סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רוצה להיות אפס קטן ומושפל

בכוח המוח{Aion}
לפני 3 שנים • 22 בספט׳ 2020
בכוח המוח{Aion} • 22 בספט׳ 2020
אני יותר מסכימה עם מאסול, ופחות מסכימה עם "החלום ושברו". זאת אומרת, אני מסכימה שבדר"כ שליטה נשית מקיימת דו שיח של חרשים, או מתקיימת תחת חוסר הבנה בסיסי של תהליכים. למעשה, חוסר במודעות עצמית מאפיין ומאפשר מערכות קיקיוניות של שליטה נשית, כי בא אדם, נשלט עם צרכים מובהקים, ומבטיח הבטחות לשולטת, אותן הוא לא באמת יכול או מתכוון לקיים, כשהוא בטוח שמה שהוא מעוניין לתת לה, זה מה שהיא הכי רוצה לקבל. קרי - להפוך אותו לאפס, עד שהוא יגמור. (:

מנגד, שולטת רוצה להרגיש מלכה. שימלאו את צרכיה היא, שיטפלו בה ויפנקו אותה, כמו שהיא למדה שגברים מטפלים בנשים, וכמו שמאסול אמר, פרחים וחופשה בחו"ל (רק לשם הדוגמה, כן? הרשימה יכולה להיות רבגונית) יבהירו לה שעומד שם גבר, שבאמת רואה אותה ואת הצרכים שלה, ומעוניין גם בעונג ובנוחות שלה. כשזה לא קורה, אולי יש לנו את "החלום ושברו". שני הצדדים צריכים להיות מודעים לנרטיב של השני, ושני החלקים הללו צריכים להתקיים בו זמנית, גם הצרכים של הנשלט וגם של השולטת, אחרת זה יצלע, ואחד הצדדים (או שניהם), ירגיש מרומה.

זו רק הקדמה, כי אני באמת חושבת שלמרות שהצורך להפוך לאפס הוא צורך מובהק של נשלט, הוא עדיין מתנה לשולטת, אם היא עושה בכך שימוש שמאפשר חפירה בנשלט, וחשיפה משמעותית שלו. למרות שהחלק הזה חי בבועה (שהיא אכן אמיתית לא פחות מכל מציאות אחרת, אבל מובחנת מחיי היומיום), הוא אותנטי ומגיע מתוך מעמקי הנפש. הוא מאפשר לקשור קשר בעבותות של אינטימיות מאוד עזה, כי זה ישר לוקח (בעיני) לאינטימיות וחיבור של ילד לאמא שלו. קשה להתנתק כשאתה מקבל מענה אמיתי לצורך הזה, וכששולטת אכן מביטה בך. אמא יש רק אחת, וכשאתה בוחן ומקבל את אהבתה ללא תנאי (גם אם יש שם קצת הקטנה, השפלה, מבוכה, וכו), אתה נוטה להקשר ולתת אמון רב.

אני חושבת שהצורך הזה של נשלט אינו מגיע מרצון בזלזול והגכחה כשלעצמם. הוא מגיע מאיזו תהיה, מה הערך של אותו נשלט כאדם אהוב (לדעתי הרצון הוא להיות אהוב, למרות הטענה שמדובר באפס מושפל), אם הוא לא נוהג כ"גבר אלפא" לאותה האישה (השולטת). אני חושבת שזה מאפשר מרחב לחקירת השאלה הזו ברצינות, כשהאפסות וההשפלה מורידה את ההגנות של הנשלט למינימום ההכרחי לו על מנת להגן על עצמו. ככל שיחוש בטוח יותר, יאפשר לעצמו אפסות גדולה יותר מול החקר שנעשה עליו, והוא יציית גם במישור המיני, וגם בכל מישור אחר שממילא יצבע בצבע מיני עז, ובגירוי מיני עז, שלדעתי ממכר גם את השולטת. זה ממש טעם נרכש, עד שקשה בלעדיו.

אני חושבת שנשלטים מבקשים לבחון את הערך שלהם כשהם מנטרלים את עניין הגבריות, ולכן מבקשים להיות נדרשים בדרך מסויימת: משרת נקיון, עוזר מחקר, משרת מיני, נהג וכו'. הכל, רק לא גבר אלפא שינהל עם השולטת שלו סקס קשוח. הנשלט מתקשה להסדיר בתוכו את החלקים האלה בו זמנית. כל עוד גם במקום הכי נמוך יש לו ערך ומשמעות, זה מרגיע אותו ומאפשר למיניות הסאבמיסיבית מענה.

אני חייבת לומר שמבחינתי תחושת האפסות לא מגיעה עם תחושת זלזול, איך ניתן לזלזל ולהעריך בו זמנית את אותו אדם? זה לא זלזול. זה כן תחושת עונג מכך שאני מצליחה לקחת אותו לתחושות מסויימות מולי, מבוכה למשל, ואני כן נדבקת בגירוי המיני שניצת במקומות האלה. האם זה סאדיזם? לא יודעת, זה גם לא משנה לי. אני למדתי מזמן שהדבר הכי חשוב בשליטה שלי, כדי לאפשר לי עונג, זה להיות אני ולא לגלם דמות.
תובנות​(מתחלף)
תובנות​(מתחלף) • 22 בספט׳ 2020
מי שרוצה להיות אפס ומושפל הוא רוצה להיות רק עבורך אפס ומושפל ולא עבור כל אחת, אני חושב שזאת הנקודה הכי חזקה..
כלומר עם שאר האנשים הוא ממש לא אפס ולא מושפל, הוא יתנהג רגיל ואפילו במקרים רבים גם כגבר דומיננטי..
להיות אפס ומושפל עבורך זאת התחושה שמעצימה אותו.
מל(ק)ה​(שולטת)
מל(ק)ה​(שולטת) • 22 בספט׳ 2020
למה זה סותר?
לא הבנתי.
למה שלא תעריכי גבר שהשפלת קודם?
חזק בשרות​(נשלט)

Re: רוצה להיות אפס קטן ומושפל

חזק בשרות​(נשלט) • 22 בספט׳ 2020
טלי35 כתב/ה:
מעניין אותי להבין את הצורך הזה.

הרבה פעמים אנשים כותבים לי "אני רוצה להיות אפס קטן מושפל שלך" ואני לא מבינה.
אתם לא חוששים שזה יחלחל ליחסים?
איך אפשר להיות בקשר עם מישהו שאת רואה בו אפס? לא מעריכה? מזלזלת?
זה לא שלא יצא לי בעבר להקטין פרטנר אבל תמיד זה היה ממקום שמוקיר את החלפת הכח.
שמעריך את זה שהוא נותן לי את עצמו ומעצמו. מוריד מעצמו מולי. ועדיין היתה שם הערכה וכבוד הדדי.

ברור לי שאין הסבר אחד ולכן אני פותחת את השרשור הזה כדי לשמוע אתכם ולהבין.

חשוב לי להדגיש - בגלל שאין טון בכתיבה - שאין בכל מה שכתבתי פה גרם שיפוטיות ורק סקרנות נטו.

מבטיחה כמובן גם שלא לשפוט או ללעוג לתגובות שלכם (ומבקשת גם מאחרים לנהוג כך)

לגמרי מסכים עם כל מילה
Menta​(שולטת)
Menta​(שולטת) • 22 בספט׳ 2020
Menta כתב/ה:
אחלה תאור, בייגל. הפסקה הראשונה שלך נהדרת.
אני חושבת שאפשר למצוא איזון במערכת יחסים שהיא לא אספת סשנים או זוגיות אלא משהו באמצע. מפגשים שיש בהם חלק של סשן, שאז הצורך בהשפלה ואפסיות מתמלא, וחלק של חיבוק והבעת רגש חיובי באופן ונילי.
לפחות עבורי, זה האידאל.
סווריןן
סווריןן • 22 בספט׳ 2020
נראה לי שיש כאן שני צרכים נפרדים: להיות אפס ולהיות מושפל. זה לא אותו הדבר. ניתן להיות מושפל מבלי להיות אפס, ואם אתה אפס אתה גם מושפל, אבל באופן מאוד מסויים - אבל זה לא אומר שהשניים זהים. הצורך להיות אפס, הוא הצורך שיתעלמו ממך, בעצם. שתהיה, עד כמה שאפשר, לא קיים עבור מישהו אחר (ועדיין שם). זה מאוד משפיל, מן הסתם, אבל זה צורך מאוד מדוייק ונבדל בעיני. הוא לא דומה לצורך שישפילו אותך דרך זה שיעמידו אותך על ארבע ויגידו לך לנבוח. 'להיות אפס' מתמרן עם פטישים כמו להיות כסא, או שטיח, או הדום. החפצה. ה'שולטת' בהקשר הזה, מנסה לעביר אותך לקטגוריה דוממת. (כתבתי על פעם שעברתי משהו כזה מול מישהי, וזה היה מצמרר - https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=719830&blog_id=106181). להיות 'מושפל', לעומת זאת, מחייב נוכחות שלך כאדם בתוך הסיטואציה, שמגמדים את ערכו אל מולו.
שני הצרכים הללו מתכתבים זה עם זה, אבל הם אינם בבחינת מלים נרדפות.
תמרעה המרטשת​(שולטת)
מנקודת המבט שלי- את אומרת שאיך את תוכלי לראות אותו אדם פוטנציאל לקשר? אבל רוב הסיכויים שהוא לא מחפש קשר.
הוא רוצה להיות אפס וסמרטוט לאיזה שעה שעתיים ואז לחזור לחייו הרגילים.
לרובם זה לא אכפת איך את רואה אותו, כל עוד מילאת את הצורך שלו לשחרר ולהיות נשלט.
זה למה קשרים עם פן בסדמי מתחילים עם היכרות אמיתית ולא מינית/פטישיסטית.
ברגע שבמפגש הראשון מישהו שיש בו פוטנציאל למערכת יחסים, ישר מראה את הצד הנשלט הסמרטוטי שאוהב השפלות, לרוב זה לא ימשיך למערכת יחסים כי הוא עצמו מתוסבך ואת או שכבר ירד לך ממנו או שתראי אותו כמישהו לא רציני או פשוט לא רואה בו כפוטנציאל בן זוג.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 22 בספט׳ 2020
מל(ק)ה כתב/ה:
למה זה סותר?
לא הבנתי.
למה שלא תעריכי גבר שהשפלת קודם?

כי קודם כל אני מכירה אדם. אם אני מעריכה אותו אני אקח אותו לעצמי - ורק אחר כך משחקת (בלהקטין אותו... ואטאבר)

אם מגיע מישהו שמראש אומר שהוא "אפס מושפל" - למה אני ארצה מישהו כזה?

משהו בכל הסיפור בלבל אותי.
טלי35​(שולטת)

כרגיל סווריןן

טלי35​(שולטת) • 22 בספט׳ 2020
סווריןן כתב/ה:
נראה לי שיש כאן שני צרכים נפרדים: להיות אפס ולהיות מושפל. זה לא אותו הדבר. ניתן להיות מושפל מבלי להיות אפס, ואם אתה אפס אתה גם מושפל, אבל באופן מאוד מסויים - אבל זה לא אומר שהשניים זהים. הצורך להיות אפס, הוא הצורך שיתעלמו ממך, בעצם. שתהיה, עד כמה שאפשר, לא קיים עבור מישהו אחר (ועדיין שם). זה מאוד משפיל, מן הסתם, אבל זה צורך מאוד מדוייק ונבדל בעיני. הוא לא דומה לצורך שישפילו אותך דרך זה שיעמידו אותך על ארבע ויגידו לך לנבוח. 'להיות אפס' מתמרן עם פטישים כמו להיות כסא, או שטיח, או הדום. החפצה. ה'שולטת' בהקשר הזה, מנסה לעביר אותך לקטגוריה דוממת. (כתבתי על פעם שעברתי משהו כזה מול מישהי, וזה היה מצמרר - https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=719830&blog_id=106181). להיות 'מושפל', לעומת זאת, מחייב נוכחות שלך כאדם בתוך הסיטואציה, שמגמדים את ערכו אל מולו.
שני הצרכים הללו מתכתבים זה עם זה, אבל הם אינם בבחינת מלים נרדפות.

אוהבת לקרא אותך.
כרגיל
מל(ק)ה​(שולטת)
מל(ק)ה​(שולטת) • 22 בספט׳ 2020
אני אוהבת להשפיל. מאד.
הגברים שהשפלתי היו הכי רחוקים מאפס יכולים להיות. באמת. אחד מהם הוא אדם שאת רואה בטלוויזיה כמעט כל יום (לא סלב) והוא הגבר הכי מצליח ואסרטיבי בעיניי.
בחדר המיטות? הוא אפס מושפל.
אין סתירה.