אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הפגנת כח להטבית

aum
aum
לפני 5 שנים • 26 ביולי 2018
aum • 26 ביולי 2018
הייתי מפריט את העניין ל1000 עזאזלים.
אני בטוח שחברות פרטיות ישמחו לגלגל את העניין הזה
ומי שרוצים ילד בדרך שדורשת התערבות חיצונית, שישלמו\יגייסו\יפתחו קרן עבור הנושא
*(רעיון למוצר כלכלי, קרן שמאפשרת לחסוך כסף מהמשכורת עבור עניינים שכאלה, בדיוק כמו קרן השתלמות, ביטוחים למיניהם, פנסיה וכו')
מה לעשות, יש לדברים עלויות לא מעטות
והציפיה ש"שאר החברה" תישא בעלויות הכרוכות בעניין, היא ילדותית ונואלת.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אום! כיף לראות אותך!
שמע, מימון, קרנות, זה שאלות טובות, באמת. צריך לבחון פתרונות כאלה.
רק לכולם. לא חלק מהכיס הציבורי וחלק מהפרטי (לא מתייחס למעוטי יכולת). וכרגע, לפחות בארץ הקודש, אין הליך פונדקאות לגברים בכלל ולזוגות חד מיניים בפרט, לא במימון המדינה, לא במימון פרטי, לא מתרומות ולא בעזרת קדרת הזהב של הלפרקון בקצה הקשת. אפילו לא בהתנדבות
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 26 ביולי 2018
ArchAngel כתב/ה:
עבד ישראלי, תכיר:
https://bitly.com
https://tinyurl.com
https://www.shorturl.at
אלו אתרים לקיצור לינקים.
אם תשתמש בהם אתה תפסיק להרוס את מבנה דפי השרשורים בדיונים שאתה משתתף בהם.

אם כבר הגענו לדיון הזה, אני אחלוק עליך פה.

אמנם קיצור קישורים עושה את העמודים מבולגנים פחות;

אבל מצד שני, הדיונים פה הם ארוכי טווח (מדי פעם מעלים דיון אחרי 10 שנים), ושרותי הקיצור הללו נוטים להסגר / להעלם / לשכוח / למחזר קיצורים. כשתחזרי בעוד 10 שנים לקישורים המקוצרים קיימת הסתברות טובה שלא יעבדו או שיצביעו למשהו אחר מאשר הם מצביעים היום. מישהו חוץ ממני זוכר את v3-url, שרות קיצור הלינקים הראשון משנת 1995? גוגל, שעדיין לא היה קיים אז, לא זוכר - http://come.to/papa כבר לא מוביל לשום מקום.

אנקדוטה: הראשון שציינת, bitly, דווקא קיים כבר הרבה שנים - אבל התחיל את חייו בשם http://bit.ly ; למי שלא יודע, ly היא הסיומת של לוב - Lybia. כאשר התחילה מלחמת האזרחים בלוב, היה חשש כבד (והיו ימים בודדים שבהם זה קרה) שכל אתר שהשם שלו הסתיים ב- ly יעלם. בעקבות אותם ימים, הם עברו מ- bit.ly ל- bitly.com (שהוא ארוך ב- 50%!) מכיוון שהם פחות בטוחים שהישן ישרוד לאורך זמן. ly הייתה סיומת פופולרית מאוד אז, למי שזוכר, ונעלמה כליל. רק כדי להבהיר: היה חשש סביר מאוד, שברגע אחד, כל עשרות מליוני הקישורים המקוצרים של bit.ly שהופקו עד אותו יום יפסיקו לתפקד כראוי.

יש כמה קהילות שאני פעיל בהן, שמסרבות לפרסם פוסטים עם קיצורי קישור הן משיקולי זמינות עתידית, והן משיקולי פרטיות - חלק מהשרותים האלה, כולל bitly נותנים בתשלום שרותי אנליזה מתקדמים על שימוש בלינק המקוצר, שאפשר היה בעבר להצליב עם פייסבוק (אני לא מעודכן מה הם נותנים היום)

אז - אני חולק עליך, וממליץ בחום נגד שימוש בשרותי קיצור לינקים.
israelislave
לפני 5 שנים • 27 ביולי 2018
israelislave • 27 ביולי 2018
סקרנית מדי כתב/ה:
בסדר, צודק, אין אפליה בשכר (למרות שהסיבות לכך ברורות בכל הקישורים ששמת והן קשורות ברובן לגידול הילדים). רק הגברים מופלים בישראל בכל תחום. קומו וצאו להפגין. תדרשו שישנו את החוקים. אני הכי בעד. תשיגו לכם תמיכה מכמה שיותר גורמים, תקימו אגודה ותעשו כל מה שיעזור לכם. למה לא?
דרך אגב, אני גם בכלל חושבת שבגלל גידול האוכלוסייה בעולם צריך להיות פיקוח מסוים על הילודה. מבחינתי חשוב לי יותר לשמור על העולם והטבע ואיכות החיים של מי שחי כרגע בעולם מאשר להביא כמה שיותר ילדים שיסבלו מעולם שהולך והופך לנוראי. האם זה בסדר שהפיקוח יהיה רק על חלק מהאנשים? לפי מה נחליט?

אז בגלל שסיפור החיים שלך מאוד עצוב (ואין פה שמץ של זלזול) ואתה חלק מקבוצה שסובלת מחוסר שוויון זכויות- זה סבבה שגם אנחנו?
לא הבנתי את ההגיון.

אתה בוחר דרכים מסוימות להילחם בעוולות שנעשו לך, אנחנו בוחרים דרך אחרת. האם בהכרח שלך טובה משלנו? האם העובדה שקמנו והתאגדנו גורמת לך להרגיש לא נעים כי אצלך זה עובד פחות טוב או שאין מי שעוזר לך? (באמת שואלת כדי לנסות להבין מה גורם לך להיות כל כך מלא בכעס/שנאה כלפינו)

תודות על התגובות הענייניות ולא מתלהמות.

1. לא רק על רקע ילודה אלה גם בחירת המקצוע וההשקעה היחסית (הפרשים בכמות שעות העבודה השבועיות)

2. פיקוח על ילודה הוא דבר נכון ואפשרי, סין כמשל. אבל, זה יכול להיעשות נכון רק אם כל העולם יתגייס במאמץ משותף מה שלעולם לא יקרה. מעל ראשינו מתנהלת מלחמת חרמה בין תרבותית, מזרח\מוסלמים מול מערב, כאשר אחד חושב ולוקח אחריות והשני מונע משינאה ולא עושה שום חשבון. האמת הכואבת היא שהמערב צריך לעודד ילודה של מי שיכולים לתרום לחזקו הכי הרבה, וזה, ומה לעשות, הלבנים המערביים המשכילים. חלק גדול מאזרחי העולם הם נטל כלכלי כבד על הקדמה.

3. אף אחד לא צריך לסבול מחוסר שוויון. נקודה. אבל, משזה נאמר יש רצוי מול אפשר... וכאשר העוגה התקציבית לא מאפשרת לתת הכל לכולם יש צורך להחליט על סדרי חשיבות.

ברמה האישית לא אתכחש, אני באמת ובתמים מאמין שילד צריך דמות אב ודמות אם, גם אם רחוקים מאד משלמות ולא שנאת האחר מניעה אותי אלא דאגת אב לילדים, אב שאיבד את ילדו.

4. אין בי שום כעס או שנאה כלפיכם כפרטים... אינני מונע ע"י אמונות דתיות, אינני שונא ככלל, מה שמטריף לי את השכל זה שמחצית מהאוכלוסיה בישראל מופלת לרעה וזה נראה לכוווווולם בסדר גמור....וזה שורש הבעיה... חינכו את הגברים לחשוב שהם " אשמים עד אשר יוכיחו את חפותם" וכולם זורמים עם זה כי מעט מאד רואים שכל מלחמת המינים, מלחמת ימין בשמאל, לחמת חילונים בדתיים, הכל מונחה ע"י כוחות שנחבאים מאחורי הכלים וכולנו, סך בעיותינו הכלליות והאינדיבידואליות, כולנו "אידיוטים שימושיים"

אני דווקא בעד כולם, כי בתכלס בני יקירי יכול לגדול ולהיות הומוסקסואל על כל הבעיות של הקהילה, לך מאידך יכול להיות אח, חבר יקר שיתקלו באלימות השלטונית אותה אני חי... ואילו היינו מאוחדים יכולנו לשפר ביחד ובדיוק בפחד שזה עלול לקרות מסיתים אותנו אלו נגד אלו.
סקרנית מדי
לפני 5 שנים • 27 ביולי 2018
סקרנית מדי • 27 ביולי 2018
1. מממ תראה, זה נכון ומדובר בדברים שמושפעים על ידי נורמות חברתיות שהמקור שלהן הוא שהאישה היא המטפלת ולכן צריכה לעבוד פחות כדי להיות זמינה לילדים. היום זה כבר משתנה אבל אין מה לעשות, זאת האמת. אשת קריירה שעובדת במקצוע שיש בו רוב גברי והרבה שעות יחסית, צריכה להתמודד עם זה שהרבה פעמים יסתכלו עליה כאמא מזניחה. בעיקר אם גם האב עובד בעבודה דומה- מי מגדל את הילד? זאת לא אפליה בחוק אבל זה קורה וזה נורא מתסכל.

2. לא מסכימה איתך כאן פשוט כי אני באמת חושבת שאין אנשים שווים יותר ופחות. זה גם הבסיס למחאה הזאת מבחינתי ולב העניין. יש לי רעיונות אחרים לפתרונות אבל נראה לי שזה פחות יעניין את מי שבא לקרוא התכתבות על מחאת הקהילה.

3. אם היה מדובר במחאה על בקשת דבר מה שאף אחד אחר לא מקבל ורק אנחנו רוצים אבל תכלס, אין לנו יותר מדי קשיים כלכליים, הייתי מסכימה איתך. עדיף קודם כל לתת לאוכלוסיות נזקקות- ברור. אבל!!!!!! זה לא המצב. מימון פונדקאות הוא דבר סופר יקר למדינה ובכל זאת היא בוחרת להעניק אותו לא למי שיש לו קשיים כלכליים אלא למי שיש לו מגבלה פיזית. אם כך החליטו שם בכנסת זה צריך להיות שווה לכולם. אם יש בעיה תקציבית ופשוט אי אפשר לתת לכולם, צריך לעצור רגע, לקחת את כל הכסף שמיועד לזה ולחלק אותו אחרת כך שייצא שווה לכולם. אי אפשר? אחלה, אל תממנו פונדקאות לאף אחד. עכשיו, קח את כל התקציבים לחרדים וחלק אותם מחדש. תן לנם את מה שמגיע להם לפי מה שהם משלמים ומה שהם תורמים למדינה ואת כל מה שיישאר (וזה הרוב) תן לנכים, לקשישים, לאנשים שצריכים תרופות מצילות חיים ועוד. אתה יכול גם להגביל את משכורות העתק של מנהלי עמותות למיניהם שמקבלים עשרות אלפי שקלים בחודש ותן אותם לדרי הרחוב שחלק גדול מהם הוא גם ילדים. קח ממי שלא מגיע לו באופן חד משמעי ותיתן למי שכן. אתה גם יודע שאני צודקת וההתנגדות שלך נובעת מזה שמדובר בזוג חד מיני- שזאת זכותך להתנגד כמובן, אבל אל תפיל את זה על ענייני תקציב.

דרך אגב- אתה מדבר רק על פונדקאות אבל המאבק הזה לשוויון מכיל עוד הרבה סעיפים אחרים שבהם יש חוסר שוויון. חלקם קשורים להורות וחלקם ממש לא. האפליה היא גדולה ולא מדובר רק במה שנראה לך כמותרות.

לא חווה באופן אישי את דאגת אב לילדו ויכולה להבין למה זה כואב לך אבל אין לזה שום קשר לדמות אב ודמות אם. מדובר בדמות נשית וגברית שיכולים לגלם גם חברים של בני הזוג, ובמקרים מסוימים גם בני/בנות הזוג עצמם (לא צריך להיות גבר כדי להשתמש במוח הגברי שלך ולהתנהל לפיו ולהפך). לא צריך להתחתן ולגור יחד בשביל זה. מתוקף היותי לסבית/בי כל חברותיי כמעט "נשואות" עם ילד/ה. לא חסר להם כלום והם הילדים הכי מאושרים שאני מכירה. כל ההגעה שלהם לעולם הייתה תהליך כל כך ארוך, יקר וקשה נפשית בגלל יחס החברה והמכשולים הבירוקרטיים, שהם פשוט הפכו לדבר הכי משמעותי בחיי אמהותיהן, בניגוד להרבה ילדים אחרים לזוגות סטרייטים.

4. אם יש בעיה למישהו והוא לא מדבר עליה, איך אפשר לעזור לו?
בעקבות הדיון המעניין הזה שאלתי את הבן זוג/שולט שלי האם זה נכון (בתור גבר ואפילו גבר גרוש) והופתעתי. הסביר והראה הוכחות לאפליה בכל הנוגע לגירושים, מזונות, משמורת ונקודות מס. שאלתי אותו למה אף אחד לא מדבר על זה והוא ענה שככה מחנכים אתכם. להיות גברים ולא להתבכיין. לא יודעת אם זה מה שקורה אצל כולם אבל אם כן, שימו את האגו בצד ותתבכיינו. זכותכם. אתה לא יכול להתלונן על מצב שאתה לא עושה כלום כדי לשנות אותו. כל המהפך במעמד האישה קרה רק כי הנשים נלחמו. תלמדו מהן.

לא מסיתים אותנו אחד נגד השני. אני בעדך, אתה לא בעדי. אפשר להאשים את התקשורת בכל אבל אנחנו אנשים עם שכל ועם יכולת להקשיב וללמוד ולכן האחריות היא עלינו.
מקווה שתצליח בכל מאבקיך (בהנחה והם צודקים) במהירות ובקלות.
israelislave
לפני 5 שנים • 29 ביולי 2018
israelislave • 29 ביולי 2018
בוקר טוב ושבוע טוב סקרנית מדי icon_smile.gif

1) לא חסרות נשים מצליחות מאד שיפרמו בקלות את הטעון של ה"הסללה החברתית" אליה את מכוונת.. החל מנגידת בנק ישראל, סגניתה, ראשות אגפים באוצר ומשרדי ממשלה אחרים, נשיאת בית המשפט העליון ונשיאות בתי משפט אחרים ברחבי הארץ, דמויות המפתח בפרקליטות, מרבית המנכל"יות של הבנקים המסחרים, חברות הביטוח, חברות פרטיות וציבוריות אחרות, עשרות אלפי עסקים קטנים ובינוניים המנוהלים\בבעלות נשים וכמובן, בואי לא נשכח את בעלת בית הבושת הגדול בת"א שהורשעה רק לאחרונה, בין השאר בסרסרות, ניהול בית בושת והלבנת סכום עתק של 150 מליון ש"ח, ועל זה קיבלה שנתיים מאסר, מהם ינוקו 10 חודשים מעצר, רובו בבית, שליש על התנהגות טובה והגברת תרצה פחות מ9 חודשי מאסר. גבר היה מקבל לפחות 10 שנים. אבל זה באמת לא קשור.

מה שכן קשור זה שבימינו אשה שהחליטה לעשות קריירה וחלק מבחירותיה היו גם זוג תומך יכולה עם אמביציה, כשרון והשכלה להגיע לכל מקום ועמדה בהם היא חפצה. המעצור היחיד בפני אשה, אם אפשר לקרא לזה מעצור בכלל זה חוסר עניין, כמו למשל בפוליטיקה.

2) "אנשים ששווים פחות" אם את מנהלת משהו גדול, ארגון, מדינת הגירה, קבוצת כדורסל, האם לא היית רוצה את הזכות לסנן את המועמדים ולגייס\לקבל רק את הטובים ביותר בשבילך? האם היית מקימה כל קריטריון אחר מלבד התועלת שלך ושל הגוף בראשו את עומדת?

ויש גם אבסולוטים סוציאו-גאוגרפיים... ממוצע הIQ מדרום למדבר הסהרה הוא 75 לערך... סף הפיגור בחברה המערבית... מה עושים עם הנתון הזה? קודם כל מנמיכים ציפיות.. ראי רודזיה\זימבבואה וכעת גם דרום אפריקה לפני ואחרי האפרטהייד.

3) אולי לך אישית אין בעיות כלכליות וטוב שכך אבל בתכלס רוב החברה המערבית משועבדת בעל כורחה. אם נחסיר את החוב על הדירה + רכב הליסינג + מינוס בבנק אנשים יתעוררו לגלות שהם כמעט חסרי כל. ובפריפריה המצב עוד יותר גרוע.

4) ובגלל סעיף 3 אני הייתי מבטל לחלוטין את נושא ההשתתפות הציבורית בפונדקאות לכולם... גם הבעיות המוסריות שנלוות לנושא הזה חשובות מספיק כדי לבטל אותו, לא במקרה רוב מדינות המערב אינן מתירות פונדקאות.

בעניין החרדים אין לי שום ויכוח אתך, כנ"ל לגבי המיליארדים שנשפכים בהתנחלויות... אך פה מדובר בשוחד פוליטי שלו ולדאגה לכלל האוכלוסייה אין דבר וחצי דבר.

העמותות. כאשר יש ואקום, במקרה הזה ואקום שלטוני תמיד יש מי שיסתנן לתוכו כדי להרוויח מאזלת היד של המדינה. אינני תורם לאף עמותה מאז הגילויים על השכר והתנאים הנלווים למנהלי עמותות. אני תורם ישירות הן במסים שאני משלם והן למטרות שאני בוחר בהן, ובאופן ישיר.

5) אין לי שום בעיה עם זוג חד מיני. לבריאות לכולם. אבל אם הטבע לא רוצה שהם יהיו הורים למה אני צריך לתת יד ביצירת אנומליה שבעיניי אינה טבעית? יש מספיק פתרונות אפשריים להורות בקרב חד מיניים גם בלי פונדקאות.

הורים "דפוקים" הם קודם כל בני ובנות אנוש דפוקים, וכאלה יש גם בקרב הסטרייטים ובטוחני שגם בקרב "הקהילה". אבל לעשות "ניסיונות חברתיים" על גב ילדים? כמי שאיבד ילד בדיוק ל"ניסיונות מערכתיים" אני באופן קטגורי לא מקבל דברים שכאלה.

6) מדינת ישראל מפלה בחוק, בריש גלי, וגם בפועל, יום יום, מחוץ ומאחורי דלתיים סגורות, מחצית מאזרחי המדינה. ואת מלינה על שבר של אחוז שחש מקופח?

7) אני לא בעדי או בעדך במקרה הזה, כילד שאומץ בעצמו, כילד שהמדינה כנראה עשתה בו מעשה "לא ראוי" ולכן היא עושה שמיניות באוויר כדי לחסום בפני את האפשרות לפתוח את תיק האימוץ שלי, וכאב לילד יחיד שלי, בן אהוב שלי, שאותו איבדתי לאם "בעייתית" ומערכת משפט פושעת שעושה כל יום >ניסיונות בבני אדם< !!! אני אך ורק, אך ורק לטובת הילדים.

אבל זה לא חדש בשבילי... לפני 30 שנים לפחות, בת של חברים של הורי, רווקה ונכה בכיסא גלגלים, רצתה לאמץ ילד. הורי שאלו אותי לדעתי... אמרתי אז כפי שאני אומר היום, ילד לא צריך להיות מאומץ ע"י אנשים "חריגים" כל עוד יש אפשרות אחרת. לא מסתכל מהזוית של "הזכות להורות".. (איפה זה כתוב בכלל?) אלא זכותו של ילד לגדול בתנאים הכי "נורמליים" נכון לאותם מקום וזמן.

אז גם לפני שלושים שנים הייתי נגד הלהט"ב או אולי כילד שגדל "שונה" אני יכול להבין את הצורך "לגדול בנורמה"?
Mary Jane
Mary Jane • 29 ביולי 2018
קראתי ומצדדת במרבית הטיעונים שהעלה שם. מוצלח בעיני. אם כי חבל שהוא קושר את סוגית הפונדקאות להתנתקות, שני עניינים רחוקים זה מזה.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 29 ביולי 2018
Mary Jane כתב/ה:
קראתי ומצדדת במרבית הטיעונים שהעלה שם. מוצלח בעיני. אם כי חבל שהוא קושר את סוגית הפונדקאות להתנתקות, שני עניינים רחוקים זה מזה.

הגירוש הוא טיעון מעולה שמדגים את הדו פרצופיות של התקשורת בישראל: סתימת פיות, עיקור דיון ענייני והסתה נגד אנשי ימין ומתיישבים מול אתרוג של תומכי הפונדקאות.

הייתי מוסיף את הצביעות של ארגוני זכויות אדם וארגוני נשים. שבתקופת העקירה התעלמו ממדיניות בסגנון ארדואן שבה נעצרו אלפי נערות רק בגלל זכותן הדמוקרטית להפגין ואף היה ניסיון למנוע מהן לגשת לבחינות בגרות - אך באותם ארגונים שתיקה.

בסופו של דבר, ואת הדגמת את זה קודם עם הדוגמה על שתיקת ארגוני הנשים, מה שעומד במרכז זו "פוליטיקת הזהויות", שבה אסור לומר משהו על סוגיה שאתה מתנגד אליה אם מעורבות בה קבוצות "מוחלשות". גם אם זה בא על חשבון אחרת המוגדרת "מוחלשת". הזהות הנשית הופכת להיות משנית ברגע שהרכיב הלאומי נכנס לתמונה. ברגע שזיהו את ההזדמנות לפגוע בממשלת הימין, נושא סחר בנשים נדחק החוצה. זו גם דרך להסביר את קשר השתיקה בנוגע לפרשת הסוהרות והאסירים הפלשתינים שהטרידו אותן מינית ואף קיבלו מההנהלה אישור להתייחס אליהן כשפחות מין (!!)

ככה שאני חושב שההשוואה היא spot on.

* תיקנתי כמה שגיאות עריכה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
סלייב, בפעם המיליון.
להטבים הם, לפחות, עשרה אחוז מהאוכלוסייה. לא אחד. עשרה.
10%
הם לא שונים מ99%אחוז, רק מ90%,
100 - 10 = 90

כי גייז הם ע ש ר ה אחוז.
עשרה.
כתבתי לך את זה שוב ושוב, ואתה לא מפנים.
עשרה
לא אחד
10