סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מי אמרה למי?

bondman​(נשלט){FLR}
לפני 6 שנים • 14 באוק׳ 2017
bondman​(נשלט){FLR} • 14 באוק׳ 2017
סלח לי אבל אתה בדיוק קורא לאלימות נגד רופאים ואחיות.

אי אפשר להצדיק את האלימות שלה
והיא גם הגורם לאלימות של בן זוגה וחבריה בהתססה שלה.
פייה{O}
פייה{O} • 14 באוק׳ 2017
[quote="פסיכולוג בספה״]
לא הייתי ממהר לשפוט אותה, כאחד שהרבה פעמים רצה להעיף כיסאות על רופאים. מבטיח לכם שהגיע להם. לא צריך להיות פסיכופת בשביל זה.
[/quote]

מקסים.
בהצלחה רופאים יקרים במשמרת של 30 שעות שמשלמים בחיים פרטיים, זוגיות, משפחה ובריאות אישית
למען אנשים שכותבים וקוראים בשוויון נפש הודעות כאלו.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 14 באוק׳ 2017
מהיכרות קצרה עם "פסיכולוג בספה", אני לא חושבת (או לפחות רוצה להאמין) שהוא הצדיק את האלימות עצמה אלא טען שהוא יכול להזדהות עם רגשות הזעם כי בכדי להגיע מחשבה אלימה בסיטואציה הזו לא צריך ללקות בהפרעה נפשית, כי יש פעמים שהזלזול מהצוות הרפואי (חלקו, כמובן שלא כולם) יעורר זעם גם בקרב אדם 'נורמטיבי'.
זה לא אומר שמותר להרביץ להם, רגשות ומחשבות הן לא הצדקה לאלימות. אבל החשיבה הזו לא נובעת מחולי נפשי בהכרח.
יש הרבה פעמים בחיים שלנו שאנחנו חושבים "איך בא לי להרוג אותו" על מישהו שעיצבן אותנו באשמתו או לאו, זה לא אומר שאנחנו מבצעים את זה וזה לא אומר שאנחנו פסיכופטים על סמך מה שאנחנו מדמיינים ומשאירים במחשבות.
וגם מי שמתפרץ באלימות בסיטואציה מסוימת הוא לא פסיכופט, פסיכופטים יותר מתוחכמים מזה. היא בעייתית אבל בצורה שונה לגמרי.
timna
timna • 14 באוק׳ 2017
לאור השרשור הזה, יש לתהות על התרחבות זן הנשלטים שמוכנים לוותר על הבטיחות הבסיסית שלהם, ולסכן את גופם בצורה מודעת ולו רק כדי לספק את הצרכים שלהם.
וסאבסרוויינט, מה שחווית באותו שער בית ספר - זה לא סשן. זו תקיפה.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 14 באוק׳ 2017
פיה הדגשתי שאני לא קורא לאלימות, ארקאנג׳ל הבינה את דבריי במדוייק.
סוג הרופאים שאני מדבר עליהם יודעים בדיוק מי הם- אלו שאיבדו כל אמפתיה ורואים בחולים כמטרד שצריך לנפנף כדי להעביר את היום בסבבה. רופאים חסרי כל יושרה מקצועית שמרוכזים באינטרסים האישיים שלהם, החולה הוא רק אמצעי להשגתם. אם יום אחד תשמעי ממני סיפורים גם אישיים וגם של חולים שהכרתי/ליויתי את תידהמי, כי אני כן מכיר אותך כבעלת אמפתיה מכתיבתך באתר.

אין לי ולא יהיו לי טענות כלפי רופאים שבאמת נותנים מעצמם.
subservient​(נשלט)
subservient​(נשלט) • 14 באוק׳ 2017
אם מישהו אוהב לדוגמא לאכול עוגת גבינה ופתאום אשנה לעוגה את השם ואקרא לה עוגת שום אז הוא לא יאהב אותה יותר למרות שזאת אותה עוגה?
לא משנה לי איך תקראו לסיטואציה שתארתי בשער בית הספר אלימות או לא הרי שמבחינתי היא עוגת הגבינה שלי מי שלא אוהב אותה אז שלא ינעץ בה שיניו לי אין בעיה עם זה שחלק מכם רואים בזה אלימות
לגבי הגיברת המדוברת כתבתי שמבחינתי זאת רק פנטזיה ולא הייתי מממשה במציאות גם אם היה עולה בידי שכן לא מן הראוי לנצל מצבי חולי ביודעין ובמתכוון של אחרים לתועלתי האישית
במיקרה השער בבית הספר לא היה חלילה מדובר בניצול חולי ככל שידוע לי אלא בבחורה שאחז בה זעם רגעי בר ללוף ותחת שליטה הרי היא לא חבטה את ראשי בשער ולא גרמה לי נזק כלל מלבד לחיים סמוקות כהוגן
בעניין הרופאים...אף אחד כאן לא עודד אלימות כלפיהם וחבל שיש הטוענים שכן.
אך יחד עם זאת באותה נשימה אומר כי אכן ישנם רופאים ואחיות שהקשר בינם ובין רווחת החולה הינו מקרי בהחלט
ליבי ליבי על אותה אליה
אל נא רפא נא לה....אמן
פייה{O}
פייה{O} • 14 באוק׳ 2017
״אני מגנה אלימות,
*אבל*...״

בתוספת הבנה ואמפתיה כלפי בחורה שהביאה חבורת עבריינים שחנו בחניית אמבולנסים(!) ופוצצו במכות אנשי צוות עד כדי עצמות ושיניים שבורות(!!),
ולציין על הדרך שגם לך היה חשק לזרוק כיסאות על רופאים (שהגיע להם!), גם אם ברוב אצילות התאפקת,

זה לא גינוי אלימות כלפי רופאים (או בכלל), זו הסתה.

התגובה היחידה לתקרית מזעזעת ומבעיתה שכזו צריכה להיות גינוי מוחלט חד משמעי וגורף,
ועמידה לצד צוות בית החולים (כולל פקידות הקבלה, המזכירות, הרופאים, הצוות הסיעודי - בטוחה שכולם היו נסערים ומבוהלים, וכמובן נדרשו להמשיך לטפל באינסוף חולים עוד שעות ארוכות).

כל ביקורת וטרוניה כלפי מערכת הבריאות הציבורית, ויש הרבה ומוצדקת - אין לה שום מקום בדיון העוסק באלימות כלפי צוות רפואי.
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 6 שנים • 15 באוק׳ 2017
פסיכו לוג​(שולט) • 15 באוק׳ 2017
לא מסכים איתך פיה. לשמוע רק צד אחד של הסיפור לא מספק אותי באף סיטואציה בחיים. ראיתי מספיק קורבנות של מערכת הרפואה שכולם שפטו אוטומטית כמוך רק בגלל שראו ברופאים זן נעלה של מלאכים שכנראה צודקים אוטומטית ומייתרים את הצורך לשמוע את צד הקורבנות.
לא צריך שיסכימו איתי, מספיק לי ששני מחוזיים הסכימו איתי ופסקו לטובתי במקרה האישי שלי.
אני עדיין משוכנע שאם היית יודעת כמה רופאים יכולים להיות אלימים בעצמם כלפי מטופלים היית בכל זאת רוצה לשמוע את הצד שלה.
ובפעם השלישית- אני לא מצדיק אלימות, לא מרגיש בנוח להגיב כשלא קוראים את דבריי. החבר׳ה שהגיעו בעקבות הקריאה שלה מקומם בכלא בכל מקרה- להם בטח שלא היתה הצדקה להתנהג כך.
יש הבדל עצום בין הצדקת אלימות לבין הבנת מניעים. מה שדיברתי עליו זה לא לשפוט אותה לפני שעמדת בנעליים שלה ובדקת ממה היא סובלת ומה אמרו/עשו לה שם.
Arminius​(נשלט)
Arminius​(נשלט) • 15 באוק׳ 2017
לא שופטים אותה אוטומטית, פסיכולוג בספה. גם אני וגם המשפחה שלי עמדנו בנעליה וסבלנו את הכיעור של הרשלנות הרפואית ורופאים שפשוט מאוד מתייחסים למטופלים כנטל (וזה היה מזעזע לראות איך התייחסו לסבתא שלי שלא מבינה עברית בכלל. לא רוצה להתקרב בכלל לסורוקה, חבורה של עצלנים חסרי מוסר), אבל אף פעם אף אחד מאיתנו לא התנהל בצורה כזאת עם הרופאים או המאבטחים. למען האמת, אין לי כלפיה אפילו טיפה אחת של אמפתיה.
אפילו עם כל החרא שהיא כביכול סבלה מהרופאים, היא עדיין נזק לחברה לא משנה מה היא עברה. היא לא סתם צעקה על חבורה של רופאים עצלנים וקיללה, היא תקפה אותם והיא שילחה בהם עבריינים. וזה אפילו לא מקרה בודד- איפה ההצדקה הזאת מול שוטרת שעשתה את עבודתה, או מול נהג מונית שהיא סירבה לשלם לו? היא קרימינלית, חד וחלק.
אז מה הייתי עושה בנעליה? מה שעשיתי גם פעם קודמת. עובר את התהליכים, חותם הכל ומסתלק מבית החולים ולא מתקרב אפילו צעד יותר לאף אחד מהאנשים שעשו לי עוול.
Mary Jane
Mary Jane • 15 באוק׳ 2017
פסיכו,

הטענה של פייה היא שלא הכל עניין של פרספקטיבה, נסיבות וכו'. יש דברים שככלל אין להתחבט בהם ואין לגלות כלפיהם הבנה, אמפתיה או סבלנות. אחד מהם הוא אלימות כלפי צוות רפואי - כלומר, בניגוד עקרוני לדבריך, זה לא משנה ממה היא סובלת ומה אמרו/עשו לה שם. אין זה מוריד או מעלה אם אמרו לה שהיא אחת מאלף, אלפיים, שלא תקבל את הטיפול הנחוץ לה, שתשב בשקט ותגסוס ...

אלימות כלפי אנשים שעושים ימים כלילות בבתי החולים על מנת להעניק לציבור שירות מציל חיים אינה לגיטימית. גם לא אמפתיה ו"הבנת המניעים".
אלימות כלפי רופאים או אחיות מסורים אינה לגיטימית.
וכך גם אלימות כלפי רופאים או אחיות רשלנים, לא אכפתיים, שלא עושים מלאכתם כנדרש - אלימות לא מוצדקת, לא לגיטימית, *שאין לגלות כלפיה חמלה או הבנה ויש להעניש בגינה בחומרה, למען יראו ויראו*.

חריג לכך הוא מצב פסיכופטי בו לא ניתן להעמיד למשפט את כושר השיפוט של האדם. מטעמים מובנים, המצבים הללו קיצוניים מאוד, מקרי קצה, וכחברה לא נמהר להכיר בשלל התנהגויות לא מקובלות כעונות על ההגדרה הנ"ל. במאמר מוסגר - ספק רב אם העלמה הייתה שרויה באחד מן המצבים הללו...

בכל אופן, החולה יכול לבוא בטענות, אך לעולם אינו שופט ואינו גוזר את דין הצוות הרפואי, שעליו לעמוד במסכת לחצים לא פשוטה במסגרת תפקידו. החולה תמיד רואה רק את טובתו הפרטית, בעוד ששיקול הדעת של הצוות הוא מערכתי ומשקלל את היכולות של צוות נתון לסייע ולטפל בחולים באותה העת.

בבתי החולים בארץ קיימים צפיפות, מחסור במיטות, מיכשור, צוות... תנאים לא קלים. אמפתיה לגילויי אלימות על רקע מה שפרט רואה כ"היעדר טיפול נאות" היא פסולה מעיקרה, שכן פירושה קידום העיקרון לפיו "כל דאלים גבר". ויתור על סדר, התפוררות התרבות וזניחת הדבק שמאפשר לפרטים רבים להסתדר יחדיו, חזרה לעקרונות הישרדותיים כעקרונות מנחים. עבריינות. כאוס.