בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

גבולות הטרול הארץ ישראלי המצוי

Kitty frank
לפני שנתיים • 17 בינו׳ 2022
Kitty frank • 17 בינו׳ 2022
ההצעה שלי להתמודדות עם הבעיה זה להשתדל לייצר כמה שיותר תוכן לא-הטרלתי כדי לדלל את הטרוליות במרחב.
אין לנו שליטה על התוכן שאחרים מייצרים, אבל יש לנו שליטה על התוכן שלנו.
תגובה הולמת בעיני ל'חטיפת' דיונים זו השתדלות להסיט את הדיון למקום חיובי ופורה.
Tyrell​(אחרת)
לפני שנתיים • 18 בינו׳ 2022

Re: גבולות הטרול הארץ ישראלי המצוי

Tyrell​(אחרת) • 18 בינו׳ 2022
בכוח המוח כתב/ה:
בלי לקבוע קביעות מרחיקות לכת בשלב הזה, מעניין אותי לשמוע היכן לדעתכם עובר הגבול בשיח אינטרנטי, נניח בתוך קהילת הכלוב, ומה הדרך לטפל בהתנהגות לא נאותה שעברה את הגבול שקבעתם?
האם לדעתכם צריכה להיות סובלנות בשם חופש הביטוי גם לאנשים שמתקשרים באופן שפוגע ומעליב אחרים, ובאופן שמטרתו (נניח) להלבין פנים ברבים? האם לקהילה אינטרנטית יש יכולת, ואולי אפילו חובה, להביע עמדה בנסיבות בהן התנהגות משתלחת כזו, פוגעת בפרטים?
מה היתרונות לחופש ביטוי נרחב שמאפשר גם חלקים פוגעניים, מה החסרונות? היכן מוצב הגבול האדום, והאם הוא שונה בכלוב, בגלל האופי המיוחד שבו?

חד משמעית לא.
אם זה פוגע או מעליב זה הגבול מבחינתי.
לא מתאים ואני עם אפס סובלנות לזה.
אם הכלוב יאפשר את זה אז אחלה, אני אתמודד עם זה במקום מול הטרול שיבין את מקומו.
נמאס מכאלה כבר
בלוסום​(לא בעסק)

Re: גבולות הטרול הארץ ישראלי המצוי

בלוסום​(לא בעסק) • 18 בינו׳ 2022
Tyrell כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
בלי לקבוע קביעות מרחיקות לכת בשלב הזה, מעניין אותי לשמוע היכן לדעתכם עובר הגבול בשיח אינטרנטי, נניח בתוך קהילת הכלוב, ומה הדרך לטפל בהתנהגות לא נאותה שעברה את הגבול שקבעתם?
האם לדעתכם צריכה להיות סובלנות בשם חופש הביטוי גם לאנשים שמתקשרים באופן שפוגע ומעליב אחרים, ובאופן שמטרתו (נניח) להלבין פנים ברבים? האם לקהילה אינטרנטית יש יכולת, ואולי אפילו חובה, להביע עמדה בנסיבות בהן התנהגות משתלחת כזו, פוגעת בפרטים?
מה היתרונות לחופש ביטוי נרחב שמאפשר גם חלקים פוגעניים, מה החסרונות? היכן מוצב הגבול האדום, והאם הוא שונה בכלוב, בגלל האופי המיוחד שבו?

חד משמעית לא.
אם זה פוגע או מעליב זה הגבול מבחינתי.
לא מתאים ואני עם אפס סובלנות לזה.
אם הכלוב יאפשר את זה אז אחלה, אני אתמודד עם זה במקום מול הטרול שיבין את מקומו.
נמאס מכאלה כבר

הבעיה שהם לעולם לא מבינים את מקומם. זאת המהות שלהם - להתסיס להכעיס ולהסיט דיונים חשןבים לדיון לגופם הם עצמם.
שקנאי
שקנאי • 18 בינו׳ 2022
בעיני זו שאלה קלאסית של חופש הביטוי. ובכלוב, חופש הביטוי חשוב במיוחד. וחופש הביטוי, זה לא החופש לקרוא דעות דומות לשלך, או לקרוא זוויות מעניינות או השקפות חדשות או נקודות מבט מרתקות על הסטיה הקרובה ללבך. חופש הביטוי נבחן מול דעות מעצבנות, מטרידות, מטומטמות, שמוגשות במינון מופרז, במקומות שלא נח לנו לפגוש אותן וברגעים שלא נח לנו לקרוא אותן.

שם נבחן חופש הביטוי.

כולנו אנשים בוגרים. מי שמחליט (או מחליטה) לכתוב בכלוב, פותח את עצמו, את משנתו, את קרביו, את הבדסמ שלו, את האגו שלו, את הבטחון העצמי שלו, את ההומור שלו, את דימוי הגוף שלו ואת איכויותיו כמאהב, כשולט, כנשלטת, ככותב, כאחר, ואת כל שאר המרכיבים של אישיותו למבחנם האכזרי של הקוראים. הם יכולים להגיב בתבונה, בחום, בעקיצה, בארסיות. יש עוד שלל גוונים לסקאלה עליה מונחות התגובות האפשריות. הם יכולים לאהוב או להתעלם. הם יכולים לשלוח הודעה פרטית עם הזמנה לקפה או לאורגיה.

עלבון, מבוכה, בלבול, שהם מנת חלקו של מי שמקבל תגובה מגעילה, אינם מצדיקים סתימת פיות. גם לא הקבס שאנחנו חשים למקרא תגובות פוגעניות, מבזות ואלימות. בעיני, ההצדקה לסתום למישהו את הפה (שלא במסגרת סשן...) נמצאת רחוק משם, כשהאמירה שבמבחן היא מסיתה לפגיעה של ממש בגופו או נפשו של מישהו, או שהיא בעצמה פוגעת עד כדי כך שאדם בוגר לא יוכל לשאת את הפגיעה.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 18 בינו׳ 2022
לא חושבת שחופש הביטוי הוא חופש הביטוי לרדת על אנשים, לבייש אותם, לפגוע בהם ולהפוך כל דיון לחרבוש אחד גדול.

לא לשם כך הוא נוצר.
DRAMA QUINN
DRAMA QUINN • 18 בינו׳ 2022
פרלין כתב/ה:
לא חושבת שחופש הביטוי הוא חופש הביטוי לרדת על אנשים, לבייש אותם, לפגוע בהם ולהפוך כל דיון לחרבוש אחד גדול.

לא לשם כך הוא נוצר.

מה שפרליו אמרה

חוץ מזה אני רוצה להבין מה הקטע שאנשים פה מתייחסים לטרוליות ולדעות מנוגדות כהיינו הך
זה לא
שקנאי
שקנאי • 18 בינו׳ 2022
הטענה היא לא שהטרלה = דעה מנוגדת. הטענה היא שחופש הביטוי חל גם על הטרלה.
DRAMA QUINN
DRAMA QUINN • 18 בינו׳ 2022
שקנאי כתב/ה:

אל תסגביר לי את ההבנה המוטעית שלך של הדיון בפועל
אני יודעת מה כתבתי ולזה התכוונתי
JunkyRuby{MyLexicon}
JunkyRuby{MyLexicon} • 18 בינו׳ 2022
ה
שקנאי כתב/ה:

אני איתך… הטרלה ודעה מנוגדת זה באמת לא אותו דבר אבל לפעמים נדמה לי שלאנשים לא קל לא עם זה ולא עם זה.
אפילו בדיונים שכל מטרתם לשמוע דעות שונות, נתקלים בזה.

לפעמים נתקלים באנשים מעצבנים, אני מאמינה בלהתמודד איתם as is

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי ינו' 18, 2022 3:16 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
JunkyRuby{MyLexicon}
JunkyRuby{MyLexicon} • 18 בינו׳ 2022
Queen Alyx כתב/ה:
שקנאי כתב/ה:

אל תסגביר לי את ההבנה המוטעית שלך של הדיון בפועל
אני יודעת מה כתבתי ולזה התכוונתי

אלוהי הטרחנות והבנת הנקרא,
הוא הגיב לך ביחס למה ש*הוא* ענה, לא לגבי כל הדיון.