סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אליה קדוש - סאדיסטית או סתם אלימה

פלייפול
לפני 6 שנים • 20 באוק׳ 2017
פלייפול • 20 באוק׳ 2017
גם אני.
ArchAngel​(שולטת)
לפני 6 שנים • 20 באוק׳ 2017
ArchAngel​(שולטת) • 20 באוק׳ 2017
לא הבנתי איך הבנת מדברי שאני נגד ענישה בעת הצורך. אני נגד להתלהם ולאחל איחולים סדיסטיים למישהו, בטח לפני שהיה בירור מעמיק בעניין.
לנהוג ככה זה ההפך מצדק.
אפשר להגיע לצדק גם מבלי לאבד עשתונות מרוב זעם. ולא, זה לא הופך איש לאפתי אלא למחושב.

Playfull כתב/ה:
על מה אתה בכלל מדבר? אתה מייחס לה דברים שהיא לא אמרה ולא התכוונה אליהם. בסה"כ הסתייגה מלינץ' בכיכרות.... כתבת מגילה על כלום.

ו... Playfull סיכם את זה יפה.
israelislave
לפני 6 שנים • 21 באוק׳ 2017
israelislave • 21 באוק׳ 2017
1) הדיון הזה בכלל היה מתקיים אילו אליה קדוש הייתה "אלימלך קדוש"?

2) האם ברירת המחדל של התייחסות החברה למי שבוודאות די גבוהה מהווה סכנה לבריות צריכה להיות כמו ל"אדם רגיל"

3) האם עצם בחירתה להינשא לעבריין "כבד" ו"לזמנו" לפגוע במי שלדעתה "מזלזל בה", כשם שאמרה לאחד מחבורת כלבי הפרא "אם בעלי היה פה כבר היה גומר עליו" לא מצביעים כולם כאחד על אימוץ סגנון חיים עבריני, אנטי חברתי, עברייני רצידיביזי.
Mary Jane
Mary Jane • 21 באוק׳ 2017
Israelislave: ״ הדיון הזה בכלל היה מתקיים אילו אליה קדוש הייתה "אלימלך קדוש"?

סביר להניח שהדיון לא היה מתקיים אילו היה מדובר בגבר. הדיון מתקיים כיוון שאנשים לא מורגלים בהתנהגות כזו מצד אישה (בייחוד אטרקטיבית). לרוב מדובר בגברים המואשמים באלימות.

ציער אותי לקרוא שבשרשור הזה הפכו את הדברים להתנכלות לאישה על רקע היותה אישה (״ציד מכשפות״) ועל רקע הסגנון ״הערסי״ שלה, כאילו זה המקור להתנפלות על הכבשה התמה אליה קדוש. בפועל, המהומה לא נובעת משוביניזם או מאפליה עדתית כלשהי, ופני הדברים רחוקים מאוד מציד מכשפות או מהתלהמות חסרת בסיס. גיוס אפלית נשים או אפליה על רקע מוצא בהקשר הזה, עושה נזק לקבוצות הללו ושגויה מעיקרה. היא מסיטה את העיקר - אלימות כלפי צוות רפואי - אל הטפל, השולי והלא מאוד רלוונטי.

אנשים מגיבים בטבעיות וכמצופה כלפי עוולות שיש להן ראיות מבוססות. בדיוק כפי שהיו מגבים כלפי מי שנתפס במצלמות אונס בגן ילדים (ההקצנה בכוונה). המעוולים - למי שהתבלבל - הם מי שהתפרעו בבית חולים, היכו אנשי צוות בבתי חולים או הורו להכותם.

משפט צדק בעת הנוכחית משמעו שההמון לא יקרע אותם לגזרים באופן פיזי וההכרעה תינתן על ידי ערכאה שיפוטית. אך האמנם אסור להמון להביע דיעה, גם אם היא נאמרת בבוטות? (ע״ע לרסס ג׳וק)

בהקשר הזה אהבתי את התגובה של lovingGuardian שהסביר/ה יפה מדוע רק טבעי והגיוני שאנשים יביעו רצון שמעוולים יבואו על עונשם. לא לעמוד מנגד. לדרוש שייעשה צדק, ובין השאר, שגם את/ה ואני נהיה מוגנים מפני בריונים/ות בעתיד. אין טבעי מזה. מה שלא טבעי ואפילו מוזר בנסיבות הללו הוא להתייחס לגברת כמי שכל עוולות העולם נעשו לה דווקא תוך התייחסות לדברים בשוויון נפש, תוך הימנעות מהבעת דיעה.
    התגובה האהובה בשרשור
israelislave
israelislave • 21 באוק׳ 2017
ואולי כדאי שנשאל את עצמנו מדוע ולכאורה, ואני מצטט אותך:

Mary Jane :"הדיון מתקיים כיוון שאנשים לא מורגלים בהתנהגות כזו מצד אישה (בייחוד אטרקטיבית). לרוב מדובר בגברים המואשמים באלימות"

הכיצד, ולמרות אין ספור מחקרים שמפריכים שקרים פמיניסטיים, נשים מעורבות באלימות בכלל, ובמיוחד באלימות בתא המשפחתי, לא פחות מגברים, ויש אומרים אף יותר.

לתשומת לבך, האירוע השני בו קדוש כיכבה היה אלימות כלפי נהג מונית, ועם כל הכבוד להתגייסותך להגנת צוותים רפואיים, אלו רק המקרים שמקבלים תשומת לב ציבורית, אך האלימות לא מתחילה ולא נגמרת בבתי החולים.

אנשים שניסו אלימות כשיטה ולא ניכוו קשות מהתגובה המערכתית מבינים את חולשת המערכת לטפל בהם ואלימותם רק מתעצמת, כל פעם שזה מצליח התיאבון גדל, האגו גדל והפחד קטן.

מי שלא יכול לשלוט ביצריו ומהווה סכנה לציבור, ויהיה גבר, אשה, הוטנטות או חייזר מאלפא 12 חייב להיות תחת השגחה ומורחק מהציבור באופן שלא יהווה עוד סכנה.

לא מוכן לקבל "הנחות" על רקע מגדר או כל טעון פלצני אחר שיתפוצץ במרבית המקרים כאשר הטוען יפגע אישית ויחוש את האלימות עליה הוא מסנגר על בשרו.
Mary Jane
התנסחתי באופן שנאמן למציאות העובדתית: לרוב מדובר בגברים המואשמים באלימות.

הטענה שלך שנשים מעורבות באלימות לא פחות מגברים אינה נכונה עובדתית, על פניו. כך עולה לפחות מנתונים בדבר אכלוס בבתי הסוהר, ועוד. אתה מוזמן להעלות טענות מבוססות ומעוגנות בעובדות ולא על תחושת קיפוח ואפליה, ואז נוכל להתייחס אליהן ולכתוב בלב שלם כי האלימות מצד גברים ונשים שווה או נוטה כלפי נשים שהן אלימות יותר בבית ומחוצה לו.

לכאן או לכאן, הרי ברור שמי שנוהג באלימות ובעבריינות יש להענישו בהתאם לדין, ללא קשר למין או מגדר. מעולם לא טענתי אחרת.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 21 באוק׳ 2017
זאלופון כתב/ה:
שיפוטיות מטורפת? הוא כותב ש*סביר להניח* שמדובר בערסית אלימה, וזה בהחלט נכון.

זאלופון שנים שאני מעריך את דעותייך ולכן זה צורם לי, אשמח אם תבהיר לי. האם "ערסית אלימה" בעיניך זו אבחנה קלינית מקובלת בפני החוק והרפואה? האם קיים פסק דין שנכתב בו שהעונש ניתן לאותו אדם בשל היותו ערס?
או שמא "ערסית" הינו תיוג חברתי מזלזל לקבוצת אנשים כדי לייחס להם מזרחיות, חוסר השכלה, חוסר נימוסים, אלימות חברתית מובנית, וכו׳?

אני אישית נגעל מתיוגים. וכמו שכבר כתבתי, גם "אלימה" הוא תיוג. כשאומרים על מישהו "אלים" המשמעות היא שיאללה, להעיף אותו מהעיניים ולנעול אותו. לא צריך להבין מה הוביל אותו לאותה התנהגות ספציפית. הוא בטח כבר מגיל חצי שנה מרביץ לכל דבר שנמצא סביבו ובטוח שהוא אלים כלפי כל דבר ובכל סיטואציה. זה נקרא שיפוט כורסה- מתייגים בשמות כדי לקפוץ למסקנות מהר יותר. כי להיכנס לעומק ולהבין את הסיטואציה מעייף מידי את המוח.
אני מכיר המון אנשים מסכנים שנאלצו פעם אחת בחייהם לנקוט באלימות. להערכתי צריך לזרוק לפחות 10% מאזרחי המדינה מאחורי סורג ובריח.
ולעזאזל הנסיבות שלהם.
(רק לכלוא. אני לא קורא לרכז אותם ולרסס בגז כמו ג׳וקים. זה לא רעיון מקורי אגב)
פלייפול
פלייפול • 21 באוק׳ 2017
Mary Jane כתב/ה:

משפט צדק בעת הנוכחית משמעו שההמון לא יקרע אותם לגזרים באופן פיזי וההכרעה תינתן על ידי ערכאה שיפוטית. אך האמנם אסור להמון להביע דיעה, גם אם היא נאמרת בבוטות? (ע״ע לרסס ג׳וק)

מותר להמון להביע דיעה, וכך גם יש להתייחס אליה: ההמון, כמו ההמון, הוא בור ונבער. דעתו אינה מבוססת על המציאות בפועל, אלא על מה שפורסם, כאשר הדימיון ויצר הנקמה משלימים את התמונה.
Mary Jane כתב/ה:

בהקשר הזה אהבתי את התגובה של lovingGuardian שהסביר/ה יפה מדוע רק טבעי והגיוני שאנשים יביעו רצון שמעוולים יבואו על עונשם. לא לעמוד מנגד. לדרוש שייעשה צדק, ובין השאר, שגם את/ה ואני נהיה מוגנים מפני בריונים/ות בעתיד. אין טבעי מזה. מה שלא טבעי ואפילו מוזר בנסיבות הללו הוא להתייחס לגברת כמי שכל עוולות העולם נעשו לה דווקא תוך התייחסות לדברים בשוויון נפש, תוך הימנעות מהבעת דיעה.

"אין טבעי מזה". טבעי גם לחרבן באמצע הרחוב, או לאנוס את נשות האויב, אבל זה לא עולם שבו הייתי רוצה לחיות. לכעוס ולשאוף לנקמה זה אנושי, אך כך גם הפעלת שיקול-דעת, ויכולת לכבוש את היצר. מי שמלהיט את הרוחות כנגד אליה קדוש, אינו טוב ממנה, ולמעשה מתנהג כמותה.
Mary Jane
פלייפול,
אתה מגזים. ההגזמה אינה טובה ואינה מרבה דעת. דוגמאות להגזמות בתגובתך:

"ההמון נבער ובור" - לא תמיד, לא תמיד. פעמים רבות ההמון מבטא אמת אנושית יסודית. כמו הציפייה הבסיסית לרשע ורע לו, צדיק וטוב לו.
"טבעי לחרבן באמצע הרחוב" - מעולם לא היה טבעי לאדם לעשות צרכיו בפרהסיה. לעומת זאת, כן טבעי להישמע לצו המצפון שבקרבנו ולהתקומם כנגד עוולות. השאלה היא לא לגבי הטבע, אלא לגבי האופן בו יש לעשות זאת, עד כמה יש לנהוג במתינות או בתקיפות כלפי עוול.
"מי שמלהיט את הרוחות לא טוב ממנה ולמעשה מתנהג כמותה" - לא נכון. יש הבדל משמעותי בין זעם עקב עוול שנעשה על ידי פרט מסוים, לבין אלימות בפועל, פיזית, של פרט כלפי אחר, ללא הצדקה ממשית. טשטוש הגבולות והעמדת השניים על אותו המישור פסול ואף מסוכן.

הוצאה מפרופורציות פירושה לפרש את דברי כאילו אני תומכת במילותיי בהעלאה על המוקד של אנשים שטרם הוכחה אשמתם. אני לא. ובכוונה תחילה איני מתבטאת באופן מתלהם כלפי הגברת הנמצאת במרכז הדיון, או בכל צורה ממנה משתמע כי יש לנהוג באלימות כלשהי כלפיה, פיזית או מילולית.