לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

למי שהשפלה היא פטיש

israelislave
לפני 5 שנים • 29 באפר׳ 2019

Re: שמנה, מוזנחת.

israelislave • 29 באפר׳ 2019
מל(ק)ה כתב/ה:
israelislave כתב/ה:
האנשה עצמית

בערך, כי הדוגמה הזו היא תוצאה שנכפתה ואיננה מתוך בחירה.

למשל.... להסכים להיות "יזיז" אבל מאד כנוע... -מתקשרת... מצווה עליך להיות מוכן...... מגיעה ומקבלת שרות אורלי, מעשנת סיגריה והולכת - בחורה שממש, אבל ממש לא לטעמך האישי... שמנה, מוזנחת...

בחירת מילים עלובה.

יש לך בעיה עם בחירת המילים המתארות את טעמי האישי - או העדרו?

ומה לעשות שאותי אשה שמנה ולא מטופחת דוחה ברמות?

או שכבר אסור להגיד שמנה?
מל(ק)ה​(שולטת)
מל(ק)ה​(שולטת) • 29 באפר׳ 2019
מותר להגיד שמנה ומותר להגיד מוזנחת.
אי אפשר לרשום את שתי המילים כאילו הן משלימות אחת את השניה.
לא כל הנשים השמנות מוזנחות ולא כל הרזות מטופחות.
הטעם שלך לא מעניין אותי, בחירת המילים לתאר אותו יותר עניינו.
יכולת לרשום מוזנחת בלי מידת גוף והמסר עדיין היה עובר.
בחירת מילים עלובה ואתה יודע את זה.
israelislave
מל(ק)ה​(שולטת)

יש נשים שמנות
יש נשים מוזנחות
יש שמנות ומוזנחות
יש רזות ומוזנחות
יש רזות עם אישיות מגעילה
יש כאלו שרק מחפשות לריב.
מל(ק)ה​(שולטת)
ויש שמנופובים.
יש ויש.
עוד יש זה חוסר חשק להמשיך שיח איתך.
israelislave
"שמנופוביה"

"פוביה" בעברית - "חרדה גדולה מדבר⁻מה, פחד משתק; בַּעַת"

בקיצור, המצאה. חוץ כמובן מהפחד להימעך ע"י שמן\שמנה.

שמן זה לא בריא, זה לא אסתטי, זה מקצר חיים והורס איכות חיים.

ואת זה אומר לך מי שבשיאו הגיע ל135ק"ג וכבר 5 שנים שומר על 80ק"ג בדיוק.

הבעיה שלך, כפי שאני רואה אותה, איננה עם השימוש במילה "שמנה" ו\או "מוזנחת" אלא הצורך האובססיבי של דור פתיתי השלג להכתיב לכלל העולם דרישות לפיהן התקינות הפוליטית עומדת לפני ומעל הכל.

ובאשר לחשקים שלך.. מוטב היה מלכתחילה שתתייחסי לגופו של נושא ולא תתלי בהעדרה של "ו" קישור.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 29 באפר׳ 2019
מה שאתה אומר על פוביה לא מדוייק.
מתוך ויקיפדיה:
"ישנם מקרים שבהם מושאלת המילה "פוביה" לתיאור שנאה כלפי או דחייה מאובייקט, ללא קשר להגדרה הרפואית של המילה פוביה, לדוגמא: הומופוביה היא דחיה ועיונות כלפי הומואים, הידרופוביה הוא מונח בכימיה המתאר את התכונה הפיזיקלית של מולקולה להידחות ממים..."

הניסיון שלך לבטל את המונח על סמך סמנטיקה נכשל. שמנפוביה זאת אכן דחיה ועיונות כלפי שמנים, וזאת תופעה קיימת בחברה שלנו. לראיה, תראה איך אתה מדבר, אתה לא רואה בזה עיונות?
יש לעודד אורח חיים בריא ויש לדבר בצורה מבזה כלפי אנשים, שאגב, יכולות סיבות רפואיות רבות להשמנה שלהם שלא קשורות להזנחה בכלל.
מל(ק)ה​(שולטת)

רזה אבל ילדותי. ניצחת

israelislave כתב/ה:
"שמנופוביה"

"פוביה" בעברית - "חרדה גדולה מדבר⁻מה, פחד משתק; בַּעַת"

בקיצור, המצאה. חוץ כמובן מהפחד להימעך ע"י שמן\שמנה.

שמן זה לא בריא, זה לא אסתטי, זה מקצר חיים והורס איכות חיים.

ואת זה אומר לך מי שבשיאו הגיע ל135ק"ג וכבר 5 שנים שומר על 80ק"ג בדיוק.

הבעיה שלך, כפי שאני רואה אותה, איננה עם השימוש במילה "שמנה" ו\או "מוזנחת" אלא הצורך האובססיבי של דור פתיתי השלג להכתיב לכלל העולם דרישות לפיהן התקינות הפוליטית עומדת לפני ומעל הכל.

ובאשר לחשקים שלך.. מוטב היה מלכתחילה שתתייחסי לגופו של נושא ולא תתלי בהעדרה של "ו" קישור.
israelislave
[quote="ArchAngel"]מה שאתה אומר על פוביה לא מדוייק.
מתוך ויקיפדיה:
"ישנם מקרים שבהם מושאלת המילה "פוביה" לתיאור שנאה כלפי או דחייה מאובייקט, ללא קשר להגדרה הרפואית של המילה פוביה, לדוגמא: הומופוביה היא דחיה ועיונות כלפי הומואים, הידרופוביה הוא מונח בכימיה המתאר את התכונה הפיזיקלית של מולקולה להידחות ממים..."

הניסיון שלך לבטל את המונח על סמך סמנטיקה נכשל. שמנפוביה זאת אכן דחיה ועיונות כלפי שמנים, וזאת תופעה קיימת בחברה שלנו. לראיה, תראה איך אתה מדבר, אתה לא רואה בזה עיונות?
יש לעודד אורח חיים בריא ויש לדבר בצורה מבזה כלפי אנשים, שאגב, יכולות סיבות רפואיות רבות להשמנה שלהם שלא קשורות להזנחה בכלל.[/quot

למילה "פוביה" יש הגדרה מדעית\מילולית ברורה - פחד.

כפי שהציטוט שהבאת מויקיפדיה אומר - "ישנם מקרים שבהם מושאלת המילה "פוביה" לתיאור שנאה כלפי או דחייה מאובייקט, ללא קשר להגדרה הרפואית של המילה פוביה" כלומר, נעשת "השאלה" של מונח רפואי שהוצמדה למושגים פוסט מודרניים חברתיים שנכפים במסגרת שיח "חברתי" מבית אידאולוגיה פוליטית פוסט שמאלנית.

ולפיכך... גם ה"קביעה" החד משמעית שלך כאילו "הניסיון שלך לבטל את המונח על סמך סמנטיקה נכשל" מלא בחורים יותר מגבינה שוויצרית בגלל שהוא מתבסס על רגשות ולא על עובדות.

ואם הייתן באמת רוצות לבדוק את דברי הרי שכבר מקודם תיקנתי ל"שמנה ומוזנחת" ואף המשכתי ואמרתי ששמנה לבד בהחלט יכולה להיות מטופחת ומושכת.
מל(ק)ה​(שולטת)
שמנה ומוזנחת זה לא מתקן את מה שרשמת. אתה עדיין שם את זה האותה קטגוריה
סקרנית מדי
סקרנית מדי • 29 באפר׳ 2019
מודה שאני לא מעריצה גדולה של עבד ישראלי מדיונים קודמים אבל כאן ספציפית אני באמת לא מבינה מה הבעיה. הוא לא קרא לכל הנשים השמנות מוזנחות אלא ציין שמשהו שבאופן אישי ממש לא מושך אותו הוא אישה שמנה ומוזנחת... אז? זכותו. שמנה ומוזנחת הן מילים שמציינות מצב מסוים ולא קללה. בדיוק כמו שתגידו שלקרוא למישהו הומו- הומו, או לומר שהוא עצמו לא נמשך לגברים, הופך אותו בהכרח להומופוב.
יש פה המון פרופילים שמציינים באופן ברור למי כדאי ולמי לא כדאי ליצור איתם קשר- אנשים מדברים על משקל, על גובה, על ריח, סטטוס זוגי וכו. יש פה דיונים שלמים על איזה מן שולט/ת או נשלט/ת אנחנו רוצים וזה לגיטימי. לכל אחד ואחת מותר שיהיה טעם אישי ואין בזה משהו מבזה אלא אם מישהי/ו בוחרים לקחת את זה באופן אישי.
אני שמנמנה וכשקוראים לי ככה, אני פשוט אומרת שזה נכון ? אם אותו זה דוחה אז סבבה. יש מספיק כאלה שעפים על זה.