סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצד האפל של הפמיניזם הרדיקלי ואיך הוא פוגע בנשים

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 3 שנים • 6 באוק׳ 2020
פרלין​(נשלטת){ש} • 6 באוק׳ 2020
zytry כתב/ה:
קראתי כאן דיון של שפת אנשים מלומדה עם ציתותים של העולם הנעלה.. ואני התמים רוצה רק לתת דוגמת רקע." לפני שנים כאשר אמרתי לפקידה שיש לה ישבן יפה,
קבלתי חיוך נאה בתגובה.. היום אילו אמרתי זאת אני מסתכן במשפט על הטרדה מינית.." השאלה: האם קומפלימנט כזה לא חסר היום לאישה ?

לא.
Sekhmet
Sekhmet • 6 באוק׳ 2020
גברים שמתעסקים בכמה פמיניזם רדיקאלי מסוכן מדליקים אותי
זה מראה על חוסר ביטחון וחוסר הבנה חברתית כ"כ עמוקים שנראה לי יהיה כיף לקשור אותך ולא לתת לך לזוז עד שתבכה ותוציא הכל בצורה טובה מרגשת ומשלימה, אחרי תרגיש טוב יותר מבטיחה 💜
Red stormy
Red stormy • 6 באוק׳ 2020
תודה לך מקרב לב שאתה כגבר דואג להגיד לי מה פוגע בי כאישה..מה הייתי והיינו כולנו עושות בלעדייך?
TheStrider​(סדיסט)
לפני 3 שנים • 7 באוק׳ 2020
TheStrider​(סדיסט) • 7 באוק׳ 2020
AlphaPower כתב/ה:
Tremble כתב/ה:
לא ראיתי את הסרטון ואני כן מתכוונת להגיב.
ברור ששקרים וקיצוניות אלימה רק מקלקלים. (למרות שגברים סוללים ככה יופי את דרכם לפסגה ואף אחד לא פוצה פה)
מה הדחיפות של אנשים מסויימים להגיד כל הזמן כמה נשים מגזימות וכמה נשים עושות רע לעצמן במאבקים שלהן?
אנחנו מבינות שזה נועד להחליש ולהקטין, לגרום לנו להרגיש היסטריות, כבדות, קשות, לא ראויות.
אולי תפסיקו לקלקל את מה שאנחנו מנסים לתקן ותצטרפו למאבק?

ביקשתי ממי שלא רואה את הראיון לא להגיב אז למה את לא מכבדת?
אם מישהו מבקש ממך לא לעשות משהו את בכל מקרה לא תכבדי ותמשיכי לא לעשות? או שלנשים מותר הכל?

בכל מקרה אם היית רואה היית מבינה שממש לא מדובר בניסיון למה שאת אמרת "נועד להחליש ולהקטין, לגרום לנו להרגיש היסטריות, כבדות, קשות, לא ראויות"
העיקר לזרוק שטויות לאויר.

ומהו המאבק של הפמינאציות?
הרי המאבק הוא לא על פמיניסטיות אמיתית ושיוויון זכויות, כי על זה אין בעיה לכמעט כל המדינה, המאבק של הפמינאציות הוא למטרת דיכוי והחלשת המין הגברי, כמובן שזה לעולם לא יצליח כי על כל מקרה קיצוני מקבלים תגובה קיצונית מהצד השני.

אתה מבין כמה אתה בצד השגוי של ההיסטוריה, האנסל, כמו הקו קלוקס קלאן, ממלוכנים ופאודלים לפניהם לא מבינים שהעלאת קבוצה מהאוכלוסיה לשיווין עם קבוצה שנהנתה מזכויות יתר אינה לקיחת זכויות מבעלי המותרות אלא השוואת מעמדן של הקבוצות המנושלות מזכויות אלו.

אז אולי, בעודך מפיץ את האידיאולוגיה המיזוגנית, מפגרת וחסרת ההיגיון של הגנה על זכויות הגבר אתה תשקול את דבריה של שופטת בהמ״ש העליון האמריקאי שמתה בחודש שעבר.

״"I ask no favor for my sex. ... All I ask of our brethren is that they take their feet off our necks."״

אני גבר, אני בהחלט מבין שקידום מעמד האישה יבוא על חשבון מעמד היתר איתו נולדתי, אך אולי אני ארצה יום אחד לגדל בת, אולי אתחתן עם אישה, אולי אני סתם ארצה שעמיתותי לעבודה לא יצטרכו לסבול את השטויות של גברים כמוך.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}

Re: הצד האפל של הפמיניזם הרדיקלי ואיך הוא פוגע בנשים

AlphaPower כתב/ה:
אנו מדברים פה הרבה על העניין המגדרי ועל תלונות השווא אז אני מצרף קישור שמוביל לראיון עם בעלת מקצוע(ד"ר רונית דרור) שמתארת את המצב כמו שהוא.

הצד האפל של הפמיניזם הרדיקלי ואיך הוא פוגע בנשים - ד"ר רונית דרור
https://www.youtube.com/watch?v=MOk2NOOVZW0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2FvR5G54auwnnDCH_4lblf-wPQHxONIu9csPUrqEN6K05SeYN-8xFEFmI

מטרת הפירסום היא הצגת המצב בתקווה שאנשים יתעוררו, אני לא מחפש שזה יהפוך לדיון מלחמה מגדרי אז אני מבקש שמי שלא נכנס לקישור וראה את כל הראיון שלא יגיב.
תודה.

קודם כל, כל הכבוד לך שלא אמרת פמינאציות כבר בפתיח, אלא המתנת עד התגובה הראשונה שלך. איפוק מרשים.
שנית, יפה שאתה מכיר בכך שכאשר המטוטלת נוטה לקיצון אחד, היא מתישהו תלך לקיצון השני. אם נתחיל מתקופת המקרא, יש לנו בערך 3000 שנה של שלטון גברים מוחלט שבו נשים היו רכוש ותו לא. אם, לצורך הדיון, נניח שמי טו זה קיצון, אז יש לנו...הממ...מ2017... 3 שנים של שלטון אמזוני. אז תן להן עוד (אוף, מתימטיקה) 2997 שנים, ואז נראה. סבבה? סבבה.
עכשיו, הקשבתי לראיון. כולו. אז עכשיו אני יודע את המצב "כמו שהוא"? חוקרת אחת, נפלאה ככל שתהיה, טהורה במניעיה ככל שתהיה, מייצגת את ה-מציאות? אז אם נמצא חוקר אחד שחושב שהיא טועה, אז תקבל שזה המצב "כמו שהוא"? אה, סליחה, יש לך שתיים.
הנה הצעה - במקום לחפש את אלה שמסכימים איתך, חפש את כולם. יותר מזה, חפש דווקא את אלה שחושבים הפוך ממך. תבדוק אם אתה צודק מול כל עולם המחקר בתחום, לא רק מול חוקרת אחת. ולפני שאתה אומר "אבל כולם משוחדים", שים לב שהרבה מניחים שהיא משוחדת בדעותיה.
עכשיו, האם כל מה שקורה תחת הכותרת "פמיניזם" זה סבבה? ברור שלא. אישית, ראיתי אלף ואחד דברים מטומטמים ברמות על תחת הכותרת הזאת, כמו פיזיקאית שטענה שהפרינקיפיה של ניוטון היא המדריך לאינוס הטבע, שהסיבה שאין הבנה טובה של דינמיקת נוזלים היא שזה "נשי" ולכן מאיים על פיזיקאים, שהם ברובם גברים, ועוד מיני טמטום מוחלט.
אולי תנסה לנהל שיח עם קצת ניואנס בתוכו? אולי, נניח, תנסה לבקש מנשים להביע את דעתן על החיובי והשלילי בתוך הפמיניזם? אולי תתחיל מלהכיר באחריות של גברים על זה שמי טו נולד? אולי, כשאתה מביא ראיון כזה, תגיד שאתה מביא "עוד נקודת השקפה על המצב" ולא את "המצב כמו שהוא באמת"?
בכלל, איזה מין דיון אתה רוצה, כשככה אתה מתחיל? הרי כבר אמרת שכל מה שבראיון הוא האמת לאמיתה, אז איפה השארת מקום לדיון? דיון על כמה זה נכון?
ולסיום, אתה באמת חושב שהביטוי "פמינאציות" עושה משהו חוץ מאשר להלהיט? אתה נהנה שקוראים לך שוביניסט? פריוילג לבן? אולי פשוט נגיד שרונית דרור שבויה בתודעה מעמדית כוזבת, ואז לא צריך להקשיב למילה? תאמין לי, תוציא את הביטוי הזה מהלקסיקון, לפחות בדיון ציבורי.
יותר בהצלחה בדיון הבא.
TheStrider​(סדיסט)
TheStrider​(סדיסט) • 7 באוק׳ 2020
yosi138711 כתב/ה:
לא יודע מי מכירה או לא מכירה את רונית אבל אני מכיר אותה אישית וקודם כל היא בחורה מדהימה .

לגופו של עניין הנושא הזה של תלונות שווא הוא המפתח לניכור הורי , כמעט כל מקרה של ניכור הורי מתחיל בתלונת שווא .

בהליכי גירושין להערכתי יותר מ-50% מהתלונות הן תלונות שווא לכן חוקרי משטרה כבר לא מייחסים אמינות לתלונות .

אני לא הייתי מתחיל לטפל בזה כי נגרם נזק למתלוננות אמת , זה הנזק המשני .

הנזק הישיר הוא ילדים שנפגעים / גברים שנפגעים ובסופו של דבר מאות מתאבדים בשנה ישירות מהחוקים המפלים בישראל .

אפשר לקחת את זה גם לחוקי המזונות המופרכים בארץ וחזקת הגיל הרך כשישראל היא המדינה המערבית היחידה שבה עדיין בוחנים את שני הפרמטרים העיקריים בנושא גירושין (החזקת ילדים ותשלומי מזונות ) על בסיס מגדרי ולא על פי טובת הילדים כמו שמקובל בעולם .

יש שינוי בשנים האחרונות מכיוון שדעת הקהל השתנתה אבל זה לא מספיק .

להערכתך? המקצועית? כי אתה חוקר בעל שם בינ״ל בדיני משפחה וקרימינולוגיה?
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
zytry כתב/ה:
קראתי כאן דיון של שפת אנשים מלומדה עם ציתותים של העולם הנעלה.. ואני התמים רוצה רק לתת דוגמת רקע." לפני שנים כאשר אמרתי לפקידה שיש לה ישבן יפה,
קבלתי חיוך נאה בתגובה.. היום אילו אמרתי זאת אני מסתכן במשפט על הטרדה מינית.." השאלה: האם קומפלימנט כזה לא חסר היום לאישה ?

אני מניח שזה תלוי באישה, לא? גם לא ממש נוכל להיות בטוחים בכנות התגובה שלה, כי היום רואים דברים אחרת...
בקיצור, אז היה אז. מה שהתאים פעם, אולי כבר לא מתאים היום?
מה שכן הייתי מציע, זה שתצפה בסרט בשם makers: women who make america
זה סרט שמתעד את התנועה לשחרור האישה בארהב. ספציפית לנושא, מראים שם תעלול תקשורתי שהנשים עשו - הן נעמדו מחוץ לתחנת סאבווי, נדמה לי בוול סטריט, ושרקו לגברים, צעקו דברים סטייל "איזה כוסון" ושלחו ידיים. זה איפשהו בשנות ה70, נדמה לי. תוכל להתרשם כמה הגברים נהנו.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
החיוך שהתקבל בתגובה ל"קומפלימנט" לפני שנים הוא לא באמת חיוך וזה לא באמת החמיא לה. זה חיוך של אשה מובכת שיודעת שאין טעם להתנגד כי אם היא תעיר שזו חוצפה אז אף אחד לא יגבה אותה ולא יגן עליה ואולי ה"מחמיא" יגיב באלימות.
(ואולי יש מישהי בעולם שזה מחמיא לה, לא יודעת. אבל ברוב המקרים כשאשה מחייכת בתגובה להטרדה - זו הסיבה. כדי לסיים את הסיטואציה כמה שיותר מהר).

אז לשאלה אם "קומפלימנט לא חסר לאשה" - נופ. לא חסר בכלל. יותר טוב בלעדיו. תודה על ההתעניינות.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
AlphaPower כתב/ה:
עוד משהו של בעלת מקצוע אחרת, היא מדברת על המגיבות כאן:
נשים יקרות: אתן לא באמת רוצות שיווין. אתן רוצות פריווילגיות! הנה ההוכחות:
https://www.youtube.com/watch?v=ASStQFQwvHc

א. יש הבדל בין טענות לבין הוכחות. אולי כדאי שתלמד אותו, במיוחד אם אתה מתכוון להתעסק בדיונים. למשל "אין לך אשכים, לכן פתחת את הדיון הזה" זו טענה. הוכחה תהיה תמונה של מפשעה
ב. היא טוענת שאחרים דמגוגים? אחרי הסרטון הזה? כבר לא מלמדים "הפוסל במומו פוסל" באוניברסיטה?
ג. יותר ברצינות, הסרטון הזה הוא קליק בייט. היא רוצה צפיות ורעש. חבל שאתה צורך מידע מדברים כל כך רדודים
ד. אני, אישית, לרוב מתנגד מאוד לרעיון של אפליה מתקנת. חותם לך שיש המון נשים שמתנגדות לזה ומוצאות את זה משפיל, לצד אלה שדוחפות לזה. עיין ערך הציטוט שהביאו לך של ביידר-גינצבורג. שוב, חבל שאתה לא מקיים שיח אמיתי.
צריך לבדוק באיזה תחום, ולמה. אולי לפעמים יש צידוק? ואולי יש רק במקומות מסויימים, ורק שם צריך להלחם בזה? אולי יש נשים שממש ייעלבו אם הן יגלו שהתקבלו על (סלחו לי) "מלגת כוס", דווקא בגלל שהן פמיניסטיות?
ה. לא,לא כל הנשים רוצות פנסיה מוקדמת. אפילו לא כל הפמינאציות. כאן נשברתי, לא צפיתי הלאה. היא ממש מגעילה ת'שועלים
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
רק כדי להדגים שאני באמת חושב שיש הגזמות, הנה סדרת סרטונים שאני מצאתי מרתקת וחשובה. לא איזה "צד אפל", כי לא חייבים דרמה, אבל כן משהו שאני חושב שהוא בעייתי מאוד.
זה ארוך, זה יבש, זה באנגלית, זה שווה את זה:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL969utfM58zhc8Xzo2byAjZkWlTQWUTYc

מי שיראה, אשמח לשמוע דעות