סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אתם רוכשים ידע על בסדם? איך אתם לומדים על בדסמ בשוטף?

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנתיים • 23 ביוני 2021
הלן הדובה כתב/ה:
hrgiger כתב/ה:
מה זה "מסרבים ללמוד"? הרי אם יש שיחה, נאמרים מושגים ומתבצעת למידה.

ולשאלתך - אני פגשתי את הבדס"מ לפני שהבנתי שאני כזאת, כך שהיה לי המון בקהילה כוונילית ורכשתי ידע. היום, אם אני נתקלת במושג שאני לא מכירה ולא הבנתי את משמעותו מההקשר, כנראה אקרא על זה. בהנחה והנושא מעניין אותי.

נגיד ואני באה לשולט ומסבירה לו על הסכמה והוא אומר לי שלנשלטים אין זכויות - סירוב ללמוד

או נגיד נשלטים שמתנערים מהאחריות שלהם לעצמם למרות שמסבירים להם RACK.

הממ. מוזר לי לתאר את זה כ"מסרב ללמוד", כאילו כל מה שחסר שם זה ידע. לי זה נשמע יותר חמור. מאנשים שמדברים ככה אני בורחת כמו מאש.
hrgiger
hrgiger • 23 ביוני 2021
"נגיד ואני באה לשולט ומסבירה לו על הסכמה והוא אומר לי שלנשלטים אין זכויות - סירוב ללמוד" - אני לא רואה פה סירוב ללמוד. אני רואה פה אי הסכמה. זה שלא מסכימים.ות איתך לא מעיד על התנערות מלמידה.

"אני ממש אבל ממש לא חושבת שמילת ביטחון זה עזר. זה חובה.
אתה נשמע כמו אחד שיבין את העיקרון. ממליצה ללמוד RACK וPRICK (תחפש בגוגל)
אני רק מחדדת שלא מדובר פה על מיומנות כמו קשירה למרות שגם זה חלק חשוב בלמידה של בדסמ שפוי, בטוח ובהסכמה (SSC)." - את זה אמנם לא הפנית אלי אבל...
א. זה שבשבילך ובעיניך מילת בטחון היא חובה לא אומר שזה נכון לכולן.ם.
ב. אם את כבר מציעה פרקטיקות אז אני מוסיפה לך עוד אחת, CNC.

וללמידה - למידה מתרחשת גם מתוך עשייה, לא רק מלשבת ולקרוא, לשוחח ולצפות. זה שאני לא אשב בצורה מגמתית ללמוד נושא מסויים לא אומר שאני לא רוכשת ידע, בנוסף ישנם דברים שהם אינטואיבים. הבדס"מ שלי, לצורך העניין, מאוד היררכי, עוד לפני המכות והחשמל וכל הכיף הזה. ונכון שעם הזמן דברים השתנו ורכשתי ידע חדש, אבל בסופו של דבר לא באמת הייתי צריכה ללמוד להגיד "ככה אני רוצה את זה ובשביל להיות איתי לזה צריך להסכים".
זה לא שאני אומרת שלמידה היא מיותרת, אני פשוט חושבת שלא בכל נושא היא מחייבת שיעורי בית.
מה שכן, בחלק הטכני, בפרקטיקה עצמה (אקטים, אם תרצי) אני כן אדווקטית של למידה, גם כשזה פיזי וגםכשזה מנטלי.
masoul
masoul • 23 ביוני 2021
הלן הדובה כתב/ה:
hrgiger כתב/ה:

ולשאלתך - אני פגשתי את הבדס"מ לפני שהבנתי שאני כזאת, כך שהיה לי המון בקהילה כוונילית ורכשתי ידע. היום, אם אני נתקלת במושג שאני לא מכירה ולא הבנתי את משמעותו מההקשר, כנראה אקרא על זה. בהנחה והנושא מעניין אותי.

נגיד ואני באה לשולט ומסבירה לו על הסכמה והוא אומר לי שלנשלטים אין זכויות - סירוב ללמוד

לא.
גלומה פה הקביעה כאילו יש כאן נכון ולא נכון, וממילא מי שרוצה לנהוג על פי הכללים, ומי שלא רוצה להתיישר לכללים
שמחייבים אותך, ואת בלשון עדינה קוראת לזה מסרב ללמוד.
אז לא.

יש מערכות יחסים, וכל אחד ומה שמתאים לו במערכת יחסים.
ויש כאן שולט שאומר לך שמה שמתאים לו זה נשלטת ללא זכויות. מתאים לך ? נפלא.
לא מתאים לך ? גם נפלא, המשיכי הלאה, מבלי לבקר לשפוט ולהוקיע את השולט הזה ואת הצרכים והרצונות שלו.

תנסי לאפשר לאחרים להיות מה שהם רוצים להיות, מבלי לנסות להוקיע אותם ובכוח להכניס אותם לקוביות משבצות וקופסאות שלך.
זה הפשט, הכי פשט, של חיה ותן לחיות. בדיוק זה.
Dotans​(אחר)
Dotans​(אחר) • 23 ביוני 2021
מאוד מסכים עם ארגמןן.
אני חושב שמחובתנו ללמוד ולדעת מספיק כך שהחוויה תהיה SSC, אחראית וחיובית (ככל שהדבר בידינו).
אם מדובר במישור הנפשי ואם מדובר במישור הפיסי, בכל דבר שהחלטנו לעסוק בו.

האחראיות, ובשאיפה גם האנושיות, האכפתיות מהאחר, מחייבים אותנו לכך.
הלן הדובה
הלן הדובה • 23 ביוני 2021
יולי Yuli כתב/ה:
לא נראה לי הגיוני ללמוד לפני שמתחילים.
כי לפני שמנסים, איך יודעים שאני בקטע ושזה בכלל מעניין אותי?
לומדים תוך כדי כמו כל דבר אחר שעושים על ידי אינטראקציה עם בני אדם.

הדבר היחיד שצריך ללמוד, וזה כבר לא קשור בתכלס לבדסמ בעיני, זה בטיחות. לפני כל פעולה שעושים על אדם אחר יש לתת את הדעת על בטיחות. אבל זה לא משהו ייחודי לבדסמ, זה נכון גם לשיעורי מחול ורכיבה על אופניים. לפני שעושים משהו בפעם הראשונה, פותחים גוגל ומבררים מה הנחיות הבטיחות.

אבל ככל שלא מדובר באקט מסוכן אז לא נראה לי שיש צורך בשיעורי בית כלשהם. אפילו להיפך - נראה לי מוזר לגשת לפעילות אינטימית עם הכנה משמעותית ותמונה ברורה של מה אנחנו הולכים לעשות. זה ביטוי לתשוקה, לא מטלה לבית הספר. עושים ביחד ומגלים ביחד, זה כל הכיף ❤️

אפשר ללמוד תוך כדי. תלוי מה. בטיחות זה משהו שלומדים לפני הכל. זה נכון. ואני אישית חושבת שלתכנן מה הולכים עשות זה סקסי. למרות שיש כמובן בסדמ שהוא לא מיני.
הלן הדובה
יולי Yuli כתב/ה:

הממ. מוזר לי לתאר את זה כ"מסרב ללמוד", כאילו כל מה שחסר שם זה ידע. לי זה נשמע יותר חמור. מאנשים שמדברים ככה אני בורחת כמו מאש.

תופתעי אבל יש הרבה אנשים שפשוט לא יודעים. לא מכירים אחרת. כשאני מסבירה עם מספיק סבלנות לא מעט מבינים או לפחות מתחילים להבין.
לסרב ללמוד זה כשאת מסבירה והם בשלהם על העיקרון.
הלן הדובה
masoul כתב/ה:
הלן הדובה כתב/ה:
hrgiger כתב/ה:

לא.
גלומה פה הקביעה כאילו יש כאן נכון ולא נכון, וממילא מי שרוצה לנהוג על פי הכללים, ומי שלא רוצה להתיישר לכללים
שמחייבים אותך, ואת בלשון עדינה קוראת לזה מסרב ללמוד.
אז לא.

יש מערכות יחסים, וכל אחד ומה שמתאים לו במערכת יחסים.
ויש כאן שולט שאומר לך שמה שמתאים לו זה נשלטת ללא זכויות. מתאים לך ? נפלא.
לא מתאים לך ? גם נפלא, המשיכי הלאה, מבלי לבקר לשפוט ולהוקיע את השולט הזה ואת הצרכים והרצונות שלו.

תנסי לאפשר לאחרים להיות מה שהם רוצים להיות, מבלי לנסות להוקיע אותם ובכוח להכניס אותם לקוביות משבצות וקופסאות שלך.
זה הפשט, הכי פשט, של חיה ותן לחיות. בדיוק זה.

אבל יש חוקים. חוקי יסוד. 3 ווריאציות לפחות. SSC RACK וPRICK.
אין דבר כזה נשלטת ללא זכויות. לזה קוראים ניצול. ואני לגמרי אשפוט כל מי שבא להגיד לי אחרת.
נכון שלא כל מערכת יחסים עובדת אותו הדבר אבל יש מוסכמות שקיימות בקהילה.
אישית? אין לי בעיה עם TPE (total power exchange) אבל גם שם יש הסכמה מראש וזו זכות.
הלן הדובה
Dotans כתב/ה:
מאוד מסכים עם ארגמןן.
אני חושב שמחובתנו ללמוד ולדעת מספיק כך שהחוויה תהיה SSC, אחראית וחיובית (ככל שהדבר בידינו).
אם מדובר במישור הנפשי ואם מדובר במישור הפיסי, בכל דבר שהחלטנו לעסוק בו.

האחראיות, ובשאיפה גם האנושיות, האכפתיות מהאחר, מחייבים אותנו לכך.

זאת הדרך. אתה אולי לא רוצה ללמוד את כל היסטוריית הבדסמ וכו וכו אבל אתה לא מתנער מהאחריות של למידה בסיסית (יש כאלה שלא עובדים ע"פ SSC ויצחקו עליך אם תציע)
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 23 ביוני 2021
SSC ו-RACK הם בסך הכל סיסמאות לאנשים שאוהבים כללים ומתן שמות לדברים.
זה לא שהם "שגויים", אבל הם גם לא יותר מראשי תיבות למה שהוא פשוט יחס אנושי בסיסי וסוף מעשה במחשבה תחילה.

אם אכפת לך מה- well being של הפרטנר שלך, ממילא ברור לך שהכל צריך להיעשות בהסכמתו ושעליך להשמר מלפגוע בו, גם בלי ראשי תיבות. אני לא מת על הטכניקליזציה הזו של אינטראקציה בין בני אדם. לא צריך ללמוד מונחים כדי לעשות בדסמ בטוח ובהסכמה, צריך פשוט להיות בנאדם. ואת זה, שום ראשי תיבות לא ילמדו אותך.