ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פתאום הבנתי שהמקבילה הישראלית של קוקולד בין גזעי זה ערבים

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 3 שנים • 7 בדצמ׳ 2020
פרלין​(נשלטת){ש} • 7 בדצמ׳ 2020
אני לגמרי מבינה למה הוא מתכוון.
מכיוון שאין מתיחות היסטורית בישראל בין שחורים ללבנים שמבוססת על דיכוי והשפלה של גזע אחד בידי גזע אחר ופחד של שני הצדדים אחד מהשני, הפנטזיה הזאת, של גבר שחור שמזיין את אשתך תעבוד פחות בלי המטען התרבותי וההיסטורי.

לעומת זאת, בין יהודים לערבים בישראל יש את כל הדינמיקה הזאת - כיבוש ודיכוי, פחד, אפליה. אז אולי הגזע הוא אותו גזע, אבל זה לא אומר שאין גזענות. אם רוצים להשיג את האפקט של שחור מזיין את אשתך (אלוהים! כולם אובייקטים אצל הקוקהולד, אה?) אז ערבי מזיין את אשתך זאת אופציה לא רעה בכלל.
    התגובה האהובה בשרשור
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 7 בדצמ׳ 2020
אני לא קוקהולדיסט וכן מבין מה אתה אומר, אבל זה לא בדיוק אותו דבר כיוון שהמרכיב של איבה לאומית רוויית מלחמות ומאבק מר על אדמה וריבונות, שמרכזי כל כך ביחסי יהודים-ערבים בישראל, לא כל כך קיים בארה"ב בין לבנים לשחורים. כך שערבים, במקרה הזה, נראים לי פחות כמו אחים תאומים של המקרה האמריקני ויותר כמו, אה... בני דודים.

למה בעצם שעובד זר מאריתראה לא יספק אפקט דומה? או בצוק העתים ואם אתה במקרה טייס לשעבר שאוהב להפגין - אתיופי, ואז גם תוכל לצעוק לו בזמן שהוא מזיין את אשתך שהוא ממש חוצפן לעשות ככה לך שהבאת את ההורים שלו לארץ.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
סטאר כתב/ה:
קפקא כתב/ה:
לא. אין בזה "משהו". אין בזה שום דבר. חוץ מגיבוב של טיעונים חסרי שחר, דעות קדומות וסטריאוטיפים גזעניים מגוחכים.

בקוקולדינג בין גזעי יש הרבה פעמים אלמנטים גזעניים. קראת בכלל או שסתם קפצת להראות לכולנו כמה אתה אדם טוב ולא גזען?

בהתחלה כתבת שזוג אמריקאי יעשה את זה עם אדם שחור, כשהם בעצם בסדר עם יחסים בין גזעים. עכשיו אתה כותב שכן מעורבים אלמנטים גזעניים. לא רצוי שתחליט?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני גם הבנתי את הכוונה, פשוט כמו שכבר אמרו כמה פעמים - הקונספט עצמו גזעני. הרי כדי שהקטע עם שחורים/לבנים יעבוד, את צריכה אנשים שבנסיבות נורמליות לא היו שוכבים עם מישהו מצבע אחר, אחרת האירוע הופך לבנאלי ונטול ערך פטישסטי.
(לא שנפלתי מהכיסא, כן? אוקיי, קינק גזעני. קורה).

הרעיון דווקא לא מהפכני, כמדומני מישהו כבר כתב את השיר שגורס "בזיקפה ובזרע נגאל את פלסטין" וכולנו נתקלנו בצירוף המילים המלבב "מזדיינת עם ערבים" כשהוא משמש כקללה. אז עבור מי שמחפש משחקים שיושבים על מתיחות מבוססת מוצא, בישראל יחסי יהודים-ערבים הם מאד שימושיים. יש לנו הרבה יהודים והרבה ערבים והרבה מתיחות ביניהם.

אבל כל ה"בישראל אין שום מטען רגשי" ו"יחסים בין גזעיים"... נו באמת.

אה ואם אנחנו כבר פה - אין באמת גזעים של בני אדם. כל ההומו-ספיאנס הם גזע אחד.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 7 בדצמ׳ 2020
אם אני זוכרת נכון, יש גזעים, אבל השונות ביניהם, שעליה מתבססות תאוריות גזעניות מלבבות למיניהן, היא מזערית.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
צ'בעת לך. מבחינה ביולוגית אין גזעים. זו טרמינולוגיה שלקוחה מתורת הגזע. הרעיון שיש גזעים נולד אאל"ט בסביבות המאה ה-17 באירופה, מעולם לא הבשיל לקונצנזוס (כי פחח) ותפס תאוצה רק עם עליית הנאצים לשלטון. הנאצים הלכו והטרמינולוגיה נשארה. את יודעת איך זה, אנשים ממשיכים לדבר על זה אז זה נשאר בתודעה. אבל זה כל מה שזה. תפיסה מוטעית ונפוצה.
Kitty frank
Kitty frank • 7 בדצמ׳ 2020
גדלתי בבית ''ליברלי'', שוחר ערבים ושחורים ולסביות וכד'
בעיה קשה למי שרוצה להבהיל את ההורים שלו.
כמה שנים חיפשתי פתרון ובסוף מצאתי אותו באיוש. תקשיבו- למתנחלים יש זין יפיפה!!

הקונפליקט הדתי-חילוני גם יכולה לשמש כמצע לסטיות.