוסט הזה (ביקרת את הפרוזה - אבל לא ממש הבנת אותה. נקודה למחשבה עבורך). לא שאלתי אם הכלוב הוא אתר שיש בו אינסלים. כמובן שיש. שאלתי אם הכלוב הוא אתר *ל*אינסלים - כלומר מיועד להם ולהשקפת העולם שלהם. כמו שזיהית בחושיך המחודדים, זו הייתה שאלה רטורית icon_smile.gif

אם זה היה אתר המיועד לאינסלים, אמירות דוחות כמו ששמענו פה השבוע לגבי קורבנות אונס שהיה להן את האומץ העצום להחשף היו לגיטימיות. אבל אם זה אתר שרוצה לקדם שיח בריא לגבי בדסמ, האמירות האלו היו צריכות להמחק והכותבים שלהן היו צריכים לקבל אזהרה.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
יולי,
נדמה לי שסופסוף הבנתי אותך. את מציעה שיהיו מודרטורים בפועל שיסתובבו בין הפורומים. לדעתך לא מספיק שיש חוקים ושניתן לפנות אל כלובי במקרה ומישהו עובר עליהם, את מציעה נוכחות של שוטרים עם מצלמות ליד הרמזורים.
כאדם שסולד מרגולציות, מהן ניתן להמנע, כי הן מולידות פקידים עם תסמונת ״העבד כי ימלוך״, אני לא מסכימה אתך. מה עוד שמניסיוני זה מתכון בטוח להעלבויות ילדותיות (גרייגרין חבר של יולי לכן הוא חסם אותי כשקראתי לה מט7מטמת, אבל לא חסם אותה כשהיא כינתה אותי טיפשה). אבל זה בהחלט ישים ואפשרי. כמו שאמרת, כך פועלות פלטפורמות רבות והן פועלות והן רבות. לא אוהבת, אבל לא רואה בכך מהלך שישנה את הכלוב באופן דרסטי. רק יוסיף עוד שרשורים דביליים מהם גם ככה לא חסר.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
אני כן רוצה. אני רוצה הגבלות רעיוניות בכל מקום!
לא כי אני חושבת שצריך להשתיק קולות לא נעימים, אלא כי לא קול חייב להישמע בכל מקום בכל עת. ע"ע פוסטים פוליטיים בפורום מתכונים וצרחות "שריפה" שקריות באולם קולנוע.

וכי זה לא באמת "חופש ביטוי מלא לכולם" ככה. יש מלא אנשים שלא משתתפים בפורומים בגלל שאין פה מרחב בטוח. יש מלא דיונים שאנחנו מפסידים ככה.
הקטע הזה של חופש מלא לכולם הוא רעיון מעולה בתיאוריה, אבל תראי מה קורה בשטח - נושאים טחונים שחוזרים על עצמם ומשתתפים שנראים סובלים.
אנחנו חיות בעולם הזה מספיק זמן בשביל לדעת שבכל רב שיח, אם מאפשרים לכולם לדבר חופשי מבלי להקפיד על תרבות דיון ובכלל זה היצמדות לנושא, אז התוצאה בפועל היא ש-10% מהמשתתפים מדברים והשאר שותקים ומרגישים מושתקים, וגם התוכן הופך לתיבת תהודה.

זה לא חייב להיות ככה לדעתי. המילים "הגבלה רעיונית" נשמעות כמו משהו רע ומפחיד, כאילו שתהיה פה משטרת מחשבות. אבל זה משהו הרבה יותר פשוט מזה.
מודרציה קיימת בשורה ארוכה של פורומים, גם באינטרנט וגם "בחיים", והיא לא זהה לצנזורה ולא צריך לפחד ממנה כמו מצנזורה.
ושוב, זה תמיד חוזר לשאלה מה רוצים שיהיה. מה חשוב לכלובי שיהיה פה, מה חשוב לכלובי שיהיה אופי האתר. זה הכל.
בכלל אני חושבת שהכל בחיים זה עניין של סדרי עדיפויות.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 15 בינו׳ 2023
ברייה כתב/ה:
יולי,
נדמה לי שסופסוף הבנתי אותך. את מציעה שיהיו מודרטורים בפועל שיסתובבו בין הפורומים. לדעתך לא מספיק שיש חוקים ושניתן לפנות אל כלובי במקרה ומישהו עובר עליהם, את מציעה נוכחות של שוטרים עם מצלמות ליד הרמזורים.
כאדם שסולד מרגולציות, מהן ניתן להמנע, כי הן מולידות פקידים עם תסמונת ״העבד כי ימלוך״, אני לא מסכימה אתך. מה עוד שמניסיוני זה מתכון בטוח להעלבויות ילדותיות (גרייגרין חבר של יולי לכן הוא חסם אותי כשקראתי לה מט7מטמת, אבל לא חסם אותה כשהיא כינתה אותי טיפשה). אבל זה בהחלט ישים ואפשרי. כמו שאמרת, כך פועלות פלטפורמות רבות והן פועלות והן רבות. לא אוהבת, אבל לא רואה בכך מהלך שישנה את הכלוב באופן דרסטי. רק יוסיף עוד שרשורים דביליים מהם גם ככה לא חסר.

תיארת את זה בצורה מדויקת. הוספת מודרטורים מוביל למצב של שיטור יתר ולתסמונת "עבד כי ימלוך". כל כך הרבה שוטרים מתייחסים לבני אדם בצורה גועלית והאחריות שלהם עצומה פי אלף מהאחריות של מודרטור באתר אינטרנטי, ולכן אני תוהה מה עלול להוביל אדם למסקנה שזה לא יקרה כאן. לפיכך, אני סבור שהבחירה של כלובי לשמש כשופט יחידני היא בחירה חכמה ואני תומך בה.
Grey / Green
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
ברייה אני אוהב אותך בחיים לא אחסום אותך!
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
ברייה כתב/ה:
יולי,

אני חושבת שלקחת את זה קצת רחוק מידי. מודטים בפורומים הם לא המצאה חדשה, יש אותם בכל פורום המוני ולא ככה זה נראה. הם דומים לא לשוטרים אלא יותר לסדרני חניה.
אבל הבנתי את הנקודה שלך. גם אני ככלל לא אוהבת רגולציה, אבל אני כן אוהבת לבחון דברים מקרה לגופו. יש מקרים בהן היא כן עוזרת (חוקי תנועה למשל). אני חושבת שרב-שיח הוא אחד המצבים בהם רגולציה כן גורמת להם לעבוד יותר טוב.
אני גם חושבת שזה בסדר שתהיה פה אג'נדה. אני חושבת שזה בעצם לב העניין - האם לאתר יש אג'נדה? האם האתר רוצה לקדם מסרים מסויימים, או רק לספק את הפלטפורמה?
שניהם בסדר בעיני.

וגם - האמנם יש חוקים? האם יש חוקים ברורים על מה מותר ואסור להגיד בפורום? איפה זה כתוב? למיטב ידיעתי הכלל היחיד הוא איסור אאוטינג.
Grey / Green
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
פרלין כתב/ה:
כל יום 😜.

אבל למרות שאני מבינה את הרעיון שלך, אני לא חושבת שהייתי רוצה איזושהי הגבלה רעיונית בכלוב. אפילו אם המלחמות בפורום אכלו לי את החיים והשפיות והזנחתי את הילדים ברמת רווחה.

❤️❤️

רק תחשבי על זה שהמודל קיים ועובד: תראי את קבוצות הפייסבוק הבדסמיות הגדולות. בכולן יש מודרטורים, הם רואים את התפקיד שלהם כמי שצריכים להסיר התבטאויות שחצו את הגבול (ולהעיף מטרידנים. אבל זה כאמור נושא לפוסט אחר) ויותר נעים שם, במיוחד לנשים. ממש הייתי רוצה שננסה את זה פה. מה רע לנסות?