שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אכיפת חוק העישון אתמול בקולנוע זמיר ,איך אוכפים ועל מי .

amy​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 6 בינו׳ 2008
amy​(נשלטת) • 6 בינו׳ 2008
באמת, אתם רוצים להתווכח על חוק העישון ואכיפתו, תפתחו שירשור אחר, או תוסיפו לשירשורים שכבר קיימים לדעתי בנושא. כמו שאמרו לפני, זה לא נושא הדיון כאן. השירשור הזה נפתח עקב חווייתו של ניקי כי מנהלי קולנוע זמיר אוכפים את חוק העישון רק מתי שבא להם ועל מי שבא להם, וזוהי אפליה הזועקת לשמים!
never
never • 6 בינו׳ 2008
[quote="זאלופון"]

ציטוט: ללא החוק, אין מקומות שלא מעשנים בהם, כך ש"אנשים כמוהו" (או כמוני) יצטרכו פשוט לשבת בבית.
עם החוק אין "מקום שבו מעשנים", כך שמי ש"עושה דווקא" הוא מי שמעשן. אז אולי במקום לעשות דווקא, שהמעשנים הקפריזיים האלה פשוט לא יגיעו ויחסכו לבעל העסק את הקנסות.

[quote]

אם ללא החוק הנוכחי אין מקום שבו לא מעשנים ועם החוק הנוכחי אין מקום שבו מעשנים אז אולי החוק הזה לא נותן פתרון לכל הצדדים המעורבים? אולי יש מקום לשפר אותו? ואולי כל מה שהיה צריך בנוסף לחוק *הישן* היה את האכיפה גם מבלי להחמיר אותו עד כדי התעלמות מצרכים של אחרים (שאינך נכלל בניהם, אבל גם הם חיים פה)?

ציטוט: אבל פגיעה בבריאות או בנוחות הפיזית של אחרים זה בסדר, אני מבין.

לא, זה לא בסדר לאלץ אותך לספוג עשן, אבל בהחלט לא בסדר לאלץ אותי לבלות רק במקומות שאינם ציבוריים שבהם אני קובעת את כללי המקום.

ציטוט: זה לא קרה בעולם ואין סיבה שיקרה בארץ. לא מאמין שזה כך. עובדות בבקשה.

[quote]

לא משנה איך הסתדר העולם עם זה, ואם החוק היה נכון שם. קיומו של חוק לא מעיד על נכונותו ולהיפך.

ציטוט: מעולם לא נאלצתי לצאת החוצה כי עשן מכוניות צרב לי בעיניים. אף פעם לא הרגשתי מחנק מעשן המכוניות. לא קרה שחזרתי הביתה מסריח כי מכוניות פלטו עליי גזים. וכל זה כשאני עצמי משתמש במכוניות כי אני מאמין שהתועלת עולה על הנזק, ולכן לא יכול לבוא בטענות. אני מאד מקווה שיש לכם טיעונים טובים יותר.

אם תחיה בארובת עשן סיגריות, באיזשהו שלב לא תבחין בחוסר הנוחות הנגרם, קוראים לזה הרגל.
שנית, אם נזקי העישון הם אלו המפריעים לך, אז לא משנה אם אתה חש בפגיעה מזיהום האויר אלא אם קיימת פגיעה או לא. וקיימת. לכן הדוגמה שלך כלל לא רלוונטית.
בנוגע לנזק מול תועלת, אתה לא מפיק תועלת מעשן הסיגריות אנחנו אלה המפיקים מכך תועלת. כשם שאין לי שום הנאה מנסיעתך ברכב לך אין הנאה מכך שאני מעשנת. את הנזק של שני הגורמים סופגים כולם. למה ברכב זה בסדר? כי אתה זקוק לו? (ואל תאמר לי "כי לי החוק מתיר" כי אף אחד לא מתווכח על קיום/אי קיום החוק אלא על הצדק שבקיומו בגרסה הנוכחית.)

כשתגיע לשלב שיהיה לך אכפת מהאדם שמולך (ולא זה שבראי) תבין שאולי יש מקום לעדן את החוק כך שיאפשר גם למעשנים לבלות. כי תאמין או לא - כך זה לא בילוי עבורי ואני מוותרת עליו. ורבים כמותי.
ולמקרה ששכחת, יש אפשרות לפתור את הבעיה באופן שיטיב עם שני הצדדים, זה רק אומר שתצטרך להשאיר מקום גם לאנשים עם צרכים ורצונות שונים משלך.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 6 בינו׳ 2008
ציטוט: שנית, אם נזקי העישון הם אלו המפריעים לך, אז לא משנה אם אתה חש בפגיעה מזיהום האויר אלא אם קיימת פגיעה או לא. וקיימת. לכן הדוגמה שלך כלל לא רלוונטית.
בנוגע לנזק מול תועלת, אתה לא מפיק תועלת מעשן הסיגריות אנחנו אלה המפיקים מכך תועלת. כשם שאין לי שום הנאה מנסיעתך ברכב לך אין הנאה מכך שאני מעשנת. את הנזק של שני הגורמים סופגים כולם. למה ברכב זה בסדר? כי אתה זקוק לו?

אני מתייחס רק לחלק הזה של תגובתך, כי כל היתר כבר נטחן בשרשורים קודמים בנושא, כפי שציינה עלמה במצוקה.

אני מניח שב"נזקי העישון" את מתייחסת לנזקים הבריאותיים של העישון, שנגרמים לי כמעשן פאסיבי. מה שאני התייחסתי אליו הם בדיוק הנזקים האחרים שנגרמים לי מהעישון, ואינם נגרמים לי מעשן מכוניות. הסיבה שלא-מעשנים נמנעים ממקומות הומי עשן היא פחות הנזק הבריאותי (כי מה שלא מרגישים באופן מיידי קל להדחיק) ויותר הנוחות הפיזית של ריח, מחנק, צריבה וגועל נפש באופן כללי. לכן הדוגמה שלי היא הכי רלוונטית שיש.

בנוגע ל"נזק מול תועלת" כהגדרתך: אם הייתי מעשן במקומות ציבוריים, לא חושב שהיתה לי זכות לדרוש מאחרים לא לעשן בהם. זה די ברור, לא? באותו אופן, אם אני בעצמי משתמש במכוניות ואוטובוסים, אין לי זכות למחות כנגדם. לא משנה אם כרגע מישהו אחר נוסע ואני הולך ברגל, עדיין אין לי זכות למחות נגדו כי מחר אני אסע והוא ילך ברגל. בניגוד לכך, יש לי זכות מלאה למחות כנגד מעשנים במקומות ציבוריים, כי אני לא שותף להרגל הפסול שלהם.

אם תמצאי פתרון שיאפשר לכם לעשן ולי לא לסבול מהעשן שלכם, אין לי שום בעיה עם זה.
never
never • 6 בינו׳ 2008
זאלופון כתב/ה:
אם תמצאי פתרון שיאפשר לכם לעשן ולי לא לסבול מהעשן שלכם, אין לי שום בעיה עם זה.

ואני אתייחס רק אל המשפט הזה.. כי זה כל מה שרציתי לראות, בינתיים:
ניצנים של מוכנות למצוא פתרון שיתאים לכל הצדדים המעורבים.
אולי זה כבר נראה בעבר ופשוט פספסתי, בכל אופן, נחמד לראות את זה בבהירות.
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 6 בינו׳ 2008
ולי יש פיתרון מגניב שראיתי באינטרנט, אבל אני לא מצליחה כרגע למצוא את התמונה והכתבה: נדמה לי שזה היה בגרמניה. בעל מסעדה/ פאב עשה חורים בקירות החיצוניים לידיים ולראש. כך- מי שרוצה לעשן יכול לעשות זאת גם בחוץ וגם בפנים! icon_smile.gif
daLord

בתור אחד שלא מעשן

daLord • 6 בינו׳ 2008
אני בהחלט מבין את המעשנים, ובעיני החוק הזה מטומטם.
שמעתי שיש ירידה דרסטית בהכנסות בפאבים, וזה הגיוני, שמעתי שטעם של שתייה עם או בלי סיגריה הוא לא אותו דבר.. וזה כמו שיאסרו על סוכר בקפה.
אם הבעיה היא הריח של הסיגריות, אני נתקלתי בריחות קשים הרבה יותר.. אנשים חסרי היגיינה בסיסית ועודף זיעה למשל, אנשים שהמאכלים שלהם יוצרים ריח גוף נוראי, כל מיני סוגי בשמים שבעיני ממש לא נעימים וכו'.. אז בואו נאסור על אנשים לצאת מהבית וזהו.
בארה"ב החוק עובד כי יש כפות גדולה יותר של אנשים. ואת אלה שוויתרו על פאבים בגלל חוק העישון מחליפים בליינים אחרים.
פה בארץ אין את הפריבלגיה הזו 30 אחוז של בליינים לא יוחלף כל כך בקלות ואת זה יספגו בהתחלה בעלי המועדונים/פאבים.. ובהמשך קהל הבליינים שירצה לבלות ולא יהיה לו איפה.

אגב לגבי הטענות של פיח הרכבים.. זה לא מדויק.
יש רמה מסוימת של זיהום העומד בגדר החוק כמותר. ורכב אשר פולט זיהום בכמות גדולה יותר אכן ייקנס ווידרש לטפל בבעיה. גם טסט לרכב לא תעברו אם רמת פליטת הגזים שלו גבוהה מהמותר.
עומר1​(נשלט)
לפני 16 שנים • 7 בינו׳ 2008

רק בישראל...

עומר1​(נשלט) • 7 בינו׳ 2008
רק בישראל המעשנים מעזים להפר את החוק, לצפצף עליו ועל הזולת.
רק בישראל יכול אדם להתבכיין על זה שהפלו אותו לרעה בכך שביקשו ממנו לקיים את החוק, בשעה שאחרים מצפצפים עליו.
רק בישראל יכולים להגיד בפורום "הנושא הוא לא קיום החוק או לא, התחשבות בזולת או לא, אלא ההפליה של הבחור המסכן"...
רק בישראל יש התמרמרות והתמרדות כ"כ קשה נגד החוק.
רק בישראל המעשנים באים בטיעונים של "עשן המכוניות והמפעלים לא מפריע לך?" או "מפריע לך, אתה לא חייב לבוא" או "איך אפשר לשתות אלכוהול בלי לעשן" או "שיהיו פאבים למעשנים וללא מעשנים" או "שבעל הפאב יתלה שלט 'למעשנים בלבד'", ועוד טיעונים מאוד "אינטלגנטים"....
נמאס כבר מהישראלים החצופים, האלימים וגסי הרוח האלה. מתי תלמדו להתחשב בזולת ולא להיות כ"כ אלימים, בוטים ומגעילים אחד כלפי השני, אחד כלפי הזולת?
מתי אדם לאדם יהיה אדם ולא אדם לאדם זאב? מתי תהיו בני אדם?
בכל העולם המערבי חוקים למניעת עישון נכנסים לתוקף - זה התחיל בארה"ב ועכשיו באירופה, אפילו בצרפת. מעניין שזה מצליח מצויין, אבל רק למעשנים הישראלים קר מדי לצאת לעשן בחוץ 5 דקות. ממש מסכנים. החורף הישראלי ממש קפוא...
לא הפיגועים ולא הערבים ולא אחמדיניג'אד מדאיגים אותי אלא ההתנהגות של הישראלים אחד כלפי השני. הזלזול, חוסר ההתחשבות, האלימות, תקיפות זקנים, תקיפות עשן, ערסים, פריקים, אנשים טעוני טיפוח (טיפוח פנימי וטיפוח חיצוני). זה מה שיאכל אותנו ולא שום דבר אחר.
Lanya Colson

Re: אכיפת חוק העישון אתמול בקולנוע זמיר ,איך אוכפים ועל מי

Lanya Colson • 7 בינו׳ 2008
niki 666 כתב/ה:
מאז שאני זוכר את עצמי בקהילה השתתפתי במאת מסיבות ואף הייתי נטלתי חלק בארגון של כמה מהם ,תמיד מצאתי לנכון לפרגן למארגנים ולו רק בשל העובדה שהבחנתי כי השתדלו שחברי הקהילה יהנו ...
גם כאשר מסיבות מסויימות לא היו לטעמי בחרתי פשוט לא להגיב בפורומים לא לפגוע במארגנים ולא להתלכלך ברפש ,היום כן בחרתי להגיב על המסיבה של אתמול בקולנוע זמיר כי מבחינתי כלו כל הקיצים ,אני כאדם נורמטיבי שבא להנות ותו לא מצאתי את עצמי בסיטואצייה משפילה .

הגעתי אתמול למקום כאשר אני מודע לחוק כי אסור לעשן במקומות ציבוריים ,כאשר נכנסתי למקום
והתיישבתי בבר הבחנתי בכמה אנשים שמעשנים סביבי ולתומי חשבתי כי החוק לא נאכף כאן ויהיו הסיבות המשפטיות אשר יהיו ולכן הדלקתי לי סיגרייה בכוונה לקנות לי במקביל משקה ..
להתעתי הברמנית ביקשה ממני כי אכבה את הסיגרייה ולשאלתי מדוע החוק נאכף רק לגבי אמרה :
"אם לא תכבה יוציאו אותך "לא תתבקש לצאת אלא יוציאו אותך יחי ההבדל הקטן ...
ניגשתי לאדם שהזדהה כמנהל המקום ולהפתעתי הגמורה נתן לגיטימצייה לדברים שנאמרו לשאלתי למה אנשים אחרים מעשנים אמר "כי הם מעשנים בצד ימין של הבר וזה בא לי יותר טוב בעיין ".
חזרתי לבר וכבר כלם עישנו אפיל חברים שאני מכיר אמרו לי תעשן אנחנו נדאג כי לא יטרידו אותך יותר ,מיותר לציין כי סרבתי לעשן וכיבדתי את בקשת המקום למרות שהחוק חל רק לגבי ...
ישבתי על הבר ואחד מאנשי הקהילה שאל את הברמנית למה הוא לא יכול אם כולם מעשנים והיא אמרה עכשיו מותר אחרי השעה 2 מותר לעשן עפי חוק {מכירים חוק כזה ...?]

לציין כי גם הגישה וגם כל התנהות הערב פגעה בי ובאפשרות שלי להנות גם פטיש בעל המסיבה
שפגשתי בכניסה כאשר יצאתי החוצה פתר אותי ב "מצטער שלא נהינת ודיברו אלייך כך "

אשמח לתגובתכם בנושא .

שאני אבין,
הברמנית לא נתנה לך לעשן, בעוד שבעל המקום העלים עין מהעובדה שאחרים עישנו?

ליבי נשבר.
red-cell​(מזוכיסט)
red-cell​(מזוכיסט) • 7 בינו׳ 2008
"הם מעשנים בצד ימין של הבר וזה בא לי יותר טוב בעיין ".

מגעיל
DanaDomme​(שולטת)

חוק העישון

DanaDomme​(שולטת) • 7 בינו׳ 2008
אייר, העולם זה לא מדינת ישראל, זה יותר גרוע, בניו יורק אסור לעשן במקומות בילוי כבר הרבה זמן ואנשים לא הפסיקו לצאת בגלל זה, זה עובד יופי ואם שם זה עובד גם פה זה יעבוד, המעשנים מתבכיינים כי החוק עדיין חדש אבל הם יתרגלו ויצאו לבלות בדיוק כמו שאנחנו המעשנים יצאנו לבלות וסבלנו בשקט את ריח הסיגריות והפגיעה בבריאותנו.

אני מאמינה שבעתיד לא נבין איך הסכמנו לחיות ככה, בדיוק כמו שהיום קשה להבין איך פעם נסענו באוטובוסים שהיה מותר לעשן בהם.