בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה של חינוך מול ניסיון:)

Tame
לפני 20 שנים • 27 באפר׳ 2004

שאלה של חינוך מול ניסיון:)

Tame • 27 באפר׳ 2004
יש המון אנשים שאוהבים בדסמ, חלקם נכנסו לעניין מאז שהם מכירים את עצמם והם כבר שנים בקטע וחלקם רק עכשיו בחר "לצאת מהארון" והם חסרי ניסיון לגמרי.
השאלה היא מה קורה כשהצד הנשלט הוא בעל ניסיון רב הרבה יותר מהצד השולט, אולי אף ניקח את זה לקיצוניות ונגיד שהנשלט הוא הראשון מסוגו בשביל השולטת.

האם אותו נשלט יוכל לעזור לדומית לגדול ולהתפתח ולהגיע למקומות חדשים או שמא מתוקף "תפקידו" הוא מנוע מכך?
ואם הוא כן יכול, האם זה לא נחשב ל"שליטה מלמטה?"
האם באמת תיתכן שליטה אמיתית בין זוג כשהשולטת חסרת ניסיון והנשלט מנוסה מאוד?

מקווה לשמוע את דעתכן/ם

(אני יודע שיכולתי לשאול את זה בכללי אבל העדפתי כאן בכל זאת icon_wink.gif )
Olive

לדעתי...

Olive • 27 באפר׳ 2004
בכל מערכת יחסים שס"קית (שליטה, סאדו/מאזו, קשירות) הנשלט/ת מצופה לשתף את השולט/ת בכל המידע שהם מסוגלים לייצר לגבי טעמם, גבולותיהם, וכו.
במקרה שתואר לרשימת שיתוף זה נכנס כל מה שקשור בידע מקצועי בנושא.
אין כוונה שבאמצע הסאב/ית יעצרו את הדום ויתווכחו איתו/ה על מה שהם עושים, אלא שהם ידברו לפני ואחרי סשן ויתחקרו את מה היה מוצלח ומה פחות מוצלח. הסאב/ית יכולים להפנות את הדומ/ית לסיפורים, סרטים, תמונות וכו שהם רוצים שישפיעו על הסשנים ושיתגברו את הארסנל של השולט/ת החדשים באמצעים, טכניקות, ותפקידים שיעצימו את ההנאה המשותפת.
מקווה שזה עזר.
ממש גרוע​(אחר)

מסכים עם אוליב

ממש גרוע​(אחר) • 27 באפר׳ 2004
מסכים עם אוליב,
ויש לי משהו להוסיף.

לא אחת אני שומע את המושג "שליטה אמיתית", ושוב ושוב לא מבין.
האם באמת אתה רוצה שישלטו בך בלי גבולות כמו עבד כושי בארה"ב?
אם כן, תהנה.
אם לא אז חדל להשמיע את המושג הזה בבקשה. השליטה היא רחוקה מאמיתית באמת, למרות שבשעת סשן רצוי שתראה אמיתית כמה שיותר.
Tame
Tame • 27 באפר׳ 2004
או קיי, אני מבין שיש בעייתיות במושג הזה.
לא התכוונתי להבדיל בין שליטה לשליטה אלא דווקא ללכת על המשמעות היותר "מיינסטרימית" לשליטה.

אולי אם כן במקום המונח "שליטה אמיתית" אשתמש במושג "שליטה במובנה המקובל"..

מקווה שהכל נהיר יותר כעת.. icon_wink.gif

ותודה רבה על התגובות icon_biggrin.gif
המכשפה בג'ינס​(שולטת)
לפני 20 שנים • 29 באפר׳ 2004
אני מאמינה שאם העבד חושב שיש לו יכולת לעזור למלכה לגדול ולהתפתח ולהגיע למקומות חדשים, אז מתוקף "תפקידו" לעשות כך ולא לשמור את המידע או הדיעה בלבוicon_smile.gif
כמובן הכל במגבלות ההגיון והנימוס האלמנטרי.

נ.ב
אני באופן אישי מוכנה לשמוע כל רעיון או הצעה מהעבד שלי כל עוד הוא מבין שמי ש"מנהל את ההצגה" זו אניicon_smile.gif))

נ.ב2
מעניין לעניין באותו עניין, כמעט כל שבוע אני מדברת באיזה צ'אט או בהודעה פרטית, עם מישהו שטען שהוא ראה אותי במועדון. כשאני שואלת, למה לא נגשת הוא אומר "אני לא פונה למלכות מבלי שפנו אלי"icon_smile.gif ואני אומרת אם כבר הגעת למועדון, ראית את המכשפה תתקדם עוד צעד ותציג את עצמך, נכון שאנחנו מעדיפות "לנהל את ההצגה", אבל טיפת יוזמה מצדך תמיד תתקבל בברכהicon_smile.gif))

Tame החלטה חכמה, להעלות כאן את הנושא ולא בכלליicon_smile.gif
Tame
לפני 20 שנים • 30 באפר׳ 2004
Tame • 30 באפר׳ 2004
ראשית כל תודהicon_smile.gif

שנית, ברצוני להקשות קצת ברשותך..

נניח והעבד מבין במהלך הסשן שהמלכה "רכה מידי" בהצלפותיה או להיפך, מתרכזת רק בלהכאיב ולא באקט השליטה עצמו או כל דבר דומה והוא מרגיש שהמלכה מעט חוששת אפילו ללכת עד הסוף מכיוון שזו הפעם הראשונה שלה..
מה עליו לעשות, "להציע" לה איך לנהל את הסשן או לא?
ובאם יבחר שכן, האם זו לא המשמעות של "שליטה מלמטה"?
נזמית לופתת
לפני 19 שנים • 5 במאי 2004

אני אצטרף לדיון, ברשותי.

נזמית לופתת • 5 במאי 2004
הכל תלוי באיך העסק מתנהל.
במקרה שהעבד מרגיש שהמלכה חוששת, ופונה אליה בצורה נאותה, או אפילו במין סוג מסויים של התגרות, כמו למשל: תכאיבי לי גבירתי, אל תפחדי עליי, אני שלך... וכיו"ב, יש בזה משהו מעורר ואפילו מגרה. לעיתים זה יכול לגרור להתקוממות, אבל אני לא רואה בזה פסול, אם המלכה יודעת לנתב את הסשן כראוי.

במידה והעבד לוקח על עצמו את הפיקוד לנהל את הסשן בעצמו, אני כבר קצת שנויה במחלוקת. מצד אחד, זה יכול לשעשע. להתגרות תוך כדי - לשאול אותו אם ככה הוא אוהב, ואיך הוא מרגיש ככה, או מה הוא מרגיש שהוא כשהוא עושה את זה. תחשוב על זה. לתת לעבד לבחור את ההשפלות שהוא הולך לעבור, או את הכאב. לבחור את מה שעתיד להתרחש לו. כל עוד הכל תחת פיקוד המלכה. אבל כשזה עובר גבול הטעם הטוב, ע"ע, התעלמות מהמלכה ובקשותיה, זה כבר מצריך יחס אחר. אולי זה גם מצריך ניסיון פרידה ומציאת זיווג מתאים יותר.

בכל אופן, בעניין השליטה מלמטה אני עדיין מתחבטת ומתלבטת, ולא מוצאת לזה הגדרה.
יום טוב בינתיים,
השקית smoking21.gif
Tame
Tame • 5 במאי 2004
כמובן שהדוגמה השניה שהבאת לא תעלה על הדעת.
אבל אם אתייחס לדוגמה הראשונה,
האם אין בכך "פסול" (בהדגשה על המרכאות) שעבד יבקש מהמלכה שלא "תפחד עליו" ?
האם יש בכך משום עזרה למלכה המתחילה או אולי דבר כזה דווקא יהיה בעוכריה מאחר והיא "תתרגל" לקבל איתותים מהעבד בנוגע לרצונותיו ואולי אפילו תחשוב שהיא אמורה לעבוד עלפיהם?

(ושוב אני מקשה בכוונה, אני לא עושה את זה במטרה להשכיל את עצמי מאחר ואני לא במצב שכזה, אלא דווקא בכדי להעלות את הדיון לתודעה מאחר והוא מאוד מעניין לדעתי)

icon_wink.gif
Tame
Tame • 5 במאי 2004
אבל בכל הצעה ישנה גם רמיזה.

נניח שעבד יאמר "היית יכולה להצליף בי חזק יותר"
יכול להשתמע מדבריו גם שהיה עליה לעשות כן, ואולי דומית לא מנוסה פשוט "תישמע לדבריו"..

ובכל אופן לפי דעתי האישית כסאב, להצהיר על רצונותי הוא הדבר הכי פחות תורם שאני יכול לעשות מכיוון שאני מעוניין לדעת שהכל מגיע ממנה, גם ההתחשבות וגם חוסר ההתחשבות. אם היא תשאל - אענה אבל אם לא, לא אצא בהצהרת רצונותי, כי מעצם כך רצון אחר, חשוב יותר, ישאר ללא מילוי.
(אולי אני קצת מתקשה להסביר את עצמי במשפט האחרון, אני מקווה שאיכשהו אפשר להבין אותי בכל זאת icon_wink.gif )