אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה זה בשבילכן גבר אלפא?

WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 21 בנוב׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 21 בנוב׳ 2022
Miss Fox כתב/ה:

אין באמת "אלפא" בבני אדם, אני מניח שהרוב לפחות התייחסו להגדרה האישית שלהם ולא התיימרו לתת הגדרה אובייקטיבית מתחום הזאבים למשל.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 21 בנוב׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 21 בנוב׳ 2022
Miss Fox כתב/ה:

אין באמת "אלפא" בבני אדם, אני מניח שהרוב לפחות התייחסו להגדרה האישית שלהם ולא התיימרו לתת הגדרה אובייקטיבית מתחום הזאבים למשל. יש איזשהי אמיתות ביולוגית שתתאים לרוב בני האדם, ועדיין, לא מדובר במדע מדויק.
BlueBear
לפני שנה • 21 בנוב׳ 2022

Re: מה זה בשבילכן גבר אלפא?

BlueBear • 21 בנוב׳ 2022
Zord כתב/ה:
מכיוון ש - 80% מהיוזרים/ות בכלוב מגדירים עצמם כגבר אלפא / אישה חזקה.
וכבר נפתח פוסט ששואל לגבי אישה חזקה.

הגיעה העת לשאלת השאלות..בנות, מה הוא מבחינתכן גבר אלפא?

מכיוון שאני הוא OP , אוסיף כמה קושיות שלי בנושא.
אנא מכן, תזרקו את הלא נעים ופוליטיקלי קורקטי מהחלון ותענו בכנות.

1. מה הוא ההבדל בין זכר, לגבר, ולגבר אלפא?

2. האם אפשרי להיות גבר אלפא בלי לעמוד בסטנדרט היופי הגברי? (גבוה /ענק וחטוב, חתיך).

3. האם אפשרי להיות גבר אלפא כשאתה מרושש כלכלית?

4. האם גבר מופנם עם מעט חברים וסטטוס חברתי נמוך במקום העבודה / מעגל חברתי יכול להיות אלפא?

5. לפי דעתכן, מה הוא אחוז גברי האלפא מתוך כלל הגברים/זכרים באוכלוסיה?

Please be Brutally honest.

בשביל להגדיר מזה גבר אלפא צריך קודם להגדיר מזה גבר.
ב-2022 רוב האנשים לא מסוגלים לתת הגדרה כזאת, אז מן הסתם שגם לא יוכלו להגדיר לך מזה גבר אלפא.
Obsessive
לפני שנה • 17 בינו׳ 2023
Obsessive • 17 בינו׳ 2023
אחד שלא מתחלף.
עכבר​(מתחלף){Yaara-g}
לפני שנה • 18 בינו׳ 2023
עכבר​(מתחלף){Yaara-g} • 18 בינו׳ 2023
גבר אלפא זה גבר ששוחררו מספיק גרסאות בטא בשבילו ונבדקו כל הפיצ'רים מול הלקוחות, סוננו הבאגים וכיו"ב.
Grey / Green
לפני שנה • 18 בינו׳ 2023
Grey / Green • 18 בינו׳ 2023
אין גבר אלפא. יש גבר שאלפא לו.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 18 בינו׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 18 בינו׳ 2023
סווריןן כתב/ה:
אחד הדברים המעניינים בשרשור הזה, הוא הפער בין כמות האנשים שכתבו שהנחות המוצא/מושגים הקשורים בו מדומים ועקומים, לבין ההתעקשות להגיב בכל זאת... נראה לי שההסבר קשור (אולי) באופן בו העולם הבדסמי משתמש בסטראוטיפים ('נשלט', 'גבר', 'השפלה', 'מלכה') ומדמה שהם ממשות, או לפחות מאפשר להם ליצור ממשות מינית... לכן משהו כמו 'זכר אלפא' מסוגל בכלל לקבל התייחסות כאן... כדי שמשפט כמו "אתה לא גבר" יפעיל, צריך לאמץ טנטטיבית מושגים קשיחים וסטראוטיפים של 'גבריות' ולכן לא מסוגל להתעלם משרשור כזה... כך גם בנוגע לזכר אלפא... שאכן, 'מסוגל להיות' מרושש (ישוע, בודהה), מכוער (סוקרטס, איתמר בן גביר), נטול חברים (בנימין נתניהו) וכיוב..

תשובה מאוד מעניינת. אני משוכנע גם שהצלחת לקרוא בין המילים ולא באמת לנסות לתת איזשהי הגדרה אובייקטיבית לגבר אלפא, שהרי ברור שאין דבר כזה. מה שכן, מה שיש זה גברים מאוד מצליחים, משפיענים, מנהיגותיים, רבי-תושייה וכו'. והגברים האלה לא הגיעו לאותם דברים סתם ככה, הם פעלו ע"מ להגיע לשם והם הצליחו לקבל הכרה משמעותית מהציבור ולא בכדי.
אני חושב שהרבה אנשים כאן פספסו נקודות מעניינות למחשבה בגלל המונח "אלפא" וישר קישרו את זה לתוכן אינסלי, רדפיל וכד'. אני מסכים איתך שאלה חלק מהצורות בהן מתבטא "אלפא" בחברה שלנו, אבל כשזה נכנס להגדרות אישיות זה כבר לא רלוונטי. אבל כן, זה תופס לרוב האוכלוסיה ואני משוכנע שבין היתר על זה ניסית לענות. לפי אותה הגדרה, בנימין נתניהו לגמרי גבר אלפא לדעתי, אם כי חלק בלתי נפרד מיכולותיו והכרתו מקורן ביכולות מניפולטיביות ברמה מאוד מאוד גבוהה. וזה לא שיש פוליטיקאי שאינו מניפולטיבי (בארץ), אולי חוץ משניים שעולים לי לראש, אבל בנימין נתניהו הגיע לרמה מניפולטיבית מאוד גבוהה וללא ספק השאיר לכל המתחרים שלו אבק בקטע קצת לא מציאותי. הוא גם רב-תושייה ללא ספק. סתם דוגמה - בנימין נתניהו לא סתם נוטה שלא להתפזר וכמעט תמיד משקיע בבייס שלו ולא מחוצה לו, הוא יודע את העבודה. הוא יודע איזה מילים להוציא ומתי. הוא יודע שאם הוא ידבר מעט אז יקשיבו לו, ואם הוא יוציא כל יום סרטון לטיקטוק הוא יהפוך לסתם עוד פוליטיקאי ממוצע ללא עתיד מזהיר בכנסת (בניגוד לכל הפוליטיקאים שללא ספק מעוררים בי גיחוך שמנסים ללקק לדור הצעיר), לכן כל סרטון שלו נהיה פופולרי וכל מדינת ישראל צופה בסרטונים שלו. הוא יודע שהשתיקה משפיעה על התדמית שלו ועל הקלאסה שהוא מביא איתו לכל מקום. תדבר מעט, תשפיע הרבה - הוא מבין את זה. הוא מבין הכול. למדתי ממנו המון. מה שכן, משיחות סגורות איתו שהודלפו, ניכר שיש לו שיגעון גדלות. תכונה פחות חביבה.