צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עזרה: קינק!

ivy​(נשלטת)
לפני 3 שנים • 26 במאי 2021
ivy​(נשלטת) • 26 במאי 2021
אני חושבת ש: בדסמים יכולים להיות גם קינקים אבל קינקים לא בהכרח יהיו בדסמים. יצא לי פסיכומטרי משהו! (ועדיין לא ממש מסבירicon_wink.gif
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 26 במאי 2021
אייבי זה דווקא מגניב.

יש לך דוגמאות לדברים קינקים?
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 26 במאי 2021
אני לא חושבת שאני דוגמא טובה, אני רק שומעת ״קינקי״ ונכבה לי המוח (והליבידו).
בעיני זה פשוט תלוי צורך ופסיכולוגיה,
נגיד קינקי יהיה להשתעשע עם אזיקים/קשירה, אבל להשתין לגרון של מישהו זה כבר משהו אחר, כזה שעונה על צורך פסיכולוגי של המשתין והמושתן.
קינקי לדעתי מתמקד בהנאה והרפתקנות,
כשבבדסמי עושים גם דברים שלא תמיד מהנים, או לפחות לא לשם הנאה פרטית
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 26 במאי 2021
ההבדל בעיני הוא במודעות למה שעושים - קינקי בעיני זה כשמישהו/י אומרים "התפלק לי ספנק" או "לא שמתי לב".

בדסמי כשמדובר בכוונה ברורה, מודעת ובהסכמה של כל השותפים לעסק.

[ ופעם אחת הסתובב פה מישהו, שכיום הוא עבריין מין מורשע, והוא השתמש במונח "ונילים קינקיים" כדי להגדיר את כל מי שאינם מוארים כמוהו וכחברי הכת שלו, שכמובן היו בדסמיים להפליא, אם נתעלם ממניפולציות, הסכמה, ניצול וקטינים ]
מטפורה
מטפורה • 26 במאי 2021
Dan_Kap כתב/ה:
ההבדל בעיני הוא במודעות למה שעושים - קינקי בעיני זה כשמישהו/י אומרים "התפלק לי ספנק" או "לא שמתי לב".

[ ופעם אחת הסתובב פה מישהו, שכיום הוא עבריין מין מורשע, והוא השתמש במונח "ונילים קינקיים" כדי להגדיר את כל מי שאינם מוארים כמוהו וכחברי הכת שלו, שכמובן היו בדסמיים להפליא, אם נתעלם ממניפולציות, הסכמה, ניצול וקטינים ]

מאד אהבתי את הרעיון שכוונה ומודעות הם אבני בוחן. עם זאת, לדעתי,לפרקטיקות מיניות אלטרנטיביות יכולים להיות סוגים נוספים של כוונות ומשמעויות שאינן בדסמיות במובן הטהרני של המושג. לספנק, בהתאם לדוגמה שנתת, יכולה להיות משמעות גם אם הוא לא מעוגן במערכת יחסים של פאוור אקסצ'יינג' מלא. כלומר, זה לא או פול און בדסמ או 'התפלק לי' -- יש המון בין לבין.

לגבי עברייני מין, הם יגידו מה שירצו כדי להתחמק מעונש. בחודשים האחרונים התפוצצו כמה פרשיות כוכבנים בארה"ב שהיו מעורבים לכאורה במערכות יחסים פוגעניות וטוענים שההתעללות התרחשה כחלק ממערכת יחסים בדסמית, וכת בדסמית די מלחיצה התגלתה לאחרונה באוסטרליה. כל זה לא מעיד על בדסמיים, כמובן.
ScatNerd
ScatNerd • 26 במאי 2021
Dan_Kap כתב/ה:

]

לא חושב שזה מה שמגדיר, "קינק" גם יכול להעשות בהסכמה ומודעות מלאה.
קינק מוגדר כסטייה מינית, משהו שחורג מהנורמה. גם לפי ויקיפדיה הגבול ההגדרתי גמיש: https://en.wikipedia.org/wiki/Kink_(sexuality)
בדסמ זה מושג יותר רחב, בטח יכול לכלול גם קינק אבל הרבה מעבר.

אני תמיד ראיתי "קינק" כמשהו נורמטיבי (אפילו שזה רשמית מוגדר כ-לא), להרבה אנשים יש את זה, או שאפילו מישהו שאין לו את זה במודע יכול להנות או להתרגש מזה.
כמו שכבר אמרו כאן, להשתין למישהו לפה זה לא סתם "קינק", זה כבר תחת ההגדרה של סאדו מאזו.
סווריןן
לפני 3 שנים • 27 במאי 2021
סווריןן • 27 במאי 2021
משחק תפקידים של חולה ואחות הוא קינקי. אין בו שום דבר בדסמי.
(כלומר, אני עם מי שתפס קינק כחריגה ממיניות נורמטיבית).
עם זאת:
נקרופיליה אינה קינק.
(כלומר, אני עם מי שזיהה בקינק משהו מחוייך: פלרטוט עם סטייה, לא קפיצת ראש לתוכה).
מאותה סיבה:
אזיקי פרווה יהיו קינק. יחסי שליטה של 24/7 המשלבים קקולדינג, אינם קינק. מה שסאד וזאכר-מאזוך כתבו עליו, אינו קינק.

ובחרתי לכתוב בטיפוגרפיה (הקינקית) הזו,
כי זה שאין לומר את שמו
מזמן לא כותב
בפורום
-X-
-X-
-X- • 27 במאי 2021
בבדסמ יש את מרכיב השליטה. כמו שכבר אמרו כאן זה מבוצע במודעות והסכמה.
ואני גם מסכים לגבי זה שבדסמ עונה על צורך פסיכולוגי ולוו דווקא כדי לספק דחף מיני מיידי.
יפה קצת משונה{קרוסית}
יש הבדל גדול בין מה שנקרא קינקי בקהילה ובין הביטוי המקובל בעולם. בארהב, קינקי זה מיניות נועזת/סוטה קלות, לאו דווקא בדסמ, לרוב ונילי. כך למשל, סקס בתא טלפון ציבורי, אורגיה, הכל נחשב קינקי. סטיות קיצוניות (לרבות בדסמ קשה ) לא נחשב לקינקי. כמובן שהגבול וההגדרה תלויים בתפישה של אותו אדם.