שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

bdsm ובעיות נפשיות

כסופתשיער
לפני 5 שנים • 6 ביולי 2018

bdsm ובעיות נפשיות

כסופתשיער • 6 ביולי 2018
יש קשר? ואם כן,איזה קשר ומדוע?
מחפש אמא מאמצת
מחפש אמא מאמצת • 6 ביולי 2018
אמנם אני לא פסיכולוג, ולא דיברתי עם יותר מידי אנשים פה.
אבל ללא שום צל של ספק יש פה אנשים שיש לבם בעיות נפשיות קשות, בין אם הם מודעים לזה ובין אם הם לא.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 6 ביולי 2018
פסיכולוגים ופסיכיאטרים לומדים במשך עשור ואף יותר מהחיים, עומדים בפני מבחנים והכשרות קשות, וכשסוף-סוף הם מוסמכים לטפל, בבואם לאבחן הם מתעמקים במטופל במשך תקופה נכבדת וגם אז נותנים אבחון שאינו חד משמעי במאת האחוזים.
אבל כאן בכלוב כמובן שיודעים יותר טוב, וכל מי שלא מתאים להשקפת עולם השליטה הספציפית של פלוני אלמוני, נאמר עליו בביטחון מופרז, מבלי להכירו, שהוא ללא צל של ספק לוקה בנפשו ועוד בצורה קשה!

אז ככה:
סדיזם, מזוכיזם או פטישיזם יאובחנו כהפרעות נפשיות רק אם האדם גורם לנזק לעצמו או לזולתו. אם הוא לא מתפקד, או אם הוא פוגע בתפקוד של אחרים. ובעיקר אם זה נעשה ללא הסכמה.
בבדס"מ עקרון השפוי, בטוח ובהסכמה הוא העקרון המנחה. באם בדס"מ נעשה בכפייה, בצורה מסוכנת באופן מכוון, שפוגעת באחד הצדדים או מדרדרת את תפקודו זאת התעללות ולא בדס"מ.
כך שמי שבדס"מי לא יוגדר כלוקה בנפשו רק בגלל חיבתו לאקשן במיטה.
אין באמת הפרעות נפשיות שאחד התסמינים בהם הוא הנאה מאקט בדס"מי מסוים (בדס"מי= SSC), ובטח שאין הפרעה שמאופיינת במסוגלות לקשר של הגשמת פנטזיות הדדיות תוך כדי כיבוד גבולות. זה דורש מצב נפשי די יציב, לכל הדעות.

האם החיבה לבדס"מ נובעת בהכרח מטראומה או קושי נפשי? לא בהכרח. יש אנשים שחוו גהינום ובדס"מ זה הדבר האחרון שידבר אליהם, ויש אנשים שהחיים שלהם היו סבבה והתחום מדליק אותם בכל זאת.
למיניות בדס"מית יש גורמים רבים להתגבשות והפרעות או טראומות נפשיות הן לא הגורם המרכזי או הכרחי.
הייתה מטפלת נפשית אחת באתר שעשתה עבודה אקדמית מחקרית מעניינת בנושא "האם יש יותר נפגעי טראומה באוכלוסיה הונילית או הבדס"מית?", אך היא לא מצאה שוני רב. מלבד מחקרה ישנם עוד מאמרים התומכים בכך ברחבי הרשת.
ומנגד יש מלא כתבות על בני זוג שהתעללו, דרדרו, פגעו ואף רצחו, למרות שבמיטה היו ונילים ונמצאו כשירים לחלוטין לעמוד למשפט מבחינה נפשית (משמע היו שפויים לגמרי בעת המעשים).
בדס"מיים הם לא באמת מיוחדים ואפלים כמו שנראה להם. הבדס"מי הממוצע לא שונה מהאדם הממוצע בחברה הכללית.יש לוקים בנפשם בבדס"מ ובחברה הונילית, ובשניהם מדובר בקבוצות קצה.
כמו כן, להיות בעל הפרעה נפשית לא מחייב אותך להיות מסוכן. סטטיסטית, רוב מקרי אלימות מופנים כלפי בעלי הפרעות נפשיות, ולא להפך. זאת אוכלוסיה מדוכאת חברתית שיש עליה המון סטיגמות שלפעמים קשות יותר מההפרעה עצמה.
שולט שמתמודד עם הפרעה נפשית, מטופל ולוקח עליה אחריות ומוודא שהיא לא משפיעה על היחס שלו לנשלט עדיף פי מאה מאשר מישהו בריא חסר אחריות שלא חושב לפני שהוא פועל.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי יול' 06, 2018 8:50 pm, סך-הכל נערך 3 פעמים
    התגובה האהובה בשרשור
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 6 ביולי 2018
תחליף את "בעיות נפשיות" ב"חיים בסרט ומקרינים את הצרות שלהם על אחרים".
היד
היד • 6 ביולי 2018
ארק, יש הפניה לאותה עבודה במקרה?
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 6 ביולי 2018
ArchAngel כתב/ה:

סטטיסטית, רוב מקרי אלימות מופנים כלפי בעלי הפרעות נפשיות, ולא להפך. זאת אוכלוסיה מדוכאת חברתית שיש עליה המון סטיגמות שלפעמים קשות יותר מההפרעה עצמה.

זה חשוב מכדי להופיע פה רק בתגובה אחת.
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 6 ביולי 2018
כמו דבורה לצוף כמו סיכה למגנט
התחום מושך אליו רבים ורבות
נטולי מודעות ולא מטופלים. או מטופלים אבל חולים מאד
מנסים למצוא או מוצאים מזור לחולי- יחס, חיבור לכאב, הקלה על דכאון קליני, יו ניים איט.
ולגלות את זה באיזשהו שלב היה מאד מבאס
ומאד כיבה אותי , דחה אותי.
מאז אני בוחר שותפות בחשדנות וסלקטיביות רבה

כולן "קוקיות" עד שמתרשם אחרתicon_smile.gif
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 6 ביולי 2018
אם לחשוב שאתה מנכל זו הפרעה נפשית אז כן icon_smile.gif
Mary Jane
לפני 5 שנים • 7 ביולי 2018
Mary Jane • 7 ביולי 2018
הוא כתב/ה:
כמו דבורה לצוף כמו סיכה למגנט
התחום מושך אליו רבים ורבות
נטולי מודעות ולא מטופלים. או מטופלים אבל חולים מאד
מנסים למצוא או מוצאים מזור לחולי- יחס, חיבור לכאב, הקלה על דכאון קליני, יו ניים איט.
ולגלות את זה באיזשהו שלב היה מאד מבאס
ומאד כיבה אותי , דחה אותי.
מאז אני בוחר שותפות בחשדנות וסלקטיביות רבה

כולן "קוקיות" עד שמתרשם אחרתicon_smile.gif

מזדהה עם רוח הדברים... יש כאן, לטעמי, אחוז גבוה יותר של אנשים מתוסבכים, לעתים מתוסבכים עד העצם. זו לא חייבת להיות הפרעה מאובחנת או כזו שדורשת טיפול. פשוט, איך לומר, אנשים שזקוקים למזור לנפש הדואבת, ו/או נוטים לרגשות קיצוניים, מדיכאון ועד חוסר ביטחון, אובססיביות, חרדתיות, התבודדות, פאסיב אגרסיב וכולי.

בשורה התחתונה, צריך לקחת את זה בחשבון כשפוצחים בסבב היכרויות מהאתר. לא כולם מעוניינים להיות מטפלים או לכונן יחסים בהם נושאים עול של אדם אחר כדרך קבע, על שיגעונותיו ושיגיונותיו, ולא לכולם זה מתאים.
Skaro​(שולט)
לפני 5 שנים • 7 ביולי 2018
Skaro​(שולט) • 7 ביולי 2018
לאחר היכרות עם הקהילה אין שום ספק שהרוב הגדול סובל מבעיות נפשיות בדרגות שונות.
אבל לדעתי כל בני האדם הם חולי נפש בדרגות שונות ואנחנו רק צריכים למצוא דרך לחיות עם המחלות שלנו
ולא לתת להן לגרור אותנו למטה.