בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אישה קיימה עם בעלה יחסי סאדו-מאזו והתלוננה במשטרה שהוא היכה

israelislave
לפני 4 שנים • 5 בינו׳ 2020
israelislave • 5 בינו׳ 2020
Personality Disorders in Persons with Gender Identity Disorder

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4053264/

וכל האמת בכמה משפטים קצרים.

Why is being transgender now considered a sexual health condition?

While many believe gender incongruence shouldn't be classified in the ICD at all, others argue that it's easier for transgender people to seek hormonal or surgical treatment if gender incongruence is included, According to the WHO, "there remain significant health care needs that can best be met if the condition is coded under the ICD."

Transgender people often have trouble accessing health care because of poor knowledge among healthcare providers, discrimination, financial barriers and socioeconomic barriers. They're also at a higher risk of developing HIV and experiencing sexual violence.

https://www.usatoday.com/story/news/2018/06/20/transgender-not-mental-illness-world-health-organization/717758002/
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
"שלום. אני [כתוב את שמך] אני לא מבין כלום במדע. אבל אני רוצה לצאת צודק. אני פשוט אביא משהו שנשמע נכון, בטח אף אחד לא יבדוק. גם אם יבדקו, אולי זה יגיד מה שאני רוצה. העיקר שיהיה רושם שצדקתי. כי בכל מקרה, אין לי כוונה לשנות את דעתי"

עבד, הכותרת! למה, למה, למה לא קראת את הכותרת? הכותרת היא "הפרעות אישיות בקרב אנשים עם הפרעת זהות מינית". זה אומר שאלה שני דברים שונים. יש אנשים עם משהו שנקרא הפרעת זהות מינית, ולהם יש הפרעת אישיות. לא כתוב שזה אותו דבר. כמה שורות לתוך המאמר מדברים על השוואה בין טרנסים לסיסג'נדרים כדי לראות אם היא מופיעה יותר בקרב טרנסים. אז לא טרנס ולא סיסג'נדר הם הפרעת אישיות, ושניהם יכולים לסבול מהפרעת אישיות. פה בכלל רצו לבדוק *האם* יש קשר בין להיות טרנס לבין הפרעת אישיות.

למה אני צריך לספר לך מה כתוב במאמרים שאתה מביא? אולי פעם אחת תטרח אתה?
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
שלום. אני [הכנס שמך כאן]. ציטטתי לכם שורות מרתקות ממאמר. זה כל מה שאתם צריכים לדעת. אין שום דבר חשוב בשאר הכתבה. לא צריך הקשר. תקראו רק מה שאמרתי. היי, אני בעצמי לא קראתי הכל, אחרת הייתי מביא משהו אחר.
אז הנה כל כל האמת בעוד כמה משפטים קצרים מאותו מאמר:
"It was taken out from the mental health disorders because we had a better understanding that this wasn't actually a mental health condition"
אוי, זה נשמע כמו גילוי שזו לא מחלת נפש. האם מישהו מסביר למה זה היה בעבר???
We’ve historically misclassified a lot of conditions in medicine because of a combination of stigma, fear and misunderstanding," Conti said

אז בעצם הכתבה אומרת שטרנס זה לא מחלת נפש. שזה הפסיק להיות כשלמדנו יותר על מה זה ואיך זה עובד. הסיווג השגוי כמחלת נפש נבע מסטיגמה, פחד ואי הבנה.

אז מה העניין עם מה שהבאת מההמשך?
ש*חלק* מהטרנסים צריכים ניתוחים. *חלק* צריכים תמיכה פסיכולוגית. ועוד. אבל - אם יוציאו לחלוטין את המצב הזה ממדריך הבריאות, ידפקו להם את הטיפול. ואם לא - *זה עלול ליצור סטיגמה שזו מחלה*
בקיצור - החליטו להשאיר במדריך כדי להשיג להם כסף. לא כי זה מחלה. וואו.
ואלה שהתנגדו? תקרא טוב. זה כדי שאנשים לא יחשבו, בטעות, שזו מחלה - אתה!!!!
אתה הבנאדם שבגללו רצו למחוק לגמרי. בגלל הסטיגמה.
ושוב לא קראת.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
Zord כתב/ה:
סלייב תראה, אדם יושב בכלא על סמך חלום של הבת שלו:

https://mobile.mako.co.il/news-law/legal-q3_2014/Article-22c59fd4d65b841004.htm

כמה נוח להתעלם מזה: לא לגמרי הוגן לומר שהתיק נסוב אך ורק על חלום. החלום היה רק נצרה שהשתחררה ובעקבות זאת עלו הזכרונות.

כן, זורד, תתפלא, האב התחיל להתעלל בילדה כאשר הייתה בת 3. ילדים מדחיקים התעללות מינית ופי כמה התעללות מינית של הוריהם — הדמות הראשית בחייהם שתפקידה להשרות ביטחון ולהעניק הגנה. כדי לפתור את הדיסוננס בין תחושה של בושה, השפלה ולפעמים גם פגיעה פיזית לבין נאמנות להורה ואפילו לקיחת אחריות על גורלו (שלרוב מפעיל מניפולציה על הילד), הילדים ״שוכחים״ את הנעשה להם, כלומר את המקור, אך נושאים עד סוף ימיהם את הסימפטומים. ולכן לעיתים קרובות הזכרונות עולים דווקא בגיל מאוחר כאשר האדם מרגיש באופן לא מודע שהוא מסוגל להתמודד עם הזכרון ועם השלכותיו. שני בתי משפט ושבעה שופטים הגיעו פה אחד למסקנה שלא מדובר ב״סתם״ חלום ושהחלום היווה טריגר לזיכרונות שעלו בעקבותיו. האישה הצעירה שחזרה את ההתעללות שנמשכה במשך 8 שנים עד הגיעה לגיל 11 ואף פירטה מקרים ספציפיים במלואם. ואתה, מכאן, מתוך הכלוב, על סמך כותרת, החלטת שמדובר בגזר דין על סמך חלום. כל הכבוד לך.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
רק רוצה לתת סייג קטן.
מקרים כאלה הם קשים מאוד. צריך לוודא שלא היתה התערבות חיצונית בתכנים.
לרגע לא מסכים שפה יש מה שזורד טוען. זה לא "הלך לכלא כי חלום".
*כן* חשוב לבדוק מקרים כאלה טוב טוב. היו מקרים בעבר (בודדים) שנמצא שמטפל כיוון את המטופל למסקנות. זה *לא* המקרה כאן. להיפך, היום יודעים להמנע. פשוט חשוב לבדוק שאכן ננקטו הצעדים המתאימים לוידוי העדות.
ברייה צודקת לגמרי - יש הדחקות, והן צצות בכל מיני דרכים מוזרות. למשל, אנחנו יודעים שילדים שעוברים התעללות גופנית מתחילים לסבןל מהתקפי שיתוק פסיכוסומטיים. הם פשוט מתים מפחד לזוז. ויש שזה ממשיך איתם לכל החיים, והם לא יודעים למה בכל סיטואציה מלחיצה הם פשוט קופאים לחלוטין
israelislave
לפני 4 שנים • 6 בינו׳ 2020
israelislave • 6 בינו׳ 2020
Zord כתב/ה:
סלייב תראה, אדם יושב בכלא על סמך חלום של הבת שלו:

https://mobile.mako.co.il/news-law/legal-q3_2014/Article-22c59fd4d65b841004.htm

מכיר, מקרה נורא. אבל מה קשור לנושא?
israelislave
israelislave • 6 בינו׳ 2020
דרקן ראהל כתב/ה:
"שלום. אני [כתוב את שמך] אני לא מבין כלום במדע. אבל אני רוצה לצאת צודק. אני פשוט אביא משהו שנשמע נכון, בטח אף אחד לא יבדוק. גם אם יבדקו, אולי זה יגיד מה שאני רוצה. העיקר שיהיה רושם שצדקתי. כי בכל מקרה, אין לי כוונה לשנות את דעתי"

עבד, הכותרת! למה, למה, למה לא קראת את הכותרת? הכותרת היא "הפרעות אישיות בקרב אנשים עם הפרעת זהות מינית". זה אומר שאלה שני דברים שונים. יש אנשים עם משהו שנקרא הפרעת זהות מינית, ולהם יש הפרעת אישיות. לא כתוב שזה אותו דבר. כמה שורות לתוך המאמר מדברים על השוואה בין טרנסים לסיסג'נדרים כדי לראות אם היא מופיעה יותר בקרב טרנסים. אז לא טרנס ולא סיסג'נדר הם הפרעת אישיות, ושניהם יכולים לסבול מהפרעת אישיות. פה בכלל רצו לבדוק *האם* יש קשר בין להיות טרנס לבין הפרעת אישיות.

למה אני צריך לספר לך מה כתוב במאמרים שאתה מביא? אולי פעם אחת תטרח אתה?

ואני בעוונותי חשבתי שהפרעה זה הפרעה זה הפרעה

עד היום לא זכיתי לראות הסבר מדעי, אמפירי לסיבה שבגללה שונתה ההגדרה. מהם בדיוק אותם ממצאים שגרמו לחשיבה המחודשת?

המאמר הזה, וכותרתו, מסבירים בדיוק למה גם אם ההגדרה שונתה הסימפטומים נותרו.. אולי תסביר ללהקת המעודדות שלך את הטבלאות במאמר ואת המאפינים של טרנסים וחלקם במחלות\הפרעות מול שאר הציבור?

הרי אתה יודע בדיוק כמוני את האמת, אני מתקשה להאמין שאדם אינטליגנטי שכמותך אשכרה מסוגל לחשב ש 1+1= 3. הסיבות שההגרה שונו הן חברתיות וכלכליות, ממש לא שום סיבה אחרת.

תסביר לי מה ההבדל בין טרנסים למי שלוקים באנורקסיה או הפרעת גוף דיסמורפית, למה אלא עדין הפרעה?

והסיבה השניה היא כלכלית - מסווגים כהפרעה התשובה המערכתית היא טיפולית. ככה סידרו להם עזרה ב"מעבר" אבל משום מה אחוז ניסיונות ההתאבדות לא השתנה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
סלייב הנה היסטוריה מאווווד מקוצרת של טרנסג'נדרים ובריאות הנפש
https://blogs.scientificamerican.com/guest-blog/a-history-of-transgender-health-care/
והנה עוד מאמר באותו נושא שמביע את זה מפורשות:
https://www.apa.org/monitor/2013/04/transgender
המאמר השני הוא של איגוד הפסיכיאטרים עצמו, לא גוף חיצוני. הנה המדע שחיפשת:
In 1980, the American Psychiatric Association added gender identity disorder to the Diagnostic and Statistical Manual (DSM). While controversial, this was seen as a way to ensure that transgender people had access to care.

ובעברית - ההגדרה נוצרה רק ב1980, למרות שאנשים שביטאו קשיים עם המגדר שלהם היו מוכרים לרפואה, היו ניתוחים במספר ארצות, מעט מחקר. והיא נוצרה *כדי לוודא שיקבלו טיפולים* ולא לשום דבר אחר.
אז אתה מבין כמה מדע היה צריך בשביל שזה יהיה "הפרעה"? אפס אחד עגול!
ותפסיק כבר להשוות איך שבא לך. יש אנשים שיודעים להסביר היטב את ההשוואה בין יהודי לעכברוש. טרנסג'נדרים אינם אנורקטיים. אם טרנסג'נדר f to m ייקח סכין מטבח ויתחיל לחתוך לעצמו את השדיים - הוא יגיע לאשפוז. *לא* כי הוא טרנסג'נדר, אלא כי הוא במצב של מסוכנות לעצמו, מסיבה שעדיין לא ידועה. והיות וזה *לא* המצב בקרב טרנסג'נדרים, ההשוואה בין אדם שעובר ניתוח בבית חולים עם מעקב צמוד מכל כיוון, אחרי וועדות למיניהן, לאדם שמרעיב את עצמו למוות היא הזויה.
עד כאן חלק א'
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
עכשיו, לגבי המחקרים.
זה מתחיל מאוכלוסיית המחקר. טרנסג'נדרים הם מיעוט שבמיעוט, נדמה לי שבארה"ב אין אפילו 1% מהאוכלוסייה. איך תמצא את מי לחקור? אז אתה לוקח את היחידים שיש לך - אלה שפנו לטיפול כלשהו. ולא קשה להבין למה זו בעיה רצינית. אתה מראש דוגם מתוך חתך עוד יותר קטן של אוכלוסיית המחקר שלך, ועוד את החתך שמכיל את כל אלה שסובלים מקשיים. ומה לגבי מי שמעולם לא פנה לשום גוף ציבורי? קיבל עזרה פרטית, עשה ניתוח בחו"ל, לא יודע. הם לא יופיעו במחקר!
שנית, אני חושב שאינך מודע למטרת המחקרים האלה. הרעיון הוא להשיג שתי מטרות:
1. הכוונה של אנשי מקצוע - המחקר מודיע למטפלים איזה קשיים נפוצים *בקרב מי שפונה לטיפול*. לא אכפת להם מהטרנסג'נדר שעבר ברחוב, כמה הוא בריא. חשוב להם זה שנכנס לקליניקה - מה סביר שמציק לו? איזה סימנים לחפש בתוך דבריו ומעבר לדבריו, שעלולים להעיד על אחת הבעיות המוכרות? זה *לטיפול*
2. לזהות מגמות באוכלוסייה - לשירותי הבריאות יש אינטרס לזהות אוכלוסיות שעלולות לפתח בעיות ספציפיות. זה נכון למחלות גופניות כמו למחלות נפש. ככה אנחנו יודעים לשלוח אשכנזים לבדוק טייזקס. המטרה היא *מניעתית*, וינסו לגלות גם את הגורמים שמובילים לסיכון. וכאן, אתה בוחר להתעלם מהמסקנות - סטיגמה, דעות קדומות, דחיקה מהחברה, התעללות גופנית ומינית, לקרוא בפורומים שקוראים לך חולה נפש. אלה הגורמים שחוקרים הסיקו שצריך להסיר על מנת להפחית קשיים נפשיים בקרב להט"ב בכלל, וטרנסג'נדרים במיוחד. ואתה לוקח את התוצאות, אבל מתעלם מהמסקנה. במקום, אתה מביא מסקנה אחרת, שאין לך שום הכשרה לקבוע ושעומדת בסתירה לקונצנזוס של מומחים מכל העולם המערבי, לפחות (ארגון הבריאות העולמי???).
המטרות שתיארתי הן היחידות. מטרת המחקרים *אינה* לתאר את אוכלוסיית הטרנסג'נדרים ולקבוע את מאפייניה. הם נועדו להכווין שירותי בריאות ויחד איתם לגייס גורמים כמו משרד החינוך למאבק בסטיגמה ובהדרה.
יתר על כן, רבים מהמחקרים האלה כוללים אזהרות ובקשות *לא* לפרש אותם כתיאור אוכלוסייה, ולא להסיק מהם על הכלל, כי זו אינה מטרתם והם לא בנויים לשרת את המטרה הזו. היו מכתבים זועמים למגזינים מובילים כמו science של חוקרים שמחקריהם נוצלו, כמו שאתה עושה, כדי לפגוע בטרנסג'נדרים, בהם הם הכחישו שהמחקר שלהם תומך במסקנות כמו שאתה מגיע אליהן.
אז, בבקשה, תבין. אתה קורא מחקרים לא נכון, או לא עד הסוף, או מוציא את תוצאות המחקר מההקשר בו הוא בוצע, ובסוף קובע שהכל בגלל איזה אג'נדה נסתרת.