ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה זה בשבילכן גבר אלפא?

WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 19 בנוב׳ 2022

Re: תודה על היחס האישי🐺

WitchFuneral​(שולט) • 19 בנוב׳ 2022
Guy Dickson כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
Guy Dickson כתב/ה:
ממש שרשור מעניין תודה 🙏

מתחבר להגדרות של דומיננטי/כנוע שזה יותר התייחסות ספציפית להתנהגות בנקודת זמן מסוימת מאשר לטייטל שאמור לייצר איזו שיטה להבחנה בין "סוגי אנשים"(צורת חשיבה לא מפותחת בפני עצמה.)
...
....
כן אענה מה זה התנהגות דומיננטית:
חושב עצמאית, מתנסח בבירור ובביטחון, לא חושש לפעול.
עומד כנגד השפעות לא רצויות - בין אם מתוך עצמו ובין אם מבחוץ.
שולט בעצמו 😍 וקשוב לסביבתו.

גבר בטופ או "אלפא" (תקרא לזה איך שבא לך) זורק זין על הסביבה ומברר מיהו באמת כצעד ראשוני. אין דבר חשוב יותר מהמשמעות האישית שלך, ההמונים רק יסיחו אותך מלהבין מי אתה כי רוב האנשים מהווים השפעה שלילית. אדם צריך להיות לבד לפחות לפרק זמן לא מבוטל כדי להתעסק במה שחשוב באמת, לפחות ניטשה שיכנע אותי בזה. אם להקשיב לסביבה זה ערך עליון מבחינתך, מבחינתי אתה בטא (אתה מוזמן לתת לזה איזה שם אחר שבא לך). מבחינתי אלפא צריך להתנתק מהסביבה ולהתעסק בשאלות החשובות באמת, אחרת אתה מוח מת בזרם ברוב המוחלט של המקרים.

מעניין שהזכרת את ניטשה, אתה מבין שקונספטואלית ניטשה יגיד לך למות בגיל 40 כי משם זו רק הידרדרות... קח הכל במידה 🙏.
אני כמובן לא אתווכח איתך על הגדרה סובייקטיבית אלפא שמלפא בטא שמטא, שלך שלך.😊

מה שכן אני חייב לציין שקיבוץ והרמוניה עם הסביבה היא מה שהביא אותנו כאנושות להישגים.. לא הפוך.
הערך העליון בעיני הוא צמיחה/חיים ולהבין את הזירה החברתית בה אני נמצא יקדם ויצמיח אותי יותר מאשר התנהגות של גיל 16(למרות תמונת הפרופיל המאוד מזוהה עם הלך הרוח הזה - זו בדיחה).

אסיים בתפירה עילית לכותרת - השקעתי בתשובה כי מאמין אנוכי ביחס גורר יחס 🖤🙏

תראה, אני לא מקשיב לכל מה שניטשה אומר ומן הסתם שהושפעתי מעוד פילוסופים בנושא הזה. להתאבד בגיל 40? פחות אני. מה גם שזאת רק אופציה אחת שניטשה הציע כדי להתחבר למשמעות האישית שלך, הוא הציע עוד כמה, אליה פשוט הכי התחברתי. קיצר - אתה לא צריך להסכים עם כל מה שאדם אומר לך כדי להסכים איתו.

וכמו שציינתי כבר מקודם, לא אתחיל להיכנס ללמה ואיך כי לא באמת באתי לשכנע אף אחד ואני מעדיף להשקיע את הזמן שלי על דברים אחרים כרגע. תהנה לך מהערכים שחשובים לך כרגע ונגמור את זה פה.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 19 בנוב׳ 2022
פרלין​(נשלטת){ש} • 19 בנוב׳ 2022
פרלין כתב/ה:
זה כאילו אני חיה ביקום מקביל.
לא הכרתי אף גבר (או אשה) שעונים על הקריטריונים הרבים והמגוונים בשרשור הזה.

כן פגשתי אותם בסדרות טלוויזיה וברומנים רומנטיים.

גם רגיש, גם מכיל, גם מוביל? האמת שלא.
Arminius​(נשלט)
לפני שנה • 19 בנוב׳ 2022
Arminius​(נשלט) • 19 בנוב׳ 2022
גבר אלפא זה הגבר שלכוד בין ניצב ויתר והסינוס שלו שווה ליחס בין הניצב שמולו ליתר
מטפורה
לפני שנה • 19 בנוב׳ 2022
מטפורה • 19 בנוב׳ 2022
הו. גבר אלפא, או מי ששואף להיות כזה, מגרה את דמיוני ומעורר את היצר הסידיסטי שלי. ואין שום קשר לאדם (שהוא במקרה גבר) חזק, סמכותי, אמיץ וכד'. זה כינוי שמסגיר תפיסת עולם שהיא, בראייתי, בעייתית ביותר עבור האינבידואל ועבור החברה. אנשים שנוהים אחר היררכיה מהסוג הזה גורמים לי לרצות להראות להם כיצד הם עלולים, עם לא מעט השקעה מצידי (כי אללי, כמה מגננות ופחדים יש להם), למצוא את עצמם במקום שהם מתעקשים לראות כתחתית שרשרת המזון של הפוליטיקה המינית (ולא, זה ממש לא אומר ניוש. מבחינתי אין הבדל בין 'שולט אלפא' ל'נשלט' שמתעניין בניוש, זו אותה הגברת בשינוי אדרת, בדיוק אותה התפיסה, אותן הנחות מוצא). זה להיכנס איתם לחור הארנבת הזה, ולהוציא אותם משם, בעזרת הרבה טאף לאב, עם קצת יותר מודעות עצמית.
אם יום אחד אצליח למצוא את עצמי מתמידה בתהליך כזה, יהיה זה מצב של ניצחון כפול: עבורו, בגלל ההתפכחות, עבורי בגלל הקטרזיס.
yakibar
לפני שנה • 19 בנוב׳ 2022

נכון מאוד

yakibar • 19 בנוב׳ 2022
Dan_Kap כתב/ה:
להיית אלפא זה לשחק לפי מודל שמבוסס על מיתוס מוטעה.
https://wolf.org/headlines/44265/

אין דבר כזה דבר גבר אלפא. המונח הזה אכן מתבסס על מיתוס מוטעה. גם אני צירפתי בתגובה שלי את המחקר שחופף למאמר שצרפת. דומה מאוד.
בנוסף כתבתי על זה פוסט מפורט בבלוג שלי לפני מספר ימים.
אנשים חיים בנדמה לי לצערי. כנראה ראו יותר מדי סרטים על אנשי זאב.
yakibar
לפני שנה • 19 בנוב׳ 2022

צודקת

yakibar • 19 בנוב׳ 2022
N e l l a כתב/ה:
אין דבר כזה גבר אלפא,
יש גבר דומיננטי,אסטרטיבי וכו.

גבר אלפא זה מונח שבא מבעלי חיים שחיים בלהקות וצריכים שיהיה היררכיה לשם הסדר בלהקה ושיהיה להם מנהיג שידאג להם וגם על חברי הלהקה והוא גבר אלפא.

אצלנו כבני אדם אין דבר כזה,
כל אדם לעצמו בוחר להגן על עצמו ולדאוג לעצמו.
אין צורך בגבר אלפא שידאג לנו באופן אישי.

אענה על השאלות שלך כהתייחסות לגבר דומיננטי ולא כגבר אלפא.

1.
הבדל בין גבר לזכר לפחות בעיני כיום זה שגבר (גם גבר דומיננטי) יודע להתנהג כגבר ויודע להיות רגיש ומכיל בוא זמנית ולכבוש דרך השכל או דרך הרגש ואילו זכר משתמש בזין שלו ובצרכים המיניים שלו (דוש) כדי להשיג כמה שיותר כיבושים מבלי באמת לשים לב לזה.

2.
בהחלט אפשר להיות גבר דומיננטי מבלי לעמוד בסטנדרט היופי הגברי,כי דומיננטיות קשורה יותר לאופי מאשר ליופי.

3.
אפשרי בהחלט,
אך מעמד כלכלי יותר תורם למשיכה של גברים דומיננטים כי במחשבה/ פנטזיה הם גם דואגים ויהיו חייבים לפרנס

4.
אין קשר, דומיננטיות זו תכונה באופי שמאפיינת את האדם אין קשר למעגל החברי וכו.

5.
אינני יודעת לא חקרתי את הנושא

(:

מי שרוצה לפגוש גבר אלפא שתראה סרטים על אנשי זאב. הם נמצאים רק שם.

דומיננטיות ואסרטביות הן תכונות נפלאות (כשלא מדובר בנרקסיסט) אך אין קשר לאלפא בטא ושאר השטויות.
Kitty frank
לפני שנה • 19 בנוב׳ 2022
Kitty frank • 19 בנוב׳ 2022
מטפורה כתב/ה:
הו. גבר אלפא, או מי ששואף להיות כזה, מגרה את דמיוני ומעורר את היצר הסידיסטי שלי. ואין שום קשר לאדם (שהוא במקרה גבר) חזק, סמכותי, אמיץ וכד'. זה כינוי שמסגיר תפיסת עולם שהיא, בראייתי, בעייתית ביותר עבור האינבידואל ועבור החברה. אנשים שנוהים אחר היררכיה מהסוג הזה גורמים לי לרצות להראות להם כיצד הם עלולים, עם לא מעט השקעה מצידי (כי אללי, כמה מגננות ופחדים יש להם), למצוא את עצמם במקום שהם מתעקשים לראות כתחתית שרשרת המזון של הפוליטיקה המינית (ולא, זה ממש לא אומר ניוש. מבחינתי אין הבדל בין 'שולט אלפא' ל'נשלט' שמתעניין בניוש, זו אותה הגברת בשינוי אדרת, בדיוק אותה התפיסה, אותן הנחות מוצא). זה להיכנס איתם לחור הארנבת הזה, ולהוציא אותם משם, בעזרת הרבה טאף לאב, עם קצת יותר מודעות עצמית.
אם יום אחד אצליח למצוא את עצמי מתמידה בתהליך כזה, יהיה זה מצב של ניצחון כפול: עבורו, בגלל ההתפכחות, עבורי בגלל הקטרזיס.

אוי בייבי, את והשאיפות המזוכסטיות שלך.
סווריןן
לפני שנה • 20 בנוב׳ 2022
סווריןן • 20 בנוב׳ 2022
אחד הדברים המעניינים בשרשור הזה, הוא הפער בין כמות האנשים שכתבו שהנחות המוצא/מושגים הקשורים בו מדומים ועקומים, לבין ההתעקשות להגיב בכל זאת... נראה לי שההסבר קשור (אולי) באופן בו העולם הבדסמי משתמש בסטראוטיפים ('נשלט', 'גבר', 'השפלה', 'מלכה') ומדמה שהם ממשות, או לפחות מאפשר להם ליצור ממשות מינית... לכן משהו כמו 'זכר אלפא' מסוגל בכלל לקבל התייחסות כאן... כדי שמשפט כמו "אתה לא גבר" יפעיל, צריך לאמץ טנטטיבית מושגים קשיחים וסטראוטיפים של 'גבריות' ולכן לא מסוגל להתעלם משרשור כזה... כך גם בנוגע לזכר אלפא... שאכן, 'מסוגל להיות' מרושש (ישוע, בודהה), מכוער (סוקרטס, איתמר בן גביר), נטול חברים (בנימין נתניהו) וכיוב..
הוא​(שולט)
לפני שנה • 20 בנוב׳ 2022
הוא​(שולט) • 20 בנוב׳ 2022
גבר אלפא הוא אותו "שולט אמיתי" שאנחנו כבר שנים מחפשים

או עליו דנים ודשים

וזו הלהקה שריגשה ומרגשת עד היום
https://open.spotify.com/track/46Fb49uoznrI4h5xMX5OP4?si=68e15285fb9c4501