סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הקהילה זה אנחנו - הרהור

היצור
לפני 20 שנים • 3 בינו׳ 2004
היצור • 3 בינו׳ 2004
נשמע מוכר.
red-cell​(מזוכיסט)
לפני 20 שנים • 3 בינו׳ 2004
red-cell​(מזוכיסט) • 3 בינו׳ 2004
נו??? icon_eek.gif

למה כל דבר צריך להפוך לריב או לויכוח? למה תמיד מישהו צריך להעלב?

זאת לא היתה הכוונה, ואם תקרא טוב זאלופון, אתה בטח לא היית צריך להפגע, דווקא דיי הסכמתי עם רוב דברייך, אבל מילא, המדיום הזה כנראה גורם לזה.

נכון הוא שהאינטרנט נתן דחיפה עצומה ונגישות לקהילות בדס"מ ובכלל להקמת קהילה של ממש בארץ וגם נתן אפשרות למסתקרנים להחשף לנושא ..... כמו גם לנושאים אחרים כמו מדע, גאוגרפיה, אמנות, רפואה וכו'

או שזה היה קורה ממילא ?? רק היה לוקח יותר זמן? לא, אני לא מתכוון להתנצח.
המעניין הוא שבארצות אחרות בעולם המערבי קהילות הבדס"מ נוצרו הרבה לפני הופעת האינטרנט או המחשב הביתי בכלל, ובארצנו הקטנטונת קהילת הבדס"מ כמו שאנו מכירים אותה היום, הופיעה ביחד עם הופעתו של האינטרנט. השאלה היא אם זה תיזמון מופלא והאם הצורך בקהילה בארצנו היה מביא לכך גם לולא האינטרנט, תשאר כנראה ללא פתרון.........

בכל מקרה חלוצים אנחנו לא, לא בתחום הזה לפחות, אבל אנחנו יכולים להיות חלוצים בדבר אחר, להסביר לונילים שאנחנו נורמלים..........המשימה הזאת יותר קשה מכל הדברים האחרים.......אולי יותר מביקוע האטום.... icon_eek.gif ... או משכנוע הארופאים שההנדסה הגנטית היא לאוו דווקא שלילית..... icon_eek.gif או שכנוע אנשי הפורומים שאני לא מהאנשים האלה שמנסים לפגוע או להעליב ??? icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

הא כן ועוד משהו, לשכנע כמה בהמות (בהתנהגות) שעצם העובדה שהם כאלה לא עושה אותם דומים או דומיות, ולהפנות אותם לחינוך מחדש במקום למועדון זו גם משימה לא קלה icon_eek.gif
Homelander​(שולט)
לפני 20 שנים • 4 בינו׳ 2004

מממ...

Homelander​(שולט) • 4 בינו׳ 2004
גברים, נא להרגיע את ההורמונים- עד כה נראה שהבחורה היחידה שהשתתפה בדיון אמרה את הדבר היחיד בעל טעם מלבד מה שפתח את הדיון. אה וגם הקוף- אתה בסדר אתה icon_razz.gif
ובהקשר לזה אני רוצה להפנות אותך 'על הברכיים' כדי לממש את המחקר שזלאופון הציע לך לעשות- למאמר הקצרצר שכתבתי (ראי בפורום מתחת) על סאדו-מאזו כדרך חיים.
מדובר בדיון קצת ארוך ולכן אפנה אותך למה שחשוב למחקר:
בלאק-לוטוס הביאה לי שם מאמר של איזה מישהי, ראי תגובתי אליה ותביני איך הכל מתקשר.

ולנושא (אפילו מנק' מבט אישית יותר):
אני ללא ספק איני מעורה בקהילה של התחום המדובר, אך ללא ספק עסקתי בו והתעניינתי בו הרבה לפני שהתחלתי לכתוב בפורומים בנושא.
אני יודע שאני לא הולך למועדון, אבל זה מפאת חוסר זמן וסיבהות אישיות אחרות...
אבל אני רוצה להגיב לזלאופון על מה שכתב (והדגש פה הוא על להגיב ולא על משהו אחר.. וגם יש דגש קל על מה שכתב).
אני התחלתי את כתיבתי פה במאר קצרצר כפי שאתה יודע ואכן קיבלתי קבלת פנים יפה.
אבל תפארת הפתיחה לא שווה ללא התוכן ושלא נדבר על תפארת הסיום כאשר תגיע icon_exclaim.gif
ושמתי לב שמאז אותו מאמר קצרצר בנוגע לשאר הדברים שכתבתי כמעט ולא קיבלתי מענה.
ומה אני בא לומר בכך? שבתור האתר שמכניס את החבר'ה החדשים לקהילה... עוד לא עשיתם עבודה מלאה לדעתי- בשביל להיות חנוך, מורה, ובכלל חהכניס מישהו למשהו צריכים סבלנות רבה וזהו דבר שדווקא לא מצאתי כאן כל-כך. זה הכל.

אגב, רד-סל, אתה איש מצחיק בשנינותך הנאה, עלה והצלח למרות שאני לא מכיר אותך.
Ulver
לפני 20 שנים • 5 בינו׳ 2004

יש דברים

Ulver • 5 בינו׳ 2004
שישארו כתמיד
לנצח כנראה
ובמקרים רבים
אין זה לטובה......
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
לפני 20 שנים • 6 בינו׳ 2004
פרינס, עם כל הכבוד, כשאנשים עונים לשרשור, זאת אומרת שהם מצאו בו עניין.
אנחנו לא עושים זאת כי , "יאללה נו, זה הפוסט הראשון שהוא פתח".

אנחנו כן יכולים לחנך, ברגע שבחרנו בגישה מסויימת (לדוגמא כבוד בפניה ראשונית לאחר),
אנו נכתיב אותה לחדשים.
לא אחת נתקלתי בפרטי ובצ'ט במחפשי "כלבות".
לאחר "אילוף קצר" הם למדו שגם אם פונים לסאבית, פונים אליה בכבוד.
אני יודעת על סאביות לא מעטות שגם עונות כמוני.
ולזה לא תקרא חינוך? icon_whipper.gif

החדרת חשיבות הSSC והפניית אנשים חדשים לקרוא את חלק הבסיס במגזין,
הינה גם סוג של חינוך.
אנשים ישאלו ויקבלו תשובה, אך כמות השאלות שאדם ירגיש נוח לשאול קטנה יחסית. ע"י מעשה זה אנו משאירים לו את השאלות הללו לדברים שבאמת הוא לא הבין, לא מסתדרים לו וכהנה וכהנה.
לא באנו לתת את כל התשובות, פשוט כי גם לנו אין אותן.

אבל קרה כאן משהו גדול - יש מאגר גדול יותר וזמין יותר של מידע, שחלקו אפילו בעברית,
וטוב ממנו - קהילה אנושית שמשתפת זרים גמורים בחוויות, התייעצויות וכיו"ב.
הצ'ט פתח לדעתי הרבה יותר חברויות נטולות אינטרס מיני, חברויות שנובעות מדרך חשיבה דומה או אינטרס אחרים, שבשלם אנשים לא היו פונים לאחרים לפני כן.

הקהילה היא אנחנו, אלו שכותבים, מגיבים , נקראים, נראים, ומצ'וטטים.
אין בזה מכדי לבטל את הקודמים לנו, יש בזה להגדיר תוצר חדש.
אנחנו לא יותר טובים או נאורים מקודמינו, אך ברשותינו יותר כוח השפעה, מידע זמין , וטכנולוגיה.

רק אהבה!