אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פמדום ופמיניזם

Menta​(שולטת)
לפני 6 שנים • 26 בינו׳ 2018
Menta​(שולטת) • 26 בינו׳ 2018
כי הוא לא שווה עדיין. ועד שלא יהיה שוויון מלא בשכר למשל, בייצוג נשי בבית המחוקקים וכולי, יש עדיין צורך בתנועה שחותרת לשוויון.
והרגעת אותי. You're a good egg.
dror30
dror30 • 26 בינו׳ 2018
תומך לגמרי באקטיביזם פמינסטי ובתנועה,
אני לא חושב שזה קשור להעדפות המיניות שלי, חוץ מזה שעצם היותי מעדיף משהו שלא בנורמה, וסולד מהדמות של "הגבר הגבר" האגרסיבי שרק חושב על ההנאה שלו, גרם לי אולי להיות יותר פתוח לתאוריות פמיניסטיות ולהבין אותם יותר.
chatrouge
chatrouge • 26 בינו׳ 2018
כנראה זה ירגיז אנשים אז קחו את זה יחסית בצחוק

אבל לפי נסיוני הפמניסטיות הכי גדולות בדרך כלל נשלטות
chatrouge
chatrouge • 26 בינו׳ 2018
Menta כתב/ה:
כי הוא לא שווה עדיין. ועד שלא יהיה שוויון מלא בשכר למשל, בייצוג נשי בבית המחוקקים וכולי, יש עדיין צורך בתנועה שחותרת לשוויון.
והרגעת אותי. You're a good egg.

אולי השוני בשכר ובייצוג הנשי נובעת משוני באופי בין המינים ולא בהכרך מקונספירציה שנועדה לקפח נשים?

לשלם לאישה על אותה עבודה שגבר עושה זה פשע במדינת ישראל, פשוט הרבה נשים בוחרות, אני מדגיש בוחרות. בעבודות שמשלמות פחות מגברים וזה בסדר גמור.

תמיד הצחיק אותי שפמניסטים תומכים בשוויון מלא של נשים בכנסת ובחברות מולטימיליונריות אבל לא בתעשיית הבניה או בביוב או שאר העבודות שגברים עושים ברוב מוחלט בלי להתלונן.
ArchAngel​(שולטת)
לפני 6 שנים • 27 בינו׳ 2018
ArchAngel​(שולטת) • 27 בינו׳ 2018
ראיתי מספיק נשלטים שהיו שוביניסטים שלא ברא השטן (לא סתם לא תומכים בפמיניזם, אלא כאלו שבאמת יש להם משהו נגד נשים), וכנראה שהמשיכה שלהם לפמדום היא בדיוק כי זה משפיל ומדליק אותם מינית יותר להיות תחת שליטה של מישהי שהם מזלזלים בה.
יש כאלו שמכריזים על עצמם כפמיניסטים אבל כששואלים אותם על ההשקפות שלהם מתברר שהם פשוט חיים באיזו פנטזיה פרונוגרפית שבה נשים שולטות בגברים, כמובן בצורה שמספקת רק *אותם* מינית, ואפס אכפתיות ממה שבאמת עובר על נשים ובטח שאפס ידע כלפי מהו פמיניזם. אפילו ברמה של לדעת דברים בסיסיים כמו שנשים נלחמו על זכות הצבעה- כי זה על הזין שלהם.
מצידו של המתרס, יש הרבה שולטות שמחזיקות בדעות שוביניסטיות, במסווה של "שליטה". שחושבות שגבר צריך לשלם על הכל (כולל חשבונות ולא סתם איזה "פינוקים") במקום לעבוד על עצמאותן הכלכלית או שגבר צריך להסיע אותן במקום שהן בעצמן יוציאו רשיון ויהיו עצמאיות מבחינת ניידות, בטענה שהוא "הגבר" ו"גבר צריך להיות אחראי". ואת מה צריכה להיות? יפה ולשתוק? להיות תלויה בו בתחומים שונים בחייך? כן, ספרי לי עוד על שליטתך הבלתי מעורערת.

אין קשר בין פמיניזם לשליטה נשית. שליטה נשית זאת משיכה מינית והיא לא קשורה לאופי או לדעות אישיות.
לקרוא למישהי "המלכה" לא אומר שאתה מכבד אותה באמת, לקרוא למישהו "אפס" לא אומר שאין לו היתרון מבוהק עליך. כנ"ל לגבי שליטה גברית.
והאמת? גם אם זה לא נשמע כך על פני השטח, יותר פמיניסטי לשמוע שולט שקורא לנשלטת שלו "כלבה" ו- "זונה" כי הוא יודע שזה מחרמן אותה ועושה לה טוב, מאשר נשלט שמדקלם "המלכה" כי זאת הפנזטיה שלו שהוא מנסה לכפות על נשים שלא מעוניינות בקשר עמו והוא מסרב לכבד.
israelislave
israelislave • 27 בינו׳ 2018
Menta כתב/ה:
כי אישה ששולטת מחוברת לצדדים היותר אסרטיביים בעצמה. לא נראה לי הגיוני ששולטת לא תאמין בשוויון זכויות לנשים.
כמובן שצריך קודם להסכים על הגדרה לפמיניזם. שלי היא דגילה בשוויון זכויות וחובות לשני המינים.

וזו בדיוק הנקודה.
מרבית הנשים בארה"ב ובריטניה לאן מגדירות עצמן פמיניסטיות דהיום כי הפמיניזם הפוסט-מודרני, הנקרא גם דור 3 כלל אינו בעניין שוויון זכויות וחובות אלא מתן שליטה לנשים, כל הזכויות בלי רוב החובות, וכמובן "אפליה מתקנת" שכמובן, בראש ובראשונה, היא אפליה מגדרית בוטה.

ואגב, אינני רואה בהכרח קשר בין פנטזיה מינית לתפישות חברתיות.
bondman​(נשלט){FLR}

Re: פמדום ופמיניזם

bondman​(נשלט){FLR} • 27 בינו׳ 2018
Menta כתב/ה:
שאלה לשולטות ולנשלטים: האם אתם/ן מגדירים עצמכם/ן כפמיניסטיות/ם?
אני כן, ורואה קשר הדוק בין השניים.

מעניין גם לשמוע תשובות של נשלטות ושולטים.

סופ"ש נעים וחמים לכולנו,

מנטה

אני בהחלט פמיניסט.

ובתור אחד שחי במערכת יחסים שבה אני אחראי על כל עבודות הבית, והיא המחליטה הראשית כמעט בכל נושא, אני גם חי בפועל כך.

מה שכן לא בטוח שזה מהסיבות הנכונות.

icon_smile.gif
Maple​(אחר){femboy}
Maple​(אחר){femboy} • 27 בינו׳ 2018
לא פמניסט יותר בכיוון של שונא אותן ואת הרעיון כמעט כמו שאני שונא פסיכולוגים, אבל לא שוביניסט.
daniellecd​(נשלט)
daniellecd​(נשלט) • 27 בינו׳ 2018
אני קרוסית נשלטת חטובה ושרירית שאוהבת להיות מנויישת
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 27 בינו׳ 2018
'שוויון זכויות וחובות לשני המינים' זו ההגדרה המוסכמת על רוב האנשים -
לכן זה הממד האוביקטיבי (רק ערך החיים עולה עליו).

כל אחד יכול להגדיר את עצמו כפי שהוא רוצה - זו הרמה הסובייקטיבית.

לשאלתך, בשביל לבחון האם יש קשר בין 'שליטה נשית' לפמיניזם, צריך לבדוק את דעתם של אנשים על חוקים שפוגעים בערך הזכויות והחובות ולכן, אדם שתומך בחוקים כמו: השריעה, חוק חזקת הגיל הרך או כתובה - שני חוקים שמפלים גברים ושלושה חוקים שגם מפלים וגם משפילים נשים (למשל, חזקת הגיל הרך משעתקת את תפקיד המגדר וכתובה הופכת אותה לאובייקט למכירה), בפרקטיקה הוא או היא, לא פמיניסטים.

יש זרמים שונים בפמיניזם, כל אחד שמאמין בשוויון עשוי למצוא אותו באחד מהם, ברמה כזו או אחרת ואפשר להסכים או לא אבל הם קיימים. לצערי, יש אנשים שמנסים לנכס לעצמם את הפמיניזם - קרי את הצד הסובייקטיבי - וחושבים שאם אתה לא סוציאליסט (הקפיטליזם והשוק החופשי תרמו לנשים יותר מכל מודל כלכלי אחר), קורא למהפכה (מהפכות תמיד מסתיימות בדם ורדיקליזציה - רפורמה היא התשובה), מאמץ חשיבה בינארית על המציאות (בחברות דמוקרטיות יחסי הכוח מורכבים ולא תמיד ברורים), מקדש את ארגוני הנשים (ארגונים הם לא קדושים מותר להעביר עליהם ביקורת, למשל ארגון הקרן החדשה "אחותי" שתומך במחבלות) או מדבר על זכויות גברים, אז אתה או שובינסט אם אתה גבר או בוגדת במאבק הנשי אם את אישה.

בהמשך למה שנאמר על נשלטים שלא מכירים את ההיסטוריה הפמיניסטית, גם כאן, יש שמעדיפים לשכוח שהפמיניזם הרדיקלי הוא לא הזרם המקורי, ולמעשה הוא עיוות של המטרה המקורית.

בסופו של דבר כל זה פוליטיקה, ההתנהלות והאינטרקציה בחיי היומיום עם המין השני היא הדבר החשוב.