סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שיתוף הודעות פרטיות

האבי
לפני 6 שנים • 20 באפר׳ 2018

שיתוף הודעות פרטיות

האבי • 20 באפר׳ 2018
ממש מרגיש לי שזה חילול פרטיות ולא מוסרי לשתף צילומי מסך של הודעות פרטיות בפוסטים .

אם ההודעות לא מכבדות ומטרידות אפשר לחסום או להתלונן ואם לאו אז למה לעשות שיימניג ? כדי להתנשא ולקבל את אהדת הציבור על חוסר האמפתיה לאנשים עילגים ונואשים ?
ובשורה אחת - אם אתה קורבן תתלונן. אם אתה מנהיג תכתוב את המסר שלך. מה הטעם לבייש חוץ מהתנשאות והתרברבות על חשבון חילול הפרטיות הזה והפגיעה באנשים שרובם פונים בצורה מכבדת בעינהם ?

*אובייקטיביות- אני גבר, אני נשלט, לידיעתי הצרה לא פרסמו הודעה פרטית שלי. לשיקולכם)

כרגיל, יש לי דעה לשני הצדדים אבל הנטיה שלי יותר לכיוון המוזכר לעיל, מה גם שהכיוון השני רווח מאליו.

מה דעתכם ?
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 20 באפר׳ 2018
אין פה באמת הפרה של פרטיות כי האתר אנונימי. מה גם, שברוב המקרים צילומי מסך מתפרסמים עם צינזור של הניק ורק הטקסט נתון לשיפוט. משמע רק המעשה של אותו אדם, ולא האדם עצמו.
אם רק הטקסט ללא שום פרט מזהה מתפרסם וזה גורם לכתוב למבוכה, מן הראוי שהכותב היה חושב על כך טרם ניסוחו.
אם כל מטריד פוטנציאלי ידמיין שההודעה שלו יכולה להתפרסם ברבים, זה יגרום למספיק מהם לשקול זאת בשנית.
ומה התועלת של כך? שלא פעם מתגלה בתגובות שסגנון ההודעות הזה הוא סדרתי, שזאת לא טעות מקרית כי רבים מזהים אותו, וניכר כי הכותב ממשיך בשלו בדיוק בגלל שהבליגו לו ושמרו על "כבודו" בזמן שהוא לא טרח לשמור על כבוד חברי האתר! והפלא ופלא, אחרי שקיבל מספר פידבקים שליליים והתבייש קצת, פתאום חדל מכך.

מי שלא שומר על כבוד של מי שהוא שולח לו הודעות, שלא יתפלא שלא מכבדים אותו בחזרה.
    התגובה האהובה בשרשור
DanisNotaStoner​(נשלטת)
DanisNotaStoner​(נשלטת) • 20 באפר׳ 2018
בדיוק מה שArchAngel אמרה. כל עוד הפרטים המזהים מחוקים, אין פסול בזה, וזה בהחלט יכול למגר את תופעת ההטרדות באינבוקס ולגרום לאנשים לחשוב פעמיים לפני שהם פותחים את הפה שלהם, או לחילופין, מזיזים את האצבעות על המקלדת.
באשר למבוכה שמישהו מרגיש כששופטים את ההודעה שלו? Play stupid games - win stupid prizes.
אף אחד לא פטור מהשלכות.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 20 באפר׳ 2018
אם עכשיו אני אכתוב למישהי כאן כמה התחברתי לפוסט שכתבה, אם היא תפרסם את צילום המסך של ההודעה שלי, אני לא אזכה לביוש. מעבר לזה, גם אם היא תטען שאני העלבתי, יגידו לה שזה לא נכון.
למה? כי לא כתבתי משהו מבייש.
הביוש הוא תוצאה של הטקסט שהכותב עצמו בוחר לכתוב.
וכשאתה בוחר את המעשים, אתה בוחר את ההשלכות.
כשאתה לא מכבד, לא מכבדים אותך. זאת תוצאה ישירה של המעשים של הכותב, אף אחד לא נכנס במישהו שהתנהג כשורה.
זה לא דורש חוכמה גדולה, פשוט לפני שלוחצים "שלח" לקרוא את ההודעה ולחשוב אם זה משהו שהיית גאה בו אם הוא לא היה נקבר באינבוקס של מישהו שוויתר לך.
באיזה סוג

יש צדק במה שאת אומרת

באיזה סוג • 20 באפר׳ 2018
אולם זה לא אותו הדבר בדיוק, ובמיוחד שמי שמפרסם את ההודעה מתכון לביש את אותו האדם.
ברור שיש גבול ומי שמגזים ומדבר בצורה ממש מוגזמת זה יהיה יותר הגיוני.
אבל אם מפרסמים ומוחקים את השם, זה לא נורא בכלל
האבי
האבי • 20 באפר׳ 2018
אני שומע אתכן ועדיין,
המבוכה נגרמת מההפצה וההוצאה מהארון של טקסט שנכתב כפרטי . הטקסט כשלעצמו הוא לא מביך כל עוד הוא פרטי.
כמו שכבר כתבו אפשר לזהות לפי סימני ניסוח ואחרים שאותם המפיץ לא יודע לצנזר.
בשביל ההשראה תדמיינו שמישהו ישלח תמונת עירום שלכם או הודעות פרטיות שלכם עם צנזורה שלא יזהו אתכם. רק כי לדעתו לא כיבדתם אותו .
"מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך"

אם היתה הטרדה אמיתית תתלונן ותחסום. אל תחליט על דעת עצמך ותעשה בו משפט.
מה גם שרוב ההודעות שנתקלתי בהם לא היו לא מכבדות או מטרידות אלא סתם הודעות לא יעילות שנכתבו מייאוש מתסכול או מעילגות כללית - תכונות אנושיות.

בנוסף- אם תלמדו את כולם איך להתנסח "נכון" זה רק יפריע לסינון . כי אז כל נצלן/נואש/מחפיץ ועוד.. ילמדו לכתוב הודעות "נכונות" ולא אותנטיות.
girl on mars
girl on mars • 20 באפר׳ 2018
בנוסף למה שאמרה הארכי-מלאכית, אני יכולה להגיד לך שכמי שהעלתה פוסטים כאלה, והרבה (זה מה יש), כמובן עם צנזור השם (כי יש גבול לדעתי), קיבלתי רק הודעה חוזרת אחת ממישהו כזה, והוא התנצל.

אז כנראה שיש דברים בגו.
Satana
Satana • 20 באפר׳ 2018
אם אתה מדבר על הפוסט שלי, אז אני דואגת למחוק את הכינוי ואת כל הפרטים המזהים (כמו גיל וגובה). ככה שהפרטיות נשמרת.
מה גם שצילומי המסך שלי שמשתפים הודעות כמו "היי" או "לילה טוב", הם לא כלכך אישיים בעיניי.
גם לא הקופי פייסט שהרבה משתמשים פה עושים להודעות הבנאליות להחריד שלהם.
girl on mars
girl on mars • 20 באפר׳ 2018
האבי כתב/ה:
אני שומע אתכן ועדיין,
המבוכה נגרמת מההפצה וההוצאה מהארון של טקסט שנכתב כפרטי . הטקסט כשלעצמו הוא לא מביך כל עוד הוא פרטי.
בשביל ההשראה תדמיינו שמישהו ישלח תמונת עירום שלכם או הודעות פרטיות שלכם עם צנזורה שלא יזהו אתכם. רק כי לדעתו לא כיבדתם אותו .

מה גם שרוב ההודעות שנתקלתי בהם לא היו לא מכבדות או מטרידות אלא סתם הודעות לא יעילות שנכתבו מייאוש מתסכול או מעילגות כללית - תכונות אנושיות.

בנוסף- אם תלמדו את כולם איך להתנסח "נכון" זה רק יפריע לסינון . כי אז כל נצלן/נואש/מחפיץ ועוד.. ילמדו לכתוב הודעות "נכונות" ולא אותנטיות.

האבי אני מחבבת אותך, אבל איזה גיבוב שטויות!

1. הטקסט מביך גם כשהוא פרטי.
2. אני חושבת שמעולם לא הרגשת מוטרד מטקסט שמישהו פנה וכתב לך באופן אישי. אחרת לא היית כותב את ההודעה הזו.
3. מהי "הטרדה אמיתית"? כלובי לא יחסום כל אהבל שאומר למישהי "רדי על ארבע כלבה". החסימה שלי היא נקודתית לי. להעיף מישהו מהאתר דורש מעשה קצת יותר אגרסיבי ובצדק, כי כלובי לא צריך להיות אחראי לכל אחד ואחד כזה.
4. מעבר לזה שזה ממש לא פתרון הגיוני, אף אחד מהמטומטמים לא ילמד להתנסח נכון רק מההערות האלה, מצטערת.
DanisNotaStoner​(נשלטת)
DanisNotaStoner​(נשלטת) • 20 באפר׳ 2018
האבי כתב/ה:
אני שומע אתכן ועדיין,

אני מבינה את נק' המבט שלך, אבל אני חושבת שאתה שוכח שההודעות האלה לא נשלחות לריק. אדם אחר מקבל אותן, אנושי, לא אנדרואיד, לא חייזר ללא רגשות, לא צוקרברג.
בני אדם הם לא המפלט או פח האשפה לתסכול, ייאוש ועילגות של אנשים אחרים. אם מישהו בוחר ביודעין לשפוך את האיכסה שלו, כאשר האיכסה שלו היא באופן אובייקטיבי - איכסה, על אדם אחר, אזי מתקיים שוב המשפט play stupid games - win stupid prizes.
חסימה ותלונה הם עונשים "רשמיים". 'שיימינג' להודעה הוא עונש חברתי. אתה מיישם את החברה שמסביבך כדי ללמד אדם אחר שיעור חשוב מאוד, מבלי לפגוע בתדמית שלו ומבלי לחשוף את השם שלו. עונש חברתי זה שיעור חשוב מאוד לאלה שלא יודעים שהם חוטאים בעילגות וגועל נפש.