שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

חניקה במהלך סקס

James Bondage​(מתחלף)
לפני 13 שנים • 23 באוג׳ 2010
James Bondage​(מתחלף) • 23 באוג׳ 2010
רפאל כתב/ה:
אני מבין שחניקת דם היא מסוכנת. כי היא לא תמיד מעוררת התנגדות. ואם אדם לא מודע לכך שהוא מבצע אותה הוא עלול לגרום לנזק קטלני, אפילו למוות, במהירות רבה.

הרגע שמתי לב לזה. אני רוצה להדגיש שבניגוד לחניקת אויר, הסכנה היא שגם האדם שחונקים אותו לא מודע לכך; גם אם יש לו הזדמנות להשתמש במילת ביטחון, רוב הסיכויים שהוא לא יבין שהוא צריך להשתמש בה עד לרגע לפני העילפון שבו זה מאוחר מדי.

BODYGUARD כתב/ה:
בעוונותיי ראיתי גם מסמר קטן שהורג.

השאלה שתעלה היא בבחינת מה הסבירות שמסמר קטן יהרוג מול חניקה.

חניקת ה"סליפר-הולד" במקורה היא חניקה צבאית להורדת זקיף.
יוצאי כוחות מיוחדים בכל העולם תירגלו אלפי ועשרות אלפי מצבים כאלה.
יתרה מכך- הם תירגלו זאת זה על זה.
אני מחפש ברגעים אלה מקרה בו מתואר שמישהו נהרג מהתירגולת מאחר ולא זכור לי
שקראתי אי פעם על מקרה שכזה.

השאלה היא לא רק סבירות אלא סבירות לעומת מחיר. הסבירות שילד יחנק ממכסה של עט היא אפסית -- עשרות ילדים ברחבי העולם בשנה, ביחס לבערך מיליארד. אבל המחיר של למנוע את זה -- חור קטן בקצה המכסה של העט, שיאפשר לנשום דרכו (בקושי) גם אם בולעים אותו -- הוא קטן מספיק כדי שישנו את פסי הייצור.

כוחות מיוחדים אמנם מתרגלים אותם זה על זה, אבל: 1) הם בריאים כמו שור. למעשה, קשה למצוא אפילו אצל אתלטים מקצועיים קבוצה שהיא בכושר כללי טוב כל כך. 2) אם אי פעם ראית איך הם מתרגלים את זה, הם עושים את זה כמעט תמיד בעמידה, עד לעשירית השניה שבה הנחנק מתעלף ו/או מסמן על ידי טפיחות על הברך/גוף של החונק שהוא עומד להתעלף. 3) בשימוש אמיתי, לא כל כך אכפת להם אם יהיה או לא יהיה נזק בלתי הפיך למי שמפעילים את זה עליו. גם אני לא מודע למקרה כזה, לא אצל כוחות מיוחדים ולא על מזרן הג'ודו; אבל זכור לי שאצל משטרה בארה"ב היו כבר אי אלו מקרים כאלה. (גם שם מלמדים את זה בתור צורה להשתלט על חשודים; אבל בארה"ב האלטרנטיבה היא בדרך כלל לירות-על-מנת-להרוג, אז אף אחד לא מתרגש מזה שיש נזק מחניקה "לא אלימה").

בקיצור, אלא אם כן שני הצדדים מתורגלים בלחנוק ולהחנק, לדעתי אין מה ללמוד מג'ודו או כוחות מיוחדים. כמו ש- BODYGUARD כבר אמר: אל תעשו משהו שאתם לא מתורגלים בו היטב. זה לא פשוט כמו שזה נראה.
רפאל
לפני 13 שנים • 25 באוג׳ 2010
רפאל • 25 באוג׳ 2010
bent וג'יימס,

תודה עבור התגובות.

באופן אישי אין לי עניין גדול בחניקות. כך שקל לי מאוד לוותר על המשחק הזה.

אבל בשביל מי שיש עניין, אני לא יודע עד כמה הטיעונים שהצטברו כאן משמעותיים.
ברור שלחניקות יכולות להיות תוצאות בלתי רצויות. אבל בהעדר מספרים, לא ברור מה זה בדיוק אומר.
לא ברור אם האנלוגיה ההולמת חניקות היא משחק רולטה רוסית, או דווקא נהיגה בכביש בין-עירוני. (דבר שאיש לא יוותר עליו, אבל תמיד כרוך בסיכונים שונים).
Bent
Bent • 25 באוג׳ 2010
רפאל כתב/ה:

לא ברור אם האנלוגיה ההולמת חניקות היא משחק רולטה רוסית, או דווקא נהיגה בכביש בין-עירוני. (דבר שאיש לא יוותר עליו, אבל תמיד כרוך בסיכונים שונים).

אם להשתמש באנלוגיה החמודה, ובהנחה שהנחנק הפוטנציאלי הוא בריא בגופו, לדעתי התשובה (ובגלל זה אני טורח) היא עם החונק והנחנק מיודעים, קצת כמו לנהוג בכביש המהיר מבוסם קלות, ואם לא למדנו ולא התכוננו כלל אז כמו לנהוג שיכור מהתחת ולנסות לברוח מניידת, או תאונה שמחכה לנהג.

מצד שני עם הנחנק אינו בריא וסובל ממום לב שמעולם לא הפריע לו, אז כנראה משיהוא שם נוהג כשהוא שיכור ועם כיסוי עינים.

רק לגבי הנחת האין מספרים, גיי ויסמן, היהודי הנחמד שאני מצטט פה עשה עבודה מחקר מקיפה של שנים לגבי מקרי מוות הקשורים לבדס"ם, רוצה לנחש כמה אחוזים מהמקרים היו קשורים למשחקי נשימה כאלא או אחרים?
רפאל
רפאל • 25 באוג׳ 2010
לא bent icon_smile.gif
תספר לי.

אבל אני אומר מראש, שגם אם המספר הוא %100, זה לא אומר שום דבר מידת המסוכנות של המשחקים האלו. מן שכיחות מקרי המוות שנגרמים מחניקה ביחס לגורמים אחרים אינך לומד על הסכנה שבעצם השימוש בחניקה.

על זה שאפשר למות מחניקות אף אחד לא מתווכח. ובבדס"מ אין הרבה דברים אחרים (אם בכלל) שאפשר למות מהם. כך שהגיוני שהמספר יהיה גבוה.

שאלת המסוכנות היא כמה מבני האדם ששיחקו בחניקות (ולא בצורה מחפירה ורשלנית באמת) סיימו את המשחק במוות של אחד מהפרטנרים.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 25 באוג׳ 2010
השתתפתי בדיון הזה לא פעם בעבר ולא בא לי להכנס אליו שוב, אבל יש לי בקשה קטנה שאשמח אם מישהו יוכל למלא (ואני נשבע שהיא לא קנטרנית icon_smile.gif ):

הדיון הזה, כאמור, חוזר על עצמו כבר שנים, ובכל אותן שנים לא זכור לי שראיתי מאמר על הנושא שלא היה חתום בשם ג'יי וייסמן. לא שאני חלילה מזלזל במיסטר וייסמן, אבל אותי לימדו באוניברסיטה לחשוד בכל תיאוריה שמבססים אותה תמיד באמצעות אותה מובאה. אין ספק שלוייסמן יש ידע, ואין ספק שיש לו גם אג'נדה נחרצת, וכל עוד הוא עומד בבדידותו המזהרת לא תמיד קל לאדם הפשוט להפריד ביניהם.

בקיצור, אם למישהו יש קישור למאמרים של כותבים רציניים אחרים בנושא, רצוי כאלה שאינם פשוט מצטטים את וייסמן, אשמח.
JabberwockY​(שולט)
לפני 13 שנים • 26 באוג׳ 2010
JabberwockY​(שולט) • 26 באוג׳ 2010
זאלופון כתב/ה:
אם למישהו יש קישור למאמרים של כותבים רציניים אחרים בנושא, רצוי כאלה שאינם פשוט מצטטים את וייסמן, אשמח.

מצטרף לבקשה. גם אותי זה הטריד.
Bent
לפני 13 שנים • 27 באוג׳ 2010
Bent • 27 באוג׳ 2010
JabberwockY כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
אם למישהו יש קישור למאמרים של כותבים רציניים אחרים בנושא, רצוי כאלה שאינם פשוט מצטטים את וייסמן, אשמח.

מצטרף לבקשה. גם אותי זה הטריד.

גם אותי זה מטריד.

הבעייה היא שגיי וכאן כבודו מונח במקומו הוא האדם היחיד שהשקיע מאות שעות במחקר על הנושא.

אני לא מכיר אף אחד אחר שחוקר את בעיות הבטיחות של משחקי בדס"ם, לא בארץ ולא בחו"ל.

המקורות של גיי מצוטטטים בהרחבה. אתם מוזמנים לקרוא גם אותם, אני קראתי את חלקם.

אני לא יודע למה יש כול כך מעט חוקרי בטיחות כשיש כול כך הרבה פיסוכולגים שמוכנים להתמודד עם הסוטים icon_smile.gif
galit23a
לפני 13 שנים • 31 באוג׳ 2010

היי לכולם, שאלו כאן על נתונים וסטטיסטיקות כמה מתו ממשחקי....

galit23a • 31 באוג׳ 2010
חניקה, וזה באמת קורה למשל בארה"ב. אבל בבקשה תבינו : המקרים האלה קורים רק כשעושים שטויות כמו לחנוק עם חבל או חגורה, ומישהו כאן הביא בדיוק דוגמא מארה"ב כזו על זוג שבמשחקי חניקה הבחורה נמצאה מתה לא עלינו כשחגורה הדוקה לה מסביב לצוואר, ואז הפרטנר הלך והתאבד.

עם חגורה הדוקה לצוואר יש אכן המון המון סיכויים לאבד הכרה ואולי די מהר, ואם זה נמשך עוד זמן גם למות כי זה גורם לחניקה דמית חזקה וגם מתמשכת שבעצם אין עליה בקרה ושליטה.

לעומת זאת חניקה בידיים ובטח שלחנוק ביד אחת בלבד זה משהו לחלוטין שונה, ובכלל לא סביר למות מזה, כי אפילו שנגרמת אם נגרמת הפרעה לזרם הדם לראש וזה לא הכוונה ולא מה שרוצים שיקרה, , אז מרפים את הלחץ או מסירים את היד לגמרי וזהו.

וכמו שכתבו כאן אנשים, מה שמסוכן באמת זה חניקה דמית שנמשכת יותר משניות ספורות, ולחנוק באופן שמקשה או עוצר את הנשימה זה משהו לגמרי שונה, ולמי ששאל או כתב על הסכנה בלהחנק בהפתעה או כשהריאות ריקות מאויר, אז תמיד אפשר לסכם ולתאם שלא חונקים בהפתעה או כשהריאות ריקות מאויר, באמת לא רצוי, צריך להמתין לאישור ברור ממי שנחנק או נחנקת, ושהיא אומרת OK, ורק אחרי שמילאה את הריאות, ורק אז מותר להתחיל לחנוק.