סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רינג רינג רינג

עוץ הגדול​(נשלט)
לפני 6 שנים • 10 בינו׳ 2018

רינג רינג רינג

עוץ הגדול​(נשלט) • 10 בינו׳ 2018
כבר הרבה זמן אני מוצא את עצמי מוטרד ולעיתים אפילו מדוכא וחרד במקצת מתופעת הפלאפונים שמשתלטת על המרחב הציבורי והפרטי כאחד.
כל מי שצפה ב"מראה שחורה", מבין על מה אני מדבר.

אנשים פשוט הפכו להיות זומבים, תחשבו על זה רגע... אנשים משוחחים בטלפון בנהיגה ברכב ולפעמים אפילו תוך כדי רכיבה על אופניים !! אתה עובר ליד מסעדות ובתי קפה ורואה בני זוג שכל אחד מדבר עם הטלפון שלו במקום אחד עם השניה. לא נדבר על הורים, שברגעים המעטים שלהם עם הילדים מתבזבזים על בילוי עם מייסד פייסבוק.

תחשבו על זה רגע.. זו פשוט מציאות לא נורמלית. כן יש יתרונות לטכנולוגיה הזו, אני מודע להם אבל לתחושתי במקום שאנחנו נשלוט בה, היא שולטת בנו.

האם אני היחיד שמוטרד מזה?
מרגיש שאיבדנו רכיב משמעותי ממה שהופך אותנו לבני אנוש.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 10 בינו׳ 2018
הבעיה היא לא בטלפונים אלא באיך שאנשים בוחרים להשתמש בהם.
למי שזה מספיק חשוב, ידע לשים לעצמו גבולות. למי שזה לא, ישתמש בטלפון כתירוץ במקום לקחת אחריות אישית.
    התגובה האהובה בשרשור
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 10 בינו׳ 2018
אני רואה את זה אחרת...
לא מאבדים צלם אנוש, אנחנו פשוט מתפתחים. לא מאבדים את הצד החברתי שלנו, אלא משדרגים אותו. פעם היינו מסוגלים להתחבר עם 4 חבר׳ה בשכונה, עכשיו מסוגלים להתחבר עם אלפים דרך האינטרנט. אם לא היינו עומדים להרוס את כדור הארץ בעוד כ-300 שנים כי אנחנו אדיוטים שמתעלמים מראיות להתחממות גלובלית, האנושות היתה מתקדמת לעידן מחובר ומקוון יותר, אולי אפילו מגיעים לשיתוף תודעה.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 10 בינו׳ 2018
איך שאני רואה את הדברים יש כאן שני מישורים: מאקרו ומיקרו.

במאקרו, כפי שבונדמן אמר "אין מה לעשות" (בהנחה שזו הייתה כוונתו). כל המערכות החברתיות שלנו תלויות בטכנולוגיה הזו.

במיקרו, אני מסכים עם ארכא-אנג'ל, ובכלל עם הגישה הריבונית הרואה באדם יצור אקטיבי, שצריך ויכול לקחת אחריות על עצמו. כך, שאני מאמין בשינוי - לפחות של יחידים.

יש שני דברים שאני רואה בכל זאת כבעייתים:

1. סכנה גדולה להתמכרות.

2. אנשים בגיל צעיר נולדים לעולם הזה ובמובן מסוים הפלאפון הופך להיות האחר המשמעותי שלהם.

בניגוד לפסיכולוג, לא חושב שהכמות חשובה בקשרים בין אישיים או מצביעה בהכרח על התקדמות. האיכות קובעת. התקשורת ברשת, לעיתים קרובות, רדודה. דיונים בפורומים נמצאים בסכנת הכחדה. רוב השיח היום מבוסס על מסרים קצרים שמעודדים הערצה עצמית מופרזת (פייסבוק, טוויטר וכדומה..).

לא בטוח שהבנתי מה הכוונה לשיתוף תודעה. אבל כן, אפשר להעביר מסרים וידע למקומות שונים בעולם - מה שעשוי לתרום לכלכלה ולחברה באופן כללי. "האביב הערבי" למשל היה כישלון מפואר, אבל מצד שני, גרם להרבה אזרחים שחיים במשטר רודני, להשוות את איכות החיים שלהם לאנשים ממדינות דמוקרטיות ולנסות להביא לשינוי.
הארדקור​(אחר)
הארדקור​(אחר) • 10 בינו׳ 2018
מהמר על הרבה פחות מ 300, פסיכולוג.
עם 11 מיליארד אנשים בעוד 20 שנה,
1% שמחזיקים ביותר מ 40% מההון,
הכחדה של 90% מבעלי החיים מעל 5 קילו ,
80 מיליון כרישים בשנה ,
4 דונם יער בכל שניה
וקצרה היריעה..

אם השתמשנו במהפכה התעשייתית והקפיטליזם להריסת הטבע,
בטח גם מהעידן הטכנולוגי הזה לא נפיק הרבה לטובה.
bondman​(נשלט){FLR}
לפני 6 שנים • 11 בינו׳ 2018
bondman​(נשלט){FLR} • 11 בינו׳ 2018
עדיף שהאנושות תכחד מה שיותר מהר...

300?
פאק זה הרבה יותר מידי...