סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אתם רוכשים ידע על בסדם? איך אתם לומדים על בדסמ בשוטף?

masoul
לפני שנתיים • 23 ביוני 2021
masoul • 23 ביוני 2021
הלן הדובה כתב/ה:
masoul כתב/ה:
הלן הדובה כתב/ה:
hrgiger כתב/ה:
מה זה "מסרבים ללמוד"? הרי אם יש שיחה, נאמרים מושגים ומתבצעת למידה.

ולשאלתך - אני פגשתי את הבדס"מ לפני שהבנתי שאני כזאת, כך שהיה לי המון בקהילה כוונילית ורכשתי ידע. היום, אם אני נתקלת במושג שאני לא מכירה ולא הבנתי את משמעותו מההקשר, כנראה אקרא על זה. בהנחה והנושא מעניין אותי.

נגיד ואני באה לשולט ומסבירה לו על הסכמה והוא אומר לי שלנשלטים אין זכויות - סירוב ללמוד

או נגיד נשלטים שמתנערים מהאחריות שלהם לעצמם למרות שמסבירים להם RACK.

לא.
גלומה פה הקביעה כאילו יש כאן נכון ולא נכון, וממילא מי שרוצה לנהוג על פי הכללים, ומי שלא רוצה להתיישר לכללים
שמחייבים אותך, ואת בלשון עדינה קוראת לזה מסרב ללמוד.
אז לא.

יש מערכות יחסים, וכל אחד ומה שמתאים לו במערכת יחסים.
ויש כאן שולט שאומר לך שמה שמתאים לו זה נשלטת ללא זכויות. מתאים לך ? נפלא.
לא מתאים לך ? גם נפלא, המשיכי הלאה, מבלי לבקר לשפוט ולהוקיע את השולט הזה ואת הצרכים והרצונות שלו.

תנסי לאפשר לאחרים להיות מה שהם רוצים להיות, מבלי לנסות להוקיע אותם ובכוח להכניס אותם לקוביות משבצות וקופסאות שלך.
זה הפשט, הכי פשט, של חיה ותן לחיות. בדיוק זה.

אבל יש חוקים. חוקי יסוד. 3 ווריאציות לפחות. SSC RACK וPRICK.
אין דבר כזה נשלטת ללא זכויות. לזה קוראים ניצול. ואני לגמרי אשפוט כל מי שבא להגיד לי אחרת.
נכון שלא כל מערכת יחסים עובדת אותו הדבר אבל יש מוסכמות שקיימות בקהילה.
אישית? אין לי בעיה עם TPE (total power exchange) אבל גם שם יש הסכמה מראש וזו זכות.

אלו חוקים שקבלת על עצמך, ועכשיו אתה מוקיע את כל מי שלא מקבל על עצמו את החוקים שאתה מוצא שמשרתים אותך.
זה בסדר שאתה מקבל על עצמך חוקים כאלו או אחרים, זה בסדר לדוגמא שתהיה יהודי בודהיסטי מוסלמי צרקסי דרוזי או נוצרי,
וכל אחד וחוקיו.
מה שלא בסדר זה הנסיון שלך, בכוח, ובכמה וכמה הודעות כאן, להחיל את חוקיך על אחרים, להוקיע את אלו
שלא מקבלים את ראשי התיבות שאתה קבעת שכזו ראה וקדש.
במובנים האלו, בשם זכויות האדם כביכול, אתה מטיף לפגיעה והוקעה של אחרים.
את מנסה לקבוע לאחרים מה נכון להם ומה לא, איך הם צריכים לנהוג ואיך לא, ושוב, כל זה בשם
איזו נאורות ואיזו שמירה על אי אלו נשלטות ונשלטים עלומים.

אנא. תן לאחרים להיות הם עצמם, ולעשות מה שטוב להם.
אם הייתי כותב מניפיסט על כך שגבר צריך לנהוג כגבר , ואישה צריכה לנהוג כאישה, ומוסיף מוסכמות
מה גברי ומה נשי ולומר שכך בדיוק צריך לנהוג, כך ולא אחרת, היית מזדעק עד השמיים ( ובצדק )
על כך שאני מנסה להחיל את השקפותי ותפיסת עולמי עליך, ושזו כפיה לא הוגנת ולא מוסרית.

תנסה להרהר בכך שאנשים בסוף היום עושים מה שטוב להם.
תן להם להיות הם עצמם, מבלי לבקר אותם לשפוט אותם ולהוקיע אותם על מי שהם ומה שהם בוחרים.
בדיוק כמו שהיית מצפה שיקבלו אותך.
הלן הדובה
הלן הדובה • 23 ביוני 2021
זאלופון כתב/ה:
SSC ו-RACK הם בסך הכל סיסמאות לאנשים שאוהבים כללים ומתן שמות לדברים.
זה לא שהם "שגויים", אבל הם גם לא יותר מראשי תיבות למה שהוא פשוט יחס אנושי בסיסי וסוף מעשה במחשבה תחילה.

אם אכפת לך מה- well being של הפרטנר שלך, ממילא ברור לך שהכל צריך להיעשות בהסכמתו ושעליך להשמר מלפגוע בו, גם בלי ראשי תיבות. אני לא מת על הטכניקליזציה הזו של אינטראקציה בין בני אדם. לא צריך ללמוד מונחים כדי לעשות בדסמ בטוח ובהסכמה, צריך פשוט להיות בנאדם. ואת זה, שום ראשי תיבות לא ילמדו אותך.

ראשי התיבות הם לא העיקר. יש לך אנשים שמתנערים מאחריות וקוראים לזה בדסמ. יש לא מעט אנשים שמשתמשים ב"מסיכה" של בדסמ כדי להיות מפלצות.
כשתשב ותדבר עם נשלט/ת שבורים שה"שולט" התעלל בהם כי אף אחד לא לימד אותם איך להגיד לא או להיפך לימד אותם שלהגיד לא זה לא בסדר אולי תבין שיש מטרה לכל החוקים.

אל תצא מתוך נקודת הנחה שכולם פה אנשים טובים ואחראיים.
Discipline
Discipline • 23 ביוני 2021
[quote="הלן הדובה"]
Discipline כתב/ה:
הלן הדובה כתב/ה:
hrgiger כתב/ה:

נגיד ואני באה לשולט ומסבירה לו על הסכמה והוא אומר לי שלנשלטים אין זכויות - סירוב ללמוד

או נגיד נשלטים שמתנערים מהאחריות שלהם לעצמם למרות שמסבירים להם RACK.

צודקת ! גם לי זה קרה וזה ממש מעצבן ושערורייתי ואני גם דיווחתי עליה לכלובי :

לפני כמה ימים אני בא לנשלטת ומסביר לה שבבדסמ לא צריך הסכמה והיא אומרת לי שלנשלטות יש זכויות - סירוב ללמוד ! (או שאולי זה "נשלטת לא אמיתית" ? אני תמיד מתבלבל בין השניים)

אני מניחה שאתה צוחק אבל רק למקרה שלא - הסכמה זה לא אופציונלי ואם אין הסכמה זה אונס. השטות במושג "נשלט/ת אמיתי/ת" צריכה להעלם. תמיד תמיד חייבת להיות הסכמה ויש גבולות שצריך לכבד.

(אם אתם מחפשים להרגיז אותי, לא ילך)

אני לא מחפש להרגיז אותך אלא רק להמחיש לך כמה האמירה שלך מגוחכת ומלאת חשיבות עצמית ריקה מתוכן (אני מבין שזה חוסר מודעות ולא מתכוון להעליב). את יוצאת מאיזו נקודת הנחה שאם קראת כמה דברים ולמדת כמה מונחים שהרשימו אותך, את יודעת יותר טוב מאחרים, ומי שלא מקשיב לך הוא חוצפן שמסרב ללמוד את דברי החוכמה שלך (שקראת באיזה פורום ויקיפדי).

בדסמ זה משהו מורכב וקשה מאוד להגדיר במילים מה "בסדר" ומה "לא בסדר" בעיקר כי להבדיל מהחיים הונילים שבו שופטים לפי המעשים (נתתי למישהי סטירה - רע, ירקתי עליה - רע, העלבתי אותה - רע), בבדסמ אי אפשר לשפוט לפי המעשים שנעשים אלא אך ורק לפי ההשפעה של המעשים האלו על הצד שמנגד ואפילו כאן לא צריך לבדוק אם המעשה עשה למי שמולי "טוב" אלא האם הוא גרם לה להרגיש סיפוק, נחת ( ולא גרם לה נזק).

בדסמ הוא משהו עמוק שהמעשים שלו נוגעים בנקודות עמוקות וחבויות בנפש ומכיוון שלכל נפש יש את הרגישויות,העבר והשריטות שלה, הרי שמה שיכול לגרום לאחת "טוב" ו"סיפוק" יכול לגרום לאחרת לפחדים וחרדות ולכן הדבר הכי חשוב בבדסמ זה להכיר את מי שמולך לעומק ולא לוותר לו על שיקוף התחושות שלו מולך, כל הזמן.
hrgiger
hrgiger • 23 ביוני 2021
את מתנסחת כאילו מי שמגיב לך לא חווה בדס"מ או "הצטרף" לפני יומיים.
כשאת מציעה למי שהגיבו פה ללכת ללמוד או לשבת לדבר או ללכת לקרוא זה נשמע כאילו אין לנו את הידע הזה, זה לא המצב וזה גם נקרא כמעט מתנשא בעיני.
לדעתי הרוב המכריע מאלה שהגיבו כבר עברו את השלב הזה, זה אומנם לא בא להגיד שיש לנו את כל הידע, אבל גם אין לך מה לשלוח אותנו לעשות את מה שכבר עשינו.

ובנוסף, לעמוד על העקרונות שלי, אל מול מי שמנסה להראות לי אחרת ממש לא אומר שאני (או כל אחר.ת) בהכרח נמנעת ללמוד, לפעמים זה פשוט אי הסכמה. זה הגיוני שיש לך דברים שהם עמודי התווך הערכיים שלך, הגיוני וחיובי, אבל הם לא זהים לשל כולם.ן וזה לא אומר שהשאר טועים.ות.
הלן הדובה
masoul כתב/ה:

אלו חוקים שקבלת על עצמך, ועכשיו אתה מוקיע את כל מי שלא מקבל על עצמו את החוקים שאתה מוצא שמשרתים אותך.
זה בסדר שאתה מקבל על עצמך חוקים כאלו או אחרים, זה בסדר לדוגמא שתהיה יהודי בודהיסטי מוסלמי צרקסי דרוזי או נוצרי,
וכל אחד וחוקיו.
מה שלא בסדר זה הנסיון שלך, בכוח, ובכמה וכמה הודעות כאן, להחיל את חוקיך על אחרים, להוקיע את אלו
שלא מקבלים את ראשי התיבות שאתה קבעת שכזו ראה וקדש.
במובנים האלו, בשם זכויות האדם כביכול, אתה מטיף לפגיעה והוקעה של אחרים.
את מנסה לקבוע לאחרים מה נכון להם ומה לא, איך הם צריכים לנהוג ואיך לא, ושוב, כל זה בשם
איזו נאורות ואיזו שמירה על אי אלו נשלטות ונשלטים עלומים.

אנא. תן לאחרים להיות הם עצמם, ולעשות מה שטוב להם.
אם הייתי כותב מניפיסט על כך שגבר צריך לנהוג כגבר , ואישה צריכה לנהוג כאישה, ומוסיף מוסכמות
מה גברי ומה נשי ולומר שכך בדיוק צריך לנהוג, כך ולא אחרת, היית מזדעק עד השמיים ( ובצדק )
על כך שאני מנסה להחיל את השקפותי ותפיסת עולמי עליך, ושזו כפיה לא הוגנת ולא מוסרית.

תנסה להרהר בכך שאנשים בסוף היום עושים מה שטוב להם.
תן להם להיות הם עצמם, מבלי לבקר אותם לשפוט אותם ולהוקיע אותם על מי שהם ומה שהם בוחרים.
בדיוק כמו שהיית מצפה שיקבלו אותך.

נתחיל בזה שלדת ואמונה אין קשר לנושא. החוקים האלו לא משרתים רק אותי ולא אני כתבתי אותם. אנשים חכמים ממני עם שנים של ניסיון העלו אותם על הכתב.
חוקים באים ממקום של צורך. למה לא מעשנים במטוס לדוגמא? למה יש חוקים?

וכן, אני אוקיע כל חלאת אדם - שולט ונשלט - שיטיף כנגד זכויות אדם. בדסמ לא נותן את הזכות להתעלל בבן/בת זוג.
יש אנשים שמה שעושה להם טוב עושה לאחרים רע ויש אנשים שלא מודעים לנזק שהם עושים. בגלל זה צריך ללמוד בדסמ נכון.

אם מה שאתה עושה הוא בהסכמה ומתוך אחריות הדדית ואף אחד לא נפגע? לך על זה.
אבל אין מצב שהסכמה היא כשרה כשצד אחד לא מודע למה הוא מסכים.

אני אינני כופה את השקפת העולם שלי על אחרים, אני מציגה את דעותיי.
אתה יכול לקבל אותם, אתה יכול שלא - אני רק מעלה את הנושא.
ככה אנחנו כבני אדם מתפתחים. בשיחה.

רק אומר ואוסיף שמצחיק שאנשים שעוסקים בבדסמ שבנוי על כבוד הדדי ויחסי כוחות ברורים שאינם שונים מחוקים מתרעמים על חוקים שהם ממש לא מגבילים ואין בהם יותר מאנושיות בסיסית.
masoul
masoul • 23 ביוני 2021
אתה לאורך כל השרשור מצליח לא להבין, או אולי לא רוצה להבין ?
ואולי לא רוצה ללמוד ?

נחדד.
אנשים לא מתרעמים על חוקים אלו או אחרים.
אנשים מתרעמים על הנסיון שלך להכתיב מה נכון ומה לא.
אנשים מתרעמים על הבטחון שלך בשחור ובלבן, בנכון ובלא נכון, עד כדי כמעט אמונה דתית ( ומכאן ההשוואה לדתות)
ואנשים מתרעמים על ההוקעה הנחרצת כלכך שלך מכל מה שלא עובד כמו שאתה החלטת שדברים צריכים לעבוד.

תקרא את גייגר מעלי, אולי היא קצת יותר ברורה ממני.
אם עדיין לא הבנת מה הבעיה בהודעות שלך, צר לי, מעל ליכולות שלי להסביר, בטוח יש כאלו שטובים ממני בלהסביר.
הלן הדובה
hrgiger כתב/ה:
את מתנסחת כאילו מי שמגיב לך לא חווה בדס"מ או "הצטרף" לפני יומיים.
כשאת מציעה למי שהגיבו פה ללכת ללמוד או לשבת לדבר או ללכת לקרוא זה נשמע כאילו אין לנו את הידע הזה, זה לא המצב וזה גם נקרא כמעט מתנשא בעיני.
לדעתי הרוב המכריע מאלה שהגיבו כבר עברו את השלב הזה, זה אומנם לא בא להגיד שיש לנו את כל הידע, אבל גם אין לך מה לשלוח אותנו לעשות את מה שכבר עשינו.

ובנוסף, לעמוד על העקרונות שלי, אל מול מי שמנסה להראות לי אחרת ממש לא אומר שאני (או כל אחר.ת) בהכרח נמנעת ללמוד, לפעמים זה פשוט אי הסכמה. זה הגיוני שיש לך דברים שהם עמודי התווך הערכיים שלך, הגיוני וחיובי, אבל הם לא זהים לשל כולם.ן וזה לא אומר שהשאר טועים.ות.

זה שמישהו עושה משהו לא נכון במשך שנים לא הופך את זה לנכון.
ללמוד עוד ולהשתפר ולגדול? זה לא נגמר אף פעם.
יש כאלה שיש להם את הידע והם לא משתמשים בו.
יש כאלה שיש להם את הידע והם משתמשים בו לרעה.

זה בסדר לא להסכים, מתנהלת שיחה. דו שיח בין שני אנשים. אני מציגה את נקודת המבט שלי ואתם את שלכם.
נקודת המבט שלי היא שצריך תמיד לשאוף לדעת עוד. כשאני רואה אנשים עם ניסיון אני רוצה ללמוד מהם.
אני רוצה להיות האני הכי טוב שקיים בשביל הפארטנרים שלי. חלק מזה? הרצון הבלתי נדלה שלי שכולם יהיו בטוחים.

ומתנשאת ? לגמרי. יש פה חלאות אדם שלא מגיע להם להיות חלק מהדבר היפיפה זה. אנשים שמסרבים ללמוד ומלמדים אנשים את כל הדברים הלא נכונים.
''''''''''
'''''''''' • 23 ביוני 2021
טוב, מזמן באמת לא הגיע לכלוב ניק חדש שבא לפרוק תסכול ומתיימר לחנך פה את כולם.
איכשהו גם תמיד מדובר בטרנסיות, כאילו עכשיו כשאתה אישה, אז זה הזמן לפרוק את כל החרא שיש לך על גברים ולכתוב בכל חור על כל המונחים החדשים שלמדת עליהם באינטרנט.
masoul
masoul • 23 ביוני 2021
ננסה מכיוון אחר.

כתבת עד כה 16 הודעות.
הודעה אחת שלך קיבלה לייק אחד, בשרשור שכמעט כל הודעה קיבלה כמה.
כנראה שדרי האתר לא מזדהים עם מה שאתה אומר.
יכול להיות שיש מקום לבחון מחדש את התפיסה שלך ?
להרהר קצת שוב בהשקפה שלך בנושאים האלו ?
יתכן שאתה מנסה לעורר על בעיה שאולי קרובה לליבך, אבל אולי בעיני השאר
לא כזו אקוטית ?
או אולי רק הדרך שבה אתה מציג את הדברים מקוממת ?
אולי ההתנשאות והנחרצות בכתיבה שלך לא יורדת בגרון ?

כי דיי ברור שדבריך לא מתקבלים.

זה רק כולם צריכים כל הזמן ללמוד ולהשכיל ?
או שאולי גם לך יש מה ללמוד מהשרשור הזה ?
הלן הדובה
במקום להתווכח איתי על כן חוקים או לא חוקים. יש פה כמה שמתעלמים מהשאלה המקורית.

אני למדתי בדסמ מאנשים ולא מוויקיפדיה. תמיד העדפתי לדעת עוד וככה אני עושה את הבדסמ שלי.
כן, יש אנשים שלא מוכנים להיות פתוחים לרעיון שבדסמ כן עובד עם חוקים ושכן צריך ללמוד.

אני לא כופה על אף אחד שום דבר. תעשו מה שעושה לכם טוב וכול עוד אף אחד לא נפגע - אני אכבד.
אבל אלו שלא לומדים ומסרבים לקחת אחריות ופועלים מפזיזות לא יקבלו אצלי כבוד.

חוץ מהקטע של הדת - לא כועסת.

ברור לי שאנשים עוסקים בבדסמ בצורות שונות אבל כולנו עדיין חייבים לדעת איך לעשות בדסמ בצורה בטוחה, שפויה ובהסכמה או בקיצור SSC.