צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

למי שהשפלה היא פטיש

israelislave
לפני 5 שנים • 29 באפר׳ 2019
israelislave • 29 באפר׳ 2019
מל(ק)ה​(שולטת)

"שמנה ומוזנחת זה לא מתקן את מה שרשמת. אתה עדיין שם את זה האותה קטגוריה"

ואיפה הבעיה בדיוק? במה אני חוטא כאשר אני אומר את צמד המילים?
מל(ק)ה​(שולטת)
מל(ק)ה​(שולטת) • 29 באפר׳ 2019
שמנה ומוזנחת מרמז שאתה חושב ששמנה היא מוזנחת.
שמנה או מוזנחת זה שני דברים שונים שדוחים אותך.
israelislave
תודה רבה.

עכשו אני מבין.

הבעיה טמונה בפרשנות שלך. את הרגשת שאני מרמז ששמנה היא מוזנחת.

וגם אחרי שתיקנתי כדי להסיר ספק זה לא סיפק אותך.

מוזנחת דוחה אותי בכל מקרה.

שמנה יכולה להיות נהדרת.

שמנה מוזנחת? האיכסה של העולם. בדיוק כמו שמן מוזנח.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 29 באפר׳ 2019
זה כמו ההבדל בין להגיד "אני לא רוצה בן זוג יהודי" שזו אמירה כללית שניתן להסיק ממנה שהדובר בסה"כ לא מתחבר לדת הזו כי היא מתנגשת עם שלו, ולבין להגיד "אני לא רוצה בן זוג יהודי ומסריח" שממנה מסיקים עיונות ובוז כלפי אוכלוסיית היהודים.
בשימוש בתיאור שלילי בסמיכות לשם של אוכלוסיה מסוימת יש אמירה מאוד עיונת ומכלילה שנובעת מדעות קדומות.
להגיד שמנה ומוזנחת (וכך גם רזה ומוזנחת, או כל מאפיין אחרת והמילה מוזנחת אחריו) בסמיכות זאת אמירה שפירושה להיות שמנה זה בהכרח להיות מוזנחת ומכוערת בצורה קולקטיבית בעיניי כולם.
זה בולשיט, עובדתית יש אנשים שנמשכים למבנה גוף הזה. עובדתית לא כל שמנה נראת כאילו היא זחלה מפח הזבל.
וראבק, למה להיתמם? מדובר בפוסט שעוסק בהנאה מהשפלה מאנשים שאתה מזלזל בהם במציאות, זה הקונטקסט שבו נאמרו הדברים ולא במהלך דיון נטרלי על משיכה למבני גוף.
אם לא די בכך בשביל להוכיח שהוא רואה בשמנות משהו שבהכרח חייב להיות מכוער ודוחה, ושלא מדובר בצוין מבנה גוף בלבד, אני לא יודעת מה כן.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני אפר' 29, 2019 9:34 am, סך-הכל נערך פעם אחת
israelislave
מל(ק)ה​(שולטת)

ממש ממש לא בא לי להתנצח. אבל כן, הדברים נאמרו בפשטות ואח"כ גם הובהרו על ידי, ובכל זאת זה לא סיפק אותך. אין לי שליטה על מה שאת מבינה אחרי שזה עובר את הפילטרים שלך.

"שמנה ומוזנחת זה לא מתקן את מה שרשמת. אתה עדיין שם את זה האותה קטגוריה"
israelislave
סקרנית מדי

תודה.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 29 באפר׳ 2019
גם אני לא חושבת שמלקה טועה. לא הייתי מתרגשת יותר מדי מההעדפות שלך, אבל אם קוראים את שתי ההודעות שלך יחד, אפשר ללמוד שלא רק שמדובר בדמות שדוחה אותך, אלא שאתה גם ״מזלזל בה״, ובאופן הזה שהצגת את הדברים עולה ש״שמנה״ ו״מוזנחת״, הם תיאורים שמשיקים ומשתלבים אחד בשני, משלימים אחד את השני. הדבר הנוסף זה שדמות כזו היא דמות הראויה ללגלוג ולזלזול.
אם שמנה אינה דוחה כשלעצמה בעיניך, יכולת לכתוב אישה מוזנחת, אישה שאינה מושכת וכו׳. לסיום, הצגת את האישה השמנה והמוזנחת הזו כדוגמת הבהרה למישהו אחר, כאילו שדחיה משמנות (שמטבע היותן שמנות הן הרי מוזנחות. וד״א, מה זה מוזנחת? משהו שמקלחת ותמרוקים פותרים?) בעיניך הוא משהו ברור ואוניברסלי.
בקיצור, אתה יכול להתמם, אבל התפישה שלך פשוט ברחה לך ברגע של חוסר תשומת לב.
israelislave
בכוח המוח​(שולטת){Aion}

פיהוק, פיהוק ארוך ומתמשך.

תתקדמי.
Lanya Colson

Re: למי שהשפלה היא פטיש

Lanya Colson • 29 באפר׳ 2019
israelislave כתב/ה:
היתכן שאנשים שנהנים מהשפלה בוחרים, לפעמים, אולי, חלק מהם, להיכנע ולהיות מושפלים ע"י אנשים שבחייהם הוניליים היו מזלזלים בהם?

עכשו... אני יודע שיש כאלו שיקפצו ויגידו שאין דבר כזה "שמזלזלים בהם בחיי היום יום" וכמובן שע"פ תרבות התקינות הפוליטית אסור בתכלית האיסור בכלל להגיד (או לחשוב) במושגים האלו אבל אני אודה שבצעירותי מצאתי הנאה גדולה בהשפלה בידי בחורות\נשים שלא הייתי מעלה על דעתי להיות איתן בקשר וונילי ממגן סיבות.

תראה, אני לא נגד השפלות,כאמצעי לעוררות מינית. יש יגידו אפילו שאני בעד.
זאת אומרת, אני מבינה את הקטע. זה עמוק, זה צורב, זה מחרמן, זה לגיטימי, זה חלק מהמשחק.
אבל לדעתי, כשאתה בוחר להיות מושפל על ידי מישהי שאתה לא מעריך בחיים הוניליים, אז אתה פשוט משתמש בה.
וזה כבר פחות בדסמ, ויותר הרס עצמי, וזה קצת חבל.