סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם קהילת ה BDSM צריכה להשתתף במצעד הגאווה?

פולו
לפני 14 שנים • 9 ביוני 2009

האם קהילת ה BDSM צריכה להשתתף במצעד הגאווה?

פולו • 9 ביוני 2009
בלוח הבילויים באתר מפורסם אירוע "נציגות בדס"מית במצעד הגאווה", וכך כתוב:
השנה יהיה גם גוש בדס"מי!
אני קוראת לכל נשות ואנשי הבדס"מ, פטיש, S/M לצעוד יחד עם הגוש הבדס"מי שייצג את קהילת הבדס"מ הישראלית. נשא את הדגל המייצג את זכויות הבדס"מים/יות.

מצעד הגאווה מיועד ומכוון לקהילת הגייז (הומואים ולסביות) ומטרתו היא הכרה בזכויותיהם כלפי הממסד. אפשר לחלוק על הדרך שבה המצעד נעשה אבל לא על המטרה (אבל זה כבר נושא אחר). המטרה היא מטרה טובה. שיוויון זכויות והכרה לגיטימית.

כמה ציטוטים מתוך ההזמנה לאירוע

השנה יהיה גם גוש בדס"מי! - מה המטרה? הרי אנחנו לא תת-קבוצה של קהילת הגייז. אנחנו קבוצת "חריגים" בפני עצמה.

...שייצג את קהילת הבדס"מ הישראלית - עבור מה אנחנו צריכים ייצוג? ייצוג כלפי מי?

נשא את הדגל המייצג את זכויות הבדס"מים/יות - היום, לראשונה, שמעתי שיש לנו דגל שמייצג את זכויותינו (לא מדובר על הסימבול המוכר אלא על דגל זכויות). על איזה זכויות מדובר? האם יש כאן מלכה ועבד שהרבנות החליטה שהם פסולי חיתון בגלל היותם מלכה ועבד? האם זכויותינו כאזרחים נפגעת מהשתייכותנו לקהילה הבדס"מית? איזה זכויות אנחנו מבקשים להשיג?

האם לדעתכם קהילת ה BDSM צריכה להשתתף במצעד הגאווה?
Jake​(שולט)

לא

Jake​(שולט) • 9 ביוני 2009
לדעתי אין כל הצדקה לקיים מצעד גאווה - אז אין לדבר על השתתפות בו

אבל אודה על הבהרת השאלה - מי זו בדיוק "קהילת הבדס"מ"?
טיגריס כחולה

ממש לא.

טיגריס כחולה • 9 ביוני 2009
הרי גם ככה, יש כאן כל כך הרבה פיצולים וזרמים פנים חברתיים , אז שזה יהיה עוד חלק ממצעד גאווה?
ואם אני בדס"מית שבכלל לא מזדהה עם המצעד שלהם?
ואני בכלל לא מסכימה לדרך בה הוא נעשה?

אם יהיה מצעד כזה (שגם כאן, לא רואה את הצורך), הוא יערך כאחד שעומד בפני עצמו.
slu
slu

אני לא חושבת

slu • 9 ביוני 2009
שהמצעד צריך הצדקה כזו או אחרת!

אמנם מי שלא בוחר לנפנף בהיותו בדס"מי אין סיבה כעיקרון שיסבול מאפלייה כזו או אחרת, מה שגם צריך להיות חלקו של זה שכן (בוחר לנפנף בזאת).

אבל אני חושבת שזו נאיביות לחשוב שלציבור הרחב הונילי סטנדרטי אין איזשהי דעה/גישה/דרך הסתכלות קדומה ולא בהכרח חיובית כלפי כל הנושא. אם באפליה עסקינן נא עיינו ערך בסופו של מועדון הדאנג'ן (בקרוב נפתח באותו מיקום ממש מועדון אחר "רגיל" האין זאת?)

אם במצעד הגאווה יש משהו שנועד כביכול "לשתף" בו את הקהל הרחב שאינו בהכרח נמנה עם אותו ציבור, הרי שיש אפילו איזשהו ערך מוסף לכאלו שיצעדו "בשם" הבדס"מים באשר הם.
ולבד מזאת אין שום רע באנשים שבוחרים להתאסף באופן חוקי ולהצהיר אנחנו מי שאנחנו ושכל העולם יראה!

יש כאלו שיבחרו לראות זאת בהכרח כהתרסה וכהחצנה חצופה של ציבור בין אם הם מסכימים עם דעותיו ובין שלא.

אחרים יראו זאת כהפנינג שמח והזדמנות לשלב ולהשתלב בדיוק באותו ציבור בין אם הם מסכימים דעותיו ובין שלא.

הפואנטה היא, שכל אחד בוחר איך לראות את העניין. וכל אחד צריך לתת לעצמו תשובה למה.

* וחייבת לציין כמובן שעניין קבלת ההומוסקסואליות בחברה עדיין ממש לא בא על פתרונו!
ובהחלט ישנה גישה מפלה קיימת לא כל שכן כאלו החושבים שיש להכחיד דרך חיים זו ואנשיה בכללם. איני יודעת מה ערכו הממשי של מצעד כזה או אחר לעזרה בפתרון, אבל...)

s
aka BODYGUARD
לפני 14 שנים • 10 ביוני 2009

לא.

aka BODYGUARD • 10 ביוני 2009
לטעמי הבדס''מ כלל לא שייך לעניני הגאווה.

לא חושב שקרקסות זו או אחרת תייצג אותי ואחרים בצורה שנשמח לה ובכל מקרה,

כדאי תמיד לשאול אם המיוצגים מעוניינים בייצוג ממש לפני שנבחרים דגלים

וסיסמאות ענק נזרקות לרחוב מובלות על ידי קומץ שבחר להיות צבעוני ורעשני.

משאר התגובות וידיעת דעתם של לא מעט אנשים בנישה גיליתי שטוב לי ולהם

להיות מי שאנו בצורה שלנו בלי משאית ברחוב.
Homelander​(שולט)

Re: לא

Homelander​(שולט) • 10 ביוני 2009
Jake כתב/ה:
לדעתי אין כל הצדקה לקיים מצעד גאווה - אז אין לדבר על השתתפות בו

אבל אודה על הבהרת השאלה - מי זו בדיוק "קהילת הבדס"מ"?

מסכים עם ג'ייק.

איך אנשים יכולים לומר שבמצעד מוקצן שמחצין את השונות שלהם מאחרים, הם מבקשים שוויון-זכויות?

אתה רוצה שהתייחסו אליך כשווה, תעשה זאת בעצמך...
אדם'

כל כך הרבה

אדם' • 10 ביוני 2009
דברי הבל באשכול אחד... icon_rolleyes.gif

*אדם, שאלמלא החום הכבד, שסותר את כבוד האדם וחירותו, היה צועד כמו ענק!*
Venus in Furs
Venus in Furs • 10 ביוני 2009
כן icon_exclaim.gif
Venus in Furs