סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדר"כ אני בשקט, קשה להוציא ממני תגובה בטח כזאת שכועסת

{dOmCruise{A
לפני 16 שנים • 2 ביוני 2007

איימי

{dOmCruise{A • 2 ביוני 2007
שני מונחים אשר קיימים בפורומים הינם טרול ו-פליימר.
המונח השני בא מהמילה האנגלית פליים - להבה, ומשמעותו מי שבא ללבות את האש רק כדי לראות להבות.
בואי נבדיל בין מי שמשתמש צורת הצגת דברים פרובוקטיבית כמו במקרה שלך כדי להעביר נקודה ובין מי שמשתמש בפרובוקציה לשמה כאשר המטרה היא לגרום לבלאגן, לתגובות מתלהמות וכולי.
ידוע כי בכללים לטרול המתחיל כתוב שאחת הדרכים היא לכתוב על סתימת פיות, חופש הביטוי ותמיד אבל תמיד לא להגיב לענין אלא כמו פוליטקאי לענות על מה שאתה רוצה ולא על הנושא.
תמיד הולך טוב להגיד - מנהל הפורום הוא דיקטטור, תמיד מצליח להגיד לא נותנים לי לדבר ואין חופש ביטוי ועוד ועוד.
ואכן, טרול או פליימר לא חייב להיות מישהו בלתי מוכר, זה בהחלט יכול להיות ניק ידוע וותיק שבחלק מהפעמים מתנהג כמו טרול ו/או פליימר ובשאר כמו משתמש רגיל.
אה, ועוד דבר

נא לא לבלבל משתמש שכותב בשפה רדודה ורצופת ביב שופכין עם טרול.
טרולים הם הרבה יותר מתוחכמים מזה icon_smile.gif
godisafemale​(שולטת)

רומני זה מקצוע?

godisafemale​(שולטת) • 2 ביוני 2007

icon_razz.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif icon_lol.gif רומני זה מקצוע?

בעצם לא הרומני אשם. מי שהתחיל בבלאגן זה אחד שיש לו בולבולבן קטן!

מוכנה להתערב!

כמו בכביש...תמיד אלה עם הזית בין הרגליים עושים קולות של מנגו..

או בשפה קצת יותר עדינה "מאלאקה" (מקור: מיוונית. פרוש המילה - משפשף)

(אבל אומרים שמי שיש לו זרזיף טנטנן מילקלק מעולה, זה כושר הפיצוי עובד כאן ?)

עכשיו דעתכם המלומדה..

(אל תהססו להוציא דברים מהקשרם, כמו גם אין חובה עליכם לגשת לדברים בחוש הומור, אין צורך, תשתמשו בפחיות הנפט ובגפרורים, כרגיל.)
לא סתם עוד עבד
לא סתם עוד עבד • 2 ביוני 2007
רפאל, כמה הערות בהתייחס לשאלותייך אליי:

לגבי דיונים פוליטיים - התכוונתי לדיונים בנושאים פוליטיים שנפתחים מראש ככאלה.

לגבי התייחסות לאדם שאין לו אפשרות להגיב - לא כל אנשי הקהילה קוראים וכותבים בכל הפורומים. כאשר משתתף בפורום א' מוצא לנכון לדבר בגנותו של משתתף בפורום ב', שלא משתתף באופן פעיל בפורום א' ולכן סביר להניח שהוא לא יודע על הדברים שנכתבו ולא יכול להגיב להם - זה לא ראוי לאפשר לדברים להיאמר. אגב, לפעמים מה שקורה (וחטאתי בכך בעצמי בעבר) זה שמנסים לייבא סכסוך או מריבה מפורום אחד לפורום אחר. לכל פורום יש מספיק מריבות וסכסוכים משלו, והוא לא צריך גם לייבא אליו סכסוכים מפורומים אחרים. לפעמים יש גם מקרים שבהם אנשים מורחקים מהפורום, ולאחר מכן אנשים ממשיכים להתבטא בגנותם. גם זאת אין לאפשר, מאחר ואין למורחקים כבר את הזכות להגיב. כך, למשל, לאחר ש"מאסטר אור" הורחק מפורום הדאנג'ן, לא אפשרנו לאנשים להמשיך ולכתוב הודעות נגדו, משום שלא הייתה לו אפשרות להגיב.

טרולים מול משתתפים ותיקים וידועים - כשלעצמי, אני סבור שאין להתייחס באותה מידה של סובלנות כלפי טרול, שכבר בהודעתו הראשונה או השנייה מנסה לייצר מהומות או משתלח במשתתפי פורום אחרים, וכלפי משתתף מוכר וידוע, שנוהג מדי פעם לעשות בלגאנים. וזאת, כאמור, כל עוד אני עדיין מוצא שבצד הבלגאנים הוא ממשיך לתרום לפורום גם דברים אחרים.

ככלל, כמה שלא ננסה לקבוע חוקים או כללים מפורטים וממצים, הם אף פעם לא יוכלו לתת מענה מדוייק ונכון לכל סיטואציה שניתקל בה בפועל. לכן תמיד יש מקום לשיקול דעת מצד אחד, ולגמישות מחשבתית וניהולית מצד שני, מתוך נכונות לבחון מדי פעם את החוקים והכללים ולעדכן/לשנות אותם במידת הצורך. גם הכללים שאני הצעתי הם, כמובן, לא תורה מסיני אלא רק בסיס לדיון, והם מבוססים על הגישה הניהולית שלי. כשלעצמי אני תמיד מוכן לשמוע הערות עם ראש פתוח, להשתכנע ולשנות את עמדתי במידת הצורך.

אני מרגיש שדי מיציתי את השרשור הזה. הדיון שהתקיים כאן היה לטעמי חשוב ומפרה. הועלו כאן לא מעט דעות ורעיונות, ועכשיו הכדור בידיו של כלובי להחליט מה לעשות עם זה ולאן לקחת את זה מכאן.

אני הייתי שמח מאוד אם כלובי היה שוקל מחדש את האיסור הלא הגיוני ולא מציאותי על קיום דיונים פוליטיים. זו גזירה רחבה מדי, שהציבור אינו יכול לעמוד בה, ולראייה שלושה שרשורים רק מהשבוע האחרון: מצעד גאווה בירושליים, המלחמה בתאונות הדרכים, הצעת החוק של שר התקשורת להגביל את הגלישה החופשית באינטרנט - כל אלה דיונים פוליטיים.

הייתי שמח מאוד אם כלובי היה ממשיך להקפיד ולמנוע פגיעה בכבודם וברגשותיהם של משתתפי הפורום שפוגעים בהם באופן אישי, אך באותה מידה היה מפעיל ריסון גדול יותר לפני שהוא מצנזר או מרחיק משתתפים שמתבטאים נגדו אישית או שפוגעים ב"רגשות הציבור".

ואם לסגור מעגל, הייתי שמח מאוד אם כלובי היה מאפשר לפגוש לחזור ולגלוש כאן, לפחות כקורא ואולי בהמשך גם ככותב.

שיהיה שבוע טוב לכולם, ובהצלחה לנבחרת מול מקדוניה icon_smile.gif
talula

גם אני החלטתי

talula • 2 ביוני 2007
להוסיף את תגובתי האישית.
כל הכבוד לי http://www.thecage.co.il/blog/userblog?blog_id=27640
נאכטגייסט​(שולט)
לפני 16 שנים • 4 ביוני 2007

חבר'ס, בואו ננסה להיות יעילים.

נאכטגייסט​(שולט) • 4 ביוני 2007
אני אישית מאמין שהכלוב הוא לא דמוקרטיה, הוא גם לא אמור להיות דמוקרטי (אתר פרטי וכו') ולכן אין שום סיבה לשפוט את התנהגותו של כלובי בסטנדרטים דמוקרטיים. אבל מה שאני כן רוצה לעשות, זה להסיט טת השרשור הזה ממטח של דעות שנונות יותר ופחות (וממה שקראתי כמה מהתגובות איבדו כל קשר לנושא השרשור וחוזרות לרמה של העלבות אישיות, שגיאות הכתיב והתחביר, כמובן, כלולות בפנים).

למען שמירה על רמה של הומור קליל, קבלו לינק -
http://stage.co.il/Stories/513105

כלובי רשם שהוא מעוניין בהצעות לשיפור השירות שהוא נותן באתר. עד כה לא ראיתי מישהו אחד שירד מקו הויכוח וממש התייחס לכך. אז אני רוצה להיות הראשון, אולי אפילו לפתוח שרשור חדש בנושא הספציפי הזה. אני רק מחזיק אצבעות לא לקבל עלבונות אישיים בגין העובדה שעדיין לא כיניתי אף אחד בשרשור הזה בשמות גנאי...

ולהצעות הייעול גופא:

כלובי יכול לשקול הרחקה זמנית של משתמשים. נאמר, חסימה לחודש, חודשיים וכו' במסגרת חוקים ברורים שיפורטו מצידו, עם מידה מספקת של קונצנזוס. הרי הכלוב הוא בית עסק לכל דבר ועניין, וגם לכלובי יש עניין בהשארות גולשים באתר שלו.

אפשר לעשות מעין אמנה, שלא מנבלים את הפה בשרשורים, מי שרוצה לעלוב במישהו אחר מוזמן לעשות זאת בפרטי.

אני לא יודע אם כלובי ממש עוקב אחרי שרשורים או אם הדבר אפשרי בכלל במסגרת הניהול הנוכחי, אבל אפשר לעשות כך ולקבוע כמה כללי ברזל ידועים וברורים למה מותר ואסור לאמר בפרהסיה. לכולם זכורים מקרי אאוטינג פומביים. בל נשכח כי ישנם אנשים כאן שמעשה כזה יכול לחרוץ את גורלם, קשה אולי לזכור את זה לפעמים, אבל מאחורי חלק גדול מהניקים יש אנשים שחשיפת שמם יכולה לגרום לזעזוע שלילי בעולמם הפרטי. או אפילו לנזק בעקבות גילוי העיסוק שלהם למכרים אישיים.

רף ענישה לכל עבירה יתקבל בברכה, אבל נא להציע דברים הגיוניים.

אולי ניתן להקים מעין בוררות באתר, משהו למטרת סגירת חשבונות אישיים במקום בפורומים, בלוגים או בפרופילים (מי שקרא את הבלוג של רחפנית - הדומית המרחפת, יודע שהיא מצאה נשלט מסוים שהחליט קבל עם ופרופיל לפרסם כתובת מגורים של מלכה שפגעה ברגשותיו, תוך המטרת עלבונות אישיים עליה). זה הרי לא מתקבל על הדעת. חייב להיות מנגנון פיקוח כלשהוא על העניין.

מכיוון שקטונתי מלנהל לכלובי את האתר, וגם לא ממש יצא לי להקדיש מחשבה רבה על דרכים אחרות לשפר אותו אני קצת דל בהצעות ייעול הנשלפות מהמותן.

בנוסף אני כותב וקורא כמעט אך ורק בבלוגים ובתגובות אישיות, אשמח באם השרשור הזה יעבור לפסים יותר מועילים של הצעות ייעול לכלובי. באשר לי, אני מאוד נהניתי מכתיבתו של פגוש, גם אם הייתה לעיתים קשה מבחינה תוכנית, אני מאמין שחירותו של אדם אכן לנצח מוגבלת על ידי חירותם של אחרים, וכנראה שהקריאה לכלובי דפ"ר בפרהסיה היא פשוט מה שהגדיש את הסאה יותר מאשר הייתה עילה בעצמה לחסימה, ומי שקרא את הבלוג של פגוש מבין שהוא ידע את זה בעצמו ואפילו הביע צער מוסווה על כך,. אני מאוד מקווה שהוא יחזור לכתוב כאן, בכל זאת, הבלוג שלו במועדפים שלי.

בברכת יום טוב לכולנו, מייסטר.