סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

התנגדות של חשפניות לחוק החדש

אחד שמבין​(נשלט)
לפני 5 שנים • 3 בספט׳ 2018
אחד שמבין​(נשלט) • 3 בספט׳ 2018
אני לא מזדעזע מהטקסט, אני מזדעזע מהטראומה הקשה שעברה מי שכתבה את הטקסט הזה במקור. לראות את המיניות בצורה כל כך מעוותת? זה באמת מצריך טיפול. ואני אומר את זה לא בזלזול ולא מתוך רצון להעליב. אלא מתוך רחמים.

זו אשה שזקוקה לטיפול שיציל אותה ממה שהיא עצמה מתארת.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 3 בספט׳ 2018
לדבורקין היו חיים לא קלים בכלל. היא סבלה מאלימות קשה מבן הזוג ואף נאלצה לעבוד בזנות. ורק לאחר מכן היא הפכה להיות פעילה בזירה הפמיניסטית.
עד כמה זה השפיע ועיצב על עמדותיה, קשה לענות על השאלה הזו. תפישות קיצוניות היו לה כבר לפני זה, היא דגלה באנרכיזם וקומוניזם עוד מגיל צעיר. סביר להניח שהיה לזה השפעה מסוימת על התיאוריה שלה לגבי יחסי מין.
אחד שמבין​(נשלט)
עצוב לשמוע. כתבתי את מה שכתבתי מבלי להכיר אותה או להתעניין בחייה, אלא כהתייחסות לציטוט בשמה. אבל זה פשוט ברור. אדם שמדבר בצורה כזאת באופן גורף על מיניות, חייב להיות מישהו שחווה טראומה רצינית.
אגב, לפי מה שאתה מספר שהיא עבדה כזונה בשלב מסויים בחייה, זה מסביר עוד יותר את ההרגשה שלה, שכל חדירה מינית היא אונס בעיניה. חוויה שהיא כנראה לא הצליחה להשתחרר ממנה גם מאוחר יותר, כשלכאורה הצליחה לצאת מהמעגל.
כשמדברים על זונה שהצליחה לצאת ממעגל הזנות, זה נכון אולי לגבי הגוף, אבל הרבה יותר קשה בצד הנפשי.
אני חושב שהסיפור הזה עצמו מסביר עד כמה הזנות מזעזעת. ואם היא מדברת על קיום יחסים בעיניים של זונה, הייתי מסכים עם הניסוח שלה, שגם כשזה בהסכמה יש בזה מן האונס.
אבל בוודאי לא הייתי מרחיב את האמירה הזאת לכל זוג שמקיים יחסי מין.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 3 בספט׳ 2018
אולי חשוב לומר שהיא הגדירה עצמה כלסבית, ואף ניהלה מערכות יחסים לסביות, עניין שמסביר יותר את גישתה לסקס עם גבר, מכך שהיא עבדה זמן קצר בזנות. אבל הנה מישהי שלא עולה בדעתי שלא היתה יכולה לבחור במקצוע אחר לפרנסתה, ובכל זאת התפרנסה זמן מסוים מזנות.
אחד שמבין​(נשלט)
לפעמים בחירות מסויימות בחיים הן מונעות לא רק מחוסר בהשכלה. לפעמים יש לאדם את כל הכלים, אבל משברים נפשיים ומשקעים עמוקים מובילים אותו לכל מיני מקומות שלא היינו מצפים, לעתים לתהומות.
זה לא בחירה בעיני, האדם מובל בעקבות כוחות נפש חזקים ממנו. זו כניעה, לא בחירה.
היכולת שלה להתגבר על המשבר ולצאת מעולם הזנות, זה בחירה בעיני. כי זה מעשה שנעשה נגד הכוחות הלא מודעים.
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 3 בספט׳ 2018
israelislave כתב/ה:
ענין ההפלות... רוב הנוצרים הדתיים בארה"ב מצביעים לרפובליקנים. לכן אימצה לעצמה המפלגה את האג'נדה נגד ההפלות. אגב, המאבק אינו נגד ההפלות עצמן אלא התמיכה הכלכלית של המדינה בהפלות. הטעון הרפובליקני הוא "מאחר שדתי ואמונתי אוסרים על הפלות זה בלתי מוסרי לדרוש ממני לממן בכספי את ההפלות הללו דרך מערכת הבריאות הפדראלית"

זאת אמנם טענה שהם מעלים עכשיו לגבי אמצעי מניעה והפלות, אבל הם עושים מאמצים רבים לאסור על כל הפלה, ולא רק לממן אותה:

טראמפ מדבר על ביטול Rowe vs. Wade שהוא פסק הדין של בית המשפט העליון בארה"ב שקבע שהפלה מותרת (לפניו, הפלה היתה אסורה בהרבה מדינות).

לאור אותה פסיקה, הם עושים כל מה שאפשר מבלי להפר אותה - לדוגמא, חוק מטקסס קבע שעל האם לעבור אולטראסאונד, שבו תחוייב לצפות ולשמוע תיאור מלא של התינוק, לחזור הביתה ולשוב כעבור 24 שעות לביצוע ההפלה אם עדיין חפצה בכך. http://healthland.time.com/2012/03/23/requring-ultrasounds-before-abortion-one-mothers-personal-tragedy/ ; ישנם הרבה רפובליקנים שטוענים שכל הפלה היא רצח https://www.thecut.com/2018/02/idaho-senator-tells-college-students-abortion-is-murder.html

מי שחושב שארה"ב היא מדינה חופשית מתקדמת ונאורה עושה זאת על סמך סרטים הוליוודיים ולא על סמך המציאות.

חוקי גזע למיניהם בוטלו סופית בארה"ב רק בשנת 1964 - https://en.wikipedia.org/wiki/Racial_segregation_in_the_United_States ; עד שנת 2011, הומוסקסואליות הייתה עילה לשחרור עם קלון מצבא ארה"ב; יש ראיונות עם אדי מרפי שבהם הוא מספר שבשנות ה- 80 כשהופיע ב- Saturday Night Live, היה יורד איתו כל פעם איש צוות לבן אחר ותופס לו מונית כי אף מונית לא עצרה אז לשחורים (וגם היום המצב לא מי יודע כמה בהקשר זה).

גם השווקים בארה"ב בהרבה תחומים לא ממש תחרותיים - לדוגמא, אמריקאי ממוצע משלם מעל $50 לחודש לקו טלפון, ומקבל הרבה פחות מאשר אתם מקבלים עבור 25 ש"ח בארץ (ואירופאים מקבלים עבור 10 יורו) - וזה לחלוטין לאור העדר תחרות.

שווקים חופשיים ודמוקרטיה הם מבנים לא יציבים - במוקדם או במאוחר יגיע שחקן שיקח את כל הקופה. תפקיד הרגולטורים למיניהם הוא לדאוג שתחרות תישמר. יש תחומים שהרגולטור בארץ עושה עבודה רעה (בנקים, מוצרי מכולת), ויש תחומים שבהם הוא עושה עבודה מהטובות בעולם (טלפונים סלולריים, שירותי רפואה). מי שחושב שכל רגולציה היא לרעה מוזמן לעבור לסומאליה, שבה אין רגולציה בכלל, ולהגשים את משנתו.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 3 בספט׳ 2018
אחד שמבין כתב/ה:
עצוב לשמוע. כתבתי את מה שכתבתי מבלי להכיר אותה או להתעניין בחייה, אלא כהתייחסות לציטוט בשמה. אבל זה פשוט ברור. אדם שמדבר בצורה כזאת באופן גורף על מיניות, חייב להיות מישהו שחווה טראומה רצינית.
אגב, לפי מה שאתה מספר שהיא עבדה כזונה בשלב מסויים בחייה, זה מסביר עוד יותר את ההרגשה שלה, שכל חדירה מינית היא אונס בעיניה. חוויה שהיא כנראה לא הצליחה להשתחרר ממנה גם מאוחר יותר, כשלכאורה הצליחה לצאת מהמעגל.
כשמדברים על זונה שהצליחה לצאת ממעגל הזנות, זה נכון אולי לגבי הגוף, אבל הרבה יותר קשה בצד הנפשי.
אני חושב שהסיפור הזה עצמו מסביר עד כמה הזנות מזעזעת. ואם היא מדברת על קיום יחסים בעיניים של זונה, הייתי מסכים עם הניסוח שלה, שגם כשזה בהסכמה יש בזה מן האונס.
אבל בוודאי לא הייתי מרחיב את האמירה הזאת לכל זוג שמקיים יחסי מין.

הערה: לה היו את הסיבות שלה אבל זה לא מוציא מאחריות את אותם אנשי אקדמיה שצידדו וממשיכים לתמוך בתיאוריה שלה. ויש הרבה כאלה.
הייתי מעוניין לקרוא מחקר שבודק כמה חוקרים מתחום המגדר/סוציולוגיה/אנתרופולוגיה תומכים בגישה שלה. התמיכה בה לא נעצרה בהסכמה על ה'הסבר אקדמי' על היחסים בין גברים לנשים אלא היא חלק מתיאוריה שלמה שרואה בכל אינטראקציה בין גברים לנשים כפייה. היא לא היחידה שטענה דברים דומים, חוקרת אחרת בשם קתרין מקינון הגדירה אונס: “מבחינה פוליטית, אני קוראת ‘אונס’ לכל מקרה שאישה עושה סקס ומרגישה מחוללת”. סוזן אסטריך אמרה : “פמיניסטיות רבות יאמרו שכל עוד נשים הן חסרות אונים יחסית לגברים, אין זה נכון לראות את המילה ‘כן’ כסימן של הסכמה אמתית ליחסי מין”.

זו לא הפעם הראשונה שבמדעי החברה מגלים אהדה ותמיכה בתיאוריות הזויות ומסוכנות. ברוב המקרים זה מגיע עם האלהה פאנטית של מביא הבשורה -אנשי רוח וחוקרים - והדוגמה הקלאסית היא אנשים כמו אילן פפה וקרל מרקס - אחד האנשים המסוכנים ביותר בתולדות האנושות.

"פה הכלב קבור", לא בטענה כזו או אחרת, אלא במספר החסידים שמאמינים לטענה רדיקלית כזו.
פלייפול
לפני 5 שנים • 4 בספט׳ 2018
פלייפול • 4 בספט׳ 2018
נקבת האדם כתב/ה:

כאשר גבר חודר לאישה הוא למעשה אונס אותה רק שזה פשוט בהסכמה.

אונס בהסכמה זה אוקסימורון.

נקבת האדם כתב/ה:

הרי בואו נבחן את המעשה... בעת קיום יחסי מין, הגבר דוחף איבר גדול של גופו לתוך החלקים האינטימיים ביותר של האישה.
כאשר לעיתים מכריח אותה להיות עירומה לגמרי. ואז הוא דופק בה עם כל כובד גופו ויכריו, ומנענע אותה כאילו היא גוויה.
לאחר מכן הוא משתמש בחלקיה הפנימיים של גופה ככלי קיבול להפרשה שמשתחררת לו מתוך הערמונית, המכונה בשפת העם "שפיך".

- הוא לא מכריח אותה. זה נעשה בהסכמתה ואף ביוזמתה. באם לא יעשה זאת, היא תתאכזב ותחפש מישהו אחר.
- הוא אכן משתמש בגופה, והיא משתמשת בגופו, כל אחד מהם והאינטרס שלו: הנאה גופנית או הבאת ילדים.

נקבת האדם כתב/ה:

האם זו באמת דרך מכובדת לנהוג במישהו ?

לשיטתך, לסמם מישהו ולחתוך אותו עם סכין, זו דרך מכובדת עוד פחות. זכרי זאת בפעם הבאה שתזדקקי לניתוח, או שתלמדי לנתח סיטואציה בהתאם להקשרה.

נקבת האדם כתב/ה:

ועצם זה שהאישה מסכימה, זה לא משנה את התמונה כולה.

זו קריאה לגברים לאנוס בהמוניהם, ללא הסכמת האישה? הרי ממילא זה לא משנה, לא?

נקבת האדם כתב/ה:

וזה כמובן בלי להתייחס לעובדה שהגוף שלה גם עלול לאחר מכן להפוך לאינקובטור למשך חודשים ארוכים.

אם היא יוזמת ומעוניינת בכך, מה הבעיה עם זה במבחינתה?

נקבת האדם כתב/ה:

וכל מי "שמזדעזע" פה מהטקסט, הוא פשוט צבוע.
הרי שיסביר מדוע הוא היה מתנועע בעצבים על הספה בסלון ביתו, אם הוא היה שומע הבת שלו בת ה- 18 מזדיינת בחדרה עם החבר שלה.
והוא היה מתנועע הרבה פחות בעצבים אם זה היה הבן שלו.
אז בבקשה מספיק עם הצביעות שלכם !

נכון, לצערי. גברים רבים מרגישים כך, אבל מודעים לכך שזו קונספציה שגויה, שמקורה במוסכמות הסטוריות פרימיטיביות. נראה שאת דוקא מתאמצת לשמר את אותן מוסכמות.
אחד שמבין​(נשלט)
אחד שמבין​(נשלט) • 4 בספט׳ 2018
The Great OZ,
אני מסכים עם הסיפא של דבריך, ובהחלט לא מקדש כל שטות שנושאת חותמת אקדמית.

אגב, מה שכתבת שקתרין מקינון הגדירה אונס: “מבחינה פוליטית, אני קוראת ‘אונס’ לכל מקרה שאישה עושה סקס ומרגישה מחוללת”.
זה שונה לחלוטין ממה שדיברנו עליו עד עכשיו.
אכן, יחסים עם אישה שמרגישה מחוללת, הם בעייתיים גם בעיני, ואני לא אתנגד להגדיר אותם כאונס.
ועדיין האמירה הגורפת שכל קיום יחסים מין בהסכמה הם אונס, זו היסחפות היסטרית.

אתה יכול לשבת באקדמיה, להמציא תיאוריות, ולנסח כל מיני דברים הזויים. בסופו של דבר, מי שחווה אהבה אמיתית, מרחם על מי שעומד מאחורי התיאוריות האלה.

תראה אם הן לסביות, שמאושרות במערכות היחסים שלהן, אז סבבה. שיהיה להן לבריאות ושימשיכו להפריח שטויות לכל עבר.
אבל אם לא, והן סתם נשים אומללות שלא חוו מעולם אהבה אמיתית, יחסי מין שהן לא רואות בהם אונס? אני בטוח שכמה שאני מתאמץ להבין את עומק השבר, זה הרבה יותר גרוע ממה שאני חושב.
israelislave
israelislave • 4 בספט׳ 2018
נקבת האדם כתב/ה:
אני לפעמים כבר לא בטוחה אם אני גולשת באתר בדסמ או בעוד אתר פמיניסטי מתוך מיליארד אתרים פימיניסטים ברחבי הרשת.
אני נרשמתי לאתר הזה, רק כי חשבתי למצוא פה מקלט לסטרייטים.
להיות במקום שבו אישה מתנהגת כמו אישה, ואילו גבר מתנהג כמו גבר, ולא כעורך דינם של הנשים.

נראה שבשנים האחרונות האתר הזה הופך למעשה לעוד אתר פימינסטי "להעצמת האישה", וככזה הוא מיותר כי הרי הרשת כבר מוצפת באתרים כאלו.

שאפו.

ועוד שאפו.

שושנה בין החוחים.