בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פעילות מינית בי די אס אמית בעד ונגד..

דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 3 שנים • 12 בדצמ׳ 2020
Quality כתב/ה:
אני חושב ששאלת האשמה היא אולי משנית ( או תולדה) של השאלה העיקרית בעיני וזה האם הפעילות הבי די אס אמית היא הגנתית רגרסיבית לנפש ולאושר ( ואז אם חייבים לחזור לאשמה, מייצרת מעצם טבעה אשמה) או שהיא ביטוי בריא של מאווים מיניים/ שחרור מיני ומימוש עצמי.
בימים אלו ( ומחר זה עשוי להשתנות) אני חושב שמדובר בתהליך הגנתי. ההגנות נובעת מחויות ילדות פתלוגיות וקישורים מוטעם/פתלוגים בין כאב או שליטה לעונג וביטחון.

הצעה. לא בקטע וכחני, בקטע של רעיון.
תינוקות אוהבים להיות עטופים טוב טוב. חנוקים לגמרי בשמיכות, זה הרבה פעמים מאוד נעים לתינוקות. מה אם מישהו קישר בין להיות ככה מעוך ומלופף לגירוי מיני או משהו, ובבגרותו, הוא נהנה מחניטה? או קשירות? כן, זה מחזיר אותו למשהו ילדי לחלוטין, אבל זה פתולוגי? מתוק קטן, מרגיש ברחם או משהו. אז מה אם הוא בן 50? הלוואי וכולם יכלו לחזור אחורה ככה לשעה שעתיים למקום הכי שמח וחם ואוהב שהיה להם, ואז בעדינות לחזור למציאות שבה הם בני 50, אבל עם איזה חיזוק. האם הצעה כזו יכולה להיות מאחורי הפטיש של נשלט?
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 12 בדצמ׳ 2020
שאלה טובה דרקן, זה באמת מאד תלוי מה האקט ומה השורש שלו.
בשבילי הבדסמ מזיק כי אני לא רוצה להכניס לחיים שלי 'השפלה'.
המוח שלנו לא מבדיל בין השפלה כ'משחק' ולבין השפלה אמיתית. כמו שהוא לא מבדיל בין דימיון למציאות.
אז אם אני מכניסה לעצמי השפלה למוח זה מחליש אצלי משהו. אז אולי אני לא רואה תוצאות מיידיות.. אבל אני יודעת שזה מחליש.
בהתייחסות שלי אני מדברת על סאדיזם ומזוכיזם. פטישים שלא קשורים לכאב או להשפלה בעיניי הם סיפור אחר.
Quality
Quality • 12 בדצמ׳ 2020
מסכים מאוד עם ארגמן. פרויד אמר שהפעילות המינית המזוכיסטית היא בהכרח ביטוי מיני של הלך נפש כזה ( של פגיעה עצמית לרוב לא מודעת) ובוודאי לא של סובלימציה ( להבדיל אולי מיחסים סאדיסטים שאולי יש בהם סובלימציה מסויימת של תוקפנות) מה דעתכם?
Quality
Quality • 12 בדצמ׳ 2020
דרקן ראהל כתב/ה:
Quality כתב/ה:
אני חושב ששאלת האשמה היא אולי משנית ( או תולדה) של השאלה העיקרית בעיני וזה האם הפעילות הבי די אס אמית היא הגנתית רגרסיבית לנפש ולאושר ( ואז אם חייבים לחזור לאשמה, מייצרת מעצם טבעה אשמה) או שהיא ביטוי בריא של מאווים מיניים/ שחרור מיני ומימוש עצמי.
בימים אלו ( ומחר זה עשוי להשתנות) אני חושב שמדובר בתהליך הגנתי. ההגנות נובעת מחויות ילדות פתלוגיות וקישורים מוטעם/פתלוגים בין כאב או שליטה לעונג וביטחון.

הצעה. לא בקטע וכחני, בקטע של רעיון.
תינוקות אוהבים להיות עטופים טוב טוב. חנוקים לגמרי בשמיכות, זה הרבה פעמים מאוד נעים לתינוקות. מה אם מישהו קישר בין להיות ככה מעוך ומלופף לגירוי מיני או משהו, ובבגרותו, הוא נהנה מחניטה? או קשירות? כן, זה מחזיר אותו למשהו ילדי לחלוטין, אבל זה פתולוגי? מתוק קטן, מרגיש ברחם או משהו. אז מה אם הוא בן 50? הלוואי וכולם יכלו לחזור אחורה ככה לשעה שעתיים למקום הכי שמח וחם ואוהב שהיה להם, ואז בעדינות לחזור למציאות שבה הם בני 50, אבל עם איזה חיזוק. האם הצעה כזו יכולה להיות מאחורי הפטיש של נשלט?

מעניין אני חושב שאקט הזה כול להיות אכן לא מזיק נפשית השאלה כמובן מה המשמעות שניתנץ לפעולה
Sm Art{☆Sm}
לפני 3 שנים • 17 בדצמ׳ 2020

בעד או נגד ,בדיני ממונות בין איש לרעהו ...

Sm Art{☆Sm} • 17 בדצמ׳ 2020
לדידי , מי שנזקק לפעילות בדס'מית ,על בסיס צורך נפשי ,ולא גחמה רגעית ברת חלוף,
מחובתו לתגמל את נותנ/ת השרות,בדיני עבודה ,ובגין , שכר עבודה ,וזמן .
אילולי כך,הרי הוא גזלן גמור ,
יש פה גזל זמן ,והרי הוא כגזל גמור ,בענייני אדם ,לבין חבירו, שאין מחילה על כך ,אף ,ביום הכיפורים.
אי לכך, ישקול כל אדם ,וימלך בדעתו ,בטרם ,יחליט האם קוריוז חולף הוא ,בעבורו ,או צורך נפש ,הוא , בעבורו .
כל האמור ,דלעיל ,אין בו ,היתר ,או ,אסמכתא לכך ,שאכן מותר הדבר ,כי אם להעיר לתשומת לב כל מאן דבעי,אודות ,דבר עניין חומרת עוון גזל, זמן ,גדל דעת ,גזל אדם ואשה , באשר הם ..
עניין נשיאה ונתינה באמונה, הוא שורש ובסיס ,לחומרה לכל איש ואישה .
אסור לגנוב כל סכום כל שהוא .
דין פרוטה כדין מאה .
גם אם כולם עושים כך

אין לאף אדם שום היתר ,בזה.
ודין גזל, גוי ,חמור הוא מדין ,ישראל הגוזל, ישראל.

תודה ושלום .
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 17 בדצמ׳ 2020
ארגמןן כתב/ה:
המוח שלנו לא מבדיל בין השפלה כ'משחק' ולבין השפלה אמיתית. כמו שהוא לא מבדיל בין דימיון למציאות.
אז אם אני מכניסה לעצמי השפלה למוח זה מחליש אצלי משהו. אז אולי אני לא רואה תוצאות מיידיות.. אבל אני יודעת שזה מחליש.
בהתייחסות שלי אני מדברת על סאדיזם ומזוכיזם. פטישים שלא קשורים לכאב או להשפלה בעיניי הם סיפור אחר.

המוח של כל אחד מאיתנו עובד אחרת. יש כאלה שלא מבדילים בין דמיון למציאות, ויש כאלה שכן. יש שחקני קולנוע/טלוויזיה שנכנסים לדמות עד כדי הזדהות מוחלטת, ויש כאלה שמתייחסים לזה בתור עבודה - באים, נותנים עבודה, הולכים. על טעם ועל ריח אין להתווכח, אבל אני לא חושב שסוג אחד טוב בהכרח מהשני.

אני רוצה לציין לטובה את המודעות העצמית שלך למצב שלך - זה ממש לא מובן מאליו. טשטוש הקווים אינו נדיר אבל בהחלט אינו אוניברסלי. כבר בצבא שמתי לב שהדרגות והטקסים (וההשפלות, שגם הן לא נדירות) נתפסות אצל חלק מהאנשים כ"דבר האמיתי", ואצל חלק כ"משחק תפקידים" ריאלסטי להדהים, אבל עדיין משחק תפקידים. אני חושב שאותו הדבר נכון בבדסם.

Quality כתב/ה:
מסכים מאוד עם ארגמן. פרויד אמר שהפעילות המינית המזוכיסטית היא בהכרח ביטוי מיני של הלך נפש כזה ( של פגיעה עצמית לרוב לא מודעת) ובוודאי לא של סובלימציה ( להבדיל אולי מיחסים סאדיסטים שאולי יש בהם סובלימציה מסויימת של תוקפנות) מה דעתכם?

פרויד אמר הרבה מאוד דברים, חלקם כנראה נכונים, חלקם שטויות במיץ, וחלקם לא באמת ניתנים לבדיקה. החשיבות ההיסטורית של הדברים שפרויד אמר רבה, אבל החשיבות הפרקטית היא, לדעתי, דומה לחשיבות שיש ל"יוסי אמר ש.." (עבור יוסי ערטילאי, יסלחו לי כל היוסים שקוראים את הדיון). יכול להיות שיוסי טעה, יכול להיות שיוסי צדק, אבל העובדה שדווקא יוסי אמר את זה לא נושאת משקל רב.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
מי שרוצה דוגמה מאלפת במיוחד עד כמה אמיתי משחק תפקידים יכול להיות, חפשו על ניסוי הכלא של זימברדו zimbardo prison experiment. סיפור מטורף במיוחד.
Quality
Quality • 17 בדצמ׳ 2020
James Bondage כתב/ה:
ארגמןן כתב/ה:

המוח של כל אחד מאיתנו עובד אחרת. יש כאלה שלא מבדילים בין דמיון למציאות, ויש כאלה שכן. יש שחקני קולנוע/טלוויזיה שנכנסים לדמות עד כדי הזדהות מוחלטת, ויש כאלה שמתייחסים לזה בתור עבודה - באים, נותנים עבודה, הולכים. על טעם ועל ריח אין להתווכח, אבל אני לא חושב שסוג אחד טוב בהכרח מהשני.

אני רוצה לציין לטובה את המודעות העצמית שלך למצב שלך - זה ממש לא מובן מאליו. טשטוש הקווים אינו נדיר אבל בהחלט אינו אוניברסלי. כבר בצבא שמתי לב שהדרגות והטקסים (וההשפלות, שגם הן לא נדירות) נתפסות אצל חלק מהאנשים כ"דבר האמיתי", ואצל חלק כ"משחק תפקידים" ריאלסטי להדהים, אבל עדיין משחק תפקידים. אני חושב שאותו הדבר נכון בבדסם.

Quality כתב/ה:

פרויד אמר הרבה מאוד דברים, חלקם כנראה נכונים, חלקם שטויות במיץ, וחלקם לא באמת ניתנים לבדיקה. החשיבות ההיסטורית של הדברים שפרויד אמר רבה, אבל החשיבות הפרקטית היא, לדעתי, דומה לחשיבות שיש ל"יוסי אמר ש.." (עבור יוסי ערטילאי, יסלחו לי כל היוסים שקוראים את הדיון). יכול להיות שיוסי טעה, יכול להיות שיוסי צדק, אבל העובדה שדווקא יוסי אמר את זה לא נושאת משקל רב.

אני באמת לא חסיד גדול של פרויד אבל לא כל כך מקבל את הטיעון שלך בכל הכבוד כמובן.
יוסי אמר ש.. מתאים להגיד על משהו שיש לו המקצועות במשהו אחד והוא חווה את דעתו על משהו שאינו בתחום התמקצעותו, משהו שהוא עמדה /דעה. נראה לי שזה פחות מתאים לומר על אבי הפסיכואנליזה ובמיוחד על מזוכיזים שפרויד חקר די לעומק וכתב עליו 3 מאמרים. תקרא אותם תבין ואז תחווה את " דעתך"
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
רגע, ג'יימס אולי הגזים, אבל יש בעיה עם פרויד. פרויד לא ממש עסק במחקר מדעי, לא ממש ניסה את התיאוריות שלו מול המציאות, לאמת את נכונותן. גם ילדים אוטיסטים יוחסו ל"אמא מקרר", ואנחנו יודעים שזה פשוט לא נכון. היו לו גם דעות על מקור ההומוסקסואליות, וגם הן מבוססות פשוט על התיאוריות של עצמו. כן, הוא היה אדם מאוד חכם. לא, לא צריך לבטל אותו. אבל, צריך לקחת את המסקנות והרעיונות שלו בזהירות, לזכור את המגבלות של העבודה שלו. וכן, לפעמים פרויד זה הכי ברצינות "זיגמונד אמר ש...", וזיגמונד טעה, בענק.
Calathea​(אחרת)
לפני 3 שנים • 18 בדצמ׳ 2020
Calathea​(אחרת) • 18 בדצמ׳ 2020
מבחינתי, בדס"מ למיניות יכולים לשבת על הרבה טראומות/דפוסי חשיבה שלנו ולפעמים מיניות בדס"מית מתזכרת את הטראומה וזה יכול להוביל לתחושות קשות.

זה חשוב שאנשים ידעו את זה. לא להבהל אם הפרטנר/ית חווים את זה, להיפך, ללמוד להיות שם ולדבר את זה ועל זה כדי לנסות לפתור את הסוגיה. זה לאו דווקא פשוט.

מיניות בדס"מית ומיניות באופן כללי יכולות להתפש שונה לחלוטין בין אנשים.