סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

יחסי שליטה בחיי הנישואין

dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}
לפני 18 שנים • 26 באוג׳ 2005
ציטוט: נשמע יפה בתאוריה, אבל נראה לי בלתי ישים בפועל.

לא נעים לי לומר, אבל, אהמ, איך את חושבת זה ביהדות? איך את חושבת באיסלאם?
נראה לי שכמה אלפי שנות יהדות הוכיחו את עצמן דיי טוב ועמדו במבחן המציאות. הלא כן?
(כן, משום מה אני נוטה להסכים שוב עם מאסטר מיינד icon_wink.gif )
פייה{O}

נראה לי

פייה{O} • 26 באוג׳ 2005
שיש כאן קצת בלבול בין בדסמ מיילדומי לשוביניזם.

scratchead.gif
Aragorn​(שולט)

Re: נראה לי

Aragorn​(שולט) • 26 באוג׳ 2005
dr jekyll and MASTER hyde כתב/ה:

נראה לי שכמה אלפי שנות יהדות הוכיחו את עצמן דיי טוב ועמדו במבחן המציאות. הלא כן?

תגדיר "הוכיח את עצמו"?
עצם זה שהיהודים שרדו (בקושי) אומר שזה הוכיח את עצמו?
באותו אופן ניתן לומר שפאודליזם הוכיח את עצמו
אז אולי כדאי לחזור אליו?
דוקא כל הקטע של אצליים/אריסים/שפחות/עבדים מאוד מתאים לבדסמ.

פייה כתב/ה:
שיש כאן קצת בלבול בין בדסמ מיילדומי לשוביניזם.

scratchead.gif

יש הבדל ברור בין שובניזם למיילדום
בשובניזם לא נותנים לאישה להגשים את עצמה
ובמיילדום כן נותנים לאישה להגשים את עצמה.

אם למשל אישה רוצה להיות חברת כנסת
אז זה לא צריך להפריע לה להיות שפחה בבית
אבל בחברה החרדית לא יתנו לה שמה תבוא במגע עם גברים (רחמנא לצלן.)
Nymphaea​(נשלטת){זיעויה}
לפני 18 שנים • 27 באוג׳ 2005

מאסטר מיינד - מענין אותי לדעת

Nymphaea​(נשלטת){זיעויה} • 27 באוג׳ 2005
האם כך היית רוצה לחנך את ילדיך?
האם היית רוצה שילדתך תלמד בבית שהיא צריכה להיות כנועה לבעלה?
שהבן שלך ילמד שרצונו הוא המתקיים ללא התחשבות ברצונות אחרים?
זה המסר שאתה רוצה לחנך לאורו אותם בתחילת המאה העשרים ואחת?
איך תרגיש שבתך לא תממש את רצונותיה ותניח לבעלה או בן זוגה להחליט את כל ההחלטות עבורה?
Aragorn​(שולט)

Re: מאסטר מיינד - מענין אותי לדעת

Aragorn​(שולט) • 27 באוג׳ 2005
בלהבלה כתב/ה:
האם כך היית רוצה לחנך את ילדיך?
האם היית רוצה שילדתך תלמד בבית שהיא צריכה להיות כנועה לבעלה?
שהבן שלך ילמד שרצונו הוא המתקיים ללא התחשבות ברצונות אחרים?
זה המסר שאתה רוצה לחנך לאורו אותם בתחילת המאה העשרים ואחת?
איך תרגיש שבתך לא תממש את רצונותיה ותניח לבעלה או בן זוגה להחליט את כל ההחלטות עבורה?

אף אחד לא מדבר פה על חוסר מימוש עצמי
בדיוק להפך
דוקא מי שפוסל מיילדום מדבר על חוסר מימוש עצמי.

אני אישית חושב שזה יהיה עצוב מאוד אם אנשים לא יוכלו לעשות את מה שהם אוהבים רק בגלל שהם התחתנו והביאו ילדים.
_צופית הדבש​(נשלטת)

ובאופו מעשי?

_צופית הדבש​(נשלטת) • 27 באוג׳ 2005
יש כאן זוגות שניסו לחיות בזוגיות כאשר הגבר הוא דום - מאסטר - שליט והאישה סאב - שיפחה - נשלטת , ביחסים היומיומיים, מחוץ לחדר המיטות?

אם זה עבד - איזה גבולות שמתם, אם לא - למה?
Nymphaea​(נשלטת){זיעויה}

מאסטר גיימס

זוגות מוותרים על כל מיני דברים כשיש להם ילדים. מה לעשות? ילדים בבית, גורמים לשינויים בחיים גם לזוגות וניליים. כבר אי אפשר לעשות סקס על השולחן במטבח באמצע היום. אי אפשר לצאת לבלות עד אור הבוקר בלי תיכנון מוקדם, כי צריך לדאוג שיהיה מי שישמור על הילדים. ויש עוד ועוד דוגמאות כאלו. ילדים משנים את אורח החיים של זוג.
כיוון שילדים רואים בהוריהם את מודל הזוגיות שלהם, אני שואלת האם האדונים הנכבדים מוכנים לשם מילוי הרגשת השליטה שלהם ומימוש המיילדום, לחנך את בנותיהם כך שיראו בעצמן מי שצריכות לציית לבני זוגן ולתת בידיו את המושכות? האם הם מוכנים לצורך מימוש חיי השליטה לחנך בצורה זו את בנותיהן ולראות אותן כשהן גדלות צייתניות ונכנעות לגבר אחר?
Succubus​(אחרת)

Re: מאסטר גיימס

Succubus​(אחרת) • 27 באוג׳ 2005
בלהבלה כתב/ה:
זוגות מוותרים על כל מיני דברים כשיש להם ילדים. מה לעשות? ילדים בבית, גורמים לשינויים בחיים גם לזוגות וניליים. כבר אי אפשר לעשות סקס על השולחן במטבח באמצע היום. אי אפשר לצאת לבלות עד אור הבוקר בלי תיכנון מוקדם, כי צריך לדאוג שיהיה מי שישמור על הילדים. ויש עוד ועוד דוגמאות כאלו. ילדים משנים את אורח החיים של זוג.
כיוון שילדים רואים בהוריהם את מודל הזוגיות שלהם, אני שואלת האם האדונים הנכבדים מוכנים לשם מילוי הרגשת השליטה שלהם ומימוש המיילדום, לחנך את בנותיהם כך שיראו בעצמן מי שצריכות לציית לבני זוגן ולתת בידיו את המושכות? האם הם מוכנים לצורך מימוש חיי השליטה לחנך בצורה זו את בנותיהן ולראות אותן כשהן גדלות צייתניות ונכנעות לגבר אחר?

אני חושבת שהגישה לא צריכה להיות לתת לילדים דוגמה ישירה של מה שהם צריכים להיות ("רואים, ילדים? ככה ההורים, אז גם אתם תהיו ככה."), אלא להבהיר להם את הדרכים שפתוחות בפניהם ואת העובדה שיש להם הזכות לבחור.
הורים לעולם לא יספקו לילדים שלהם את מלוא הדוגמה שיכולה להיות. למשל, יתכן שאף אחד מההורים אינו אמן, אבל לילד יש כשרונות ושאיפות לאמנות. מה אז? או שייתכן שאחד ההורים (לא משנה המין) מעדיף להיות עקר בית. האם זה אומר שכל ילדיהם בני אותו מין נידונים להיות עקרי בית? ואם אחד ההורים הוא טיפוס יותר מוחצן והשני יותר מופנם, האם זה אומר שהילדים שלהם ילמדו גם מהדוגמה הזאת?
ומה לגבי הורים סטרייטים לילד הומוסקסואל? האם הוא ילמד, מזה שההורים שלו הם דווקא סטרייטים, שצריך להיות רק סטרייט?
לא, הדוגמה של ההורים לעולם לא תתווה לילד את דרכו המדויקת, ולעולם לא תהווה מבחינתו הדרך הנכונה היחידה. ההורים אחראים ללמד את הילד שיש הרבה דרכים שונות לחיות, ושהוא צריך לבחור את זו שמתאימה לו - כמו שהם בחרו את הדרך שמתאימה להם.
Nymphaea​(נשלטת){זיעויה}

עדיין מה לעשות

הילדים נוטים ולא במודע לחקות את מה שראו בבית ביחסים הזוגיים של הוריהם.
גם אם ההורים הסבירו והציעו לילדים אפשרויות אחרות הרי שהילדים נוטים לחזור על התפקידים ודפוסי ההתנהגות שראו וחוו של הוריהם. זה לא מתוך כוונה ולא מתוך בחירה אלא מתוך כך שזו ההתנהגות האנושית.
Succubus​(אחרת)

Re: עדיין מה לעשות

Succubus​(אחרת) • 27 באוג׳ 2005
בלהבלה כתב/ה:
הילדים נוטים ולא במודע לחקות את מה שראו בבית ביחסים הזוגיים של הוריהם.
גם אם ההורים הסבירו והציעו לילדים אפשרויות אחרות הרי שהילדים נוטים לחזור על התפקידים ודפוסי ההתנהגות שראו וחוו של הוריהם. זה לא מתוך כוונה ולא מתוך בחירה אלא מתוך כך שזו ההתנהגות האנושית.

הנקודה שלי הייתה שיש קצת יותר מדרך אחת שאפשר להראות לילדים, ושהיא לגיטימית.
התפיסה שלך אומרת שיש רק דרך אחת נכונה, שהיא הדוגמה היחידה שנאות להראות לילדים, ושכל דרך אחרת היא לא לגיטימית. ואם לבת שלך מתאים דווקא להיות שולטת, האם את לא חושבת שבעצם העובדה שאת כופה על עצמך שוויוניות, את הורסת את הסיכויים שלה לממש את עצמה בדרך שמתאימה לה, כי היא למדה ממך דוגמה אחרת?
יש קצת יותר מדרך לגיטימית אחת לבנות משפחה, ולעולם לא תצליחי לכסות את כל האפשרויות בדוגמה שאת נותנת לילדים שלך. אז עדיף כבר להיות מה שאת, במקום לתת לילדים שלך אמא מתוסכלת שמממשת את עצמה רק בסתר. זה לא כאילו ילדים לא מרגישים דברים כאלה, ולא ירגישו שמשהו לא בסדר בהצגה שהם מקבלים.