אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לנסט - מחקר על 69 מחקרים קבע כי ענישה גופנית של ילדים מזיקה

starduskonfire
לפני שנתיים • 30 ביוני 2021
starduskonfire • 30 ביוני 2021
Mental Freedom כתב/ה:
לא צריך 69 מחקרים בשביל זה, זה ברור שילד מוכה יגדל עם טראומות וצלקות (לא פיזיות) עמוקות.

on the other hand, לדעתי סטירה פה סטירה שם ו*לא על בסיס קבוע*, כמובן בעוצמה הגיונית, ורק כאשר הילד עשה משהו באמת חמור לפעמים עדיפות על ההורים של ימינו שמתייחסים לילדים בפינוק ובהערצה מדי.

סטירה פה סטירה שם נגד חסר ישע שלא בחר בך כהורה, שלא יכול (פסיכולוגית, וטכנית הרבה פעמים) להינצל ממך כהורה.
סטירה פה סטירה שם נגד מי שהולך לסלוח ולהצדיק אותך כמעט בכל מחיר.
סטירה פה סטירה שם נגד מי שהייה מפוצץ אותך מכות ברחוב אם היה גדול\חזק ממך וחסר סנטימנטים כלפיך.

"משהו באמת חמור" - אלימות?
אחלה דרך ללמד שאלימות היא מוצדקת כשאתה בעל הסמכות.
"משהו באמת חמור" - גנבה?
אחלה דרך ללמד חוסר אמפתיה כלפי מי שלא עמד בפיתוי ולקח משהו לא שלו
"משהו באמת חמור" - חוצפה, חוסר כבוד, חוסר משמעת, אי עמידה בהסכמים?
אחלה דרך לבנות סמכות דרך השלטת טרור.
Mental Freedom
Mental Freedom • 30 ביוני 2021
starduskonfire כתב/ה:
Mental Freedom כתב/ה:
לא צריך 69 מחקרים בשביל זה, זה ברור שילד מוכה יגדל עם טראומות וצלקות (לא פיזיות) עמוקות.

on the other hand, לדעתי סטירה פה סטירה שם ו*לא על בסיס קבוע*, כמובן בעוצמה הגיונית, ורק כאשר הילד עשה משהו באמת חמור לפעמים עדיפות על ההורים של ימינו שמתייחסים לילדים בפינוק ובהערצה מדי.

סטירה פה סטירה שם נגד חסר ישע שלא בחר בך כהורה, שלא יכול (פסיכולוגית, וטכנית הרבה פעמים) להינצל ממך כהורה.
סטירה פה סטירה שם נגד מי שהייה מפוצץ אותך מכות ברחוב אם היה גדול\חזק ממך וחסר סנטימנטים כלפיך.

"משהו באמת חמור" - גנבה?

יכול להיות שלא התנסחתי כראוי, לדעתי אתה מקצין ממש את מה שבאמת התכוונתי אליו.

גם אני קיבלתי סטירה פה סטירה שם מאבי, והנה אני בן 26 והוא הבנאדם שאני הכי מכבד ומעריץ בעולם, ורחוק שנות אור מלהיות הורה מכה \ מזניח או "משליט טרור".. להפך ממש.
אז כן לפעמים ילדים ומתבגרים עושים "דברים חמורים", וברגע שאומרים להם לא זה לא באמת משפיע, את הסטירה שקיבלתי בגלל שגנבתי וקיללתי את המוכר מהמכולת לא שכחתי בחיים, אבל כנראה שלמדתי ממנה דברים חשובים יותר (:
starduskonfire
starduskonfire • 30 ביוני 2021
"גם אני קיבלתי סטירה פה סטירה שם מאבי, והנה אני בן 26 והוא הבנאדם שאני הכי מכבד ומעריץ בעולם, ורחוק שנות אור מלהיות הורה מכה \ מזניח או "משליט טרור".. להפך ממש."
מדגים נהדר את "סטירה פה סטירה שם נגד מי שהולך לסלוח ולהצדיק אותך כמעט בכל מחיר."

הניסוח שלך הייה נהדר, ברור, ולא מתנצל או מיפה את המציאות (כמו שאני אוהב) והתגובה שלי כלל לא קיצונית ולא מקצינה את דבריך.
גם אני ספגתי אלימות פיזית מצד אמי, גם אני הצדקתי את זה בשלל דרכים.

הדבר החשוב להבין בעיניי, זה העובדה שהצורך שלנו להצדיק את האוולות האמיתיות של ההורים הוא אחד הכוחות הגדולים הפועלים בחיינו.
אנחנו יכולים לחיות עם ערימות של תלונות וביקורת על ההורים, על השטויות הכי קטנות. אבל השיט האמיתי, הנזק האמיתי, האוול האמיתי הוא מוקצה ונסתר מהעין הביקורתית שלנו.

אני מציע לך להתבונן בכנות בשאלה, מה המחיר האישי שלך לקבל את העובדה שכל אלימות פיזית נגד ילדים זה מעשה נבזי, רעיל, לא מוסרי, מיותר.
מה אם זה באמת כמו שאמרתי? מה אם הסיבה להכאיב לילד שלך זה כי אתה יודע שהוא לא יחזיר? כי אתה יודע שהוא יצדיק אותך בעתיד? כי אתה עצלן מדיי בכדי
למצוא דרכים אחרות להעביר את המסר?

תשקול שבחיים לא היית מפעיל את השיקול של "סטירה פה סטירה שם" נגד הבת זוג שלך בתור מעשה לגיטימי, תתבונן למה זה בדיוק.
למה משהו שצודק ולגיטימי עם הילד שלך, פוגעני ולא מתקבל על הדעת עם הבת זוג?
king ddm​(שולט)
king ddm​(שולט) • 30 ביוני 2021
דרקן ראהל כתב/ה:
אז בבקשה - תן הסבר מדעי למה צפון אירופה ולא ארהב. לדעתי, מחקר כזה צריך להתבצע בשכונה הבוכרית בירושלים, רק אז הוא יהיה מייצג

אחד כי רוצות ברית היא מדניה חלק בעלם שליש וחלק זה עלם ראשון . דבר שני מדניה אם רבה מאוד דתו שנות מאוד . דת גם יכול לשפיה כן מאוד אם כלם מקבלים מכות כמו ילדים
זה יכול פקטור שמזניחה את תופה זו . בדר שני קשה מאוד לראות עד רבה דברים יש יותר רב משתנים , מתי באירופה יש פחות . אם מדברים על ירשולים עיר הכי ענייה ישראל
אני חושב שזה לא ירעה שם דבר חרדים לא מדברים על זה דבר שני יש למה משפחות יותר גדול בגלל זה אני חושב לימאות היא הדרח יחדה לשמור למושמת במשפחה אך כל לא גדול ברמות חיים מהרים שלם אני דרך למודת את שפה על חיים שלם
king ddm​(שולט)
פייה כתב/ה:
אבל מה הקשר לBDSM?

אין קשר
king ddm​(שולט)
אם מדברים על מחקר זה מעניין אם יש מחקר שמדבר על שפה של אלימות מערכות יחסים בדמס של 24\7 . מתי יש לאמות כמו אנוש וזה נפוץ מאוד מרעכות יחסים כלו , דבר שני יכול לקבל החלטות אם מדרדרת עד דברים זה מנעין לקראו , כמו שולט .

אני חושב כדי ליואת הורה רציך לקבל רשין כמו למכנית .
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
king ddm כתב/ה:
דרקן ראהל כתב/ה:
אז בבקשה - תן הסבר מדעי למה צפון אירופה ולא ארהב. לדעתי, מחקר כזה צריך להתבצע בשכונה הבוכרית בירושלים, רק אז הוא יהיה מייצג

אחד כי רוצות ברית היא מדניה חלק בעלם שליש וחלק זה עלם ראשון . דבר שני מדניה אם רבה מאוד דתו שנות מאוד . דת גם יכול לשפיה כן מאוד אם כלם מקבלים מכות כמו ילדים
זה יכול פקטור שמזניחה את תופה זו . בדר שני קשה מאוד לראות עד רבה דברים יש יותר רב משתנים , מתי באירופה יש פחות . אם מדברים על ירשולים עיר הכי ענייה ישראל
אני חושב שזה לא ירעה שם דבר חרדים לא מדברים על זה דבר שני יש למה משפחות יותר גדול בגלל זה אני חושב לימאות היא הדרח יחדה לשמור למושמת במשפחה אך כל לא גדול ברמות חיים מהרים שלם אני דרך למודת את שפה על חיים שלם

אז לך למחקר, תקרא אותו. הוא סקירה של מחקרים אחרים. תקרא אותם. בפרק השיטה, method, תמצא את כל הפרטים על איך המחקר בוצע, כולל איזה בקרה היתה. אז תדע מי ומה אוכלוסיית המחקר, והאם היתה בקרה על הדברים שאתה מדבר עליהם, או לא. אחר כך, אם לא היתה בקרה, אתה צריך לבדוק אם יש מחקר אחר, שמצא את ההשפעות שאתה חושב שיש לדת. אם אין, תצטרך לעשות כזה בעצמך. רק אם לא עשו בקרה במחקרים המקוריים, ויש ראיות שדת יכולה להשפיע, יש לך טיעון.
אם לא תעשה את כל זה, כל מה שכתבת שווה כקליפת השום. יכולת באותה מידה לכתוב "אני לא אוהב את המחקר הזה, אז הוא לא נכון"
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
starduskonfire כתב/ה:
Mental Freedom כתב/ה:

"משהו באמת חמור" - גנבה?

וואו. נראה לי פעם ראשונה שאני ממש אוהב משהו שכתבת, באמת. גם מנוסח אחלה
עם זאת, יש לי סייג קטן. אני לא יודע למה שניכם מתכוונים בסטירה פה, סטירה שם. מעורפל מדי, אני לא סגור שאתם מדברים בכלל על אותו דבר. מה שכן, אם הילד שלך בא רץ לתוך כביש סואן, אתה תופס אותו, ובלהט הרגע מוריד לו סטירה - זה עניין של הצלת חיים, של גבול פיזי מסוכן מאוד. זה גם אמור להיות משהו שקורה לא יותר מפעם או פעמיים בחיים,מצב כזה. לא יקרה שום דבר לילד, ואתה שומר על חייו.
אידיאלי? לא. מומלץ? ודאי שלא. טראומה לכל החיים, הלך הילד פייפען? סיכוי קלוש ברמת לא קיים
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לא, דרקן.
אם הוא רץ לכביש והצלחת לתת לו סטירה, סימן שהיית מצליח פשוט לעצור אותו.
אם הוא גנב מהמכולת צריך להסביר לו. אם הוא גנב פעמיים אחרי שהסברנו בפעם הראשונה, אפשר להסבר הנוסף לצרף עונש מידתי. גם העונש הוא לא הפתרון האולטימטיבי, כיוון שהוא מרתיע ולא משנה השקפת עולם. גם כאשר העונש הוא הפתרון המידי היחיד שיכול לעצור שרשרת התנהגויות, יתלווה אליו שיח ממושך, שיח שחוזר על עצמו, שיח שמטרתו לא רק להסביר אלא גם להבין מדוע הילד בוחר להתנהג כך ולא אחרת. האלימות, לעומת זאת, לעולם אינה מוצדקת, גם כאשר מדובר במקרים נדירים שהפוטנציאל שלהם לגרום נזק הוא אפסי.

לא תמיד הילדים מצדיקים את האלימות של הוריהם כי הם משוחדים. לרוב הם מצדיקים את הוריהם כי הם מבינים שהיה מדובר ברגע קיצוני שלחץ על נקודות חלשות אצל ההורה וההורה איבד שליטה. אבל גם אז, כאשר זאת הייתה טעות שנעשתה מתוך חולשה שההורה אחר-כך הצטער ואף התנצל עליה, לאלימות לעולם לא תהיה הצדקה (אלימות פיזית או מילולית).

הילדים לא טפשים, הם פשוט נמוכים. ולכן כל מה שאנחנו רוצים ללמד אותם, אנחנו יכולים ללמד אותם בלי להשתמש באלימות.
king ddm​(שולט)
דרקן ראהל כתב/ה:
king ddm כתב/ה:
דרקן ראהל כתב/ה:

אז לך למחקר, תקרא אותו. הוא סקירה של מחקרים אחרים. תקרא אותם. בפרק השיטה, method, תמצא את כל הפרטים על איך המחקר בוצע, כולל איזה בקרה היתה. אז תדע מי ומה אוכלוסיית המחקר, והאם היתה בקרה על הדברים שאתה מדבר עליהם, או לא. אחר כך, אם לא היתה בקרה, אתה צריך לבדוק אם יש מחקר אחר, שמצא את ההשפעות שאתה חושב שיש לדת. אם אין, תצטרך לעשות כזה בעצמך. רק אם לא עשו בקרה במחקרים המקוריים, ויש ראיות שדת יכולה להשפיע, יש לך טיעון.
אם לא תעשה את כל זה, כל מה שכתבת שווה כקליפת השום. יכולת באותה מידה לכתוב "אני לא אוהב את המחקר הזה, אז הוא לא נכון"

כן קראית אתו , כן אני יודע אנלטיקה 69 מחקרים בדקו את מה ענישה גופית עוסה , אחד רובה נשה כלו נסה ברוצת בריות ,דבר שני אני רצית הם יגדו משמו על אך זה משפיה על למודים , לא זה מגביר את לאמית קלפי ילדים אחרים