בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מלחמת הכוכבים - אחרוני הג'דיי

TheMentor​(שולט)
לפני 6 שנים • 17 בדצמ׳ 2017
TheMentor​(שולט) • 17 בדצמ׳ 2017
FoxyBoxy כתב/ה:
חרא של סרט, גרוע על כל קנה מידה.
דמויות פח, עלילה פח, זבל טהור.

תיראי, אני לא עושה פה השוואה לסירטי איכות עם עלילה,
אני משווה את הסרט השמיני לשאר הסרטים באותה סידרה, לא לסרטים אחרים בזאנר
או לסרטים אחרים בכלל.
FoxyBoxy
FoxyBoxy • 17 בדצמ׳ 2017
אני כן משווה לסרטים אחרים שמנסים לעשות את אותו קו עלילה מבחינת פיתוח דמויות וכו' אבל גם אם אני לא אשווה הסרט לא עומד כסיפור טוב בפני עצמו.
לא ממש הבנתי למה אתה מתכוון כשאתה אומר שאתה לא משווה אותו לסרטי איכות עם עלילה?
ריי היא דמות משעממת, היא אמורה להיות בחורה ממש צעירה ומאיזשהי סיבה לא מוסברת היא אלוהים כשזה מגיע ללהשתמש בפורס, לאורך כל ההכירות שלנו איתה היא לא נכשלת פעם אחת במסע שלה לגילוי כוח וכל פעם שהיא נמצאת בצרה, פשוט העלילה זורקת עליה פיתרון מהשמיים במקום לדרוש ממנה להלחם ולהרוויח את המקום שלה בסיפור.
אפשר ממש להתלונן בערך על כל דמות בסרט הזה ובשניים הקודמים (רוג ו7) ועל העלילה ועד כמה הדמויות והסיפור פשוט פח בפני עצמן וכתובות בצורה משפילה.
TheMentor​(שולט)
TheMentor​(שולט) • 17 בדצמ׳ 2017
טוב פוקסי בוקסי, הבנתי שלא אהבת, אני אהבתי, אולי בגלל שאני לא מנתח את הכל עד רמה כזו כמו שלך.
לדעתי הוא היה טוב כי הוא לא היה שבלוני כמו השביעי שהיה העתק של הטרילוגיה הראשונה אחד לאחד.
והיו בו דברים שקצת הפתיעו והשאירו מקום לסקרנות ולתהייה.
ריי היא לא אלוהים, היא פשוט חזקה, והסבירו את זה בטרילוגיה השניה, על פי רמת הנוקוקלואידים (או משהו כזה)
בדם, שהם למעשה מראים כמה הכוח חזק אצל אותו אדם.
הסרט היה טוב כי העלילה בו לא היתה רגילה וצפויה כמו האחרים.
אני לא משווה אותו למשל לסרטי מדע בדיוני עמוקים ונהדרים יותר, ולא אתן דוגמאות כאן,
אבל יש לא מעט כאלה, אני משווה אותו לשאר הסרטים בסידרה, וככזה הוא היה טוב לדעתי האישית.

אבל נגיד לצורך העיניין שאני מקבל את כל מה שאמרת,
מה היה הסרט בסידרה שהיה הכי טוב מבחינתך?
או שכל הסידרה היא פח אחד גדול?
FoxyBoxy
לפני 6 שנים • 18 בדצמ׳ 2017
FoxyBoxy • 18 בדצמ׳ 2017
ממש לא היה לי צורך לנתח את כל הסרט עד לפרטי פרטים בשביל להגיע להחלטה שהוא גרוע, פשוט לחכות יום יומיים עד שאוכל לתת לסרט לשקוע בתודעה שלי כדי שאוכל לגבש את הדעה שלי.
אני די בטוחה שלא דברו על המידקלוריאנס באף סרט מעבר לטרילוגיה החדשה (1 2 3) וגם אז אמרו שלאנאקין יש איזה 20 אלף ושמו את זה כנקודה שזו הרמה הכי גבוהה שנצפתה עד כה או משהו מוזר כזה, הרי אנאקין נולד לאם בלי אבא, סוג של ישו כזה.
בלי קשר לרמת המידקלוריאנס בדם זה ממש מיותר להגיד "בגלל שיש לה X מידקלוריאנס אז היא מספיק חזקה כדי לנצח מישהו שהתאמן כל החיים שלו בפורס ועם לייט סייבר פשוט כי ככה"
גם אנאקין וגם לוק שהיו ממשששש חזקים בפורס התאמנו שנים לפני שמשהו בכלל יצא מהם.
גם בסוף של הטרילוגיה המקורית לוק לא overpowering על דארת' ויידר ובכל הקרב בינהם דארת' ויידר ממש רגוע ולא מתפרץ או משהו כזה, עד שהוא "מובס" לפחות.
הרעיון בכוח אצל גיבור זה שהוא/יא משיגים אותו, עוברים מכשולים, נכשלים, מבינים מה זה אומר חוסר הצלחה, נאבקים משתפרים וכו וכו.
המטריקס ה1 היה הסרט הכי משעמם בעולם אם ניאו פשוט היה מצליח את הקפיצה הראשונה שלו או ישר היה מנצח את מורפיוס כשהם עושים את הקרב קונג פו הזה שלהם ובסוף הסרט הראשון אחרי המון תהפוכות ניאו מצליח לעשות משהו שאף אחד אחר כביכול לא הצליח לעשות עד כה במטריקס, אבל הוא הרוויח את הכוח הזה, הוא לא פשוט הפך לאל בפעם הראשונה שהיה צריך להתמודד עם יצורים אחרים שיש להם את היכולות לשבור את הגבולות של העולם שבהם הם נמצאים.
ריי כאילו במשחקי מוח הראשונים שקיילו עושה לה מנצחת אותו ואז גם משתלטת על סטורם טרופר אחר (שאף אחד לא יידע אותם לרגע שזה הטבע של האסירה שיש להם כרגע) ועוד מליארד דברים שהופכים את 7, רוג ו8 לבדיחה מבחינת סיפור.
מבחינה ויזאלית הסרט נראה מדהים אבל הם עבדו עם תקציב די מטורף אז אני מצפה שיראה מדהים, לא הייתי נותנת להם קרדיט על זה.
מבחינתי 4-5/10
שלא לדבר על כמות הפיספוסים לנוסטלגיה שהיו ממש יכולים להתאים בסרט שלגמרי פיספסו פלוס חוסר לוגיקה פשוטה שלא קשורה לזה שהסרט הוא סרט "פנטזיה/מדע בדיוני".
.
מבחינת הסרט הכי טוב בסדרה?
בכללי אני ממש לא חובבת סטאר וורז, אבל הטרילוגיה המקורית נראה שבנויה כסיפור אחד ומצליחה לשדר אותו בצורה מוצלחת יחסית, גם כשיש שם דברים פחות הגיוניים כשלם זה עובד, לעומת שלל הבוקקי שהיה ב1-3 וב7 רוג ו8.
TheMentor​(שולט)
TheMentor​(שולט) • 18 בדצמ׳ 2017
אוקי, אז את חובבת הטרילוגיה הראשונה ואני לגמרי מבין את זה ומכבד את זה.
אם את לא חובבת סטאר וורז - גם לגטימי - מאוד אפילו.
מה את כן חובבת?
איה74
איה74 • 18 בדצמ׳ 2017
פוקסי, אפילו עם ספויילרים לא מעטים, אני שמחה על התשובה שלך! נמאס כבר מסרטיי מד"ב ופנטסיה עטוריי אפקטים אך דליי עלילה. דמויות שלא ברור מה מפעיל אותם, קונפליקטים שמתמוססים. יש גם צופים שאשכרה חושבים תוך כדי צפייה, לא רק מתפעלים מהצבעים היפים.
עוד לא ראיתי את הסרט, מתכננת בקרוב.
היתרון היחיד של הטרילוגיה המקורית, בעיניי, שהיא היתה פחות יומרנית, והסצנה של הנסיכה ליאה עם קולר ושרשרת ברזל על הצוואר בסרט השלישי. אין כמו להיות בת 8 או 9 בערך, לראות את זה על המסך הענק של חן 1 ולדעת שככה אני רוצה.
דובשניתי
דובשניתי • 18 בדצמ׳ 2017
כמעריץ מושבע של מלחמת הכוכבים.
סרט טוב עשוי נהדר מושקע מקורי.
ו....אכזבה ענקית!!!

בלי ספוילרים.
הסיפור..הכיוון שהלכו...אכזבה גדולה.

זה סרט שאו שיאהבו או שישנאו.

מי שלא מעריץ מושבע יהנה מאוד.
מעריצי הסידרה יתאכזבו. כולם.
TheMentor​(שולט)
לא מסכים איתכם אנשים. קחו את זה בפרופורציות. זה סרט מהנה מלא אפקטים ולא מלחמה ושלום
או החטא ועונשו. לא צריך בכל סרט עומק של דמויות.
למה?
תור יותר טוב?
ספיידרמן?
סופרמן?
גל גדות?
נו בחייאת... כל הסופר הירוז זה סירטי פח.
פה יש קצת יותר עלילה מכל סרט של מארוול.
ומה?
שר הטבעות עדיף?
יש שם עומק?
דיי כבר עם ההתייסרות של פרודו והנשלטות של סאם.

הכל אותו חרא.
עומק אמיתי?
עומק אמיתי נמצא כאן בכלוב בבלוג שלי.
שם תמצאו עומק אמיתי של אדם אמיתי בשר ודם, עם המון המון תסביכים וקונפליקטים
ורעיונות יצירתיים ומשברים והכל.

לא בשום סרט של שעתיים וחצי, אי אפשר לבנות עומק בשעתיים וחצי.
גם ברשימת שינדלר לא.
אז התייסר והציל יהודים, סבבה, כל הכבוד לו, הוא חסיד אומות עולם.

אבל עומק אמיתי אין בשום סרט, גם לא בטאראנטינו בלהרוג את ביל, שזה אחד הסרטים הכי אהובים עליי אישית.

חושבים אחרת?
תנו לי סרט אחד עם דמות עמוקה יותר מהבלוג שלי.
אחד!
FoxyBoxy
FoxyBoxy • 18 בדצמ׳ 2017
לא אמרתי שאף סרט אחר ממה שציינת טוב או גרוע יותר. אפשר לפתוח דיון שלם על איפה הסרטים האלה מצליחים ואיפה הם נכשלים.
מבחינת עלילה, פיתוח דמויות ואפקטים, שר הטבעות כנראה די הדבר הכי קרוב למושלם שיש לנו (לא מחשיבה את ההוביט)
הדמויות כולן עוברות תהפוכות ואף אחת לא נשארץ אותו דבר מההתחלה ועד הסוף חוץ מהרעים שזה מראה בצורה מושלמת למה הם מפסידים גם.
לדוגמא בוראמיר מתחיל כדיק שאכפת לו רק מהממלכה שלו, והוא מציע להשתמש באמצעים שהם נוראיים בשביל לעשות אץ זה כי הוא רק רואה כוח (בני האדם הרי מתוארים כיצורים שרעבים רק לכוח ולא רואים מעבר לזה) והוא ממשיך עם השקפת העולם הזו לאורך רב בסרט, לאחר שהוא מבין מה הטבעת עושה לאנשים אחרי ההתקלויות שהיו להם הוא מתחיל להבין שהדרך האמיתית שלו להגן על הממלכה שלו היא לעזור לפרודו ושגם חוץ מהתחת שלו גם לממלכות ולאנשים אחרים צריך לדאוג, כל זה נערם ובסופו של הסרט הראשון בורמיר מקריב את עצמו למען פרודו.
לא הבנתי למה שתקח סרט כמו שר הטבעות שרוב הקונצנסוס מכריז עליו כסרט מדהים מרוב הבחינות ותגיד שאין לו עומק.
.
אף אחד לא אמר שלכל סרט צריך שתהיה עלילה מדהימה, פסיפיק רים זה לא סרט שאף אחד הכיר עד שיצא והם יכלו לשים אפס עלילה ולדחוף מלא אפקטים של רובוטים נגד מפלצות ואף אחד לא יתלונן על חוסר העלילה כי זו גם לא המטרה. אבל סטאר וורז? סרט מספר 8 או 9 בסיפור שלם? לבוא ולהגיד שהוא לא צריך עלילה טובה ודמויות מבוססות טוב? בייחוד כשהטרילוגיה המקורית דווקא כן נתנה את זה (לפחות מספיק)? ממש לא מסכים איתך בזה.
.
.
ברשימת שינדלר אין עומק?
אי אפשר ליצור עומק בסרט של שעתיים?
לא הבנתי אם אתה טרול או רציני.
TheMentor​(שולט)
אני לא טרול.
גם רשימת שינדלר מוגבל בעומקו.
החיים עצמם עמוקים.
סרטים - לא.

גם לא שר הטבעות. למרות התפתחות הדמויות הטובות.

כל בלוג רציני כאן עמוק יותר מכל סרט.
אל תחפשו עומק בסרטים.
רוצים עומק?
בואו למציאות.