לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

bdsm ובעיות נפשיות

עבד משועבד{עבד}
לפני 5 שנים • 8 ביולי 2018
עבד משועבד{עבד} • 8 ביולי 2018
סקארו, אתה אומר שהרצון של הנשלטת לקבל מכות מעיד על בעיה נפשית.
אתה שולט. אז תוכל להסביר מה המניע הנפשי שלך לתת לה מכות ?
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 8 ביולי 2018
לי נראה שיותר מפחדים מהמילה "נפשי",מהמילה "בדס"מ".
שלגי
שלגי • 8 ביולי 2018
בשנות השמונים (כמדומני) התפרסם מחקר מפורסם של שרי הייט - על מיניות האשה.
שם נאמר (לאחר שאלפי נשים מילאו שאלונים מפורטים) כי הפנטזיה הנפוצה ביותר בעת אוננות (נשים) הנה פנטזיות האונס - 70 אחוז כמדומני.

רק אומרת וזאת מבלי להכנס למהות של יתר הדברים שנכתבו כאן.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
Skaro כתב/ה:
לא אמרתי שאני פסיכיאטר או פסיכולוג קליני אבל אם כבר העלתם אז אין שום מטפל מקצועי שיעיד שהבדסמ זאת נורמה חברתית תקינה.
כי היא בחיים לא תהפוך לאחת כזאת.
עצוב שאתם מנסים לתת לגיטימציה למעשים אלימים ולהפוך אותם לדברים מקובלים.
לעשות חתכים על העור והחדיר מחטים זה דבר נורמלי??
להכריח בחורה לשכב עם סודנים זה נורמלי?
להשפיל, לקשור ולהרביץ לבחורה זה נורמלי?
וברור שהיא מסכימה לזה כי היא לא מבינה שיש לה בעיה נפשית.
אחרת היא לא היתה מבקשת.
אני לא טוען שאני בסדר, אני השלמתי עם מי שאני.
אבל אני בחיים לא אנסה לתת לזה לגיטימציה.

נכון שלא כל בעיה נפשית דורשת אישפוז אבל היא כן דורשת מעקב.

ונב קהילת הלהטב עדיין לא הפכה להיות לנורמה, בסהכ מיעוט בישראל.

אמרת הכל - אתה לא פסיכולוג או פסיכיאטר. אז תפסיק לשחק בלהיות אחד!
אם אין לך שום הסמכה לקבוע מהי בעיה נפשית - פשוט תפסיק לנסות לעשות את זה ותחסוך מכולנו.

וסקארו, אם אתה משוכנע שיש לך בעיה נפשית ושההוכחה לכך היא בדסמ, או כל דבר דומה - אשריך!
ואם אתה חושב שזה טוב שאתה מודע לזה - אשריך!

וזה הסיפור הפרטי לחלוטין שלך! תפסיק להשליך אותו על אחרים!

ומה שכתבת בסוף בכלל לא ראוי להתייחסות. אבל תוסיף הומופוביה קשה לרשימת ההפרעות שלך, שאתה
כנראה כל-כך גאה בהן
Skaro​(שולט)
Skaro​(שולט) • 8 ביולי 2018
הדבר שמצחיק אותי הוא שלא אתה ולא ארקאנגל פסיכולוגים או פסיכיאטרים ועדיין אתם מנסים בכל הכח לדחוף את אגנדה שלכם ומתיימרים להיות אנשי מקצוע בעיניין.
ודואגים מי ומה יכתבו כאן בפורום.
אני לא חייב להסכים איתכם ואתם לא איתי.
קראתם את התגובה ולא הסכמתם אז תמשיכו הלאה.
מציק שאתם חושבים שכולם צריכים להתנהג לפי הדפוס שלכם.
יש לי דעה אישית בנושא והיא תישאר.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 8 ביולי 2018
אבל להבדיל ממך למדנו את הנושא. אני סטודנטית לפסיכולוגיה, עוד מעט מגיעה לתואר שני (תן לי 3 שנים ואני אשת מקצוע בהתמחות) הוא בעל תואר ראשון בתחום.
זה אתה שסתם מניח הנחות שווא לא מבוססות ומכליל את הסכסוך העצמי שלך עם הבדס"מ שלך על כולם וקורא להם חולי נפש ושולח אותם למעקבים פסיכיאטרים מבלי שאפילו קראת ערך ויקיפדיה על מה שאתה מדבר עליו. הדעה האישית שלך היא לא עובדה והיא לא תשנה את הקונצנזוס המקצועי כלפי בדס"מ והוא שאין בו שום פסול כל עוד הוא בהסכמה, בבטחה ולא פוגע בתפקוד. כמו כל דבר אחר בחיים.
אני ודרקן מתעקשים על זה לא לחינם, אלא כי לאף אחד לא מגיע להרגיש חרא בגלל דברים לא מבוססים בשיט שנכתבים בצורה נחרצת. תלמד לקבל ביקורת במקום להתגונן מאחורי "זכותי לכתוב את זה", כי זאת גם זכותנו להגיב לזה.
Skaro​(שולט)
ארקאנגל אם את לומדת שנה שלישית אז היית יודעת לשתוק במקום להתרברב בתואר שאין לך וגם בידע המוגבל שלך.
ידידה שלי לומדת לתואר שני בפסיכולוגיה (קלינית) ואני יודע טיפה מה היא לומדת.
והיא יודעת שהיא עדיין לא אשת מקצוע בתחום.
ודראקן, מה זה תואר ראשון בתחום??
פסיכולוג? פיסיכיאטר?
בוא ותגיד איזו השכלה יש לך.

אתם מדברים הרבה אבל לא מעבר.
וזה לא ישנה שיש לי דעה ואני לא מתכוון לשנות אותה ולתת לכם לגיטימציה
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 8 ביולי 2018
יש לך עוד טיעוני כשל לוגי לגופו של אדם במקום לגופה של טענה?
"נה, נה, נה בננה אין לך תואר! אז תסתמי את הפה שלך!" כאילו שקיומו או העידרו של התואר שלי מבטל ולו טענה אחת ממה שאמרתי, וכאילו לך יש ולו קורס בודד במה שאתה מתיימר לדבר עליו. את החובות שלי סיימתי והקורסים שנשארו לי הם תחומי בחירה. אז טכנית, יש לי.
ואם הידע שלי מוגבל (ולא טענתי שהוא לא, אני אומרת מסוכמה מאוד מוכרת בעולם הטיפולי ולא איזה משהו מורכב שדורש דוקטורט) אז שלך בכלל לא קיים. ואם לך יש ידידה שמדברת איתך בראשי פרקים, לי יש מספיק מכרים שהם קליניים מתוקף תחום העיסוק שלי, שמדברים איתי הרבה מעבר. אם אנחנו באיזו תחרות סמויה של "למי יש יותר גדול".
אתה לא צריך לתת לנו לגיטימציה (כאילו בסמכותך לתת למישהו כאן "חותמת כשרות", נו באמת...), בוא תסתור אותנו עם משהו מבוסס ולא טיעוני פניה לרגש והכללות שנובעות מתוך הסכסוך הפנימי שלך עם עצמך. אנחנו מחכים.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
להלן כמה הבהרות:
1. אין קנוניית דרקן וארקאיינג'ל. אנחנו לא מקדמים יחד איזה אג'נדה, לא פועלים
יחד לסתום פיות ו(תאמינו או לא) לא תמיד מסכימים. גם פה לא כתבנו דברים זהים.
2. יש לי תואר ראשון בפסיכולוגיה. זה מספיק כדי לדעת כמה דברים, ותודה לאל שזה
מספיק כדי שאבין כמה אני לא יודע.
3. פסיכולוגיה היא מדע ומקצוע טיפולי. היא אינה תחביב. צידה המדעי אינו שונה מביולוגיה
ואינו מקום לדעות פרטיות. צידה הטיפולי אינו שונה מרפואה. לא, לא כל אדם מן היישוב
מוזמן לחוות את דעתו האישית על בעיה רפואית - מי שחש מצוקה שילך לרופא. ולא, לא
כל אדם מן היישוב מוזמן לחוות את דעתו מהי בעיה נפשית - מי שחש מצוקה או זקוק לייעוץ,
שיפנה לפסיכולוג.
4. ישנו מדריך להפרעות נפשיות - DSM. בדסמ לא מופיע בו. נקודה. זו לא דעה, זו לא אג'נדה
פרטית, זו חוות דעתם של אנשי המקצוע, פסיכולוגים ופסיכיאטרים. סביר מאוד שהדעה הזו
אינה קונצנזוס, אך היא כן דעת הרוב.
5. יש הגדרה לבעיה נפשית. ההגדרה הזו אינה "לדעתי, זו מחלת נפש". היא גם לא "כל מה שסוטה
מהנורמה החברתית".
6. אני די בטוח שלא הבעתי דעה אישית, מלבד משפט אחד, שבו ציינתי שאני מביע דעה אישית לחלוטין
על כך שפסיכולוגים לפעמים תקועים באובר-ניתוח. כל שאר מה שאמרתי מבוסס על ידע.
7. אני לא טוען על אף אקט ספציפי, או על אף בנאדם ספציפי, שהם בריאים או חולים. אני כן דורש מאנשים
להפסיק לזרוק את דעתם כאילו הם מומחים לתחום. האם לא ברור לכם שאף פסיכולוג לא היה עונה אחרת
בדיון כזה? מה יש לענות מלבד להגיד שבדסמ, כשלעצמו, לא מוכר כבעיה נפשית? כל השאר הוא תלוי מקרה,
תלוי אדם, תלוי אקט וכו' וכו', וניתן לבירור רק בקליניקה בשיחות אחד על אחד עם איש מקצוע.

אני לא רוצה לעשות נורמליזציה לבדסמ, למרות שאישית אני לא רואה את השד הנורא. אני לא רוצה להגיד לאנשים
איך לחשוב, אבל אני לא רואה בעיה בלהגיד להם שיש מחשבות שעדיף לשמור לעצמך, כי אחרים מושפעים ממה שאתה
אומר. אני לא אומר לאף אחד איך להרגיש עם עצמו, אבל כן דורש שיזכרו שזו חוויה אישית שלהם - אם הם רוצים לחלוק
אותה עם אחרים, שיציינו שזו דעתם הפרטית בלבד, ולא יכתבו כאילו הם אומרים את האמת.
וכן, סקארו, כשבנאדם כותב שמשהו הוא הפרעה נפשית בגלל שהוא לא נורמה חברתית, הוא צועק בקולי קולות את הבורות
שלו, ויש לי צורך להבהיר שזו בורות. כי בעיה נפשית אינה חריגה או התאמה לנורמה חברתית.
וכן, לציין שהומוסקסואלים חורגים מהנורמה אחרי שהבהרת שחריגה מהנורמה היא ההגדרה למחלת נפש, מראה על
ההומופוביה שלך.
רוצה דעה אישית? את זו שלא הבעתי? אוקיי - אתה גזען חשוך ובור שחושב שהוא יודע הכל. יש לך שכנוע עמוק שאתה חולה
ודפוק. עם חלקו אתה מתמודד על-ידי כך שאתה אומר לעצמך שזה מי שאתה וזהו, ואפילו גאה בעצמך שהגעת להכרה בבעיה
ויכול לחיות איתה. הכלי השני שאיתו אתה מתמודד הוא להגיד לכולם "וגם אתם". כי אם כולם חולי נפש, אתה יכול להרגיש
יותר בסדר עם תחושת החולי של עצמך. יותר מזה - אתה המוצלח בעסק, כי אני חולה נפש שאפילו לא מכיר במחלה שלו
ולכן, בעולם שלך, אני נחות.
ואתה כל כך פוחד שמישהו יראה לך אחרת שאתה מבהיר שלעולם לא תשנהאת דעותיך. כלומר, אתה ממש מפחד לגדול
וללמוד ורוצה רק להשאר בבועה הקטנה שלך שבה הכל ברור לך. לא פלא שאתה מגדיר עצמך שולט - אתה משקשק
מעצם האפשרות שיראו לך שאתה טועה במשהו. אין לי שום כלים לאבחן, אבל דעתי האישית היא נרקסיזם קשה יחד עם
רמה כלשהי של הפרעת חרדה.
עכשיו הבעתי דעה אישית, ואם אתה לא מסכים, אז פשוט תמשיך הלאה (אותה המלצה שאתה נתת).
Skaro​(שולט)
אני עדיין אחשוב ואטען שהבדסמ זאת מחלה נפשית שזקוקה לטיפול ומעקב.
בין אם זה נשמע לכם באוזן או לא.
בן אדם שבוחר מרצונו לפגוע בעצמו ולקבל הנאה מינית מפגיעה כזאת בחיים לא יהיה שפויי.
וכן דראקן זכותך לחשוב ככה, בכיף.
רק תסתכל במראה לפעמים.

וארקרנגל אני לא מתכוון לסתור אתכם.
אני סהכ הבעתי את דעתי וגם ציינתי כי אינני איש מקצוע.
לעומתך שדאגת להזכיר את זה כל פעם.