שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

טיפול ואתיקה, באתר הכלוב

שוטרת*
לפני 6 שנים • 21 ביולי 2017
שוטרת* • 21 ביולי 2017
בהחלט נושא מעניין. דעתי שונה לחלוטין מפותח השרשור. אם יש פסיכולוגים שמעורים בעולם הבדסמ, אני חושבת שזה יותר ממתבקש שיציעו עצמם כאן.
אם ניקח נשלט או שולט מהסוג שחווה בדסמ כמהות ולא כעניין קינקי, או אפילו כעניין קינקי שהוא מרגיש בו צורך והוא אינו שלם עם זה. אדם כזה שיגיע לפסיכולוג שלא מכיר את התחום או שיש לו דעה שלילית על התחום ,ינסה "לרפא" אותו מהעניין. אם העניין בוער במהות שלו, אז מעבר לעובדה שהפסיכולוג פשוט יכשל, אותו אדם יצא ממנו בתחושת חוסר מסוגלות ותחושה שיש לו בעיה שאינה ניתנת לפתרון.
דווקא פסיכולוג מהתחום יוכל להבין יותר לנפשו, לכוונן אותו במידת הצורך , תהיה להם שפה משותפת טובה יותר.

ללכת לפסיכולוג שלא מבין כלום בבדסמ, זה כמו ללכת לרופא משפחה כשאתה צריך ניתוח לב. אז לא רק שזה לא מבזה את המקצוע, זה מציל אותו ואת המטופל הפוטנציאלי.
Bite Twice Shai
Bite Twice Shai • 21 ביולי 2017
אנשים פה כותבים כל מיני דברים לא רלוונטיים. אף אחד עוד לא הציג פה ולו סעיף אחד שאפילו מעיב בצורה קלושה על האפשרות של אנשי טיפול לפרסם את עצמם באתר...
מטפלת CBT
מטפלת CBT • 21 ביולי 2017
ArchAngel כתב/ה:
Agan, הנה מידע רלוונטי לשאלתך.

בקוד האתיקה המקצועית של הפסיכולוגים בישראל נכתב לגבי פרסום:
"פסיכולוגים לא יעשו פרסומת לצריכת טיפול פסיכולוגי שאינו חיוני על פי אמות המידה המקובלות במקצוע.
כשפסיכולוגים מיידעים את הציבור על עיסוקם למען הרחבת חוג לקוחותיהם, אסור להם לעשות זאת בדרך של פיתוי, יצירת חשש או הפחדה.
כשפסיכולוגים מיידעים את הציבור על אודות עצמם, תחומי העניין המקצועיים שלהם ותחומי ההתערבויות המקצועיות שלהם, הם יעשו זאת באופן שאינו בניגוד לחוק, ולא יפרסמו מידע שיש בו כדי להטעות את הציבור או לפגוע בכבוד המקצוע.
פסיכולוגים לא ייקחו חלק בפרסום הכולל שבח למיומנותם, לידיעותיהם ולכשירותם המקצועית, אלא יסתפקו בציון עובדתי של הכשרתם, ניסיונם וידיעותיהם בתחומים המקצועיים.
פסיכולוגים לא ישתמשו בשמם, בתמונתם או בכל פרט אפשרי אחר לזיהוי של לקוחות למטרות פרסום.
פסיכולוגים לא יפרסמו דברי זלזול, השמצה או שלילת כשירות של פסיכולוג אחר.
פסיכולוגים לא ייקחו חלק בפרסומת בדבר מתן שירותים פסיכולוגיים על ידי מי שאינם פסיכולוגים, ועליהם אף למנוע פרסום כזה"

(וכמובן, הנה לינק שמוביל לקובץ ה- PDF שפורסם באתר "הסתדרות הפסיכולוגים בישראל": http://bit.ly/2uHZSvZ על מנת שתוכל לאמת את המצוטט, זה נמצא בעמוד 27).

יש שיפרשו פרסום שכזה (ומטבע הדברים את כל המידע שנלווה אליו) כשהוא נעשה באתר בדס"מי-מיני כפגיעה בכבוד המקצוע לפי הסעיף "ולא יפרסמו מידע שיש בו כדי להטעות את הציבור או לפגוע בכבוד המקצוע". אבל זה תחום אפור שאין עליו קביעה חד-משמעית מועדת האתיקה.
אני משערת, שבחברה השמרנית שלנו, שבה פוטרו לא פעם אנשים שהתבררו כבדס"מיים כי "זאת התנהגות לא הולמת", פסיכולוג שיפרסם את עצמו כאן עלול להיתפס בעין לא יפה (בלשון המעטה) במידה והמקרה יעלה לדיון מול ועדת האתיקה.
אחזור ואומר כי זאת כמובן רק השערה שלי וכי לא חקרתי נושא זה לעומק.
אם למישהו יש הכירות עמוקה עם הנושא, אשמח אם יאיר את עיני.

למרות שאיני פסיכולוגית, גם אחרי שאני קוראת בקפידה את הקוד האתי שלהם (שלדעתי דומה לקודים אתיים גם של מקצועות טיפוליים אחרים, אם כי בקוד האתיקה של המקצוע שלי אין פירוט כזה בנושא), יש בו הרבה היגיון ואני לא רואה איך פירסום באתר כאן סותר את הקוד האתי.

לדוגמה- אני מפרסמת פה בלוח מודעות, בפרופיל שלי ובבלוג שלי. אני לא פונה באופן יזום לאיש, המודעות שלי והפוסטים שלי מספרים על ההכשרה שלי ועל בעיות שאני מטפלת בהן בצורה מאוד אינפורמטיבית ובלי הפחדה, שכנוע או פיתוי.

לגבי כבוד המקצוע- אני לא חושבת שמישהו יגיד שפירסום באתר כאן לא מכבד מקצוע טיפולי כלשהו. זה לא אתר פורנו (בהגדרה, והאמת שבכלל. לא ראיתי פה תמונות וסרטים פורנוגראפיים), אלא יותר אתר של פורומים ותקשורת בין אנשים. ככל הידוע לי אין עוד אתרים גדולים שמרכזים כמות כזו של אנשים שמתעניינים בבדסמ.

אני לא שמעתי על אנשים שפוטרו בגלל התנהגות בלתי הולמת מעצם מעשיהם בחדר המיטות הפרטי שלהם. זכורים לי רק שני מקרים- של מורה שפירסמה או שהודלפו סרטים שלה בנושא ושל שגריר או קונסול כלשהו שנתפס בחדר מלון או חצר, לא זוכרת... כשהוא קשור ולבוש בבגדי פטיש (לא זוכרת לעומק).
בכל מקרה, מדובר בדברים שיצאו החוצה, ועצם עשיית המעשים בפומבי או בסרטים שהופצו וכו- זה מה שלא הלם את העיסוק שלהם, ולדעתי באותה מידה זה יכל להיות סרטי סקס רגילים או בילוי של שגריר עם נערת ליווי "רגילה".

לא נראה לי שועדת אתיקה כלשהי יכולה לומר לאיש טיפול כלשהו שלעשות בדסמ בביתו הפרטי לא הולם או פוגע בערכי המקצוע שלו או לעזור לאנשים בדסמיים או לפרסם באתר בדסמי, כל עוד הפרסום עונה על שאר הקריטריונים. בזה שתטעני שעצם הפירסום באתר כזה פוגע בערכי המקצוע, זה כמו לומר שבעצם בדסמ זה לא מעשה מוסרי או טיפול באנשים "כאלה".

ככל שאני מפרשת את הסעיף הזה שמופיע גם בקודים אתיים של מקצועות טיפוליים רבים, לדעתי המטרה היא לא לעשות מעשים שנוגדים את האתיקה של המקצוע ואת ערכיו כמו למשל להפלות אנשים על רקע מגדר, תרבות, משיכה מינית, דת וכדומה, להתנהג באופן לא מקצועי או להביע אמירות בלתי מקצועיות ולעשות שירות רע לשם המקצוע שלך.
קצת קשה באמת להסביר למה הכוונה, אבל כאמור, לדעתי זה עשיית מעשים לא מוסריים, לא אתיים, לא חוקיים ו/או פוגעניים במטופלים מסויימים או בכלל או כל דבר שלא משתלב בעין יפה עם העיסוק של איש הטיפול כשהוא מוצג כמטפל ומשייכים את דעתו/התנהגותו/אמירותיו למקצועו.

אם מטפלים יכולים לנהל קבוצות ופורומים שעוסקים במין, כולל רופאים, מטפלים זוגיים ומטפלים מיניים, איני רואה הבדל בין הנ"ל לפה עצם העיסוק במין או פירסום טיפול בתחום מיני לא נחשבים לבלתי מקצועיים או מוסריים. כאמור, אם זה היה אתר פורנו מובהק, כנראה שזה באמת לא מקצועי או לחליפין פרסום באנר מקפץ: "מציעה טיפול בבדסמ, אם אתם שונאים את עצמכם כי אתם בדסמיים, בואו אליי לטיפול ואני אגמול אתכם מבדסמ ואציל את נפשותיכם, אחרת חייכם יהיו הרוסים, תבדו את פרנסתכם ולא תמצאו לעולם אהבה וזוגיות נורמלית" (כמובן שזו דוגמה מוגזמת וקיצונית, שמישהו לא יחשוב בטעות שזה אכן מה שאני מציעה... icon_wink.gif )
Bagel
Bagel • 21 ביולי 2017
אז מה בעצם את מציעה?
פוסעת בענווה
פוסעת בענווה • 21 ביולי 2017
לדעתי האישית וזו רק דעתי האישית,
במידה ויש מטפל שהוא מוכר ופעיל בקהילה מעצם היותו בעל עניין ב BDSM, בהחלט ניתן להסתייע בו ולפנות אליו,
אך במקרים בהם מטפלים נכנסים לכאן לשם פרסום והשגת קהל לקוחות, כאשר אין להם שום ידע או קשר לעולם ה BDSM,
בזה לעניות דעתי יש טעם לפגם וניצול ואין הדבר אתי בעיני.
כמובן כל מקרה לגופו ויש יוצאים מן הכלל וכדאי למי שצריך מטפל לבקש המלצות.
יש הרבה שרלטנים ואנשים שלא יודעים מה הם עושים, גם כשהם מתהדרים בתעודות.
שוב, דעתי האישית.
מטפלת CBT
מטפלת CBT • 21 ביולי 2017
Bagel כתב/ה:
אז מה בעצם את מציעה?

טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) קונבנציונלי עבור כל בעיה שהיא שהטיפול יכול להיות רלבנטי לה, דגש על בעיות שיש לי ניסיון וידע רב בהן (מפורט בפרופיל שלי), כשהערך המוסף שאני מביאה לכאן הוא הידע והניסיון שלי בעבודה טיפולית מול אנשים שהם בדסמיים, להט"ב, פוליאמורים וכו, ובכלל הכרת העולם הזה בלי שיפוטיות כלפיו.
מי שרוצה לפנות אליי מפה יכול לפנות כשבדסמ הוא המוקד של הקושי, כשהוא משני לקושי או כשהוא לא קשור בכלל לטיפול.

פוסעת, קשה לי להאמין שמטפל שאין לו שום נגיעה, ידע או ניסיון בטיפול עם בדסמיים יבוא לפה סתם ויפרסם את עצמו. וממילא זה לא שהאתר הזה מוצף במטפלים שמציעים את שירותיהם (לא ששמתי לב לכך).

אגב, היו תקופות שקיבלתי פניות מכאן, חלק ניכר מהן של כל מיני כאלה שכנראה לא קוראים פרופיל היטב או שלא אכפת להם מה כתוב שם, והם ניסו להציע לי הצעות כאילו אני שולטת או כל מיני הצעות ופניות לא מקצועיות בעליל. מתוכן של מתעניינים ולא רציניים למיניהם שכנראה חיפשו למי לספר על הבעיות שלהם בטלפון במשך חצי שעה ויותר (לוקחת אחריות על כך שהקשבתי והייתי אמפטית ולא הצבתי גבולות). מיעוטם רציניים, ומביניהם עוד יותר מעט רציניים מספיק בשביל לבוא לפגישת היכרות icon_smile.gif
זה לא שמי שמפרסם פה מקבל אלפי פניות icon_smile.gif
לי באופן אישית חבל כי אני מבינה מהפעילות שלי פה שמצד אחד יש דרישה, מצד שני אין היענות. ייתכן שזה בגלל שאני מהצפון וניכר שחלק גדול מהפניות אליי הן מהמרכז, ואולי למטפל משם יש יותר דרישה.

אבל מכאן נראה לי שעושים מעכבר פיל.
Bite Twice Shai
Bite Twice Shai • 21 ביולי 2017
כן אפשר לחשוב ש50,000 משתמשים פה מחפשים טיפול בכלוב וה-10000 הנותרים הם מטפלים שמפרסמים עצמם ללא הרף
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 21 ביולי 2017
זה כל העניין, שאין פה מטפלים אמיתיים שמפרסמים את עצמם (למעט מטפלת CBT, ככל הידוע לי).
מלבדה, כל מי שראיתי עד כה ששיווקה את עצמה כ"מטפלת" הציעה "טיפולים" הזויים בבדס"מ (מביך לכתוב את זה אפילו), ולא כאיזה משחק תפקידים אלא בתור פנייה לאנשים שניכר עליהם שהם במצוקה ושימוש במניפולציות שמבטיחות עזרה, טיפול, הצלה תוך כדי התיימרות להציג השכלה בתחום.
ובעוד לנו ברור כשמש איך להבחין בין איש טיפול לשרלטן בגלל שאנחנו מתעניינים/לומדים/עוסקים בתחום הטיפולי, זה לא ברור כשמש לכולם ובטח לא לכאלו שנמצאים במצוקה.
זה נכון שאנשים פה לא מחפשים טיפול באופן אקטיבי, שכן מי שמחפש טיפול באופן אקטיבי לא יפנה לכלוב כי לא לזה נועד האתר (וזה לא משנה אם אכן יש פה קומץ של אנשי טיפול כנים ומוסמכים, יש פה גם רופאים ואף נכנס לכלוב בשביל לקבוע תור לרופא), אבל לא קשה לפספס את מדוכאי האתר מקריאה קצרה בפרופילים או בבלוגים שלהם והן עפות עליהם כמו נשרים. תעשו פה סיבוב, הריכוז שלהם גבוה, ואין פלא שהנוכלות האלו בחרו "לדוג" דווקא כאן.
על זה הפוסט מדבר ולא על העולם הטיפולי. אין לי מושג איך הדיון הזה הגיע לשבח על מטפלים מוסמכים שיש להם הבנה על עולם הבדס"מ או התגוננות של מטפלים על מקצועם, כשהכותב מדבר בבירור על המתחזים, או יותר נכון- המתחזות, שאין להן כלל קשר לעולם הטיפולי, שאפילו בייביסיטר שנותנים לבנות 12 לעשות אסור לתת להן מרוב שהן חסרות אחריות והאינטרסים שלהן רעים.
כשמישהו במצוקה קורא את הפוסט הזה ורואה את כל התגובות שמריעות לאנשים שהפוסט לא באמת עוסק בהם (שאגב, אותן נוכלות משתמשות בדיוק בטענות האלו של "בגלל שאני מעולם הבדס"מ אני אבין אותך טוב יותר") זה מחזק אצלו את האשליה שעכשיו הוא בידיים טובות כי מבחינתו אותה אחת היא אכן אשת מקצוע כפי שהיא שכנעה אותו, במקום להדליק אצלו נורות אדומות.
וכן, הדברים האלו דווחו, אבל נחשו מה? הן חוזרות לכאן ובגדול בניקים שונים.
ולכן הפוסט הזה בא להגיד שטיפול מקצועי מוטב לחפש במקום מקצועי, במיוחד אם אין לך מושג איך טיפול מקצועי או מטפל מקצועי מתנהלים ולמה צריך לשים לב. עם כל הכבוד לקומץ מטפלים כנים שיש כאן, יש פה יותר מידיי "מטפלים" שהבינו שזו הדרך לתפוס טרמפים על חלשים.
ואני לא ממליצה לאף אחד לשחק רולטה רוסית עם בריאות הנפש שלו ולהמר אם האדם מולו מקצועי או לא, כי חלילה איש מקצוע אמיתי (שלוודאי לא חסרה לו פרנסה מחוץ לאתר) יעלב שלא סומכים עליו באתר סאדו אנונימי שבו פוטנציאלית כל אחד יכול להתחזות למה שבא לו.
המלט
המלט • 21 ביולי 2017
ArchAngel כתב/ה:
Agan, .......
אני משערת, שבחברה השמרנית שלנו, שבה פוטרו לא פעם אנשים שהתבררו כבדס"מיים כי "זאת התנהגות לא הולמת", פסיכולוג שיפרסם את עצמו כאן עלול להיתפס בעין לא יפה (בלשון המעטה) במידה והמקרה יעלה לדיון מול ועדת האתיקה.
אחזור ואומר כי זאת כמובן רק השערה שלי וכי לא חקרתי נושא זה לעומק.

לא הבנתי אם יש לך מידע אודות אנשים שפוטרו בגלל בדס״מ, כפי שכתבת, או שאת רק משערת שזה קרה. מעולם לא שמעתי על מישהו שפוטר בגלל נטיותיו הבדסמיות.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי יול' 21, 2017 10:53 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים