ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מצליחנות

לא דומה
לפני 17 שנים • 12 באוק׳ 2006

מצליחנות

לא דומה • 12 באוק׳ 2006
מהן הסיבות להצלחה?

כישרון והשראה או עבודה קשה?

תומס אדיסון טען שהצלחה מורכבת מ- 99% מאמץ.

מה דעתכם?
פעם פרח​(נשלטת)
פעם פרח​(נשלטת) • 12 באוק׳ 2006
אני חושבת שלעבודה קשה בהחלט יש אחוז מכובד בהצלחה, לא יודעת האם עד כדי 99%.
נראה לי שעבודה קשה בפני עצמה יכולה להביא להצלחה רק עד גבול מסויים.

מעבר לכך הכישרון, השראה בהחלט חשובים.
הם מה שלוקחים את העבודה הקשה צעד אחד (או יותר) קדימה.
גם קצת מזל, תזמון נכון וקשרים מתאימים (ובטח עוד דברים שלא עולים בדעתי כרגע) לא מזיקים בכלל.
סוכן משנה מבנה

הצלחה במה?

סוכן משנה מבנה • 12 באוק׳ 2006
תכונות מסוימות שיכולות להביא להצלחה בעניין א' יכולות להיות בדיוק אותן הסיבות ממש שמביאות לכישלון בעניין ב'.

כישרון והשראה אינם חייבים להיות קוטב נגדי לעבודה קשה, ויש עניינים או מצבים מסוימים שבהם כישרון, השראה ועבודה קשה הם בדיוק המתכון לכישלון.
לא דומה
לא דומה • 12 באוק׳ 2006
"ויש עניינים או מצבים מסוימים שבהם כישרון, השראה ועבודה קשה הם בדיוק המתכון לכישלון."

באמת? תמנה מצב אחד כזה?
(אני מניחה שאדם מוכשר בתחום מסויים ידע לנתח סיטואציות ולנתב את השקעת האנרגיה בהתאם).

אני מסכימה אתך פרח שעבודה קשה יכולה להביא להצלחה רק עד גבול מסויים.

ובמציאות אין מצבים נקיים של או כך או כך . כל אחד מאיתנו מתאפיין במינון כזה או אחר של כל אחד מהמרכיבים.
מחוייבות, נכונות למאמץ ועבודה קשה, הם מאפיין אישיותי וכישרון משתנה מתחום לתחום.

אני אשאל שאלה יותר ספציפית:
אם עליכם לבחור בין עובד עם ברק והמון כישרון ויכולת אבל עם "דרייב" בינוני, לבין עובד עם יכולות סבירות ועם מחוייבות אדירה ואנרגיות אינספיות לעבודה, במי תבחרו?
למי מהם סיכוי גבוה יותר להצליח ?
פעם פרח​(נשלטת)
לפני 17 שנים • 13 באוק׳ 2006
פעם פרח​(נשלטת) • 13 באוק׳ 2006
לא דומה כתב/ה:
אני אשאל שאלה יותר ספציפית:
אם עליכם לבחור בין עובד עם ברק והמון כישרון ויכולת אבל עם "דרייב" בינוני, לבין עובד עם יכולות סבירות ועם מחוייבות אדירה ואנרגיות אינספיות לעבודה, במי תבחרו?
למי מהם סיכוי גבוה יותר להצליח ?

זה כל כך תלוי בסוג העבודה.
כל עבודה דורשת דברים אחרים, ולכן גם תכונות אחרות אצל מי שעובד.
ohad - m​(אחר)
ohad - m​(אחר) • 13 באוק׳ 2006
תומס אדיסון טען שההצלחה מורכבת מ 99% מאמץ מפני שהוא ניסה (כך לפי האגדה) 999 פעמים לייצר נורת חשמל עד שהצליח. כשאמרו לו שהוא נכשל 999 פעמים הוא אמר שזה לא נכון , הוא פשוט מצא 999 דרכים בהם הנורה לא עובדת. פה לפי דעתי טמונה ההצלחה - בגישה.
הדבר הכי חשוב, לפי דעתי ,להצלחה זה לא כשרון אלא המחוייבות.
אין שום דבר שיכול להאפיל על המחוייבות. בלי שום קשר לכשרון או לא,
ברגע שאדם מחוייב, הוא יראה גם אי הצלחה, כדבר המקרב אותו לשם
משפט שמאמני כדורסל / כדורגל משתמשים בו לדרבון שחקניהם באימונים, זה שאין כשרון שעבודה קשה לא יכולה לשבור.
ז"א - אם תתאמץ ותהיה מחוייב, אין כשרון שיוכל לך .
משפט שאני מאוד אוהב, ומשתמש בו הרבה הוא "המקום היחידי בו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון "
לפי דעתי זה מסכם הכל....

אוהד
סוכן משנה מבנה

ממש חסר דוגמאות

סוכן משנה מבנה • 13 באוק׳ 2006
"ויש עניינים או מצבים מסוימים שבהם כישרון, השראה ועבודה קשה הם בדיוק המתכון לכישלון."

באמת? תמנה מצב אחד כזה?
(אני מניחה שאדם מוכשר בתחום מסויים ידע לנתח סיטואציות ולנתב את השקעת האנרגיה בהתאם

ממש לא חסר דוגמאות.
קחי למשל את היצירתיות שנחשבת מאוד בתחומים ובנושאים רבים.
קחי אדם יצירתי מיוחד, לכאורה הוא יככב. אך לא אם הוא יהיה למשל חבר במערכת היררכית נוקשה, כגון ממסד צבאי, במקום שכזה דרכו תיחסם במהרה ואו שהוא יתנוון או יפרוש ובכל מקרה - כישלון. (כן, יש נדירים במיוחד...אבל אנחנו לא מדברים כאן על הנדירים במיוחד).

עבודה קשה? אם תעבדי קשה מדי במערכת ממשלתית - אף אחד לא יאהב אותך כי את תגרמי לעליית הרף הנדרש כלומר לעבודה מאומצת יותר של אחרים שלאו דווקא מעוניינים בכך. אז הם יבהירו לך להירגע. טו טייק איט איזי. ואם לא תירגעי אז הם יתקילו אותך ותבודדי ותתווני ותיכשלי.

ניתוח סיטואציות? תנתחי את הסיטואציה עד מחר. או שיש לך השפעה על הסיטואציה או שלא, ואם אין לך השפעה אז תמשיכי לנתח אותה עד אין קץ. בהצלחה.

אין סל קניות אחיד. אולי פעם היה. כשהארגון החברתי היה פחות מורכב. זה לא המצב עכשיו.

יציבות במקום העבודה עד לפני כמה שנים היתה נחשבת נכס בקורות החיים, היה תגמול חברתי על נאמנות למקום העבודה. היום, זו לא נקודה שלילית בהכרח אך בוודאי שאינה חיובית כפי שהיתה. אדם משעמם, שאינו נוטל סיכונים וככל הנראה אינו יצירתי במיוחד, רוצה להיבלע במנגנון. זו תהיה חוות הדעת החדשה מן הסתם.

אז מה על הדמיון, היצירתיות, המוטיבציה, הנחישות, היכולת לדחות סיפוקים, היכולת לזהות שינויים ולהסתגל אליהם, המשמעת ויתרת הרשימה המקובלת.....מה עליהם את שואלת?
אז זהו, שהם לא מבטיחים הצלחה. דווקא עצלנות לעיתים היא זו שיכולה להביא להצלחה (חשבת פעם על ממציא השלט-רחוק?) קחי אדם כזה בסיטואציה מסוימת, בהקשר מסוים והוא יוכל להצליח אך בסיטואציה או הקשר אחרים - להיכשל דווקא בגלל הכישורים הללו.

בכל תחום הצלחה נמדדת אחרת והדרישות לה שונות. לשחקן כדורגל תהיה רשימת מצאי תכונות תומכות הצלחה שדומה לשחקן השחמט? אני בספק רב. דווקא התזזיתיות וחוסר המנוחה הפיזי שיכולים לשרת שחקן כדורגל ביעילות כה רבה, עלולים לפגוע בעוכריו של שחקן שחמט.

לא חסר דוגמאות. העולם מלא בדוגמאות. אין רשימה אוניברסלית. אין גורם אחד שנכון תמיד ובכל תנאי. אין אף לא גורם אחד שכזה. כל תכונה יכולה להיות מקור לטוב ומקור לרע. הרבה תלוי בהקשר שבו היא באה לידי ביטוי וזה לא ממש תמיד תלוי בפרט.
התשובה לחיים אינה 17
בדקתי.

תקחי את התכונות הטובות ביותר שלך שבהן יש לך יתרון יחסי על פני אחרים ותטפחי אותן. זה חומר הגלם שלך ועם זה תנצחי ותצליחי.
נוגע​(אחר)
לפני 17 שנים • 22 באוק׳ 2006

לא זה ולא זה

נוגע​(אחר) • 22 באוק׳ 2006
לא כשרון ולא עבודה קשה.
הכח החזק המניע ביותר שמצאתי כאדם בוגר הוא כח ההתמדה.

ברור הוא שכישרון עוזר רבות, ברור הוא שעבודה קשה תורמת.
גם מזל וקשרים מוסיפים.

עדיין הכי החזק ביותר הוא ההתמדה ולכן כל אחד צריך להגיע
למצב בו ניתן לשמור על כח האינרציה ולהמשיך הלאה לאורך
זמן.

אני זוכר את אורי מהכיתה - החרשן. תמיד לעגנו לו על כך
ש"בטח שיש לו ציונים גבוהיים, הרי אם היינו יושבים כמוהו
היו לנו ציונים טובים יותר". אני מעריך שזה היה נכון, אבל
אורי תמיד היה לומר ולרוב היה מוציא את הציונים הטובים
ביותר בכל מקצוע.

הדגש עם אורי, שהוא עבר בקצב הנכון לעצמו וכך הצליח
להתמיד ולהוציא את הציונים הגבוהים ביותר גם בבגרויות.
לא תמיד ניתן להגיע לשיא עם המתכון הזה. אבל אדם
יכול להגיע לשיאים עצמיים עם זה.
James Bondage​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 22 באוק׳ 2006
James Bondage​(מתחלף) • 22 באוק׳ 2006
אגב אדיסון, ניקולא טסלה, האיש שבזכותו _ולא_ בזכות אדיסון יש לכל אחד מאיתנו חשמל בבית, ואשר עבד אצל אדיסון תקופה קצרה, אמר "אם אדיסון היה קצת יותר כשרוני, אולי הוא לא היה צריך להזיע כל כך".

בגדול אני מסכים עם הטענה שלא משנה גודל הכשרון, הצלחה דורשת מחויבות ומאמץ. אבל אין לזלזל בכשרון -- מי שחושב שאין צורך בכשרון, כנראה לא עבד עם אדם כשרוני מימיו.