צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דימויים שטבועים בעולם השליטה

Netrunner​(נשלט)
לפני 3 שנים • 5 בספט׳ 2020
Netrunner​(נשלט) • 5 בספט׳ 2020
סווריןן כתב/ה:
מעניינת ההיסטוריה של צורת הלבוש הזו. אצל המרקיז דה סאד, אין שום זכר לבגדי עור. אצל זאכר-מאזוך, סוורין (אני!) מתעקש על פרוות אצל וואנדה שלו, כי חשוב לו הקור שהיא תקרין: היא עטופה בפרוות כי קר לה, כי היא האהובה הקרה. גם שם אין איזכור לבגדי עור. בגדי עור נשמע לי משהו שהגיע מתרבות של אופנוענים, hells angels, או משהו כזה. עקבים זה משהו שמדליק גם בהקשרים ונילים. כך גם לק. אבל מתי ולמה נכנסו בגדי עור לתמונה כמין dress code סטראוטיפי של יחסי שליטה? מישהו/י יודע/ת? (אני חושד בהוליווד..., ואולי מין זיקה בין מגלבי עור ללבוש עור, אבל אני סתם מהגג).

התשובה היא שפעם במועדניות ברחבי העולם כולם התלבשו ככה ואם רצית לשחק ברידג׳ ולהתחבב על כל הצ׳וצ׳יות היית צריך להתלבש כמוהן.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fetish_fashion
אתה יכול להסתכל עוד בhistory
philosophic john​(שולט){ginny}
philosophic john​(שולט){ginny} • 5 בספט׳ 2020
סולמייט, שאלת שתי שאלות.
1) האם יש מפגשים בלי מיני סממנים ודרס קוס בתור חובה למשתתפים ?
2) האם אדם חייב סממנים ודרס קוד כדי להרגיש יותר שייך.

התשובה לשאלה הראשונה פשוטה: יש מאנצ'ים ואירועים אחרים שבהם הדרס קוד הוא מאוד מינימלי. אין הכרח בקישוטים. זו בחירה אישית.
גם לאירועים שבהם הדרס קוד הוא חלק מהשואו אפשר לבוא עם דרס קוס מינימלי שמכבד את האוירה שמבקשים ליצור.
אבל כמובן שאם כל הbells and whistles לא מתאימים לך אז אולי האירועים האלה פחות מתאימים לך.

התשובה לשאלה השניה היא הרבה יותר מסובכת כי היא מורכבת משתי שאלות בעצמה:
א) האם שינוי הצורה החיצונית משפיע על הדרך בה אחרים ינהגו בך ? בוודאי. זה העולם. בני-אדם מביטים על הקנקן וכל השיט הזה. כמובן לא כל בני-האדם ולא כל הזמן. ובשורה התחתונה התשובה לשאלה הזו תלויה בבני-האדם שאתה רוצה שיקבלו אותך (:

ב) האם הרגשת השייכות שלך תשתנה כשהצורה החיצונית שלך תהיה עם יותר אלמנטים שלתפישתך הם בדס"מיים?
על כך רק אתה יכול להשיב, והתשובה לדברים האלה היא התנסותית ולא תאורטית.
אולי תנסה אלמנט שיחסית קל להתאושש מהגילוי שאין לו אימפקט או שלא טוב לך איתו?
למשל, לפני שאתה רץ להתקעקע, גלח את הראש ותראה מה זה עושה לך. יכול להיות שתופתע.

סוורין, נראה שהתשובה לתהייתך נמצאת במאמר הויקיפדיה הבא - https://en.wikipedia.org/wiki/Leather_subculture
(בתקציר - אחרי מלחמת העולם השניה --> אופנוענים --> הומוסקסואלים --> בדס"מ)
סווריןן
סווריןן • 5 בספט׳ 2020
תודה לשניכם. קראתי. מעניין באמת שלבוש עור הגיע לבדסם לא באופן ישיר, אלא דרך קודי לבוש של הומואים ומה שנתפס כמיניות אלטרנטיבית.
סבון ארומטי​(נשלט)
סבון ארומטי​(נשלט) • 5 בספט׳ 2020
טלי35 כתב/ה:

קראתי,
מעניין, אני איתך. הרי בסופו של דבר זה מנטלי. אני זוכר שפעם הייתי אצל מישהי שכאילו דיגמנה נשיקה פראית כי כאילו זה אמור להיות יותר סקסי ובסופו של דבר זה הרגיש לי מאולץ ואפילו הרתיע אותי. כאילו, לפחות מהזוית שלי, מלכה צריכה להרגיש טבעית עם עצמה ולא לדגמן מלכה. אם היא מרגישה טבעית עם בגדי עור וניטים אז סבבה. אני רק אומר שלפעמים יש לי תחושה שאנשים מהתחום מתלבשים או מתנהגים בצורה מסויימת מתוך להתאים לתדמית שקליפים או אתרים מהתחום מכתיבים להם. קצת כמו נגיד שרוצים לפרסם רמז קינקי לבורגנים אז משתמשים בדימויים של אזיקים עם פרווה ורודה וכאלה.
סבון ארומטי​(נשלט)
מישלי כתב/ה:
אפשר לעשות בדס"מ גם בטריינינג וכפכפים.
אפשר גם בלי איפור, אביזרים או תפאורה או טקסים.

יש אנשים שזקוקים לכל אלו.
ויש כאלו שלא.

במסיבות ומועדונים, רוצים לייצר אווירה, ולכן מקפידים על דרס קוד.
בדיוק כמו במקומות אחרים, כמו בית משפט, הצגת תיאטרון, או מסעדה יוקרה.

יש מאנצ'ים, או מפגשים שאנשים מארגנים, שאין בהם קוד לבוש, ובאים איך שמתחשק.
גם לשם, יש כאלו שיבחרו להגיע בהופעה "לא ונילית".

אחרי הרבה שנים בסצינה, שבמהלכן אהבתי את ההופעה "האחרת" (תירוץ "להתחפש", או להעיז), בשנים האחרונות, גם אני הרבה פעמים מרגישה שזה מיותר או מטופש לי.

בקיצור, כמו בכל דבר (פה או בכלל), יש הכל מהכל.

תודה על ההיכרות עם המושג מאנצ'. איפה מתוודעים למפגשים כאלו?
סבון ארומטי​(נשלט)
philosophic john כתב/ה:
סולמייט, שאלת שתי שאלות.
1) האם יש מפגשים בלי מיני סממנים ודרס קוס בתור חובה למשתתפים ?
2) האם אדם חייב סממנים ודרס קוד כדי להרגיש יותר שייך.

התשובה לשאלה הראשונה פשוטה: יש מאנצ'ים ואירועים אחרים שבהם הדרס קוד הוא מאוד מינימלי. אין הכרח בקישוטים. זו בחירה אישית.
גם לאירועים שבהם הדרס קוד הוא חלק מהשואו אפשר לבוא עם דרס קוס מינימלי שמכבד את האוירה שמבקשים ליצור.
אבל כמובן שאם כל הbells and whistles לא מתאימים לך אז אולי האירועים האלה פחות מתאימים לך.

התשובה לשאלה השניה היא הרבה יותר מסובכת כי היא מורכבת משתי שאלות בעצמה:
א) האם שינוי הצורה החיצונית משפיע על הדרך בה אחרים ינהגו בך ? בוודאי. זה העולם. בני-אדם מביטים על הקנקן וכל השיט הזה. כמובן לא כל בני-האדם ולא כל הזמן. ובשורה התחתונה התשובה לשאלה הזו תלויה בבני-האדם שאתה רוצה שיקבלו אותך (:

ב) האם הרגשת השייכות שלך תשתנה כשהצורה החיצונית שלך תהיה עם יותר אלמנטים שלתפישתך הם בדס"מיים?
על כך רק אתה יכול להשיב, והתשובה לדברים האלה היא התנסותית ולא תאורטית.
אולי תנסה אלמנט שיחסית קל להתאושש מהגילוי שאין לו אימפקט או שלא טוב לך איתו?
למשל, לפני שאתה רץ להתקעקע, גלח את הראש ותראה מה זה עושה לך. יכול להיות שתופתע.

סוורין, נראה שהתשובה לתהייתך נמצאת במאמר הויקיפדיה הבא - https://en.wikipedia.org/wiki/Leather_subculture
(בתקציר - אחרי מלחמת העולם השניה --> אופנוענים --> הומוסקסואלים --> בדס"מ)

תודה על התגובה המפורטת. אלו בדיוק סוג הדברים שעניין אותי לדעת.
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 5 בספט׳ 2020
גם אני כתבתי פעם פוסט ביקורתי על הקיבעון של דרס-קוד בישראל:
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=805194&blog_id=100570
זה כאילו חלק מהמועדונים בארץ החליטו להיות קלישאת בדסמ מהסרטים. אם בתקשורת המיינסטרים מציגים אותנו כלבושי עור, לייטקס ורשת בלבד, והעיקר שחור שחור שחור, אז בואו נתקבע לזה גם כן. חבל.
Kitty frank
לפני 3 שנים • 6 בספט׳ 2020
Kitty frank • 6 בספט׳ 2020
סווריןן כתב/ה:
מעניינת ההיסטוריה של צורת הלבוש הזו. אצל המרקיז דה סאד, אין שום זכר לבגדי עור. אצל זאכר-מאזוך, סוורין (אני!) מתעקש על פרוות אצל וואנדה שלו, כי חשוב לו הקור שהיא תקרין: היא עטופה בפרוות כי קר לה, כי היא האהובה הקרה. גם שם אין איזכור לבגדי עור. בגדי עור נשמע לי משהו שהגיע מתרבות של אופנוענים, hells angels, או משהו כזה. עקבים זה משהו שמדליק גם בהקשרים ונילים. כך גם לק. אבל מתי ולמה נכנסו בגדי עור לתמונה כמין dress code סטראוטיפי של יחסי שליטה? מישהו/י יודע/ת? (אני חושד בהוליווד..., ואולי מין זיקה בין מגלבי עור ללבוש עור, אבל אני סתם מהגג).

לפי דעתי דראגיסטיות היו המעבר בין סגנונות הלבוש של סצנות השוליים האלו, ושל עוד הרבה.