סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הזהרות טריגרים

Kitty frank
לפני שנתיים • 10 בדצמ׳ 2021
Kitty frank • 10 בדצמ׳ 2021
Queen Alyx כתב/ה:
Kitty frank כתב/ה:
רגע רגע רגע רגע
צריך בעינייך לשים הזהרת 'טריגר אלימות' על דברים? בכלוב??

לי נהיה רע לראות אנשים בגבהים, אני לא באף קבוצת טיפוס, לא כלכך רואה סרטי אקשן, ומסרבת בנימוס לטיולי סנפלינג. ככה אני מתחשבת בעצמי.
ביום שבו החליט להתמודד ולעבד את הטראומות שלי, לא אבקש הזהרה על כך שיש שם צוק. בשביל זה אני שם.

אלימות במסגרת בדסמ היא לא האלימות שאני מתכוונת אליה
אני מתכוונת לאלימות אמיתית, פוגענית ומרסקת שלא בהסכמה ולא ברצון.
אלימות כלכלית זה משהו שגם ככה כביכול אסור בכלוב
ואלימות נפשית, טוב לאף אחד מכם לא נראה שיש זין (או לב)

את יודעת משהו, בעיני עלית פה על איזה הבדל גישות שאולי קשור ואולי לא קשור לנושא.
קשה לי הרבה פעמים להבחין בין ''אלימות אמיתית'' ל''אלימות בדס''מית'', או שקל לי להבין איך אחד יכול להיראות ולהיקרא כאחד כשהוא בכלל השני. אולי אני לוקת את המשחק קצת מדי ברצינות לפעמים, או סתם לוקחת ללב.
אם לסאדו מאזו שלי היה דגדגן הוא היה מוקם בתחילת הקו האפור שלא יודעים אם זה משחק או לא. שלא בטוח לעצמי כבר אם זה רצון או מניפולציה, כי למה שמישהו יתן למישהו אחר לעשות לו ככה? זה לא איזה גרועיסה-מציעאה, התכונה הזו- אבל זה מה שיש ועם זה אני להשתמש.
אני גם מהאנשים שקצת מבואסים מהקלף הזה שהרמתי בחיים, והיו רוצים להיות מסוגלים לאהוב בלי אלימות.

אני יודעת שיש הרבה אנשים שהסאדו שלהם לא נראה ככה, לראייה- אני חיה עם אחד כזה ומניחה, מדברייך, שאת כמוהו, מסוגלת להבדיל ושהתחום האפור הוא אדום מבחינתך ושאין שום סיבה שאף אחד יפגע במהלך כל העניין. האמת- אני מקנאה.
אבל מה שהופך את האתר הזה לכלכך משמעותי ונעים לי זה שפה אני מרגישה שמצאתי אנשים, שכמוני- מרקדים וצוהלים למראה זוועות אנושיות מינוריות שהם השתתפו ותרמו ליצירתם. סוטים מעוותים שכמונו, יצורים אבודים שלא מסוגלים לאהוב בלי לבדוק גבולות ולדקור אותםץ

אני מבינה שזה גם המקום שלך, וזכותך להשמיע קול צעקה כשמשהו מפריע לך. כל מה שכתבתי למעלה זו רק הדרך שלי להסביר לך מה מפחיד אותי בשיחה הזו- האופציה שאני אאבד את הפינה הקטנה והטחובה שמצאתי לי באינטרנט שבו אני מרגישה קצת פחות פגומה וקצת פחות לבד.
תודה על הזמן שלך וסליחה על החפירה- אני ממש מדחיינת משהו.
DRAMA QUINN
לפני שנתיים • 11 בדצמ׳ 2021
DRAMA QUINN • 11 בדצמ׳ 2021
Kitty frank כתב/ה:
Queen Alyx כתב/ה:
Kitty frank כתב/ה:
רגע רגע רגע רגע

לי נהיה רע לראות אנשים בגבהים, אני לא באף קבוצת טיפוס, לא כלכך רואה סרטי אקשן, ומסרבת בנימוס לטיולי סנפלינג. ככה אני מתחשבת בעצמי.
ביום שבו החליט להתמודד ולעבד את הטראומות שלי, לא אבקש הזהרה על כך שיש שם צוק. בשביל זה אני שם.

אלימות במסגרת בדסמ היא לא האלימות שאני מתכוונת אליה
אני מתכוונת לאלימות אמיתית, פוגענית ומרסקת שלא בהסכמה ולא ברצון.
אלימות כלכלית זה משהו שגם ככה כביכול אסור בכלוב
ואלימות נפשית, טוב לאף אחד מכם לא נראה שיש זין (או לב)

את יודעת משהו, בעיני עלית פה על איזה הבדל גישות שאולי קשור ואולי לא קשור לנושא.
קשה לי הרבה פעמים להבחין בין ''אלימות אמיתית'' ל''אלימות בדס''מית'', או שקל לי להבין איך אחד יכול להיראות ולהיקרא כאחד כשהוא בכלל השני. אולי אני לוקת את המשחק קצת מדי ברצינות לפעמים, או סתם לוקחת ללב.
אם לסאדו מאזו שלי היה דגדגן הוא היה מוקם בתחילת הקו האפור שלא יודעים אם זה משחק או לא. שלא בטוח לעצמי כבר אם זה רצון או מניפולציה, כי למה שמישהו יתן למישהו אחר לעשות לו ככה? זה לא איזה גרועיסה-מציעאה, התכונה הזו- אבל זה מה שיש ועם זה אני להשתמש.
אני גם מהאנשים שקצת מבואסים מהקלף הזה שהרמתי בחיים, והיו רוצים להיות מסוגלים לאהוב בלי אלימות.

אני יודעת שיש הרבה אנשים שהסאדו שלהם לא נראה ככה, לראייה- אני חיה עם אחד כזה ומניחה, מדברייך, שאת כמוהו, מסוגלת להבדיל ושהתחום האפור הוא אדום מבחינתך ושאין שום סיבה שאף אחד יפגע במהלך כל העניין. האמת- אני מקנאה.
אבל מה שהופך את האתר הזה לכלכך משמעותי ונעים לי זה שפה אני מרגישה שמצאתי אנשים, שכמוני- מרקדים וצוהלים למראה זוועות אנושיות מינוריות שהם השתתפו ותרמו ליצירתם. סוטים מעוותים שכמונו, יצורים אבודים שלא מסוגלים לאהוב בלי לבדוק גבולות ולדקור אותםץ

אני מבינה שזה גם המקום שלך, וזכותך להשמיע קול צעקה כשמשהו מפריע לך. כל מה שכתבתי למעלה זו רק הדרך שלי להסביר לך מה מפחיד אותי בשיחה הזו- האופציה שאני אאבד את הפינה הקטנה והטחובה שמצאתי לי באינטרנט שבו אני מרגישה קצת פחות פגומה וקצת פחות לבד.
תודה על הזמן שלך וסליחה על החפירה- אני ממש מדחיינת משהו.

מה שאת מתארת לי אולי אפור אבל הוא לא אדום. מבחינתי. אולי אני טועה.
לדעתי. זה אלף אלפי הבדלים מלהיות בסיטואציה שאת חד משמעית לא רוצה להיות בה, עוברת משהו שאת חד משמעית לא רוצה לעבור, אין לך שליטה כמה זמן זה יהיה, אין לך דרך לעצור את זה - את יודעת כי ניסית ונכשלת, אין לך רגשות מעורבים, חד משמעית גם אין לצד השני תירוץ כי זה לא משהו שסיכמתם עליו בשום צורה.
אם התחום האפור עושה לך טוב - אז מי אני שאגיד לך לא להיות בו?
ראיתי לא מעט אנשים שאני אישית לא מבינה איך הם ספגו מה שהם ספגו, אבל אני מבינה שלהם עור כחול עושה טוב בגוף ובלב - אז זה אולי לא בשבילי, אבל זה להם.
אבל מישהו נגיד שאמר חד משמעית שהוא לא מוכן לסימנים כחולים וסימנו אותו כחול ולא בטעות וכן בכוונה - זו אלימות ״אדומה״ - ולצערי שמעתי גם עליה.

משהו שאני לא מוכנה לקבל זה תכנים שמעודדים אונס וביניהם לדעתי זה כולל רומנטיזציה לאונס. זה מסוכן לדעתי.

מעבר לזה תכתבי מה שבא לך, תעשי מה שבא לך, פשוט אם זה משהו שעלול לפגוע בבן אדם אחר ולעשות אחד מהטריגרים הנפוצים שכתובים בשרשור - פשוט לכתוב אזהרת טריגר

אישית בימים שרע לי ואני רואה אזהרת טריגר אונס - אני לא קוראת.
אני צריכה את האפשרות שיתנו לי בחירה אם להכנס לזה או לא. לדעת למה אני נכנסת.

ולדעתי אף פעם אל תתנצלי על ״חפירה״
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 11 בדצמ׳ 2021
Kitty frank כתב/ה:
רגע רגע רגע רגע

את משווה אדם שעבר אונס לאדם שיש לו פחד גבהים?
hrgiger
hrgiger • 11 בדצמ׳ 2021
טלי - אני חושבת שההשוואה היא לטראומה.

ולשאלה המקורית
האמת שאני לא ממש יודעת מה דעתי על אזהרות טריגר, בכלליות, לא רק בכלוב. אני חושבת שהטענה "אם קשה להן, שימנעו" היא בעייתית בעיקר כי טריגר הוא לא קבוע. אז זה או להמנע תמיד או שתהיה אופציה לנהל את הרגישות.
מה שכן, אני חושבת שרגישות ואפילו טראומה של מישהו שמתעוררת בגלל פרשנות סובייקטיבית של מה שאני כתבתי לא אמורה להפיל עלי אחריות.
בהקשר הכלובי, אני אמנם כותבת משמעותית פחות ומעלה פחות תמונות אבל התכנים שלי היו קיצונים בעבר. אבל קיצון שבהסכמה, הבעיה היא שמי שלא מכירה אותי יכולה להיות מטורגרת כי.... וול... היא לא מכירה אותי.
ונכון, זה בסך הכל לכתוב כמה מילים, אבל מאחורי המילים האלה יש משמעויות. אחת מהן היא "אני מוכנה להגן על האחר.ת" אבל נוספת היא "אני מייצרת תוכן פוגעני". ואני לא מוכנה להגדיר את התכנים שלי ככה.
Kitty frank
Kitty frank • 11 בדצמ׳ 2021
טלי35 כתב/ה:
Kitty frank כתב/ה:
רגע רגע רגע רגע

את משווה אדם שעבר אונס לאדם שיש לו פחד גבהים?

מדברים על פוסט-טראומה, כל אחת והטראומה שלה.

אני מכירה את ההשתנקויות הנוראיות, את הפלאשבקים, החרדה הצמצום המנטלי שהמח עובר. כאילו אין כלום בעולם חוץ מהצורך לברוח כשאין ממה לברוח. בשניה שהטיפול הרפואי/שיקומי נגמר, והחזרת את הציוד ליד שרה, והדבק של האינפוזיה כבר מקולף, זה רק את והצורך לברוח ממשהו שכבר לא קורה.

ואו-הו איזה חיים אפשר למצוא מעבר להרי הטראומה, מבטיחה שלחיות שווה בהרבה מלהגן על הפוסטראומה שלך.
טלי35​(שולטת)
טראומה כתוצאה מאונס וטראומה כתוצאה מפחד גבהים לא מרגישות לי על אותו משקל.

אין לי דרך להסביר באופן רציונלי למה.

וודאי שבשתיהן יש לטפל - לא חושבת שזה המוקד.
Kitty frank
Kitty frank • 11 בדצמ׳ 2021
טלי35 כתב/ה:
טראומה כתוצאה מאונס וטראומה כתוצאה מפחד גבהים לא מרגישות לי על אותו משקל.

אין לי דרך להסביר באופן רציונלי למה.

וודאי שבשתיהן יש לטפל - לא חושבת שזה המוקד.

טוב, את מתעקשת להקטין טראומות שאת לא יודעת עליהן הרבה אז יאאלה-נפתח את הקרביים שלי בציבור. מכפת לי.

נפלתי מספיק מטרים כדי לשבור את הגב, במדינה זרה, כשהתמיכה היחידה שלי זה בן-זוג חולה רוח.

זה לא 'פחד גבהים' זו טראומה שאני סוחבת שקשורה בגבהים. הטראומה היא אותה הרגשת ''הילחמי או ברחי'' שמופיעה גם כשהסכנה חלפה.
טלי35​(שולטת)
חלילה להקטין. בטח שלא דיברתי ישירות עליך.

האם עדיין אני חושבת ששתי הטראומות אינן זהות? כן.

האם אני מצטערת בכל ליבי שזה מה שחווית ועברת? בהחלט.
זה נשמע איום ונורא.
hrgiger
hrgiger • 11 בדצמ׳ 2021
טראומות יכולות להיות שונות ועדיין חזקות באותה המידה. אני לא חושבת שפוסט טראומה מדבר אחד יכול להיות מוגדר כיותר טראומתי מדבר אחר.
טלי35​(שולטת)
לא זהות אין משמעותן מבחינתי שאחת יותר או פחות מהשניה.

באתר כמו הכלוב בקשה לשים אזהרת טריגר על פוסט שעוסק באונס נשמעת לי אישית יותר הגיונית מלשים אזהרה על כל טראומה אחרת (מישהי פה פירטה באחת התגובות שלל טראומות כדי להדגיש את זה שאי אפשר להזהיר מפני כל טראומה וטראומה)

כאמור - זה לא אומר שאשים בעצמי אזהרת טריגר בכל פעם וכל פוסט שבו אני מפנטזת לאנוס - אבל אני מבינה את ההגיון לבקש לשים דווקא על פוסט שעוסק באונס ולא, לצורך העניין, בפוסט שעוסק בפוסטראומה אחרת כמו נפילה.

זה לא עושה את הטראומה מנפילה נוראית פחות או יותר.