שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

יש יותר סרבניות גט מאשר סרבני גט

סנטוריון
לפני 3 שנים • 19 באפר׳ 2021
סנטוריון • 19 באפר׳ 2021
ברייה כתב/ה:
סנטוריון כתב/ה:
מי שמאכיל את הטרול, שלא יתפלא שיש לו טרולים בבית icon_smile.gif

ופרט לכך, לא ברור לי על מה יצאה חמתכם. סה"כ הוא הניח נתון יבש מולכם. אל תיקחו את המציאות כל כך קשה.

והנתון היבש והאינטגרלי שמרכיב את המציאות הוא שבגלל ההפרשים בגיל הפרישה שנקבע בחוק, הגבר לא יכול להיות המוביל והדומיננטי בזוגיות? וכל זה בגלל סרבניות הגט הפמיניסטיות? 😶

מה לא הבנת? הפמיניסטיות השתלטו על מוסדות השלטון, הגברים צריכים לבצע ספונג'ה השכם וערב, וגרוע מכל הוא גורלם של גברים נשואים, אשר צריכים להנשים את הנרטיבים המופרכים ברשתות החברתיות בעודם מדלגים בשדות ירוקים בשמלות מסרסות ואחריהם רודפים רבנים עם גט בידם ומנפנפים בו בחימה.

וברצינות: לפחות בפוסט הראשוני, ה-OP רשם מספר אפליות מגדריות בחוק כנגד גברים - גם כלליות, אבל בעיקר כאלה שנוגעות לגברים נשואים - ושאל כיצד יתכן שגבר נשוי,
שהמערכת מפלה כנגדו, יכול להיחשב "שולט". כנראה שהתכוון לזה במובן החברתי, ולא במובן הבדסמי הכלובי. לא דיון שהייתי מבטל, אם כי לא נראה לי שברמה הנוכחית ובפורום של הכלוב הוא מזיז באמת למישהו או מישהי. הוא בעיקר משמש לניגוח אישי ולאיוורור של תיסכולים. במלים אחרות: אל תאכילו את הטרול.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
פרלין כתב/ה:
אההההה... כי אלה תמיד הפמיניסטיות שמתחילות את השרשורים האלה!
איך לא שמתי לב?

כי הן הטריגר התאורטי.
אבל יש לי תחושת בטן שאילולא הפמיניסטיות היו קיימות, שנאת נשים הייתה מוצאת לה פתח אחר במערכת הביוב כדי לשפוך את תכולתה על דפי הפורום.
Ofan
Ofan • 19 באפר׳ 2021
אני רק שאלה. רציתי לפתוח את הנושא של גיל פרישה מוקדם, דעתי אולי לא פופולרית - אבל לעניות דעתי זה חלק מהפטריארכיה.
תרשו לי לספר לכם על אימא שלי שהגיעה בשעה טובה לגיל הפרישה , בהיותה עובדת מצטיינת במוסד מכובד. דא עקא והיא בכלל לא רצתה לפרוש - גם כי היא אוהבת את העבודה שלה וגם כי המשכורת שלה כשכירה הרבה יותר גבוהה מאשר פנסיונרית. אם היא היתה גבר היא היתה יכולה להישאר עוד כמה שנים במקום העבודה שלה, אבל הפרישה נכפתה עליה. היא ביקשה להישאר עוד - וקיבלה סירוב.

נ.ב.
מסכים איתך בריה -אילולא הפמיניסטיות היו קיימות, שנאת נשים אכן הייתה מוצאת לה פתח אחר במערכת הביוב כדי לשפוך את תכולתה על דפי הפורום. ועדיין הפמיניזם עוזר לנו לנסח דברים ולהבין מהר מאוד איזה סוג של פוסט משעמם זה. עוד יתרון ברור לפמיניזם...
נימרייה​(שולטת)
נימרייה​(שולטת) • 19 באפר׳ 2021
האם כיום יש מקומות ותחומים בהם יש אפליה כלפי גברים? כן ברור. כמו שציינת נשים מקבלות הטבות מס יותר מגברים, גיל הפרישה שונה ויש עוד כמו שציינת ולא רק. האם זה בסדר לדעתי? לא. האם זה בסדר שקיימים תחומים בהן נשים מופלות לרעה? גם כן לא.

עכשיו אחרי שעברנו את משוכת המגיע לי יותר, מגיע לך יותר... העלת פה נושא מעניין של סרבני גט. בעיני לא משנה גבר או אישה זה לא בסדר להחזיק במישהו שרוצה לסיים את הסכם הנישואים שלכם.

ולנושא הבא שדחפת לתוך פסקה קצרה ולדעתי לא הכי קשור לנושא. שולט נשוי. אז שני דברים:
1. אתה לא חייב להתחתן ברבנות ואז תוכל להתגרש בכיף בלי לדאוג לגט ואז אתה שולו נשוי.
2. אתה עדיין יכול להיות שולט בתחום המיני במיטה, בכללי לשלוט על כל הזוגיות או כל קומבינציה אחרת שנעה על הספקטרום הזה. ולהיות נשוי דרך הרבנות פשוט לקחת בחשבון את עניין הגט.

אז לא יודעת כמה הצלחתי לענות על השאלה שלך ולהגיב לכל הנושאים שזרקת פה אבל מקווה שאולי הצלחתי להעביר לך נקודת מבט אחרת.

אגב אני רוצה לנצל את ההזדמנות שאמרת שאתה פתוח לשמוע צדדים אחרים. אני חושבת שיש אמת בדבריך וחשוב לא לשכוח זכויות גברים ולפעול כדי ליצור כמה שיותר שוויון והוגנות בעניין, אבל לצערי אתה משתמש בשפה פוגעת ומאוד לא נעימה הרבה פעמים מה שדווקא יוצר אנטי אליך כאדם עוד לפני שמצליחים להקשיב לך. אז אולי הייתי ממליצה לך לשקול ניסוחים אחרים.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אופן כתב/ה:
אני רק שאלה. רציתי לפתוח את הנושא של גיל פרישה מוקדם, דעתי אולי לא פופולרית - אבל לעניות דעתי זה חלק מהפטריארכיה.
תרשו לי לספר לכם על אימא שלי שהגיעה בשעה טובה לגיל הפרישה , בהיותה עובדת מצטיינת במוסד מכובד. דא עקא והיא בכלל לא רצתה לפרוש - גם כי היא אוהבת את העבודה שלה וגם כי המשכורת שלה כשכירה הרבה יותר גבוהה מאשר פנסיונרית. אם היא היתה גבר היא היתה יכולה להישאר עוד כמה שנים במקום העבודה שלה, אבל הפרישה נכפתה עליה. היא ביקשה להישאר עוד - וקיבלה סירוב.

נ.ב.
מסכים איתך בריה -אילולא הפמיניסטיות היו קיימות, שנאת נשים אכן הייתה מוצאת לה פתח אחר במערכת הביוב כדי לשפוך את תכולתה על דפי הפורום. ועדיין הפמיניזם עוזר לנו לנסח דברים ולהבין מהר מאוד איזה סוג של פוסט משעמם זה. עוד יתרון ברור לפמיניזם...

נושא גיל הפרישה או מספר שנות השירות בצהל די קל להכרעה - מי כותב את החוקים? מי ראש הממשלה בזמן כתיבתם? מי יושבים בראש קרנות הפנסיה, בישיבות מטה בצבא?
גברים כתבו את החוקים האלה, לא אף פמיניסטית. לטעון שיש אפליות שמשחקות לטובת נשים? אוקיי, אולי נכון. לטעון שנשים לא נאבקות למען תיקון האפליות שהן אוהבות? שוב, אולי נכון.
לטעון שנשים איכשהו עומדות מאחוריהן ורק מעמידות פני מסכנות? עד כאן. זה מה קוראים אותו לעג לרש
מל(ק)ה​(שולטת)
מל(ק)ה​(שולטת) • 19 באפר׳ 2021
למה הוא עדיין פה? לא הבטיח שיעזוב?
ולמה אתם עונים לו?
couchtutor​(שולט)
couchtutor​(שולט) • 19 באפר׳ 2021
גיל פרישה נמוך דופק את הנשים, לא עוזר להן.הוא שולח אותן לפנסיה נמוכה יותר בגלל פחות שנות צבירה ויוצר אפליה ממסדית במינויים של עובדים מבוגרים כי לגבר כמעט תמיד תהיה 'יתרת שירות' ארוכה יותר.

העובדה שח'כיות 'פמיניסטיות' מתנגדות להשוואת גיל הפרישה קצת מבלבלת אבל ככה זה כשאנשי ונשות הציבור מעדיפות פופוליזם על שוויון.

ולגבי משך שירות סדיר - כיום, בכל המקצועות 'השווים' נשים חותמות על משך שירות כמו של הגברים כדי שיתרת השירות שלהן תצדיק מבחינת הצבא את ההשקעה בהכשרתן. הכלל שקובע שבהעדר התחייבות לשרת אותו משך כמו גבר אחרת האישה תוסלל למקצועות פחות שווים היא לא פריבילגיה לנשים אלא תוצר של מבט גברי מיליטריסטי.

לראות את שני הנושאים האלה כיתרון לנשים זה פשוט לא להבין את החברה הישראלית.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
מל(ק)ה כתב/ה:
למה הוא עדיין פה? לא הבטיח שיעזוב?
ולמה אתם עונים לו?

רובנו ענינו לו סתם בלעג, כי הוא מטרה מהנה. לא קל למצוא מישהו שיש לגביו כזה קונצנזוס.
התשובות היותר רציניות הן בין אנשים אחרים פה, ממה שאני רואה. מסתבר שאפילו הוא מסוגל לפתוח דיון שמעורר עניין, וחבל לפסול את הדיון רק בגלל הגנטיקה המצערת שלו. הדיון לא אשם שזה האבא שלו.